Skocz do zawartości
OrtoN

Oploty

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś ile metrów oplotu trzeba kupić na przedłużke 24 pin od Akasy?

24*30cm? Dobrze kombinuje?

 

Jakie stąd wybrać koszulki termokurczliwe? na oplot 3mm?

Link: http://wizfon.pl/index.php?q=search&ke...amp;x=0&y=0

dobrze kombinujesz :) tez bede bral na ta przedluzke (najpierw musze kupic :P ) no i pare metrow do innych kabli, coby ladnie wygladalo. tylko szkoda ze nie maja koncowek molexowych, choc nigdy nie wiadomo :P

co do opasek to albo 3.2 albo 4.8 zalezy czy bedziesz cos grubszego nim oplatal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 8m trzeba zamówic jak nic...

Jak to sobie teraz policzyłem 27zł przedłużka od Akasy + wysyłka 10zł + 8m*2zł za plecionke=16zł + 10zł wysyłka = 63zł + koszt koszulek termokurczliwych

 

Na forum ktoś podawał link do aukcji przedłużka 24pin w oplotach za 65zł zastanawiam czy nie opłaca sobie juz kupić gotowca tylko z drugiej z strony nie bedzie satysfakcji ze zrobiłem sobie sam.

 

Przerabiać swój zasilacz nie bardzo mi się uśmiecha bo nie chce tracić gwarki już raz był na GW łożysko od wentylatora zaczeło wydawać dziwne odglosy ;) wiec tylko kupno przedłuzek i zabawa na tych przedłużkach wchodzi w jedynie w gre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jaki jest sens kupowania przedłużek i jej rozbierania na części pierwsze skoro można kupić osobno wtyczki i kabel i dobrać długość indywidualnie a nie jak akasa wymyśliła?

Koszt wtyczek jest śmiesznie tani a cena przedłużek jest nieadekwatna do towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 8m trzeba zamówic jak nic...

Jak to sobie teraz policzyłem 27zł przedłużka od Akasy + wysyłka 10zł + 8m*2zł za plecionke=16zł + 10zł wysyłka = 63zł + koszt koszulek termokurczliwych

 

Na forum ktoś podawał link do aukcji przedłużka 24pin w oplotach za 65zł zastanawiam czy nie opłaca sobie juz kupić gotowca tylko z drugiej z strony nie bedzie satysfakcji ze zrobiłem sobie sam.

 

Przerabiać swój zasilacz nie bardzo mi się uśmiecha bo nie chce tracić gwarki już raz był na GW łożysko od wentylatora zaczeło wydawać dziwne odglosy ;) wiec tylko kupno przedłuzek i zabawa na tych przedłużkach wchodzi w jedynie w gre...

KLIK

jak dobrze poszukac, to przedluzke dorwie sie taniej. ja dzisiaj kupilem za 19,- + 9,- wysylka (13,- kurier) na alledrogo.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jaki jest sens kupowania przedłużek i jej rozbierania na części pierwsze skoro można kupić osobno wtyczki i kabel i dobrać długość indywidualnie a nie jak akasa wymyśliła?

Koszt wtyczek jest śmiesznie tani a cena przedłużek jest nieadekwatna do towaru

Pomysł i dobry bo faktycznie te 30cm od Akasy to troche smieszne ;/

Tylko gdzie kupić taka koncówke 24pin?, starego zasilacza nie mam którego można rozwalić i wziąć z niego ta kóncówke, w coolingu sa koncówki molex, sata i inne ale 24pin nie ma, w googlach wpisalem koncówka 24pin i nic równiez nie znalazłem, może źle szukałem. Jak mi się wydaje jeszcze musiałbym skombinować taką koncówke gdzie można wsadzić te 24pin od zasilacza(nie wiem jak się nazywa profesjonalne ta koncówka, prosze mi wybaczyć moja nie wiedze [24pin damskie? strzalem ;) ])

 

@-=YoGi=-, thx za link ;)

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja sam sie wacham delikatnie czy nie wziac walnie koncowek z jakiegos sklepu a kable ze starej zasilki.

W sumie troszki taniej niby wyjdzie, zwlaszcza ze ja bym potrzebowal 24 pin, 8 pin do mobo, 8 i 6 pin do zasilania

A jak bym chcial drugiego kompa pooplatac to znowu 24 i 4 pin do mobo i 2x6 pin do grafy, tylko niestety przedluzki do graf u nas slabo dostepne...

Pewnie niebawem wybiore sie po bloczek do qulingu to i o przedluzki do graf sie ich pomeczy :)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja sam sie wacham delikatnie czy nie wziac walnie koncowek z jakiegos sklepu a kable ze starej zasilki.

W sumie troszki taniej niby wyjdzie, zwlaszcza ze ja bym potrzebowal 24 pin, 8 pin do mobo, 8 i 6 pin do zasilania

A jak bym chcial drugiego kompa pooplatac to znowu 24 i 4 pin do mobo i 2x6 pin do grafy, tylko niestety przedluzki do graf u nas slabo dostepne...

