Skocz do zawartości
rabpit

Jaki Zestaw Do 2k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym prosić o pomoc przy zakupie zestawu do okolo 2tys. zł. Miałby to być typowy zestaw pod gry z dobrą kartą 5.1. Najlepiej żeby płyta była z nowszych, tak aby w przyszłości wymienić można było procesor lub dołożyc ramu bez konieczności wymiany całych "bebechów" Interesuje mnie coś na procesorze AMD bowiem do intela od dluzszego już czasu nie mam zaufania. Chodzi mi o samą skrzynkę, bowiem monitor już posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUMA:2056zł

 

W zestawie 3-rdzeniowy Phenom X3 (w przyszłości do zastąpienia przez Phenoma II jak stanieje :P) - podoła nowszym tytułom, sprawdzi się w szczególności w grach korzystających z więcej niż 2 rdzeni. Procesor należałoby podkręcić. Płyta na dobrym chipsecie amd 780G ze zintegrowaną grafiką, którą możesz wykorzystać do oszczędzania energii (wyłączając HD4850) lub do zwiększania wydajności (Hybrid Crossfire) - calość działa w trybie automatycznym. Do tego Wydajna grafika HD4850, która poradzi sobie z nowymi tytułami, może nie na max detalach ale na pewno zapewni płynną animację. Dysk 320GB od samsunga - szybki i cichy. Do tego bardzo dobra nagrywarka Pionneera serii 200 na sata, obudowa cooler master zapewniająca dobrą wentylację i zasilacz modecom mc o mocy 430W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w cenie do 2 000 zł wydajniejszy by był E5200 z HD4850 od Sapphire .

 

np. takie coś :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 330 zł

Płyta Główna : Gigabyte EP45-DS3L - 390 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 75 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4850 512MB TOP - 630 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 169 zł

HDD : WD 320GB 8MB Cache AVJS - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Razem : ~ 1858 zł

 

Do tego CM Elite 331 za 149 zł i mamy ok zestaw .

 

Albo dołożyć 100-200 zł do tych 2k zł i brać zestaw z HD4870 .

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 330 zł

Płyta Główna : Gigabyte EP31-DS3L - 255 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 75 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 899 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S - 230 zł

HDD : WD 320GB 8MB Cache AVJS - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

RAZEM : ~ 2053 zł + 149 zł obudowa i ew. druga kość 2 GB ram - + 85 zł .

 

Ceny z esc.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial kompa do rozbudowy a nie do grania bo phenom x3 to slabiutki procesor ^_^ Chyba ze pozniejsza rozbudowa jest dla Ciebie wazniejsza niz konkretna wydajnosc po kupnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki Phenom słaaaby jak się powszechnie przyjęło. Autor sam napisał, że skłania się ku amd. Ponadto chciałbym zauważyć, że weszły Phenomy II, wchodzą Phenomy II X3 które z pewnością będą bardzo dobrymi procesorami za swoją cenę.

 

Krótko mówiąc w grach które mamy na chwilę obecną intel e5200 będzie bez wątpienia szybszy. Ale wystarczy 1 nowsza gra, gdzie AMD wykorzysta swój dodatkowy rdzeń (choćby unreal tournament 3, GTA IV) i intel nie ma szans.

 

Mam komputer z Phenomem 8650 i taki jak w sigu i powiem tak - komfort pracy w windowsie, www itp. zdecydowanie wyższy na amd. Komfort grania w gry typu crysis, far cry 2 minimalnie lepszy na intelu (ciężko wyczuć te 5-10 klatek więcej), gra w GTA 4, unreala 3 - amd bezkonkurencyjne. Intel nie nadąża nawet mając 3,33Ghz.

 

