Skocz do zawartości
PITer

Samsung Spinpoint F2 Ecogreen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was zastanawiał sie nad tym co pisza na allegro ?

 

Dyski z serii Eco Green w celu optymalizacji wydajności i poboru mocy inteligentnie dostosowują prędkość obrotową silnika w zależności od stopnia obciążenie zapisem i odczytem. Dysk sam reguluje prędkość obrotową od 5400 do 7200 obrotów na minutę. Z prędkością poniżej 5400RPM pracuje gdy obciążenie jest niewielkie, natomiast przy pełnym obciążeniu prędkość wynosi 7200RPM wynikiem czego jest cicha praca dysku.

 

http://allegro.pl/item612952665_500gb_sams...g_1_talerz.html

 

jest w tym jakieś ziarnko prawdy bo ja nie usłyszałem zeby moj dysk pod obciążeniem przyśpieszał, a na dysku jest wyraźnie napisane 5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeśli cena taka rzeczywiście będzie to zapowiada się bardzo fajnie. Cichutki i pojemniutki dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

379 zł - http://bachcomp.pl/2571,produkt,SAMSUNG-1T...COGREEN-F2.html - W kompuszrocie jakiś błąd musi być...

Benchmarki: http://www.buildyourown.org.uk/forums/topi...?TOPIC_ID=44550

 

Tak się nad nim poważnie zastanawiam... ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku o dziwo troche taniej o ile ceny nie zmienią jak sie pojawi, tak samo sie mocno nad nim zastanawiam, ten test właśnie przed chwilą tez patrzyłem :) nie jest zle w sumie to 5400 i ma super niską tempy na poziomie 21C w spoczynku :] co do hałasu to jest na pewno cichutki w teście na równi z Barka11 1TB a ona była praktycznie niesłyszalna także jest git :)

http://www.hardware.info/en-US/productdb/b...SATA2_HD103SI/# <- tym w testach czas dostepu wyszedł 18ms troche juz sporo sie zaczyna robić ale może testowali na starym mobo.

 

A moze warto poczekać na nowe WD-eki :) na talerzach 500GB, tylko cos nie słychac ze coś szykują takiego (model 1TB)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

379 zł - http://bachcomp.pl/2571,produkt,SAMSUNG-1T...COGREEN-F2.html - W kompuszrocie jakiś błąd musi być...

Benchmarki: http://www.buildyourown.org.uk/forums/topi...?TOPIC_ID=44550

 

Tak się nad nim poważnie zastanawiam... ;]

raczej bledu nie ma bo w gralu te dyski sa po 319zł. http://www.gral.pl/preview/Samsung/Samsung...coGreen_07.html Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne skoro jest to jeden z najtańszysz HDD o pojemności 1TB. Do tego ten ma tylko 2 talerze i wysoką kulturę pracy ^^ Ja mojego dzisiaj powinienem dostać to się podzielę wrażeniami :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... nadaje się ten Samsung 5400rpm na dysk systemowy?? Bo nie powiem, cena, cisza bardzo mi pasują, a patrząc po pierwszych testach z wydajnością też najgorzej nie jest.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... nadaje się ten Samsung 5400rpm na dysk systemowy?? Bo nie powiem, cena, cisza bardzo mi pasują, a patrząc po pierwszych testach z wydajnością też najgorzej nie jest.

Ja używam go jako systemowy. Do tej pory żadnego dyskomfortu nie odczułem, a operuję na większych plikach -przesiadłem się z barki 7200.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w proline te samsungi 1TB po 309 !!!!!!!!!! :banana:

nie planowalem mam samsunga 1tb 7200 i fajnie by bylo postawi raida z drugim takim 7200 , ale chyba sie skusze na tego

1tb za trzy setki to rewela

 

z drugiej strony moj systemowy to raid 2x80 barki 10,

 

Dołączona grafika

 

 

a moze lepiej wywalic te male barki i zrobic raida z WD 640 ktory juz mam jeden

 

Dołączona grafika

 

no albo z tego F1 1TB, choc raid z 2TB to spora danych strace jak cos sie skrzaczy i mnie to powstrzymuje, choc dwa kanały sata zajmowane przez 160gb to marnotrastwo

 

Dołączona grafika

 

 

 

co radziecie kombinowac za jakims raidem czy kupic 1tb za 3 setki i zostawic tego raida ktorego mam?

Edytowane przez marximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś juz ma F2 1Tb HD103SI? jakis test by sie przydal :lol:

 

narazie znalazłem tu test, nowy dysk i mało testów jeszcze

 

3298339[/snapback]

Radzimy udać się do odpowiedniego tematu i nie robienie śmietnika w tym :-| pzdr

wyluzuje, temat o samsungach eco tak ??

wlasnie pisze ze w proline jest zajebista cena

o co ten kaman :damage_wall:

poza tym jak cos masz to nie sil sie na drugi raz, tylko zgłoś, od tego są moderatorzy bo niepotrzebny OT robisz - nie śmieć pisz na temat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Właśnie podpiąłem dysk. Kupiłem za 306.61 zł.

 

Najpierw podpiąłem go do osobnego zasilacza (nie z kompa) i włączyłem - dysk cichutki, musiałem ucho przyłożyć żeby usłyszeć lekkie buczenie. W kompie dysk powędruje do SQD więc powinien być niesłyszalny.

 

Testy - AHCI wyłączone, Advanced Performance wyłączone.

 

HD Tune read:

 

Dołączona grafika

 

HD Tune write:

 

Dołączona grafika

 

HD Tach quick:

 

Dołączona grafika

 

HD Tach long:

 

Dołączona grafika

 

Dysk czyściutki bez żadnych partycji. Wieczorem 1/4 zapełnię dużymi plikami video.

 

Jak ktoś chce jeszcze jakiś test to nie ma problemu, o ile soft dostępny i za długi nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś juz ma F2 1Tb HD103SI? jakis test by sie przydal :lol:

Ja właśnie włożyłem :) Będzie to dysk przeznaczony na magazyn (filmy, mp3, zdjęcia itp.) System, gry i aplikacje pozostaną na barce 500GB.

Jak znajdę trochę czasu wieczorem to chętnie potestuje wydajność, tylko napiszcie, jakie testy chcielibyście zobaczyć (programy).

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Ustawił mi się automatycznie na Primary Slave. Czy zostawić tak? Primary Master jest systemowa Barracuda, Secondary Master - nagrywarka dvd-r. Secondary Slave jest wolny.

 

2. Jak najkorzystniej podzielić go na partycje..? A może zostawić jedną, wielką? Tak, wiem, zależy to od użytkownika, ale może podzielcie się swoimi pomysłami. Tak jak wyżej napisałem dysk będzie tylko i wyłącznie magazynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakie master/slave? Przecież tego nie ma w standardzie SATA, każdy kanał obsługuje jedno urządzenie.

 

A skoro dysk na magazyn to po co kilka partycji. Ja będę robił jedną wielką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie master/slave? Przecież tego nie ma w standardzie SATA, każdy kanał obsługuje jedno urządzenie.

Hmm... Przy bootowaniu wyświetla się u mnie coś takiego:

Dołączona grafika

 

Tymczasem, zrobiłem te same testy, wyniki zbliżone:

 

HD Tune read:

Dołączona grafika

 

HD Tach quick:

Dołączona grafika

 

HD Tach long:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po dwóch dniach to chyba ciężko coś powiedzieć, a nikt tego dysku dłużej chyba nie ma skoro u nas się pojawiły w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...