Skocz do zawartości
yacenty

Płyta, Proc, Ram, Grafika W Okolicy 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pisze w imieniu brata, ja już bowiem całkowicie wypadłem z tematu.

Komp ma być dla studenta czyli jakies tam programowanko, sprawozdanko, jakies filmiki a w nadmiarze wolnego czasu przycinanie w jakies giery.

 

W kompie zostaje zasilacz ToPower 450W, dysk baska 200gb oraz napędy, obudowa chieftec bigtower.

Pytanie co tam teraz wsadzic?

 

Ma to brykac na XPku więc raczej tylko 3gb ramu max.

moze jakis athlonk x2? moze do tego radek 4850?

ale jaka płytę, jakie pamięci?

 

dodam jeszcze ze sprzęt ma zmienić opterona 146 podkręconego na 3ghz z 2gb ramu.

Czekamy na jakies sugestie

 

Z góry dzięki

Yacenty i Fenomen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to:

 

Procesor:Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

Płyta główna: Gigabyte G31M-S2L /intel G31/

Pamięć RAM: GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5

Karta graficzna: PALIT Geforce 9600 GT 512 DDR3 DX10 BOX (650/1800)

do 1kzl chyba nic lepszego nie znajdziesz, ewentualnie mozesz sobie plyte zmienic na jakiegos asusa (p5ql albo gigabyta na p45 ale nie wiem czy jest sens doplacac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jednak idziemy w stronę e5200, teraz nie wiem zbytnio jaka płytę brat stwierdził ze moze lekko przekroczyć 1000

zastanawiam się nad Gigabyte GA-EP31-DS3L IP31 s775 a Gigabyte GA-EP43-DS3L IP43 s775 a jeszcze Asus P5QL Pro s.775 P43

 

jak wyglada kwestia obsługi 4gb ramu? wiem ze xp adresuje tylko 3.5.

jak działają aplikacje na win xp 64bit, co byscie powiedzieli o viscie z 4gb? lepsza od xp z 2gb?

jakies doswiadczenia z win7?

Edytowane przez yacenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plytki to bralbym asusa p5ql, bardzo fajna plytka. Co do ramu to zdania sa podzielone, generalnie nie ma jakis wiekszych problemow z systemami 64bit, czasami jakies sie pojawiaja ze starszymi aplikacjami ale generalnie jest ok. Z drugiej strony patrzac na cene dolara nie ma chyba sensu pakowac sie w 4gb i wiecej pamieci, zwlaszcza ze 2 gb w zupelnosci wystarcza a mozna zrobic tak jak Beereq radzi brac jedna kostke 2gb i kiedys dolozyc 2 :) . Jezeli chodzi o vista/xp to imho lepiej z tej kombinacji brac xp'ka( i np te 4gb ramu:P)

Edytowane przez sid86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz się waham pomiędzy http://proline.pl/sklep.php?prodid=GIGABYTE+EP43-DS3LR a http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+P5QL+PRO

róznica 4zł, po opisie rożnice jakie dostrzegam to takie ze Asus ma 1 PCI wiecej.

 

Pytanie, która się będzie lepiej kręcić?

 

reszta już wybrana:

e5200 i radek hd4670

 

a właśnie który ram wybrać z oferty proline? 2x2gb do tego zestawu?

Edytowane przez yacenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam dobrych skojarzen z super pamieciami, swego czasu dałem ok 1000zl za patroty jakies super hiper pc4800 które to miały latac na nie wiadomo ile ponad 330mhz, na moim selekcie venicie dokreciły się az do 270, czyli tyle co zwykłe pamiątki które kosztowały 1/3 tej ceny jesli nie 1/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jeżeli chcecie ten komputer używać do tego co pisałeś to te kingmaxy spokojnie sobie poradzą ;]

 

 

A co do HD4850- Bierz chłopie, mimo że teraz drogie bo złoty nisko. Karta lepsza <dużo> od 9600 gt i powiedzmy na poziomie 9800, po za tym te karty z serii HD przynajmniej 4850 -4870 mają niezły potencjał do OC.

Edytowane przez Senseipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam pomyliłem się na początku - karta to hd4670, troche słabsza ale chyba dla takiego kompa wydoli - przeskok bedzie z opterona 146 i x800gto, tamten komp idzie dla rodziców bo ich axp 1700+ coś ostatnio kiepskawo działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4670 po przeczytaniu paru artykułów to świetny przelicznik cena/jakość. Widzę że karta ma nawet w porządku taktowania, nie wiem jak to się ma to liczby różnych procesorów, nie znam się na tym. Ja bym brał:

Asus p5k

hd4670 <masz racje pomyłka >

kingmax 2gb w jednej 800 mhz

E5200

Edytowane przez Senseipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomyliłeś się z oznaczeniem karty?

