Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

imho o ile jest aimbot dla konsolowcow jest on zbyt duzym ulatwieniem, w przypadku dzungli zwlaszcza - tam nic nie widac prawie, a taki aimbot ci wyceluje w liscie i masz frag

 

 

poza tym wiekszosc graczy to wymiatacze, albo napalency... ciezko sie mierzyc 1vs1 na krotki dystans  Dołączona grafika

 

Niby pisze ze jest 'aim asist' ale ja tam jakos nie czuje zeby mi cos pomagalo w celowaniu.

A co do strzelania ze snajperki, ja to robie na czuja. Narazie rekordowo walnalem headshota na lunecie x12 z takiego dystansu ze musialem przysunac glowe do monitora i mierzyc snajperka (Magnum) prawie centymetr (na 19") wyzej, czyli gdzies ponad 1km dystansu. (dostalem ponad 300 pkt. za ten strzal ;])

Jak ma sie dorobine szczescia to wychodza takie akcje jak sciaganie kolesi z quadow, motorówek (tutaj nawet mialem double kill) i helikopterow. wszystko kwestia wprawy ;]

 

W przypadku starc 1vs1... im szybciej twoj celownik powedruje w glowe przeciwnika przy twoim np. jednoczesnym kucnieciu, tym wieksza szansa powodzenia ;]

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBAO to lepsze oświetlenie ogólne, także większy FPS podobno na OFF. Gra jest świetna, fajne teksty nawet, pierwszy raz mi się od dawna podoba spolszczenie. Co ciekawe byłem po nią w Media Markt w Gdańsku i chyba wziąłem przedostatnią kopię limitowaną - mają po 129zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze ten opad pocisku jest tu znacznie uproszczony, tzn:

 

przy nieduzych odleglosciach w ogole nie trzeba brac pod uwage tej balistyki

przy duzych odleglosciach nagle trzeba strzelac cm nad glową, a choc delikwentowi wystaje tylko czubeczek lba, i tak nie trafia sie hs (moze mu ten pocisk parabolą spada za kolnierz ;)

 

brakuje mi takiego plynnego przejscia celowania w stosunku do odleglosci, 2 poziomy to nie jest zadna balistyka ;) te kropki w celowniku optycznym naprawde czemus sluza, przy strzalach z duzej odleglosci i wietrze sa wykorzystywane nawet te przy progach lunety, a tutaj jest wykorzystywany tylko srodek (90 % sytuacji) i 1 kropka (dalekie dystanse glownie na tej mapie pustynnej)

 

a co do medyka, chyba dopiero jest sens nim grac jak sie odblokuje red.dota, bo celownik + ta jego kukaracza zajmują pol ekranu, a bez zblizenia ma rozrzut wiekszy niz minigun ;)

 

musze jednak obnizyc rozdzielczosc, przy strzale ze snajperki wyczuwalnie spadaja klatki :( nie wiem czy ponizej 30tu, ale ten drop jest mocno odczuwalny

 

 

 

 

ps. @stranded, chyba z Toba kiedys testowalem bete SH, cos mi sie nick kojarzy ;)

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niby pisze ze jest 'aim asist' ale ja tam jakos nie czuje zeby mi cos pomagalo w celowaniu.

 

 

A co do strzelania ze snajperki, ja to robie na czuja. Narazie rekordowo walnalem headshota na lunecie x12 z takiego dystansu ze musialem przysunac glowe do monitora i mierzyc snajperka (Magnum) prawie centymetr (na 19") wyzej, czyli gdzies ponad 1km dystansu. (dostalem ponad 300 pkt. za ten strzal ;])

Jak ma sie dorobine szczescia to wychodza takie akcje jak sciaganie kolesi z quadow, motorówek (tutaj nawet mialem double kill) i helikopterow. wszystko kwestia wprawy ;]

 

W przypadku starc 1vs1... im szybciej twoj celownik powedruje w glowe przeciwnika przy twoim np. jednoczesnym kucnieciu, tym wieksza szansa powodzenia ;]

 