AMD @2,6Ghz Intel jak w sigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako autor wątku chciałbym coś zauważyć, no więc komputer ma mi posłużyć jakieś 2-3 lata, wiem że za 2k nie złoże nie wiadomo jakiej maszynki do grania, bo na chwilę obecną nie stać mnie na maxa wypasiony procek czy grafikę dlatego niezmiernie zalezy mi na tym aby za jakieś pół roku moze nieco dluzej pod płytę dało radę podpiąć lepszy procek czy grafikę jak te lepsze juz o 200-300zl stanieja. Stąd propozycja phenoma wydaje mi się rozsadna. A czemu nie intel? Mam laptopa compaq v5201 z kiepskim procesorem amd sempron 3300+ aczkolwiek procek ten chodzi lepiej od podobnej klasy celerona 2,8ghz, wczesniej w stacjonarnym mialem procesor pentium 3 800 eb, i dla porównania z athlonem o podobnym taktowaniu pentium też spisywał sie gorzej. Obecnie planuje wymienic w laptopie semprona na turiona 64 ml-37 i mysle ze gdyby nie grafika ati radeon 200m o wydajnosci desktopowego x300 sprzet bylby niczego sobie do grania w fife 2009 czy pes, skoro nawet obecnie pes 2008 chodzi w miare komfortowo. Niemniej skladam desktopa ze wzgledu na takie tytuly jak fallout3 czy mafie 2, a takze programy graficzne typu solid works czy 3dmax, a takze photo shop

Edytowane przez rabpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku , nie porównuj twojego Semprona 3100+ vs. Celeron 2,8 Ghz do Phenoma X3 vs. E5200 .

 

C2D to całkowicie inna technologia niż P4/Celeron z tamtego okresu .

 

Bliżej im do PIII niż PIV .

 

Obecnie procesory Intela nie tracą nic na wydajności względem AMD jak to było wtedy .

 

Ale to twój wybór .

 

Czy chcesz mieć sprzęt który wymagał by rozbudowy na starcie aby dorównać podobnej cenowo konfiguracji Intela czy jednak kompa działajacego w 100% wydajnie od początku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku , nie porównuj twojego Semprona 3100+ vs. Celeron 2,8 Ghz do Phenoma X3 vs. E5200 .

 

C2D to całkowicie inna technologia niż P4/Celeron z tamtego okresu .

 

Bliżej im do PIII niż PIV .

 

Obecnie procesory Intela nie tracą nic na wydajności względem AMD jak to było wtedy .

 

Ale to twój wybór .

 

Czy chcesz mieć sprzęt który wymagał by rozbudowy na starcie aby dorównać podobnej cenowo konfiguracji Intela czy jednak kompa działajacego w 100% wydajnie od początku .

Powiedz mi na co za pół roku wymienię twojego intela bo amd to wiem

 

Poza tym z tego linku wynika że jednak amd ma wyższa wydajnośc co o tym sadzicie? Pierwszy link test intela drugi amd http://benchit.pl/procesory/Intel/Pentium+Dual-Core/E5200

http://benchit.pl/procesory/AMD/Phenom+X3/8450

Edytowane przez rabpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi na co za pół roku wymienię twojego intela bo amd to wiem

A dla przykładu masz quady i E8xxx.

 

Co do podanych testów to akurat jak podasz aplikacje które korzystają z kilku rdzeni a nie tylko z dwóch to X3 musi być szybszy. I powiedz mi ile jest gier i ile aplikacji używasz na codzień by więcej niż dwa rdzenie były potrzebne? I po co modernizować już za pół roku. jak można kupić teraz na tyle wydajnego by bez modernizacji sobie radził we wszystkich aplikacjach?...

 

Poczytaj sobie testy z prawdziwego zdażenia np na egiełdzie, a nie trzep głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że całkowitym idiotyzmem jest "skłanianie się ku amd" bo kilka lat temu sempron bił celka a p4 był w ogóle feee...liczy się tu i teraz, ewentualnie jutro czy pojutrze a nie kilka lat temu.

 

Na chwilę obecną dwurdzeniówki intela są najlepszym kompromisem cena/wydajność i ta sytuacja się nie prędko zmieni bo:

a) amd raczej już nie przegoni intela w konstrukcjach dwurdzeniowych

b) jak już wczesniej zauważono, 3 i więcej rdzeni to spudłowana decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor intelowi, jest tak jak się spodziewałem, niemal każdy zachwala Intela przed AMD, jednak chciałbym żeby zostało wzięte pod uwagę też to, że Intel oferuje upgrade jedynie do "starych" quad'ow natomiast AMD pozwala`w przyszlosci na wymiane procka na rozwojowego Phenoma II, choc moge sie mylic. Moze ktos orientuje sie jak z wydajnoscia nowego procka od AMD. i jak ma się sprawa z kreceniem e5200 i phenomów x3. Ile można wyciągnąc z poszczególnych procków i jak z chłodzeniem, bo czytałem że w intelu wymaga modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i PII jest rozwojowy , wydajnościowo też dobrze stoi w końcu .

