Skocz do zawartości
Gość NZR

O'tank A Chieftec Medium Tower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos z was posiada moze tego reza wlasnie w tej budzie ? Odleglosc miedzy plyta główna a koszami na napedy i dyski jest dosyc mała. Nasuwa mi sie pytanie wiec czy o'tank bez problemu da sie zamontowac pomiedzy ? Wiem, zawsze mozna go zalozyc na zewnatrz ale wole w srodku :). W ostatecznosci moge kupic mcresa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz dokladniej sprecyzowac co to za chief ?

 

dragon czy LBX albo BX ?

Jakie koszyki i jak ulozone ? takie z kablami od dysku w strone mobo, czy takie z dyskami poprzecznie ?

 

Mam chiefa BA, praktycznie to wyzszy LBX, ale rez przy takim ulozeniu jak u mnie wejdzie i do LBX na pewno, mam O-Tank 250 zamontowanego miedzy mobo a wlansie napedami, troche wystaje ponad plyte, ale nie powinny przeszkadzac napedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie bez problemow, najwyzej kup wersje 170.

Ja mam go przykreconego w BA do tacki od plyty glownej miedzy plyta a dyskami, zaraz pod nim jest pompka, miesci sie spokojnie.

Z tym ze ja mam tam przykreconego D5 wlotem w gore i bardzo mi tak pasuje, ddc z topem tez dalo by rade, po sigu widze ze masz CR2, tak ze pomyslal bym jak umiescic pompke najpierw...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sig'a jeszcze niezaaktualizowalem :) Mam ddc 1t tyle ze na topie na gorze jest zlaczka kątowa wiec ciezko bedzie podlaczyc tak pompke do reza jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kiepski pomysl wogole stosowac zlaczki katowe, zwykle staram sie tak rozlozyc elementy w ukladzie, dobrac i polozyc weze zeby nie trzeba bylo ich stosowac.

Zlaczke zawsze mozna zmienic :)

A pompke i rez zamontowac tak jak to coraz wiecej osob praktykuje, wiszaca w powietrzu na wezu pod rezem, zawsze troszke ciszej bedzie.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak chyba zrobie. Mialem wlasnie pytac jak wyciszyc tego lainga bo w porownaniu do cr'a jest bardzo glosny.. Przynajmniej takie mam odczucie.. Macie jakies patenty na wyciszenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć

a jak nie poskutkuje to poczytać forum jest od ddc temat

Dobrze prosze pana :unsure:

 

Zmień złączką na prostą i podwieś tego lainga. Może zmiejszyć mu napięcie, wtedy zwolni i się zdecydowanie uciszy.

Tak tez chyba zrobie. Gdzies widzialem temat na shacku chyba o zmniejaszaniu napiecia. Btw.. bede kupowal u Ciebie tego reza to dorzucisz jedna SM 8/10 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał 7v (co jest już naprawdę ciche) to tylko przestaw piny w molexie. A jakbyś chciał regulować to potrzebny regulator z minimalnym obciążeniem 10w na kanał.

 

Do zakupów zapraszam ;) Będzie szło zamówienie chyba w poniedziałek na wszystko, czego mi brakuje.

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no fakt.. Nie pomyslalem ze w molexie wystarczy kabelki przestawic ;) Hm jak to bylo... 7V to czerwony i zółty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiana kabli w molexie to partyzantka stosowana.

wystarczy małe zwarcie w pompeczce i komputerek do zsypu się nadaje B-)

lepiej szarpnąć się na regulator i spać spokojnie. ewentualnie samemu zrobić.

No ale do odważnych świat należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no fakt.. Nie pomyslalem ze w molexie wystarczy kabelki przestawic ;) Hm jak to bylo... 7V to czerwony i zółty ?

Ja ci życzę powodzenia z tym, że pompka odpali na 7v ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulator z minimalnym obciążeniem 10w na kanał.

:mur:

Po 1 to powinien byc dedykowany odpowiednio regulator do rozruchu silnikow tego typu, oraz z zabezpieczeniami dobranymi do stalych czasowych silnika.

Po 2 10W to zdecydowanie za malo, do wersji bez plus (10W) sugerowal bym raczej kolo 15-17W, do z plusem przynajmniej 22-25W. Napiecie rozruchu w tego typu silniku przekracza kilkakrotnie znamionowe, podobnie przy przeciazeniu jak i zwarciu (czytac zatrzymaniu wirnika, tak okresla sie stan zwarcia w silniku elektrycznym) wiec regulator musi miec odpowiedni zapas, dawanie takiego na styk to glupota i spac spokojnie wtedy nie do konca mozna...

 

Krotko mowiac minimalnie przynajmniej 15-17 W do 10W pompki, 22-25W do 18W, lepiej oczywiscie jeszcze wiecej, choc tyle mozna by uwazac za dosc bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście 10W dotyczyło tylko wersji bez +.

A jakie twoim zdaniem będą konsekwencje używania panelu z obciążeniem 10W?

Bo ja z takiego korzystam od pół roku, pompa startuje za każdym razem i wszystko sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pitolicie. Jak tu mozna zwarcie zrobic ? :) Jak nie odpali na 7V to zostawie na 12. Nie wszystkie wersje chca odpalic na tak niskim napieciu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...