Skocz do zawartości
Gość

Egiełda Na Sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się okazuje, jeden z portali komputerowych wystawiono na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=546602745

 

Ciekawe jak wycenią go licytujący. I w czyje łapki przejdzie portal. Oby nie Pclab... :unsure: (zerknijcie na listę kupujących)

No i pytanie do @Focus o stanowisko?

Sprzedaż wygląda na niespodziewaną- nowy layout serwisu w przygotowaniu.

Jestem nieco zmartwiony status quo, gdyż uważam ten serwis za jeden z lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bieżące informacje zapraszam do nas na forum (Panowie "u góry" - pozwólta :)) Przyszłość Tygodnika Komputerowego oraz vortalu egielda.com.pl

 

Zainteresowani. Jesteśmy wciąż dla Was. Piszemy i jeśli Bóg da pisać będziemy. Robimy to z czystej pasji. Pieniądze? Efekt uboczny naszej pracy. Niestety, jesteśmy uzależnieni od tego efektu ubocznego - skutki widać.

Na różnych forach widzimy Wasze zdanie - szkoda, że dopiero tak późno, ale mimo wszystko - doceniamy je. Nie chcę tutaj mówić za dużo, wręcz chcę powiedzieć tyle ile wymaga sytuacja póki co.

 

O to, że (różne dziwne portale) się z nas nie zrobi - mozecie być pewni. Prędzej po prostu nasze piśmiennictwo zakończymy niż zaczniemy pisać bzdury na podstawie cicho szemranych artykułów. Nasze "prawdziwe testy" zawsze pozostaną prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wez ty sie wreszcie powies lub skocz albo chociz przestan [ciach!]lic od rzeczy.

Kamil, ale jaka w tym nasza wina, skoro sami zamykali furtke do pieniedzy na wlasne zyczenie? Podobnie Samhain, wpierw walczyl z cenami blokow, az ceny same go wykonczyly. Jak skonczyl, mozna przeczytac na forum.

 

Powiedz mi rowniez, czemu palasz taka niechecia do mnie? Pomimo, ze lubie focusa, to reszty wesolej gromadki juz nie bardzo. Za ich portalem tez nie przepadalem. A skoro tym co szkoda portalu moga wyrazic swoje zdanie, to ci co maja odmienne juz maja siedziec cicho? Mam wlasne zdanie, a ze Tobie ono nie pasuje, trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się Tweak...

Tweak to zupelnie inna para kaloszy i nie sposob jest porownywac tej sytuacji do tej, ktora dala poczatek PPC. Temat walkowany juz setki razy tutaj i wszem w eterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze primo - to nie wiadomo, czy kupiec się znajdzie. Portal jest zbyt mały aby zainteresować tuzy mediów i zbyt duży aby kupił go jakiś fascynat z środowiska. Praktycznie rysuje się przejęcie przez inne portale= Utrata niezależności.

Dlaczego nikt inny miałby go nie kupić? idą chude lata w reklamie (związanej z komputerami i elektroniką też) i raczej trzeba będzie dokładać do interesu. Co do jakości tekstów w serwisie - WSZĘDZIE jest ostatnio gorzej. No może poza PPC :rolleyes: , ale startowali od zera (na tweaku recenzje to była kupa)

 

A co do serwisu, to przyszła mi do głowy jedna przyczyna pogorszenia warunków finansowych - opcje. Bajeczka o recenzjach nie po myśli reklamodawców nie trzyma się kupy (z linku do tematu na forum egiełdy)

A inne powody sprzedaży raczej byłyby zaplanowane, nie takie nagłe - w trakcie modernizacji serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryba bez urazy ale poziom artow/testow na egieldzie zamiatal te obecne z ppc. Chodzi mi o to, ze np ppc dla mnie istnialo zawsze jako forum (wczesniej tweak) a nie portal, z egielda bylo odwrotnie - wlasnie newsy i arty przyciagaly mnie do nich. Cholera szkoda takiego serwisu bo zrobi sie jakis pcszajs, masa pokemonow przybiegnie a normalni ludzie zgina w tlumie.

 

@remix ja tam bym sie nie zdziwil gdyby stalo sie cos podobnego do sytuacji benchmark-komputronik. Sirius cos tam mota ostatnio, moze jakis inny sklep ?

