Skocz do zawartości
OrtoN

Oploty

Rekomendowane odpowiedzi

@MatroX13

Powiedz jakie foto chcesz to jutro zrobię ;)

Hmmm... Jak byś mógł ułożyć ten oplot tak jak na fotce od Maniakalnego jest ułożony oplot Techflexa.

 

Arni, http://store.murdermod.com/components/com_.../mw-sk-l-04.jpg, na tej fotce Pet 3/8 sleeving też prześwituje czerwony kolor ;]. Twoim zdaniem warto dopłacić do oplotu Techflexa?

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Jest Ktoś zainteresowany zamawianiem oplotu za granicą?? z racji ze w Polsce sa raczej jakieś cienkie które prześwitują zacząłem zastanawiać sie właśnie nad zamawianiem z poza granic czegoś. znalazłem coś takiego.

 

http://store.murdermod.com/murderware/sleeving-kits.htm

 

 

Czy ktoś by sie pisał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką średnice brać do kabelka 3pin od wentylatora?

To samo pytanie odnośnie kabli molex/P4 od zasilacza.

Pytam, bo chce je opleść razem czyli jeden oplot na 4 kabelki itp.

kabelek 3pin w oplot 5mm

molexy pojedynczo w 3 lub 4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Jest Ktoś zainteresowany zamawianiem oplotu za granicą?? z racji ze w Polsce sa raczej jakieś cienkie które prześwitują zacząłem zastanawiać sie właśnie nad zamawianiem z poza granic czegoś. znalazłem coś takiego.

 

http://store.murdermod.com/murderware/sleeving-kits.htm

 

 

Czy ktoś by sie pisał??

Ja zamawiałem te oploty - zestaw Psychopack ale uważam, że nie są rewelacyjne - szczególnie jeśli chodzi o ten najmniejszy - zajmuje za dużo miejsca bo oplot w przekroju nie jest okrągły tylko płaski.

Dlatego zamówiłem sobie w Niemczech trochę lepszy oplot tzn. w przekroju okrąg i średnica 3mm (gęstość oplotu 85% i jest zrobiony z poliamidu a nie poliestru). Poza tym ten MDPC-X jest bardziej sztywny od tego, nowego który zamówiłem. Ponieważ będę miał tego 200m to na pewno odsprzedam tego trochę. Jak oploty dojdą to zrobię porównanie kabla 24 pin w oplocie z MDPC-X i tym nowym. W oplotach ważne jeszcze jest też żeby ciąć je nożem termicznym lub czymś tego typu wtedy oplot się nie rozplata i np. w kablu 24pin i wszystkich tych gdzie oplot wejdzie trochę we wtyczkę istnieje możliwość wyeliminowania termokurczek (przynajmniej chce tak spróbować zrobić i zobaczyć czy lepiej wyjdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Jest Ktoś zainteresowany zamawianiem oplotu za granicą?? z racji ze w Polsce sa raczej jakieś cienkie które prześwitują zacząłem zastanawiać sie właśnie nad zamawianiem z poza granic czegoś. znalazłem coś takiego.

 

http://store.murdermod.com/murderware/sleeving-kits.htm

 

 

Czy ktoś by sie pisał??

 

http://cableorganizer.com/

 

Ja bym zamówił stąd - konkretnie interesuje mnie oplot, który by miał 55 mm średnicy, kupiłbym kilka metrów + może jakieś mniejsze. To też zależy od kosztów przesyłki. Chyba, ze mi ktoś powie, gdzie takie coś dostać w PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cableorganizer.com/

 

Ja bym zamówił stąd - konkretnie interesuje mnie oplot, który by miał 55 mm średnicy, kupiłbym kilka metrów + może jakieś mniejsze. To też zależy od kosztów przesyłki. Chyba, ze mi ktoś powie, gdzie takie coś dostać w PL ;)

Jest tez strona francuska. Ja z tamtad zamawialem. Jestem w Szwajcarii, mozna jakos sie zorganizowac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uułłaaaaaa :cry: a gdzie oranżynowy?? :( Kurcze, potrzebuję dosłownie 30cm cieńkiego, pomarańczowego i wszędzie wcięło :/

techflexa nie ma chyba, chciałem biały i rózowy zamowic ale najmniejszy ma 6mm a nie 3mm no i jest drozszy wiec nie kupiłem, abialego wogole nie ma nigdzie albo cena z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kręcą sie troszkę po stolicy dotarłem do sklepu gdzie były róznego rodzaju oploty nylonowe. od 4 do 15 mm o ile dobrez pamietam. na początek wzilem troche 4 i troche 5. jutro wkleje zdjęcia z wyniku obsadzania paru kabli ;)

 

 

 

dobra na początek pobawiłem sie na laingu ;). widze ze jeszcze musze dopracować metode podgrzewania izolacji termokurczliwej. na poczatek pare zdjęc :)

 

pierwsze zdjęcie jest samego oplotu a ostatnie juz z kablem w srodku ;)

 

zakupiony oplot juz mi sie skończył a z wyniku końcowego jestem nawet zadowolony :) w przyszłym tygodniu bede jecahc po więcej tego oplotu. Jeśli ktoś był by zainteresowany moge kupić więcej i wysłać.

