Skocz do zawartości
PITer

Samsung Spinpoint F2 Ecogreen

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk juz dostepny w polskich sklepach.

 

SpinPoint F2 EcoGreen HD502HI 5400rpm

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&...zukane=ecogreen

 

Dla zinteresowanych wykres z HDTacha.

 

Dołączona grafika

 

Jak na dysk 5400rpm wypada calkiem przyzwoicie przy czym jest cichy :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajnie się prezentuje. Czas dostępu lepszy niż u WD 2 tb oraz troszeczkę szybszy. Szkoda, że WD nie wypuścił 500 gb na jednym talerzu z eco;( Tak czy inaczej firmy są na równym poziomie jeśli chodzi o stosowanie talerzy i wykorzystanie tego.

Edytowane przez jarekakahans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk ma sredni odczyt przy 5400 taki sam jak 7200x11 z 7200 rpm...

Jeżeli mówisz o barkach 11, to nie uogólniaj, bo to wprowadzanie ludzi w błąd.

Barki 11, to nie tylko modele oparte o talerze 250GB, które tyle uzyskiwały.

Są jeszcze modele z talerzami 320GB i 375GB które uzyskują znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty również nie uogólniaj :wink: Modele z talerzami 333GB (również 375GB chociaż nie było tak źle) uzyskiwały czasy dostępu jak dziesięcioletnie wynalazki :lol: Jedyne w czym były lepsze to liniowy odczyt który wynosił odpowiednio 100 i 105GB/s vs 90GB w szajsungu :) Imo jak na 5400 to dysk ok, a Ty jak zwykle się czepiasz i pokazujesz jaki to Seagate jest huhuhu :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej .... Dzisiaj zapakowałem go do siebie w miejsce barki 7200.11-->7200.12 i od obydwu wypada nieco lepiej. Ten dysk służy mi do ściągania i udostępniania danych i musi wytrzymywać te kilka jednoczesnych uploadów po kilka Mb/s po osiedlu.

 

Zimny, cichy, wydajny, nie dławi się i dzisiaj przy zgrywaniu przeszło 400gb danych z wcześniejszego 7200.12 uzyskałem rekord prędkości transferu między dyskami na swojej płycie ;p mniej skompresowany film poszedł ponad 117Mb/s czego na dotychczasowych cegłach nie udało mi się nigdy osiągnąć (z powodu zaliczenia paszczo dropa nie zrobiłem screena).

 

Po zapełnieniu dysku niemal do granic (jedna partycja, jakieś 16gb wolnego miejsca) testy HD tunem nie wyglądają źle :

 

Dołączona grafika

 

Transfer Rate trzyma się lepiej niż w 7200.11 i podobnie jak w 7200.12 ;) HDTacha nie będzie póki nie znajdę wersji pod Vistę.

 

Oczywiście pomorduję go kilka dni pod dużym uploadem i downloadem i przedstawię swoją opinię .... kilka godzin przyglądania się to niezbyt wiele ;)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja ze strony producenta :

 

Dołączona grafika

 

ZonK :twisted:

 

Na szczęści zwykle niedziałający i nie pomagający tryb zgodności uratował zwieracz :] QuickBench

 

Dołączona grafika

 

Akurat biegnę z domu ale jak wrócę to zapodam screena z mojego starutkiego HD321KJ. Dodam, że dysk w czasie wytężonej pracy miał maks 21st. za wiatrakiem i 31st. poza obudową, na "wolnym powietrzu".

 

Porównawczy bench mojego HD321KJ (bezbłędny dysk, aktualnie siedzi na nim system) :

 

Dołączona grafika

 

No i ma drugiego HD502HI Po sklonowaniu systemu z wysłużonej 320-tki, system wstał bezproblemowo, poza tym odczuwam sporą różnicę w szybkości działania systemu. Dyski nie są w raidzie i raczej nie będą bo nie stać mnie na razie na kolejny na udostępnianie danych ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nie mal tych samych parametrach szybkości wybrałbym laptopowego WD o tej samej pojemności. Bardzo cichy, chłodny, zajmuje mało miejsca w budzie, małe wibracje i zużywa 2.5W podczas pracy!

To jest o wiele bardziej ECO niż pomysł Samsunga! Ale ostatnio moda na robienie kasy na pseudo-eco produktach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena ;) jak dla mnie te samsungi są ciche, zimne i bardzo wydajne. Myślałem nad dyskiem 2,5" pod system ale doszedłem do wniosku, że poczekam do wakacji aż stanieją SSD i wezmę coś z V2 z buforem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że mam :gitarzysta2:

No nie rób scen :? Cena dwa razy wyższa, wydajność na żenującym poziomie... W ogóle nie rozumiem jak mogłeś wyjechać z tym czymś :unsure: Dla pewności to na pewno chodzi o ten dysk http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=896

I mini review http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=307430

 

:unsure: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o dysku ECO a dyski ECO są najlepsze jako magazyn danych a nie systemowe. A ECo to cicho i energooszczędnie przedewszystkim prawda?

I tylko pod tym kątem. Nie ma powodu żeby mnie odrazu rozstrzeliwać :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow !!! Dzis dorwalem sie do nowych Samsungow F2 Eco i poprostu kopara mi opadla...

 

(nie zebym byl jakis malo zorientowany) bo mam w domu bardzo duzo dyskow, 2xHD322HJ, 2x SSD i pare innych mniej istotnych i... powiem ze...