Jezeli faktycznie z czasem zaczales odstawiac takie akcje na padzie to musisz byc chyba jakims robocopem ;) dla mnie z cudem graniczy zdjecie ze snajperki pilota smiglowca czy goscia na quadzie, a w shootery multi gram od 10 lat ^^ w ogole ciezko mi sobie wyobrazic granie na padzie bez tego hc moda (czego na konsoli chyba niema)... chcialbym zobaczyc jak ktos na padzie zabija przy pomocy scarl-l biegnacego przeciwnika... mi by na bank nie starczylo ammo :D Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich ustawieniach grafiki wy mówicie? ja mam w ustawieniach tylko rozdzielczość i jakość tekstur. Trzeba gdzieś wejść w zaawansowane opcje? i czy da się wyświetlić FPS w grze? np dopisując do skrótu -fps albo cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie może znależć żadnego serwera !!!

 

Nie wiem co jest nie tak - PB przez pbsetup zaktualizowany, firewall wyłączony. Porty i DMZ tak jak dla Bety ustawione - beta po tych zmianach chodziła bez problemu. A tutaj nawet serwera żadnego nie moze znalezc... Ktos ma jakis pomysl ? Będę niezmiernie wdzięczny

 

ps. Albo coś przegapiłem ale czy jest jakikolwiek patch do BC2 ?

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czwarty raz reinstaluję :( W7 64Bit

 

Pod koniec instalacji, po PBcheck-u wywala error

13:55:01: Directory 'E:\Bad Company 2\Dist\\..\pb' couldn't be created (error 5: access is denied.)13:55:01: Directory 'E:\Bad Company 2\Dist\\..\pb\htm' couldn't be created (error 3: the system cannot find the path specified.)13:55:01: Directory 'E:\Bad Company 2\Dist\\..\pb\dll' couldn't be created (error 3: the system cannot find the path specified.)
Gdy klikam OK okno znika i pozostaje jedynie główne okno od instalacji. Ikonka twierdzi, że "myśli" i klikanie w finish nic nie daje.

 

Do folderu z grą nie mogę wejść bo nie mam permission. użyłem reg-a

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]@="Take Ownership""Extended"="""NoWorkingDirectory"=""[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F""IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]@="Take Ownership""Extended"="""NoWorkingDirectory"=""[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t""IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"
żeby dostać się do tego folderu i robię teraz update, który się ściąga poprzez updater.

Zobaczymy czy gra wóczas zadziała. BTW Instalowałem poprzez prawy-klik/run as administrator na setup.exe, ale to nic nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence ja też mam W7 64 bit Professional i wszystko z instalacja przebiegło bez problemu więc problem chyba jest w czym innym. Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka dysków i dualbootuję XPka. Może stąd problemy z ownership i brakiem dostępu PB do tego folderu. Wszakże instalacja PB była osobną od instalacji samej gry i dlatego nie miała takich samych uprawnień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji HSAO lub HBAO to wczoraj po 30 minutowej konfiguracji i wpatrywania się jaka jest różnica to mogę powiedzieć że jest zauważalna jeżeli

patrzymy na kępki trawy - w tym obrębie można zauważyć efekt dodanych cieni. Innych różnic nie zauważyłem. W przypadku mojej konfiguracji włączenie hbao

powoduje skok pracy karty graficznej z 40% na 70% to samo z AA wiec nie widze również różnicy w FPS wiec wszystko na MAX :D Z kolei DX10 dodaje jakby filtr który daje odczucie

bardziej ostrzejszego obrazu chociaz na screencach tego nie widac albo cos mam z gałkami ocznymi :) oraz dodaje efekty dymne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBAO to lepsze oświetlenie ogólne.

 

Widzę ze wiele osób zupełnie nie wie co to jest HBAO ani do czego słuzy , więc moze zeby rozwiac powtarzające sie pytania napisze cos wiecej na ten temat:

 

Pełna nazwa to Image-Space Horizon-Based Ambient Occlusion ale zdarza sie ze rozne firmy mają na to własną nazwę

 

a tutaj macie małą prezentację wraz z wieloma wyjasnieniami matematycznymi (dla jajogłowych raczej ;-) )

 

Siggraph 2008: HBAO: Horizon-Based Ambient Occlusion

 

Ale żeby nie zanudzać napiszę po prostu ze jest to graficzny bajer polegający na automatycznym zaciemnianiu powierzchni obiektów w zagłębieniach, czyli jesli mamy 2 sciany i one stykają sie pod jakims kątem to algorytm będzie je cieniował w miejscu gdzie sie stykają w kierunku krawędzi styku. Nie jest to zaden algorytm oswietlający choc moze sparawiac takie wrazenie (tak jak np global illumination) to jest tylko bajer cieniujący (mozna go uzywac rownolegle z innymi technikami).