 

Ale za nie długo u AMD wchodzi AM3 , nie wiem czy Phenom II z AM2+ będzie działał na płycie AM3 .

 

Więc w tym mamy praktycznie remis .

 

Intel ma nową platformę I7 a AMD AM3 , płyta i ram w jednym i drugim przypadku będzie musiała być nowa , w przypadku Intela CPU też .

 

A co do OC tych procków - to 5200 lepiej z tym stoi .

 

Na chłodzeniu box można go podkręcić na 3,5 - 3,6 Ghz ( z def. 2,5 Ghz ) .

 

Na dobrym chłodzeniu to 4 Ghz jest w zasięgu .

 

Wszystko zależy od proca - mój 5200 do 3,8 Ghz potrzebuje prawie 1,4 V , inne potrafią chodzić na 1,25-1,3 V przy takich taktach .

 

Jak jest z OC w X3 to nie wiem , nie siedzę w tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC W przypadku X3 może być mocno ograniczone przez niski mnożnik, ale to nie zdaża się często

 

Osiągalne HTT to około 240-250 więc przy X3 8450 da się wyciągnąć ~2,6Ghz. Przy wersji 8650 2,8Ghz jest w zasięgu. Choć zdarzają się wyjątki od tej reguły takie jak X3 8450 kolegi z forum, który osiąga 2,90Ghz.

 

Nawiązując do o/c intela - zauważyłem że obecnie sprzedawane procki kręcą się porównywalnie jak mój - czyli max 3,40Ghz przy 1,40v.

 

 

A co do rozbudowy i całego "problemu" intel vs. amd;

 

Generalnie uważam, że Phenom X3 to niezły procesor, ale ma popsutą opinię. Sam wachałem się, czy go kupić - zaryzykowałem i nie zawiodłem się. Owszem w większości gier e5200 jest szybsze (porównuje wyniki po o/c obu procków) o 5 do 10 klatek na sekundę. Natomiast zdarzają się takie tytuły że intel może się schować ze swoimi "Megaherzami" - i tutaj jak amd zdobywa przewagę to nie jest to 5-10fps ale raczej 10-20fps.

 

Oczywiście - Phenom jest w 65nm, ciągnie więcej prądu itp. Ale mówię poważnie, że zaczynam zauważać że Phenom to był dobry wybór (na drugim PC), choć z początku miałem wątpliwości.

 

Druga strona medalu - brać Intela e5200, a potem zmienić na coś seri E8x00 albo Q9x00. Nie powiem - quady w wykonaniu intela są bardzo szybkie, a wydajnościowo można je porównać do Phenomów II, które są bardzo udanymi procesorami. Nie wiem jak wygląda o/c quadów intela ale w przypadku amd jest to ~3,80Ghz. Phenomy II są procesorami dobrymi, do tego niedrogimi jak na swoje możliwości. Lada chwila wchodzi Phenom II X3 który na 99% będzie hitem ;] A coś wątpię, żeby intel wypuścił triple core.

 

Z drugiej jednak strony koszty ew. zmiany procesora na Quada będą w wypadku LGA775 i AM2+ bardzo podobne. Z tymże przy amd masz do wyboru jeszcze X3. Chociaż może jak już brać coś wielordzeniowego to od raz Quada ;]

 

Podsumowując - wybór należy oczywiście do autora tematu. Nie taki Intel straszny, nie takie AMD straszne. Można chyba powiedzieć tak; AMD X3 będzie procesorem który powinien wystarczyć Ci na te >= pół roku więcej, ale przez cały ten czas w grach korzystających z mniej niż 3(4) rdzeni będzie trochę (~15%) wolniejszy od Intela. Natomiast e5200 będzie od początku szybkim procesorem, któremu może być ciężko w programach używających ponad 2 rdzeni, ale dopóki będziesz grał wyłącznie w gry pod 2 rdzenie Intel to lepszy wybór.

 

PS. Koledzy wyżej proponują e5200 i jakąś tanią płytę. Trzeba brać dobrą MoBo, żeby potem bezproblemowo wsadzić w to quada

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co byście powiedzieli o tym procku? http://allegro.pl/item546105732_amd_athlon...ck_edition.html

Jak wypada w porównaniu do intela e5200

 

Może jakieś przykladowe tytuły pod więcej niż 2 rdzenie

 

Przyznam się że coraz bardziej skłaniam się ku intelowi e5200 i ewentualnej wymianie po pół roku na quada, dlatego prosiłbym o przykłady jakichs dobrych płyt głównych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuma w porównaniu do e5200 wypada niezbyt ciekawie.

