Skocz do zawartości
Jinxed

Zestaw High End

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym prosic o ocene mojego zestawu , ewentualnie prosze o uwagi tudiez sugestie.Z gory dziekuje :) Zestaw do O|C rowniez. :)

 

plyta: Asus P5E64 WS Evolution (Intel X48) (szukam dobrej plyty do OC)

procek: Intel Q9650 + Scynthe Mugen + Coolabory Liquid pro

ram: Corsair 4096MB 1600MHz DHX XMS3 CL7

grafa: EVGA gtx 285 FTW

muza: Asus xonar d2

hdd: WD 640 gb AAKS

buda: coolemaster Cosmos

zasilka Bequiet Dark Power pro 650w

monitor Asus VH226H ( ewentualnie inny dobry niekoniecznie na matrycy TN monitor , preferowalbym rozdzialke natywna 1650 x1080 gdyz za drugi monitopr bedzie mi robil tv full hd )

 

ewentualnie drugi zestaw

 

plyta: Asus P6T6 WS Revolution (Intel x58)

procek: Intel Core i7 840 (2,83)

ram: Corsair 6144MB 1600MHz DHX Dominator CL8

grafa: EVGA gtx 285 FTW

muza: Asus xonar d2

hdd: WD 640 gb AAKS

buda: coolemaster Cosmos

zasilka Bequiet Dark Power pro 650w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz do jakich zastosowań autor będzie go używał??

Zestaw drugi wychodzi drożej, a na pewno w tej chwili nie warto płacić za i7 i DDR3.

Może go stać na kompa za 20tys, ale to chyba nie powód, żeby wyrzucał kasę w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak wiem ze sa to drogie zestawy zwlaszzca teraz gdy zlotowka pada na lep, ale znudzilo mnie czekanie i owszem stac mnie a poniewaz bedzie to raczej ostatni upgrade sprzetu na dlugi czas to chce kupic jak konkretny sprzet w miare moich mozliwosci...acha i nie sa to kolejne wirtualne zestawy ktore nie ujrza swiatla dziennego, zastosowanie poprostu gry, emulacja gier z psx2 , filmy net.WIem i zdaje sobie z tego spawe ze zostane skrytykowany za takie zestawy za takie pieniadze na takie blache potrzeby..ale powiedzmy wiem na ile mnie stac i ile we mnie rozsadku, a do tego po to sie pracuje zeby sie bawic.Takze dziekuje jeszcze raz za pomoc i ewentualne uwagi.

 

Moze odniose sie do podzespolow jeszcze;

- dlaczego nie gfx 295 skoro jest szybsza niz 285 - gdyz nie mam zaufania do kanapek

- 650 w zasilka starczy na ten zestaw , chcialbym kupic 3 dyski powyzej podane , aby z dwoch zrobic raid 0

- 2 napedy optycznie - pionier 216 i ... i no wlasnie co do odczytywania dvd

- i ten nieszczesny monitor - tutaj z tym Asusem strzelalem poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

W zestawie zmieniłbym jeszcze grafike na gtx280, ponieważ jego wydajność nieznacznie odbiega od gtx285 a kosztuje dużo mniej.

A dobry płytki do OC to tak jak SaVka zaproponował coś z LP , np. DFI UT X48-T2R.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

A co do monitorków to może coś z tego:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/22_...pelny,id,49180/

albo

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/22_...pelny,id,44733/

 

Chwalone i dobre monitorki :) Sam posiadam i polecam :)

Edytowane przez Pan Pianka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że takie będą zastosowania i dlatego polecam zestaw nr 1, z wymienionymi przeze mnie zmianami ;)

650W od BQ na pewno wystarczy

Po co ci dwa napędy optyczne?

 

Lanparty oczywiście, ale nie DK, a LT lub UT. X48 niekoniecznie, przecież będzie jedna karta. Lepszy wybór to P45/P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic po to 2 napedy aby jeden sluzyl mi do zapisu danych - Pioner 216 a drugi do odczytu danych i tu wlasnie nie wiem , co wybrac na ta chwile wiem ze kiedys Samsungi byly w tym dobre ale czy ta tendencja sie utzrymala w ich najnowszych odslonach - tego nie wiem..dodam jeszcze ze tego quada chcialbym wykrecic tak do min 4 ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno do czytania wszystkich płyt jest jakiś model samsunga, ale nie wiem który, przerwałem tą opcje co Ty chcesz mieć i zakupiłem Pioneera 216 do nagrywania i to mi starczy, podobno najlepiej nagrywają płytki, zaś jeżeli chodzi o odczyt, to jest duzo więcej innych napędów które czytają lepiej od pioneerka, choć ja narazie nie miałem problemów z odczytywaniem płyt na pionku, jak by były jakieś problemy, to wtedy zdecyduję się na zakup czegoś do czytania i tobie proponuję to samo, szkoda kasy w błoto.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezel izestaw ma byc na powiedzmy 2-3 lata

to zdecydowanie polecam platforme i7 z najtanszym procem

ktorego i tak mozna podkrecic do minimum 3,8GHz

Szkoda tylko ze pamieci DDR3 sa ciagle takie drogie

warto narazie kupic cos z sredniej polki 2x2GB

a powiedzmy za 9-10 miesiecy cos bardziej odpowiedniego dla tej platformy

czyli cos okolo DDR3 1800MHz CL8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłem się po pachy tym za 9-10 miesięcy....

