Skocz do zawartości
kubolin

Jaki Kupić Procesor 2 3 A Może 4 Rdzeniowy A Do Tego Jakie Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam dylemat posiadam płytę pod am2+ i nie wiem jaki kupić procesor do niej komputer

będzie mi służył do neta multimediów w weekend też do gier .

na płycie jest ograniczenie że procesor może pobierać max 95w

no i tu się nasuwa moje pytanie wytypowałem sobie trzy procesory

AMD PHENOM 9750 QUAD COREAM2+95W,65NM

AMD PHENOM 8750 TRIPLE CORE(AM2+,95W,65NM

AMD ATHLON 64 7550 AM2 2,7GHz 3MB

który z nich będzie najlepszy

czy opłaca się inwestować w 4 rdzenie

mam jeszcze jedno pytanie czy opłaca się inwestować w pamięci ddr2 1066mhz czy lepiej wsiąść 800

z góry dziękuję pozdrawiam

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, koniecznie podaj jaką masz karę graficzna, płytę główną, zasilacz (firma, model, moc) i pamięć. A także jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na upgrade komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty graficznej to na razie nie posiadam będzie to prawdopodobnie radeon 4870 ale to dopiero będę kupował w na przełomie maja i czerwca

płyta to FOXCONN M61PMV kupiłem nówkę po okazyjnej cenie (jak jest z tą płytką jeżeli chodzi o podkręcanie bo wydaje mi się raczej że średnio)

mój zasilacz to Chieftec 500W (GPS-500AB-A)

pamięci ddr2 nie posiadam żadnych bo to przesiadka z s754

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uważasz że AMD ATHLON 64 7550 będzie szybszy niż phenomy

jeżeli chodzi o podkręcanie to co lepsze AMD ATHLON 64 7550 black edition czy

AMD PHENOM 8750 black edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić. Wyższe taktowanie uzyskasz kolego na 7550 Be, wydajność także będzie minimalnie wyższa (szacuje, że to może być ~5% szybciej), Phenoma 8750BE podkręcisz (na oko) o jakieś 100Mhz mniej. Ale ten ostatni ma 3 a nie 2 rdzenie, co oznacza znacznie wyższą wydajność w aplikacjach pod więcej niż 2 rdzenie - i ja bym na Twoim miejscu brał 8750BE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jedynym sensownym wyjściem jest kupno athlona X2 i późniejsza wymiana na PHenoma II x3, który powinien mieć TDP 95W i teoretycznie powinien śmigać na twojej płycie głównej ( jeśli masz bios z am2+ )

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bios z am2+ czy PHenom II x3 działa z tą podstawką bo gdzieś słyszałem że tylko z am3 właściwie to mogę poczekać a na razie kupie tylko pamięci tylko poradźcie jakie jak myślicie jakie będą ceny tych phenomów 2 x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bios z am2+ czy PHenom II x3 działa z tą podstawką bo gdzieś słyszałem że tylko z am3 właściwie to mogę poczekać a na razie kupie tylko pamięci tylko poradźcie jakie jak myślicie jakie będą ceny tych phenomów 2 x3

Pierwotnie AMD zapowiadało, że kontrolery ddr2 będą tylko w denebach 4x czyli 920 i 940. Obecnie jednak wszędzie piszą o tym , ze cała pierwsza seria phenomów II będzie kompatybilna z AM2+.

w poniedziałek premiera trzyrdzeniowych PII 710 więc się dowiemy na pewno jak to ma się do rzeczywistości.

Uwaga na początkowa cenę, AMD zapowiadało obniżki w marcu. Wszystko jeszcze oczywiście zależy jak się $

ustawi, ale już nie ma za dużo ruchu w górę, więc w końcu musi się posypać w dół. Kwestia ile i jak szybko?

edit:

testy PII x3 720 BE i od razu widać, że nowe phenomy x3 także mają kontroler ddr2 i będą działac na AM2+. Wydajność w większości testów na AM2+ z ramem 1066 i na AM3 z ramem 1600 bardzo podobna. Ale w jednym ddr3 dał wzrost wydajności.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...