Skocz do zawartości
Greg_1

Tl-wn321g Gubi Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dość dziwny (jak dla mnie) jako że padła mi sieciówka na płycie głównej, wolałem zaopatrzyć się w tanią karte sieciową bezprzewodową na usb.

Padło na TP-Link TL-WN321G, wszystko było fajnie aż do momentu gdy zgubiła sieć i w żaden sposób nie można odnaleźć sieci, ani zmiana portu, ani reset modemu czy routera. Jedyny sposób na "odzyskanie sieci" to restart kompa.

Wina leży raczej po stronie sieciówki bo ani notebook ani iPhone nie miały takich problemów. Stery mam najnowsze ze strony producenta, system to Vista SP1 x86.

Jakieś sugestie ? Pomysły ?

 

PS

 

Aha zapomniałem że po przełożeniu karty do innego portu USB, to znajduje sieć ale nie potrafi zidentyfikować sieci i wtedy mam połączenie tylko lokalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo również mam problem.

Mam tą kartę, net z UPC 10Mb, routher TP-WR543G. Wszystko działa jak należny, sieć rozdzielona, nie gubi się, ale...

Jak gram w cokolwiek po Necie co jakieś 20-30 sekund łapie laga na 2-3s, ping skacze i nie da się grać w FPP. Za to jak podłącze sieć kabelkiem zwykłym to lagów brak. Szczęście mam takie że padła akurat karta sieciowa na płycie :)

Dzięki za rady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODKOPUJE TEMAT!

 

Posiadam router (TD-W8901G) i łącze się z nim z laptopa (działa bezproblemowo) oraz ze stacjonarnego, na którym korzystam z TL-WN321G (USB).

 

Problem polega na tym, że co jakiś czas usb się wyłącza i włącza lub rozłącza, by po chwili połączyć się z siecią. Jest to irytujące, bo sam transfer jest dużo na niski, w momencie gdy z poziomu laptopa transfer jest taki jak być powinien.

 

Proszę bardzo o pomoc.

 

System: Win XP,

Sterowniki: Najnowsze ze strony producenta.

Przepinanie do innych portów, też nic nie daje.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez malesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo lipna karta wi-fi pod usb. Wiem co mówię, bo też ją posiadam i dzieją się cuda wianki. Nie korzystam jej, bo zmieniłem na jakiegoś TP Linka na chipie Atherosa na PCI.

Niestety tego ja też się obawiam i także będzie mnie czekać przesiadka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę kartę. Nadaje się ona tylko do kosza. Nie rozumiem, jak można było wypuścić na rynek takiego bubla.

Nie wiem czego sie czepiacie , korzystam z niej od pol roku , kiedys na windows teraz linux i nie zdarza mi sie nic takiego. Router tez tplink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...