Skocz do zawartości
Arturro

Pioneer + Subwoofer Koda Sw - 1000 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Mam mały problem, otóż: posiadam amplituner Pioneer VSX D514 oraz subwoofer Koda SW-1000 i od jakiegoś czasu zauważyłem, że sub. nie gra tak jak powinien. Od kilku lat a dokładnie od 3 jest on podłączony do amplitunera pod wyjście PREOUT (Subwoofer) - taki jest opis koło tego wyjścia a druga strona jest podłączona do wejścia Subwoofera.(amplituner podłączony non stop pod komputer poprzez kabel optyczny) Problem, który mnie trapi to taki, że na takich samych ustawieniach potencjometrów (amplitunera,subwoofera) jak wcześniej dźwięk z subwoofera jest niesłyszalny. Wcześniej szyby w domu drgały gdzie regulator sub. był wykręcony na 1/5 mocy,a teraz nawet na full jak go ustawię to nawet nogawki nie chcą się poruszyć:/

 

Druga sprawa jest taka,że podłączyłem sobie amplituner analogowo z kartą muzyczną i rezultat jest taki jak powinien tzn. gra tak jak wcześniej:) Filmy w DD lub w DTS grają, że aż miło:) lecz gdy tylko przełączę na optyka to reszta głośników gra tak jak zawsze a subwoofer ledwo co - w momencie gdy potencjometr suba wykręcę na full to coś słyszę:/

 

Teraz mam pytanko - czy mogło się uszkodzić wyjście PREOUT w amplitunerze (tzn. amplituner nie wydaje takiej ilości Vat-ów by wzmacniacz w subie mógł sobie ten sygnał przerobić) ???

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez Arturro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "Vaty"

 

Po drugie sub jest w porządku, naprawdopodobniej dekoder DD/DTS w ampli się chrzani (a możę w ustawieniach ktoś pogrzebał ?) wyjście tu raczej nie ma nic do rzeczy bo tak jak mówisz po podłączeniu analogowo działa.

 

Ale najbardziej stawiał bym na jakiś problem softwareowy/hardwareowy ze strony PC, dla pewności podłącz optykiem dvd / inny pc i zobacz. Jak będzie działać to wina Twojego kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale strzeliłem byka z tymi vatami:)) Chodziło mi o Volty:) Przetestowałem sobie suba i amplituner raz jeszcze i wychodzi na to że coś jest z amplitunerem. Analogowo wszystko pięknie śmiga, ale jak przełączę na cyfrowe wyjście ten sam film ta sama scena to dźwięk z suba jest o kilka razy słabszy niż z analoga (reszta głośników bez zmian).Podłączyłem sobie również odtwarzacz DVD optycznie rzecz jasna, (zapodałem w nim film w DD) i dźwięk z suba był również kiepski, następnie ten sam film wrzuciłem do kompa puściłem analogowo i różnica kolosalna, oczywiście na plus analoga. Z tego wszystkiego wnioskuje że coś się stało z amplitunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...