Skocz do zawartości
Gość

Egiełda Na Sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu po roku:

z Zmiany, złe oraz dobre informacje - Tygodnik Komputerowy Elektro-Giełda & Info-Giełda elektrogiełda infogiełda egiełda e-giełda

 

"Zmiany, złe oraz dobre informacje 27.05.2010

 

 

 

 

Niepomyślane stało się rzeczywistością. Po długiej walce o utrzymanie portalu egiełda, firma za nią stojąca, zbankrutowała. Wiele by można pisać o powodach, niestety nastawienie się na utrzymanie starej ekipy okazało się największym błędem, którego konsekwencje będą jeszcze przez długi czas odczuwalne. Niekompetencja niektórych redaktorów, permanentne zawalanie kolejnych terminów, niesłowność, brak inicjatywy, to tylko kilka prostych przykładów, które niestety doprowadziły do takiej a nie innej sytuacji. Zamiast jednak roztrząsać to co było, należy skupić się na tym co będzie. Ani portal, ani forum, nie zostają zamknięte, ani przeniesione do archiwum. Dzięki umowie z naszym partnerem, firmą OVH, dysponujemy serwerami, które są podstawą naszego – w rozumieniu – portalowego - istnienia. Od tej chwili prace nad portalem mają charakter non-profit.

 

Trudno również nie zauważyć pewnej dość poważnej zmiany jaka nastąpiła – domeny. Kilka dni temu adres internetowy został zmieniony na http://pctimes.pl, zmiana ta została wymuszona przez bardzo dziwne i nieodpowiedzialne zachowanie firmy nazwa.pl, w której zarejestrowana była nasza wcześniejsza domena. Według informacji uzyskanych od tej firmy, kilka lat temu nie zostały dopełnione pewne formalności związane z rejestracją domeny. Staramy się w tej chwili rozwiązać ten problem, możliwe jednak, że nam to się nie uda i w takiej sytuacji adresem stałym będzie http://pctimes.pl"

 

Siada nam egielda do końca. Cóż, nowi właściciele bronili na początku redakcji zrobionej z odpadków starej (bo poza focusem to były odpadki) - mają efekty. Zastanawia mnie jak można zawalić sprawę domeny i czego można nie dopilnować? - a już zwłaszcza co takiego "nazwa.pl" zawaliła? - może ktoś się domyśla?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygodnik Komputerowy Elektro-Giełda & Info-Giełda elektrogiełda infogiełda egiełda e-giełda EG

 

Hmm kolejna odsłona:

 

W związku z niewywiązaniem się z warunków umowy firmy CDRLab Sławomir Białoboki co do nabycia praw do Vortalu egielda.com.pl wraz z zwartością oraz tytułu "Tygodnik Komputerowy", podmioty te wracają w ręce prawnego właściciela. Zostały podjęte czynności prawne regulujące obecny stan. W ciągu najbliższych dni dostępne będą informacje dotyczące dalszych losów vortalu.

 

 

Maciej Popek

Tomasz Niechaj - focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakąś teorię, co można zawalić z domeną? Co takiego nazwa.pl mogła przeskrobać?

 

Nazwa.pl niczego nie mogła przeskrobać i nic nie przeskrobała. Nie wiem jak można wymyślać tego typu informacje (to oczywiście nie do Ciebie remix). Domena egielda.com.pl, jak widać, jest sprawna i coś się pod nią wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Dlaczego nawet forum nie działa?

 

Pomijając fakt, że wyłączyli je po raczej bardzo niewygodnym pytaniu jednego z użytkowników, a także po tym jak "brudy" zaczęły wychodzić na wierzch.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egielda ta pod adresem (pctimes.pl) została zamknięta- znaczy się przekierowana na adres cdrlab.pl wczoraj czy jak to woli już dzisiaj o 24 przynajmniej taką informację zamieścił administrator na forum wczoraj w godzinach wieczornych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO egielda spokojnie mogłaby być dochodowa. Porzucić "Tygodnik Komputerowy" - dużo większe tuzy jak np. Chip miały (mają) problemy. Ja tam nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem 'papierową' gazetę komputerową. Już prędzej jestem skłonny płacić za dostęp do wysokospecjalistycznej wiedzy w bazach internetowych. Standardowe testy procków, kart graf., itp - praktycznie wszyscy grzebią tylko po portalach internetowych - więc papierowe wydania będą niszowe.

Wracając do egieldy, duży znany serwis, który ma dostęp bezpośredni do reklamodawców (bo na AdWords, itp. to można non-profit się bawić w małej skali) - focus - jeśli to ma działać to MUSISZ szybko przywrócić serwis w internecie. Kiedy pojawią się testy, itp - drugorzędna sprawa, ale żeby strona się wyświetlała. Drugą sprawą jest forum - tak, wiem ile zasobów konsumuje (sprzętowych; łącze), a klikalność reklam jest znikoma. Ale powinno wrócić do internetu. Będą ludzie spekulować, bzdury pisać, teorie spiskowe i rzucanie błotem, ale musisz przez to przejść.

@focus -IMO jak nie wróci portal + forum w przeciągu tygodnia, to potem tak jakbyś robił serwis od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos wiecej wiadomo na temat egieldy? , co prawda ostatnio malo zagladalem bo nei bylo po co, ale warto wiedziec czy cos sie rusza w temacie.

 

To tak jak ja, przestałem zaglądać jak skończyły sie testy Focusa. Przez chwile myślałem że dla purepc będzie działał ale coś im nie wyszło. Szkoda!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły kwas z egiełdą, myślałem że jakoś to popchną a tu serwis przestaje istnieć, szkoda :/ bo testy sprzętu były bardzo dobre.

Edytowane przez surix
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...