Skocz do zawartości
frmn

Asus F3sg-ap149c - Głośny Wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w/w lapka od 3 miesięcy i hałas z niego wydobywający się wkurza mnie niemiłosiernie. Przed nim miałem Fujitsu-Siemens V2030, notabene wygrany w promocji neo, i dawało się przy nim bez żadnego problemu spać, przy Asusie nie wyrabiam. Tam wentylator włączał się raz na pół godziny może, pochodził z 2 minuty i się wyłączał. Tutaj wyje 24/7, wprawdzie nie na max obrotach, ale słychać go. Nawet, gdy ustawię laptopa w tryb oszczędzania energii (Battery Saving/Quiet Office).

 

Pomożecie?

 

BTW - powietrze, które wypływa z wylotu wcale nie jest jakieś ciepłe. Określiłbym je najwyżej jako letniawe. Everest pokazuje temperaturę procesora 47 stopni, wentylator 3200 rpm

Edytowane przez frmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z asusem F5 z c2d t5800, zainstalowalem rmclocka, obnizylem napiecia i dalej to samo, nawet kiedy procesor nie jest obciazony to i tak wlacza sie wentylator co jakis czas, temp non stop taka sam (50-51 stopni) ale wentyl i tak sie wlacza,

 

reklamowac trzeba laptopa czy moze cos doinstalowac bo grzebalem w biosie (wgrany najnowszy) ale tam nic nie ma zwiazanego z wentylatorem

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka temperatura jest za duża jak na spoczynek. Na pewno Wasze laptopy mają w sobie od groma kurzu. Kupcie sprężone powietrze do komputerów i jazda. :) U mnie w laptopie Asus G2P już tak dwa razy było. Warto raz na pół roku opróżnić nasze komputery przenośne z wszelkich zanieczyszczeń w środku.

I o dziwo same powietrze wydaje się być chłodne, ale to tylko pozory. Nawet wywiewane z mojej stacjonarki powietrze, podczas testu Prime95 wydaje się być chłodne, chociaż z chłodzenia CPU wychodzi ponad 70*C! Musiałbyś dotknąć jakiegoś radiatora, to byś zobaczył jaki jest ciepły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Asus F3SG ma ustawioną temperaturę włączenia wiatraka 47 st C, podobno można to zmienić ale trzeba grzebać w BIOSie a dokładnie mod BIOSa wgrać. Nigdy się na to nie pisałem więc nie wiem gdzie znaleźć takiego BIOSa.

Poza tym, ja na swoim Asusie F3SG mam linuxa i jak ustawię w nim tryb "oszczędzania" to wiatrak się nie włącza. Nie wiem dokładnie czemu u was się włącza ale mogę tylko strzelać, że może skalowanie rdzenia GPU, które jest heatpipem połączone z radiatorem procesora nie jest przełączane na tryb oszczędny i to on może grzać albo problem jednak ze skalowaniem?

Testujcie, nie ma wyjścia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...