Skocz do zawartości
Grinch

Samsung 2494hm A 2493hm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób na monitorach o tych samych przekątnych 24" uzyskano różne proporcje?

2494HM - 1920x1080 - 16:9

 

2493HM - 1920x1200 - 16:10

 

Przecież to generalnie fizycznie nie możliwe. Chyba, że te 24" w przypadku 2494HM są lekko okrojone.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja zgłupiałem :) :ploom:

to ja nie rozumiem Twojego dylematu.

Skoro wyższy monitor ma 1200pixeli a niższy 1080pixeli to co w tym dziwnego że zmieniają się proporcje? Przecież właśnie zmienione proporcje boków są konsekwencją utrzymywania stałego rozmiaru pixela (a raczej proporcji jego boków, żeby pixele nie były prostokątne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyższy monitor ma 1200pixeli a niższy 1080pixeli to co w tym dziwnego że zmieniają się proporcje?

W pierwszym poście napisałem o co mi chodzi. Jasne jest to oc napisałeś i o to nie pytam.

Jednak w jaki sposób na 24" są różne proporcje nie uzyskałem odpowiedzi. Mniejsza plamka nie ma tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałem o co mi chodzi. Jasne jest to oc napisałeś i o to nie pytam.

Jednak w jaki sposób na 24" są różne proporcje nie uzyskałem odpowiedzi. Mniejsza plamka nie ma tu znaczenia.

co w tym dziwnego że prostokąty mają taką samą przekątną 24" a różnią się proporcjami ??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...