Patrzyłem w sklepie w którym chcę kupić i nie ma tam zadnej 4750 - oczywiscie sklep to zaden wyznacznik ale wydawało mi się, że mają niemal wszystko,

co do płyty asusa p5k tez nie maja tak więc chyba zostanę przy tym co napisałem ostatnio:

 

e5200

hd4670

P5QL-PRO

2x2gb kingmax

 

całość wyjdzie plus minus 1250zl i powinno styknąć na jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam ten sklep od ok 7lat i wiem ze warto tam kupić, kupiłem tam już dużo sprzętu i nie było tragedii przy jakichś reklamacjach, więc wole kupić tu na miejscu z tego co mają niż bujać się nie wiadomo gdzie.

kiedys kupiłem kompa - każdy komponent gdzie indziej bo albo wszystko było super i nikt tego wszystkiego razem nie miał - nie popełnie już takiego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest też Agito.pl, mają bardzo niskie ceny, szybkie dostawy, zero problemów z reklamacją itp. Co do wysyłki to jeżeli wybierzesz kurieraa kasa szybko wpłynie to następnego dnia rano możesz się spodziewać sprzętu w domu ;) Z pocztą już tak różowo nie jest i trzeba czekać dłużej.

 

Beereq, esc.pl imho nie jest tańsze, wystarczy porównać ceny najpopularniejszych podzespołów. Róznice nie są duże ale jednak....

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba z rodziny kupowała u mnie w Agito. Wpłata poszła od razu po zamówieniu, a towar mimo napisanej najlepszej dostępności dotarł dopiero po 5 dniach. I nie to, że kurier nawalił, bo kurier jechał jakieś 1,5 dnia. I to nie do małego miasta.

 

Za to w przypadku ESC żadne zamówienie nie szło dłużej, niż 24 godziny. Rekord w moim przypadku, to jakieś 17 godzin.

 

 

Przez ten kurs dolara z cenami w Agito bywa różnie tzn. może być albo taniej, albo drożej. To zależy od produktu. No i ESC w odróżnieniu od Agito ma również stacjonarny sklep w Gdańsku.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba z rodziny kupowała u mnie w Agito. Wpłata poszła od razu po zamówieniu, a towar mimo napisanej najlepszej dostępności dotarł dopiero po 5 dniach. I nie to, że kurier nawalił, bo kurier jechał jakieś 1,5 dnia. I to nie do małego miasta.

 

Za to w przypadku ESC żadne zamówienie nie szło dłużej, niż 24 godziny. Rekord w moim przypadku, to jakieś 17 godzin.

 

 

Przez ten kurs dolara z cenami w Agito bywa różnie tzn. może być albo taniej, albo drożej. To zależy od produktu. No i ESC w odróżnieniu od Agito ma również stacjonarny sklep w Gdańsku.

Przypadek, że nie doszło kurier ciął w pompkę pewnie, 3 dni temu w agito zamówił mobo i ram wpłata na konto tego samego dnia następnego dnia 8:50 rano kurier :) wyrabiaja się z reguły w 12-15 godzin, dawaj napiwki co 2-5 kursy to będą kurierzy niezwykle punktualni bo nie będą mogli wyczuć kiedy dasz a kiedy nie :) dla mnie sklepy porównywalne ale nie wiem jak w esc z gwarą jest bo kupowałem raz i odczucia jak w agito ale sprzęt nie dla mnie poza tym działa elegancko wiec nie wiem jak jest czy wysyłka na serwis jest za free czy płatna z kieszeni bo w agito jest for free co często ratuje tyłek i chroni od dodatkowych kosztów.

 

Co do zestawu HD4670 jest naprawdę w pytkę karta ale jakbyś miał dołożyć 100zł na HD4830 sapphire to było by jeszcze bardziej w pytke i ogólnie kozacki zestaw

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może musieli poczekać na dostawę którejś z części, bo jak kiedyś pisałem do Agito.pl to mi odpisali że części biorą bezpośrednio od dystrybutora, więc czasami nie ich wina że coś dłużej idzie. Dystrybutorzy też potrafią nawalić...

 

Ja zamawiam w agito w sumie 5 razy, kurier zawsze był następnego dnia rano. W ESC zakupów nie robiłem ale nie wątpię, że też jest ok. Opinie o sklepie mówią wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...