 

 

http://allegro.pl/item628299552_plecionka_...w_wa_od_ss.html

 

od nich brałem oplot a ceny sa takei jak podane na allegro. ;)

post-166671-1241782799_thumb.jpg

post-166671-1241782845_thumb.jpg

post-166671-1241782921_thumb.jpg

post-166671-1241782942_thumb.jpg

post-166671-1241782971_thumb.jpg

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zamierzam zabrać się do oplatania kabelków, ale nigdy wcześniej tego nie robiłem.

zamawiam termokurczliwe i oploty od techflex'a więc nie chcę spaprać ;)

 

czy ktoś doświadczony, mógłby napisać, kilka porad? 'poprowadź mnie za rączkę' :-D

najbardziej zastanawia mnie, jak zgrzać rurki tak, by nic nie spalić i jak mocno zaciągnąć oplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużego doświadczenia w zabawie z oplotami nie posiadam, ale moze dwa poniższe linki Ci coś pomogą. Wydaje mi sie ze jest to wystarczająco dobrze pokazane.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WltiqsD7kB0...feature=related

 

Ja mam natomiast pytanie odnośnie wypięcia kabli ze zlacza.

W starszych konstrukcjach molexa wystarczylo docisnac zaczepy w bocznych otworach i kabel wychodzil bezproblemowo.

Jak można to zrobić w tych nowszych? Chodzi mi konkretnie o ten ktory zamieścilem w linku ponizej.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i 2gie pytanie. Jest mozliwosc wypiecia kabli ze slacza zasilania SATA??

Chodzi mi raczej o domowe sposoby wypiecia. Wiem ze sa specjalne narzedzia do tego celu (vide sunbeam psu tool) lub cos podobnego, ale niestety na naszym polskim rynku tego nie udalo mi sie znaleźć. Chyba ze ktos wie gdzie to chetnie przygarne taka informacje :P

 

Mam zamiar zrobic oploty wszystkich kabli w budzie, a nie jestem zbyt pewny co do "wypinki". Nie chce czegos schrzanić ;-/

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i 2gie pytanie. Jest mozliwosc wypiecia kabli ze slacza zasilania SATA??

Chodzi mi raczej o domowe sposoby wypiecia. Wiem ze sa specjalne narzedzia do tego celu (vide sunbeam psu tool) lub cos podobnego, ale niestety na naszym polskim rynku tego nie udalo mi sie znaleźć. Chyba ze ktos wie gdzie to chetnie przygarne taka informacje :P

nie trzeba daleko szukac ;)

http://forum.purepc.pl/Modyfikacje-f15/Jak...la-t294609.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten topik. Z tym że jest to sposób na wyciagniecie w podobny sposób jak z Molexem (scisniecie rozpórek). Mialem tylko watpliwosci do tych nowszych zlaczek, ale Arni mowi zeby zrobic tak samo jak te starsze.

 

Co do zasilania SATA sprawa wyglada troche inaczej. Nie chce w ciemno wciskac drutu, czy rwac na chama z nowego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no fakt faktem sam zobacz jak to wyglada. Szczerze powiem ze nie wiem jak je wypiac. Nie bede dlubal igla czy drucikiem i mial nadzieje ze cos trafie.

Molexy, 3-4pinowe czy tam zasilanie do grafiki jest oke. Ale jak do stay sie zabrac to nie wiem. Szukalem na necie ale nie znalazlem. Moze po prostu nie mialem szczescia tego znalexc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oploty kupione ;) Ci którzy zamawiali niehc sie zgłaszaja :) dla zainteresowanych powiem iż moge jeszcze zamowić (zdjęcia oplotu poniżej). dostępne kolory czarny i czerwony a jeśli ktoś by chciał inne typu biały zielony niebieski szary jest również taka możliwość lecz tylko w rolce po 100m. wszelkie info na PW lub GG

 

post-166671-1242225740_thumb.jpgpost-166671-1242225756_thumb.jpg

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...