 

Parę obrazków bez tekstur żeby dobrze pokazać efekt:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Ten efekt jest prawie niewidoczny na otwartym terenie, bardziej go widac z małej odległosci (np gdy jestesmy w budynku) ponizej parę porównań:

 

 

 

http://img229.yfrog.com/img229/7734/hbao12.png

 

http://img707.yfrog.com/img707/2410/hbao11.png

 

http://img268.yfrog.com/img268/9527/hbao14.png

 

http://img96.yfrog.com/img96/425/hbao13.png

 

 

 

Nie mylcie HBAO z cieniami robionymi za pomocą shadow map, to jest dodatkowy efekt, nawet jesli wyłączymy HBAO to obiekty i tak rzucają cienie na siebie same , popatrzcie na ponizsze linki (zwróccie uwagę na skrzynie po prawej stronie, to zaciemnienia na krawędziach to nie jest HBAO tylko shadow mapa to inny bajer)

 

 

 

http://img268.yfrog.com/img268/6594/hbao3.png

http://img229.yfrog.com/img229/2044/hbao4.png

 

edit: usunięte podglądy do duzych obrazków

 

Podsumowując: HBAO widac najlepiej z bardzo bliskiej odległosci np w pomieszczeniach (porównanie ponizej)

 

HBAO - ON

 

http://images37.fotosik.pl/264/a9929d54e4238ea7.jpg

 

HBAO - OFF

 

http://images40.fotosik.pl/265/e9c2aaefa26a6e58.jpg

Na otwartych przestrzeniach jest to prawie nie do zauwazenia i nie ma co tracic tych paru klatek w multi dla tego efektu

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie uwierzycie - napisalem dzisiaj do EA, ze rozlqacza mnei z serwerem i kiedy naprawia ten problem.

Odpisali:

"Thank you for contacting Electronic Arts.

 

Often browser security settings or stored cookies can prevent access to some of our official sites, or even specific features that allow uploading or downloading files. Stringent security settings can prevent the installation of common components (cookies) required to access download sections or creative content pages. Similarly, corrupted cookies relating to login access or restrictions could prevent you from gaining access to special features or members only content. To clear your cookies and reduce your security settings, follow these steps:

 

How to reduce security settings and clear cookies in Internet Explorer 6/7:

 

1. Open the Internet Explorer browser.

2. Click on the Tools option from the toolbar.

3. Click on Internet Options…

4. Click on the General tab.

5. Click on the Delete Cookies… button to clear your stored cookies.

6. Click on the Security tab.

7. Click on the globe labeled Internet.

8. Listed under Security level for this zone, adjust the slider to Medium, or if you are still unable to access the site adjust the slider to Low.

a. Warning: It is not recommended to leave your browser security settings at Low, and should only be adjusted to this level for testing purposes.

b. You may need to make the same adjustments for Local Intranet and Trusted Sites as well (especially in the case of EA Link issues).

9. When prompted if you are sure, choose Yes.

10. Click on the Apply button to save your changes.

 

Best Regards,

 

David

EA Support Centre, UK and Ireland"

 

Mozecie w to uwierzyc?Co to k....a jest, moze ze man cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakie miniatury? Miniatury to malutkie obrazki na które klikamy żeby się wczytały duże. A tak pół godziny się wczytują pełnych rozmiarów obrazy, które oczywiście z nową wersją IPB napisaną tak aby nie działała poprawnie pod IE powodują że wszystko się zamula i rozjeżdża.

 

 

Dawno nie pisałem o zmniejszaniu obrazków, ale nie raz było 50 obrazków w temacie i sie wszystko przewijało po stopniowym wczytywaniu.

 

Wklejenie miniatur jest prostsze od wklejenia pełnych obrazków, więc warto pomysleć o innych, bo dla tych co chcą zobaczyć pełne nie jest problemem kliknięcie na miniaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...