 

Qimonda splajtowała, mamy kryzys, Euro dojdzie do 5 PLN. Widziałeś, żeby ceny spadały przy malejącej podaży?

Nic nie będzie taniej, brać szybko tylko teraz bo za chwilę będzie jeszcze drożej.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomel ma 100% rację,

 

Jego teorii doświadczyłem już w listopadzie, gdzie z dnia na dzień cena procesora podskoczyła o 15zł.

 

Nie ma na co czekać, moim zdaniem na razie lepiej nie będzie i nic tego nie zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No atomel musisz się zatrudnić jako doradca ekonomiczny prezydenta lub rządu , żaden ekonomista nie jest w stanie przewidzieć dziś jak to wyjdzie w końcu z tym kursem walut euro,dolar,pln a ty TAK brawo

Edytowane przez patryk39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nikt nie jest w stanie przewidzieć, ale jak narazie to kompletnie nic nie wskazuje na jakikolwiek spadek wartości dolara. Co więcej, według danych widać, że $ i euro idą ciągle w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie siejcie paniki... To, co teraz widzimy, zahacza o spekulację - bo jak można wytłumaczyć fakt, że złotówka ma takie spadki jak forint czy hrywna, a przecież Polska ma lepszą sytuację gospodarczą niż Węgry i Ukraina. Nie twierdzę, że zacznie się umacniać już w tym tygodniu czy miesiącu, więcej, może osiągnąć 5 zł za euro.

 

Na razie trwa ucieczka inwestorów z krajów rozwijających się, ale jak pojawią się wyniki za I kw. 2009, okaże się, że Polska jednak lepiej sobie radzi niż Węgry i zł zacznie się umacniać.

 

Czyli kwiecień - maj powinien być lepszym czasem na kupowanie sprzętu.

 

Tak na marginesie - jeśli ktoś uważa, że polityka cięć (20mld zł) w wykonaniu Tuska jest nieradzeniem sobie z kryzysem, i że powinno się powiększyć deficyt, to gratuluję - socjalizm wciąż się trzyma... Kryzys to jak letni deszcz po długiej suszy - oczyszcza rynek, więc za ok. 30 lat spodziewajmy się podobnego, bo taka jest kolej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczerze powiem ze tez jakos z entuzjazem nie podchodze do ic7 fakt faktem komp bedzie kupowany na kolejnych n- lat, jednak na szersza mete wydaje mi sie ze q9650 bedzie lepsza opcja pomimo przyszlosciowego ( moze tak moze nie ) ic7 w zastosowaniach, a miec tylko dlatego zeby miec i sie tym chwalic to raczej nie tedy droga :), a z Asusa znajde jakas sensowna plyte? nie jestem fanboyem tejze firmy ale chcialbym wiedziec, gdyz jakos do dfi nie mam zaufania( pewnie nieslusznie i komentarze na temat tych plyt o tym swiadcza doskonale ), a jeszcze majac an mysli o\c mam na mysli nie jakies bicie rekorodw super pi etc, poprostu chcialbym wykrecic tego quada tudiez tego ic7 do 4 - 4,5 ghz i prace i zabawe nim 24\7 :) oczywiscie jesli bedzie taka mozliwosc..mam nadzieje ze q9650 to tylko rewizja E0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i7 nie jest przyszłościowe, gdyż nie będzie w przyszłości sytuacji, że przewaga tej platformy wzrośnie nad quadami s775. To po prostu nowsza architektura, parę procent wydajniejsza, ale wymagająca kupna drogiej płyty i drogich pamięci. Z tego powodu nie warto jej kupować. Sam zakup quada q9650 jest przyszłościowy, gdyż na tę chwilę kupuje się dwurdzeniowce.

DFI to najbardziej wypasione płyty na rynku. Zwykle umożliwiają wykręcenie tej samej sztuki proca wyżej niż jakikolwiek asus. Nawet jak nie kręcisz ekstremalnie to ten sam proc może pójść na określoną częstotliwość przy niższym napięciu i dzięki temu będzie chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to cała seria DK nie ma cyfrowego zasilania.

Co do faz: twój model powinien mieć 4 fazy. Dopiero w modelu X48-T2RSB jest ich 6 (to specjalna wzmocniona edycja wypuszczona później).

Tak więc DK mają 4 lub czasem 6 faz, a LT/UT zawsze 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, czyli miałem rację :D

Nie, ogólnie zasilanie u DFI jest bardzo dobre i nie masz na co narzekać. Im więcej faz tym ogólnie mocniejsze zasilanie, więc lepiej. Przy dużym OC to się liczy. Z tego powodu polecałem płyty z serii LT/UT do dużego kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdybyś wziął dwie identyczne płyty DFI, jedną z 4, a drugą z 8 faz to wyszłaby pewna różnica. Jednak nie ma takich modeli ;)

Możesz jedynie porównać te dwa modele DK na x48, 4-fazowy i 6-fazowy. To to też może być zauważalne. Przewaga większej liczby faz wychodzi głównie przy tych bardziej prądożernych procach (quady). Z kolei na takim Pentium Dual Core wyjdzie na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...