 

Amd ma na starcie 200Mhz więcej, ale nie jest w stanie dogonić intela. Procesor o który pytasz - można przyjąć, że jest o 15-20% wolniejszy od e5200. Kuma osiąga taktowanie na poziomie około 3,30Ghz co jak na amd nie jest wynikiem złym, aczkolwiek szału nie ma. Generalnie to za cenę tego Athlona 7750 (jak już kupować coś z amd) lepiej jest kupić Phenoma X3. Technologia ta sama - 65nm; pobór mocy bardzo podobny, taktowanie na korzyść 2-rdzeni (2,7Ghz vs. 2,1-2,4Ghz), wydajność podobna do X3, ale ten ostani ma o 1 rdzeń więcej.

 

Tytuły korzystające z więcej niż 2 rdzeni:

 

  • Supreme Commander
  • Unreal Tournament 3
  • Lost Planet Extreme Condition
  • Bioshock
  • Wszystkie tytuły z tej listy: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unrea...Unreal_Engine_3
  • GTA 4
  • Crysis
  • MS Flight Sim X
  • Company of Heroes
  • Latest Source Games
  • BloodRayne2
  • World in Conflict
  • chyba Call of Duty 4 i późniejsze
  • BloodRayne 2
  • Alan Wake
  • Company of Heroes
  • Far Cry 2
  • Half-life 2: Episode 2
  • Hellgate: London
  • Portal
  • Rainbow Six Vegas
  • Source Engine
  • Splinter Cell Double Agent
  • STALKER
  • Stranglehold
  • Wiele, wiele innych

Tutaj masz chyba najlepszą listę jaką udało mi się znaleźć w internecie http://www.halflife2.net/forums/showthread.php?t=130262

 

Dobre płyty pod Intelowskiego Quada:

 

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za obszerne info, co do procka to wezmę chyba intela, e5200 można dostać już za nawet 60-70 zł mniej niż phenoma, a jeśli dobierze się odpowiednią płytę to później wymienić na któregoś z qadów, które są dziś sporo tańsze od phenoma2. Mam tylko pytanie do Bereq jaką płytę pod intela byś doradzał w moim przypadku i perspektywie wymiany na quada, skoro piszesz że te gigabyte proponowane przez innych są kiepskie. Jaki zasilacz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Intela doradzam Gigabyte EP43-DS3L - płytka dość tania i na pewno dobra, z quadem da sobie radę.

 

Gdzie pisałem, że Gigabyte pod intela jest słabe?

 

Zasilacz pod e5200 (w przyszłości quad, tak?) i HD4850 z lekkim zapasem - np. pod zmiane grafiki na GTX 260-2160 czy coś może być Pentagram CAV-500,

 

choć na chwilę obecną (e5200+HD4850) w zupełności wystarczy to: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2423

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ogólny zarys zestawu już mam, no więc:

 

na rzecz Intela rezygnuję z AMD który pierwotnie miał stanowić podstawę jednostki centralnej

 

CPU: Intel Dual Core E5200 - 330zł

 

Jako płytę główną wybiorę pewnie ASUSA ze względu na większe możliwości rozszerzenia pamięci w porównaniu do Gigabyte i lepsze kodeki dźwięku, zwłaszcza że róznica w cenie to 30zł

 

MOBO:Asus P5QL Pro - 355zł

 

RAM: 2x2GB GoodRam CL5 800mhz - 190zł

 

Grafika to zależy czy uda mi się kupić tanio coś używanego lepszego od Radeona HD4850 jak nie to zostane przy tym

 

Grafika: Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out -579zł

 

Jeśli chodzi o dysk zastanawiam się między WD a samsungiem 500GB

 

HDD: ?

 

Napęd: coś się weźmie nie drogiego

 

Obudowa: Cooler Master Elite 331 - 149zł

 

Zasilacz: Modecom MC-430 lub MC-350 - 165- 120zł

 

To by było chyba na tyle, w duzej mierze taki składak powstał dzięki użytkownikowi Bereeq, pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...