Skocz do zawartości
david11

Internet W Aster. Super Oferta Dla Stałych Klientów - Cena +100% ..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Jestem zażenowany gdyż dzisiaj dostaliśmy rachunek z "Astera" (pakiet telefon+TV+TV cyfrowa+Net 3mb w nocy 6mb) o kwocie 244zł i 30gr. Wszystko było by ok gdyby nie to że umowa była podpisywana jakieś 3 lata temu na kwote 99zł brutto. Wszystko było ok do próby trzeciego już przedłużenia usług, w ostatnim miesiącu przed końcem umowy mieliśmy w rachunku "Z racji że Państwa umowa się kończy za niedługo skontaktujemy się z Państwem w celu zaoferowania oferty dla stałych klientów Aster", NIE DZWONILI ale następny rachunek wynosił już około 150zł za te same usługi (bez uprzedzenia mnie o tym)! Pomyślałem no trudno.. Próbowałem zadzwonić, ale oczywiście wszystkie linie zajęte (nie wiem co oni tam robią ale dzwoniłem ciągle przez 2h i nikt nie odbierał oprócz automatycznej sekretarki z informacją "proszę czekać gdyż wszystkie linie Aster są zajęte"). Tak jak wspomniałem na początku w tej chwili mam rachunek na kwotę bliską 250zł. Żadnej nowej umowy nie podpisywałem! Z tego co widziałem na stronie to taniej (i to sporo) jest dla nowych klientów, niż dla stałych! To jest chore! :damage_wall:

 

Byłem zadowolony z ich usług do nie dawna.. W tej chwili jestem wnerwiony gdyż nasz obecny stan finansowy nie pozwala na to żeby płacić 250zł za TV i internet (telefon i tak mamy z tepsy, z astera mamy dlatego że na początku był oferowany za 1zł!). Jutro będę się z nimi kontaktował telefonicznie, jeżeli nadal nikt nie będzie miał zamiaru odbierać moja mama się do nich wybierze..

 

Czy wy też macie takie jazdy z tym dostawcą?? Czy aby takie podnoszenie abonamentu bez pisemnej (nawet nie pofatygowali się powiadomić) zgody jest zgodne z prawem??

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale następny rachunek wynosił już około 150zł za te same usługi (bez uprzedzenia mnie o tym)!

Z astera mam tylko kablówkę i AFAIR płatna jest za miesiąc z góry, tzn. dostajesz np. na początku lutego, albo pod koniec stycznia rachunek za luty. Dostałeś pewnie rachunek za pierwszy miesiąc po wygaśnięciu umowy promocyjnej i tym samym umowa zmieniła się na czas nieokreślony, bez promocji, z wyższą kwotą abonamentu. Uprzedzać Cię też nie musieli, bo informacja o tym była w umowie, którą podpisywałeś 3 lata temu.

Czy aby takie podnoszenie abonamentu bez pisemnej (nawet nie pofatygowali się powiadomić) zgody jest zgodne z prawem??

Jeśli jest związane z przejściem umowy z promocyjnej na umowę na czas nieokreślony i jest o tym stosowna adnotacja w umowie promocyjnej, to IMO tak.

A skąd się wzięło 250zł? Nie mam pojęcia ;) Może po części związane z przejściem umowy na czas nieokreślony, może podpisywałeś umowę w środku miesiąca i to jakieś wyrównanie. Tego tutaj Ci raczej nikt nie powie. Na wszystkie partyline, czy to tepsy, czy upc, czy astera, dzwoni się rano, kiedy ludzie siedzą w pracy i nie ma ruchu ;)

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wreszcie dodzwonić do nich.. Miły pan po omówieniu sprawy powiedział że trzeba do nich wysłać list z częściową rezygnacją z usługi (po prostu napisać że rezygnujemy z telefonu i telewizji cyfrowej, która z resztą i tak jest nie używana..), wtedy wyjdzie 140'pare złotych miesięcznie co jeszcze ujdzie w tłumie... A co do tego że nie zostaliśmy poinformowani możemy składać reklamacje, sam nie wiem w jakim celu i robić tego raczej nie będziemy ;). Natomiast 250zł wzięło się stąd że "z racji zakończenia umowy promocyjnej, ceny zostają naliczane według normalnego cennika".

