Skocz do zawartości
toman

Wymiana Wentylatora, Fanswap W Zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój zestaw:

 

Quad 9400 + mugen II rev B + acid nox balsterem 1200 rpm

P5Q Pro

GF GIGABYTE GTS250 + Accelero S1

4GB OCZ Titatnium

HDD250 Seagate

HDD750 Samsung

Chieftec 450W GPS-450AA-101A

 

Przymierzam się do Fanswapa w swoim Chieftecu, ponieważ jest trochę za głośny względem reszty komputera. Aktualnie sprzęt chodzi 24h z virtualami odpalonymi również non stop. Temperatura w mojej budzie no name jest raczej wysoka, ponieważ została ona wytłumiona matami car audio, dobrej jakości, jednak co się z tym wiąże - grubymi.

 

Pytanie dotyczy jakiego powinienem szukać wentylatora, czy 1200rpm wystarczy? Zasilacz jest montowany u góry, tuż nad mugenem. Niestety w najbliższym czasie nie będzie mnie stać na be quiet! DP 550W także szukam rozwiązań alternatywnych.

 

Dzięki z góry za wszystkie rady i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę nieporozumieniem jest zakup wentylatora o wartości 30% zasilacza. Spróbuj z Acutake/Airen/AAB/Zephyr/Aimaxx lub ewentualnie jak chcesz coś lepszego z Slip Stream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

 

Komp jak z podpisu i myślałem by wymienić wentyl w Taganie bo buczy.

Czy U15 steruje wentylatorem czy puszcza zawsze na full? Bo mogę go podpiąć pod panel i tam sobie skręcę obroty wiatraka jakby huczał.

 

Myślałem o:

http://allegro.pl/item918436491_arctic_coo...dajny_21db.html

 

Trochę mi szkoda więcej jak 20zł na ten zasilacz wywalić, tym bardziej S-Flexa nie włożę. Slip stream tylko jeśli warto bardzo, ale ten 1200 to i tak 24dB więc wyraźnie słyszalny... no i co zrobić? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych taki acutake też daje rade, a na specyfikacje producenta co do wydzielanego hałasu się nie patrzy bo każdy pisze sobie co mu się podoba.

 

Przy tańszym zasilaczu, a droższym wentylu zawsze przy zmianie można go wyjąć więc bez obaw :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o fanswapie Amacroxa na Noiseblocker XL1? Ew. Fander Selekta. Czy jednak trzeba kupić coś pokroju Scythe GT i mieć święty spokój? :D:D

 

Pozdrawiam. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto wsadzić do Fortrona FSP400-60HLN, który obecnie jak widać w sygnie nie jest zbyt obciążony? Oryginalny wentyl na początku jest bardzo cichy, ale po około 20 minutach pracy zaczyna być słyszalny i wybija się głośnością ponad no-name na tyle obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego corsaira 520HX czy jakmu tam włożyłem scythe gt 800 podłączyłem go pod wejście w zasiłce na orginalny wentyl. I tu mam pytanie, czy wentyl będzie pracował z tą samą prędkością niezaleznie od obciążenia czy może kiedyś przyspieszy bo aktualnie wydajnością nie grzeszy. Czy może lepiej go odrazu podpiąc pod 12V?

I na jakiej zasadzie ewentualnie zasiłka dobiera predkośc wentyla od swojego obciążenia czy może temp. mosfetów?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho bezpieczniej jest pod 12v lub jakiś panel. Chodzi o to że różne wentyle pobierają różną moc i po podłączeniu innego wentyla w psu możesz sobie coś uwalić. Jeśli pod złącze starego wentyla będzie podłączone to większość zasilaczy (ba, chyba wszystkie?) dobierają obroty za pomocą obciążenia. I właśnie dlatego podawane są obroty na stronach producenta jakie obroty przyjmuje wentyl w psu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to jaki wynik będzie przy podłączeniu wentylatora który ma regulację obrotów wg czujnika temperatury pod złącze wew. zasilacza? Z jednej strony sterował będzie zasilacz, z drugiej regulator obrotów wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Problem z tym, że odczyt temperatury będzie w takim miejscu które uniemożliwi odpowiednie dobranie prędkości obrotowej do temperatury wew. zasilacza.

Może się okazać, że wentylator oryginalny np przy obciążeniu zasilacza 80% daje obroty o wartości powiedzmy 1900obr/min. Natomiast generowane ciepło spowoduje, że nowy wentylator osiągnie prędkość tylko 1200obr/min.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...