Skocz do zawartości
m40

Jaki Wentylator 140mm?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dwóch wentyli 140mm do pracy w poziomie, niestety mało jest konstrukcji 140mm więc wybór jest póki co ograniczony. Najbardziej zależy mi na napięciu startowym takiego wentylatora, tak aby wystartował przy 400 obr/min. Owych wentylatorów potrzebuje do NZXT Tempest fabryczne mnie średnio zadowalają, a w połączeniu ze Scythe Kaze Master minimalne obroty startowe to 510-540 obr/min. Niby cicho, ale wycisznia nigdy dość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zephyr 140! Oryginalnie kręci 600rpm, ja mam go podłączonego pod regulator i chodzi bez problemu na 6V, czyli ~300rpm. Dałem 23zł. Naprawdę warto, bo nawet na tych 600rpm jest niesłyszalny, oczywiście oprócz leciutkiego szumu powietrza. POLECAM Zephyra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te zephyre i nie jestem z nich zadowolony, każdy z nich w pionie cyka, a jeden w poziomie wpada w słyszalne wibracje. Na Scythe Kaze Master podpięte do jednego kanału startują od około 450-480 obr\min. Zatem potrzebuję innej konstrukcji. Swoją droga obecnie dostępne są tylko wentylatory na łożyskach ślizgowych co niezbyt nadaje się do pracy w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te zephyre i nie jestem z nich zadowolony, każdy z nich w pionie cyka, a jeden w poziomie wpada w słyszalne wibracje. Na Scythe Kaze Master podpięte do jednego kanału startują od około 450-480 obr\min. Zatem potrzebuję innej konstrukcji. Swoją droga obecnie dostępne są tylko wentylatory na łożyskach ślizgowych co niezbyt nadaje się do pracy w poziomie.

niestety 140 sa jeszcze malo popularne i ciezko bedzie znalezc cos z dobrych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i Acutake 140 kulturą pracy są nieco lepsze od Zephyrów niestety tylko jeden z nich jest lepszy, drugi sobie stuka podczas pracy i jest to słyszalne nawet przy 450 obrotach. Cóż pewnie przenocuję parę miechów te Acutake i tak są nieco cichsze od tych wentyli które miałem, może coś ciekawego wyprodukują przez ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z wentylatorami Zaward Golf II?

Wpadły mi w oko (min prędkosć 200rpm :D), a nie wiem jak się sprawują, bo testów jak na lekarstwo, a porządnych testów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę Moderację o zamknięcie tematu - teraz zauważyłem, że topic praktycznie rzecz biorąc dubluje się z: "jaki wentylator 140mm jest obecnie najlepszy?".

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...