 

Pozdrawiam.

 

P.S

Mimo wszystko kusi troche ten UPC, 10mb za cenę moich 3/6.. Ale kumpel ma UPC i ma cholernie wysokie pingi w grach co mnie zniechęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w UPC np. sieć torrent kiepsko funkcjonuje.. z tego co mi sie wydaje oni tam jakies porty blokują.. ale nie wiem jak to jest w 100% ;p poczytaj forum chello

Też mam w aster i z tego co pamiętam raz miałem podobny problem ale osobista wizyta u nich pomogła i było po problemie. Mam wszystkie 3 usługi i płace 150zł + rachunek za telefon (pakiet dom jeśli chodzi o internet i ten najtańszy abonament telefoniczny)

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chello 4mb, torrenty normalnie (460KB/s), cala reszta tez (RS, dobre ftp etc). Na pingi w grach nie mam co plakac (cs ~20 na gamesnecie, shootersie, whiterabbit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 3 miesięcy w Aster i same problemy... najpierw z tv... później doliczyli mi za montaż punktów, gdzie ziomek mówił, że za free zrobi, i parę opcji z netem.. np nie mogłem wejść do App store...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aster disaster mam od 6 lat do tej pory było wszystko ok raz mnie chyba przyblokowali z 3 lata temu na 1 dzień za wirusy czy coś. W lutym założono mi blokadę łącza , że niby mam wirusy , zdjąłem ją w wildze. (Oczywiście nie muszę chyba mówić , że komp czysty) , za 2 tyg to samo zdjąłem znowu w wildze , ale ponieważ 3 blokada to blokada na tydzień wciach! się , kupiłem nowy dysk postawiłem nowy system , zainstalowałem firefoxa, oprogr antywirusowe . Przez te 2 tyg prawie nie korzystałem z kompa i co teraz niby spam rozsyłam i mam blokadę na tydzień . Kolejna to rozwiązanie umowy podobno. Niby mogę poprosić o wyjaśnienie w placówce , ale właściciel umowy mieszka 400km ode mnie. TRAGEDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felus to nie jestes jeden, ostatnio mnostwo tego typu przypadkow, sam dostalem 2 warning z (_)_), komp czysty jak lza SP3 + patche , avira w tle i jeszcze te ceny ...

 

A propo informacji w placowce, notariat zeby wlasciciel scedowal na Ciebie ta sprawe o po klopocie ale to juz $$$ ;p

 

Sprobuj jeszcze zmienic IP z publicznego na prywatne i odwrotnie. Public na asterze to taka tragedia ze ja pie*****.

Podam moj przypadek, fresh instalka win XP nawet bez SP1, net odlaczony. Po zainstalowaniu wszystkiego, wlaczam neta zeby patche pobrac a co mam po 10min? Komp nadaje sie tylko do formatu bo nie idzie nic zrobic, w 10 minut komp rozpieprzony przez wiry.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ip prywatnym to sobie nie poszaleję wiem bo miałem kiedyś. Dodam , że gdy byłem blokowany przez aster miałem avira , comodo firewall i internet security , dodatkowo ad-aware i jeszcze jeden program antywirusowy. kompa skanuje jak pojeb... jak mnie znowu odłączą to mi rozwiążą mowę po 6 latach . Tamto odłączenie mnie kosztowało 70-coś złotych za ponowne odłączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felus z tym prywatnym to nie wiem, kiedys byla lipa jak bralem astera to musialem niestety brac mojDom pakiet bodajze zeby miec public i nie miec Lossow jak swego czasu gralo sie na pro scenie w csa ;p Obecnie pingi jak i pakiety na prywatnym chulaja bardzo dobrze, torrenty to nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...