Edytowane przez nappy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Piła lub jakiś mod z PCLab'a wygra to zapewne zamknie e-gieldę, a pod domenę podlinkuje PCLab'a :lol2:

 

Albo zostawi e-gieldę i będzie trzepał kasę z reklam, a nieświadomi internauci będą przekonani, że mają wybór co do portalu komputerowego :wink:

 

Horror jeśli padnie jeden z ostatnich rzetelnych serwisów i pozostaną produkty pclab'owe wychwalając pod niebiosa nawet największe [ciach!]a spod marek Intel'a i nVidia. AMD z automatu będzie to gorsze, wolniejsze, mniej wydajne :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś "ale" do tego serwisu (focus pewnie pamięta) odnośnie artów/testów (głównie produktów z logiem ATI-AMD), ale no właśnie...

 

Im dalej czytałem kolejne testy tym częściej tam zaglądałem. Były naprawdę dobre. Na tyle by pomóc komuś w wyborze danego produktu. Ogólnie serwis uważam za użyteczny pod tym względem i szkoda jakby ktoś go zmarnował (via Tweak.pl).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egiełdzie trzeba jedno przyznać, że robiła robi i mam nadzieję będzie robić najlepsze testy sprzętu komputerowego w polskiej sieci. Inne serwisy jak pclab, benchmark, nvision to druga liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark pisze testy na zlecenie Komputronika i nawet osoba średnio obeznana zauważy, że recenzowane jest to co jest nowością w Komputroniku lub to co się słabo sprzedaje.

 

Nvision - mało tam zaglądam, więc nie wypowiadam się.

 

PCLab - extremalnie, ortodoksyjnie, Intel-nVidia friendly. Może tylko ja mam takie wrażenie, ale jakiego by nie wziął testu pod uwagę to w przypadku AMD-ATi szukają na siłę wad produktu. W przypadku szczególnie nVidii wybierają takie gdy w którym nVidia napewno będzie górować.

Oczywiście w podsumowaniu jeśli AMD-ATi wygrywa to jest skromnie chwalone i nie ma odpowiednio uwypuklonych zalet. Ale gdy puchar zdobywa Intel-nVidia to jest to zazwyczaj konkretnie obtrąbione.

Bardzo rzadko można spotkać reportaże przeprowadzane z przedstawicielami AMD-ATi. Za ze strony Intela nie brakuje czy to o zasilaniu procesorów, przyszłej strategii produktów.

 

Takie mam odczucia. Zwykle czytam wszystkie artykuły nie ważne gdzie by były czy na E-Gieldzie, PPC, PCLabie czy innych serwisach ale Benchmark i PCLab przodują w braku obiektywnego oceniania sprzętu.

 

Intel robi świetne procki, obecnie najlepsze SSD ale bez przesady - we wszystkim trzeba znać umiar.

 

Nie można wprowadzać internautów w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, że to tobie nie pasuje gdy produkt AMD nie ma zachwalającej recenzji, chociażby nie było co zachwalać. Wpisz sobie fanboy w sigu, oszczędzisz innym czytania Twoich postów. PCLab nie jest Intel/AMD/NVidia friendly, jest $friendly. Można znaleźć tam artykuły w których Ati będzie do przodu, a za miesiąc artykuł o tych samych kartach w "nowych" grach (swoją drogą niektóre dziwne tytuły), w których NV zbiera plusy w każdej grze. Są pieniądze - jest zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim robili testy na ustawieniach OC co bylo wartosciowe bo takich w necie jest malo.

 

Chociaz sam sie z conajmniej kilkoma ocenami tam nie zgadzalem :)

 

Z tego co piszesz wynika, że to tobie nie pasuje gdy produkt AMD nie ma zachwalającej recenzji, chociażby nie było co zachwalać. Wpisz sobie fanboy w sigu, oszczędzisz innym czytania Twoich postów. PCLab nie jest Intel/AMD/NVidia friendly, jest $friendly. Można znaleźć tam artykuły w których Ati będzie do przodu, a za miesiąc artykuł o tych samych kartach w "nowych" grach (swoją drogą niektóre dziwne tytuły), w których NV zbiera plusy w każdej grze. Są pieniądze - jest zabawa.

PCLab jest zenujacy. Do tej pory mam bana za wstawienie sobie w siga wypowiedzi jednego z ich modow ze maja swiadomego uzytkownika w [gluteus maximus] bo licza sie tylko odslony w kontekscie dyskusji o plytach do Core 2 duo (tego pierwszego , gdzie zdaje sie drugie czy trzecie najlepsze FSB wyciagnelo mobo Gigabyte 945P-S3 wedlug testow :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, że to tobie nie pasuje gdy produkt AMD nie ma zachwalającej recenzji, chociażby nie było co zachwalać. Wpisz sobie fanboy w sigu, oszczędzisz innym czytania Twoich postów. PCLab nie jest Intel/AMD/NVidia friendly, jest $friendly. Można znaleźć tam artykuły w których Ati będzie do przodu, a za miesiąc artykuł o tych samych kartach w "nowych" grach (swoją drogą niektóre dziwne tytuły), w których NV zbiera plusy w każdej grze. Są pieniądze - jest zabawa.