 

Jakiez bylo moje zaskoczenie gdy po tescie uzyskalem 95MB/s Sredniego transferu na szybszym i 92MB/s na wolniejszym... !!! (Platforma testowa asus commando ICH9R).

 

Jak na dysk ECO to rewela, do tego czas dostepu 15ms !!! jak na 5,4k to juz w ogole leze.

 

Jutro postaram zrobic sie test na RAID 0 itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow !!! Dzis dorwalem sie do nowych Samsungow F2 Eco i poprostu kopara mi opadla...

 

(nie zebym byl jakis malo zorientowany) bo mam w domu bardzo duzo dyskow, 2xHD322HJ, 2x SSD i pare innych mniej istotnych i... powiem ze...

 

Jakiez bylo moje zaskoczenie gdy po tescie uzyskalem 95MB/s Sredniego transferu na szybszym i 92MB/s na wolniejszym... !!! (Platforma testowa asus commando ICH9R).

 

Jak na dysk ECO to rewela, do tego czas dostepu 15ms !!! jak na 5,4k to juz w ogole leze.

 

Jutro postaram zrobic sie test na RAID 0 itp. itd.

No miodzio bym powiedział. A niedługo będą wersje 1TB to na magazyn dużo lepsze.

Napisz jeszcze odnośnie hałaśliwości w Twoim odczuciu.

 

Przy okazji, miałeś sie pochwalić tymi SSD... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na co czekasz :D

piszesz i masz :P

 

Samsung

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Seagate

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Wezmę raczej samsunga: cichszy i to sporo, zimny a wydajność wystarczająca :)

 

Czym jeszcze po testować?

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz i masz :P

 

 

 

Wezmę raczej samsunga: cichszy i to sporo, zimny a wydajność wystarczająca :)

 

Czym jeszcze po testować?

 

dzięki wielkie

 

a co do głośności to nie rozumiem jednego. osoby posiadające seagata w temacie o 12 piszą, że jest on nie słyszalny. więc mija się to trochę z Twoją wypowiedzią. Trochę mnie tym zasmuciło :P Jak jest rzeczywiście z tą głośnością u 12?

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa podczas testu random są słyszalne, Seagate chroboli wyraźnie a Samsung ledwo co.

Podczas normalnej pracy wsłuchiwałem się w prace obu, Seagate jest wyraźnie słyszalny kiedy ma się ucho około 15 cm od dysku, w przypadku Samsunga musiałem przyłożyć ucho do obudowy dysku :).

Poza tym w Seagacie słychać szum obracającego się talerza, w Samsungu tego nie ma.

 

Nie jestem za Samsugniem czy też Seagatem, potrzebuje dysku szybkiego ale przede wszystkim cichego - Samsung jak dla mnie jest sporo lepszy.

 

PS: montując ostatnio nowe 7200.12 Seagate 500GB w serwisie do komputerków, na około 20 sztuk 3 były na dzień dobry załatwione lub padły po instalacji systemu... Rekordzista po wyjęciu z foli miał 4700 badów....

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

a co do głośności to nie rozumiem jednego. osoby posiadające seagata w temacie o 12 piszą, że jest on nie słyszalny. więc mija się to trochę z Twoją wypowiedzią. Trochę mnie tym zasmuciło :P Jak jest rzeczywiście z tą głośnością u 12?

Moim zdaniem w temacie o Seagate (wszystkie serię) piszą użytkownicy którzy nie mieli nigdy w życiu cichego dysku (głównie sprawa rozbija się o ten nieszczęsny świst talerzy), a piszą tak, bo już kupili (wiadomo każdy chwali to co ma) i nie mają kasy/odwagi/jaj (niepotrzebne skreślić) aby wypróbować coś innego :wink: Jako ostatniego Seagate miałem serię 10 i była kompletna tragedia, wymiana na szajsunga no i wrażenia? Po prostu inna liga, to trzeba usłyszeć. Z tego co czytam tematy na temat bieżących serii to Seagate nie zrobił nic co poprawiłoby wrażenia akustyczne w idle (talerzyki). A użytkownicy piszący, że jest niesłyszalnie to cóż... Zawsze powtarzam jeden lubi jak mu skrzypce grają inny lubi jak mu buty śmierdzą :lol: Ja czytając wątki na temat tych dysków to zawsze jestem wyczulony na posty mówiące o słyszalności dysków, bo ważniejsza jest dla mnie opinia, dysk hałasuję i chodzi głośno niż dziesięć, dysk jest niesłyszalny... Dlaczego? Nie ma dysków niesłyszalnych!

 

Biorąc pod uwagę dwa bieżące dyski to chyba jasne, że 5,4k obrotów MUSI być cichsze niż 7,2k (teza trochę na wyrost, ale głównie opieram się o fizykę). Tak samo jak 10k MUSI być głośniejsze niż 7,2k (no właśnie tutaj piszę na swoim przykładzie). Na spcr twierdzą, że Velociraptor (bez IceBoxa) jest bardzo cichy, moim zdaniem jak słucham tego dysku to jest słyszalnie głośniejszy w idle od szajsunga z podpisu ( w teście na spcr raptor był cichszy) :wink:

 

Dopóki sam nie wypróbujesz nie przekonasz się jak jest na prawdę, chociaż imho kolega Bobson jest obiektywny, bo raz ma oba dyski, dwa jest za długo na forum, aby pisać bzdury :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...