Pewnie niebawem wybiore sie po bloczek do qulingu to i o przedluzki do graf sie ich pomeczy :)

no o przedluzke do grafy to bardzo ciezko. myslalem nad przedluzka 8PIN do mobo, ale w moim wypadku to nie wypalibo mam to zlacze w kijowym miejscu, a jak mam podlaczone jak teraz, to jest prawie nie widoczne, wiec sobie odpuszcze. Jeszcze ewentualnie do grafy to mozna ta przejsciowke 2xMolex - express. ale to kijowo wyglada i musialbym specjalnie inne kable podlaczac. Mysle nad tym, czyby nie kupic oplotu 8-10mm i nie wrzucic tego kabla w ten oplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze zamawial z sklepu www jakiegos oploty ??? ( ile za wysylke placiliscie tez napiszcie)

bo widze wiekszosc kupila na miejscu a ja nie mam takiej mozliwosci :/

 

 

moze ktos sie orientuje ile tu kosztuje wysylka http://wizfon.pl/index.php?q=search&ke...amp;x=0&y=0

Edytowane przez OrtoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w wizfonie. z 3mm maja tylko czerwone, 4mm szare, a czarne dopiero 5mm. 5mm to troche za duzo na oplot dla pojedynczego kabla...

ma ktos jakies namiary na inny sklep z oplotem 3mm?

dobrze by bylo znalezc tez przedluzke 6pin PCI-eX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo znalezc tez przedluzke 6pin PCI-eX

Raczej to malo mozliwe w naszym kraju...

Chyba zeby sciagnac zza granicy, albo quling namowic :)

Jak bedzie kilku chetnych to moge tem skoczyc i popytac, ja bym chetnie wziol i ze 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to malo mozliwe w naszym kraju...

Chyba zeby sciagnac zza granicy, albo quling namowic :)

Jak bedzie kilku chetnych to moge tem skoczyc i popytac, ja bym chetnie wziol i ze 4 :)

no dobrze by bylo ich pomeczyc... ewentualnie skorzystac z linkow Arniego i samemu strugac... tyle ze gorzej z kablami.

Jesli udalo by ci sie zalatwic w coolingu, to chetnie wezme jedna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze by bylo ich pomeczyc... ewentualnie skorzystac z linkow Arniego i samemu strugac... tyle ze gorzej z kablami.

Jesli udalo by ci sie zalatwic w coolingu, to chetnie wezme jedna :)

Co Wy chcecie "załatwiać" skoro wszystko jest dostępne? ;)

 

http://www.cooling.pl/silentiumpc-adapter-...ukt,551246.html

http://www.cooling.pl/akasa-kabel-przedluz...odukt,7091.html

 

imo lepiej zrobić samemu jak Arni pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

a widzisz gdzies przedluzke 6 pin i 8 pin do grafy ?

Przedluzke nie adapter z 6 na 8....

Bo to 8 pin jest do mobo...

Ehh uspokój się i otwórz oczy ;)

Ten adapter co podałem też może działać jako przedłużka, co prawda krótka ale jest i ewentualnie można ją łatwo przedłużyć.

Patrząc na foto z coolingu to z prawej strony wpinasz 6pin z zasilacza a w lewej strony masz wtyczkę 6pin + 2pin tak więc 6pin możesz wpiąć do grafy a 2pin zostawić luzem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko po co przedluzac i miec sterczace koncowki ? Juz lepiej zrobic je od nowa samemu.

Dlugosc tez zostawia wiele do zyczenia, a pewnie w tej cenie mozna by dostac normalna przedluzke... a na pewno koncowki jak i tak oprocz tego reszta do przerobienia...

 

Tutaj nie dosc ze mozesz wybrac rodzaj przedluzki, maja na pewno grafe 8 i 6 pin, ATX 4, 8 i 24 pin to i wybrac kolor oplotu, kolor koncowek, do tego oplot techflexa zakladaja :) niestety strasznie drogo...

Ogolnie wybor niezly, nieco drogo wprawdzie, ale podejrzewam ze jakby popytac to i quling by cos wykopal w przyzwoitej cenie

 

Z oferty www.performance-pcs.com w sumie calkiem fajnie wygladaly by ceny samych koncowek, tylko jest maly myk... nie maja pinow bodajrze, czyli z tego co mi sie wydaje same plastiki :( Tak ze troche kicha, no i 8 pin do grafy maja tylko Female, reszta by byla... Co ciekawsze piny mozna u nich dokupic, ale na potrafia byc drozsze od samych plastikow :)

heh trzeba by jeszcze pokopac po jakichs innych sklepach bo kusi mnie coraz bardziej pomysl zakupienia samych koncowek

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piny kupisz w tme za 0,59gr/szt

Wiem :)

Jakos nie mialem czasu na update postu, juz zamowienie prawie cale u nich skompletowalem, nawet znalazlem starego chiefa 420, niestety calkiem martwego ktory posluzy za dawce kabli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem 90m 4mm :D zobaczymy jak przyjdzie ... jeszcze tylko zakupie opalarkę i będzie zabawa

:blink: :blink: :blink:

niezła ilość :D

ja tam się bawiłem zapalniczką :P

 

btw. gdzie zamówiłeś 4mm? czarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś czy będą mieć czy tak po prostu" panie x metrów oplotu proszę" ?

byłem na miejscu i pytałem o 3mm to mieli czerwony i szary, no to chciałem 4mm to tylko szary, a czarny dopiero od 5mm. To samo się dowiedziałem jak do nich dzwoniłem następnego dnia, bo czekałem na kuriera z kabelkiem, a oplot mi się prawie skończył, więc pytałem czy będą mieli. No i się nie dowiedziałem, bo sami nie wiedzą czy będą mieć. Wiec poszedłem i kupiłem kolejne kilka metrów 5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...