Problem w tym, że nie jestem fanboyem - wymagam tylko obiektywizmu od dużych portali nawet jeśli miałby być to obiektywizm wspomagany $.

 

Tak na marginesie to jest forum więc służy do wyrażania swoich opinii.

 

Absolutnie nie wymagam zachwalania produktów danego producenta - czytaj ze zrozumieniem.

 

Mam C2D jak i kilka procków AMD, kart nVidii i ATi i wiem na co te poszczególne podzespoły stać.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kamil, ale jaka w tym nasza wina, skoro sami zamykali furtke do pieniedzy na wlasne zyczenie? Podobnie Samhain, wpierw walczyl z cenami blokow, az ceny same go wykonczyly. Jak skonczyl, mozna przeczytac na forum.

 

Powiedz mi rowniez, czemu palasz taka niechecia do mnie? Pomimo, ze lubie focusa, to reszty wesolej gromadki juz nie bardzo. Za ich portalem tez nie przepadalem. A skoro tym co szkoda portalu moga wyrazic swoje zdanie, to ci co maja odmienne juz maja siedziec cicho? Mam wlasne zdanie, a ze Tobie ono nie pasuje, trudno.

Zabawne , zabawne ZE TY TO PISZESZ. Albo jest to obluda , albo calkowita nieznajomosc reali rynku. Wiesz w ogole o co chodzi? Aby taki portal zyl musi miec reklamy , aby takie reklamy mogl miec musi wystawiac rekomendacje na najwieksze SZITY , a tego Egielda nie robila , dlatego sprzet brali ze sklepow , by nie byc poddawanymi naciskom. Nie pisz z laski swojej o zamykaniu sobie drogi to kasy bo to co robili pozbawione bylo zakulisowych zagrywek , ktore polegaly na tym , ze "zareklamujemy sie u was jesli nasz sprzet dobrze u was wypadnie i obie strony beda zadowolone". Jesli tobie wydaje sie , ze dziennikarstwo IT polega na szukaniu pieniedzy gdzie sie da i wystawianiu rekomendacji szmelcom po to tylko aby dostac nastepna reklame to chyba nie mamy o czym rozmawiac , a nadto w jakim swietle przedstawia twoje recenzje , publikacje...i Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni wartościowy test na pclab-ie to był test kart dźwiękowych autorstwa Vegity. Umieszczono go chyba rok temu, jako już lekko nieświeży w momencie premiery.

A co do testów, to ogólnie ostatnio panuje moda na przyklejanie oficjalnych materiałów propagandowych producenta + kilka słów komentarza na poziomie gimnazjalisty. Szczytem wszystkiego są recenzje w których zawarte są głównie zdjęcia *.jpg zrobione z opakowań produktu.

 

 

@ryba - moje zdanie na temat twoich recenzji już kiedyż podawałem. Dużo *.jpg z wykresikami + mało tekstu i jeszcze gorsze podsumowanie. Jest jeden plus - wykresy zaczynają się od "0", a nie od jakiejś wartości przy której różnice wydajności wyglądają lepiej. Żeby nie było, podam konkratny przykład- ostatnie dwie recenzje: e5200, phenom II.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Firekage, ale w dzisiejszych czasach takich portali, które istnieją po to żeby robić rzetelne, uczciwe testy jest już bardzo mało. 95% vortali woli iść na układy czy to z firmami czy to ze sklepami i mieć bardzo dobre dochody no i oczywiście spokój, że nie upadną. Sprawdza się powiedzenie, że pieniądz rządzi światem. Tym bardziej należy doceniać takie portale jak egiełda właśnie, ja mimo wszystko jestem dobrej myśli. Trzeba wierzyć, że focus i spółka dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ale jaka w tym nasza wina, skoro sami zamykali furtke do pieniedzy na wlasne zyczenie?

Jeśli popierasz pisanie artów za $$$, to chociaż nie robiłbyś tego oficjalnie na własnym forum :lol:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "el0 el0"

Nie odpisuj. twoja odpowiedź będzie zapewne na "wysokim" poziomie, niestety szkoda mi czasu na takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

:blink:

Sprzedaz w innych mediach , na Allegro nie wolno dopisywac tekstow ala "jak znajde inwestora to aukcje wycofam , zakoncze przed czasem". Oni sa wrazliwi na to. Niedawno gdzies czytalem lola , gdzie koles mial usunieta aukcje bo umowil sie na sprawdzenie osobiste auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...