Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zauważyłem ze ludki na mapach są nie śmiertelni wale do nich z karabinu a oni nadal latają czasami czeba caly magazynek wywalić żeby zabić widac ze to przypadlosc calej seri bf-a

 

Co ciekawe ja pruję, pruję, a oni pach pach i leżę. Jest to źródło niemałej mej frustracji. ;)

Co jest dziwne to to, że z bliska muszę więcej amunicji władować niż z daleka. Z karabinku mogę dwie krótkie serie wypuścić do gościa co jest tak daleko, że stanowi ledwie parę pikseli na ekranie - i pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ja pruję, pruję, a oni pach pach i leżę. Jest to źródło niemałej mej frustracji. ;)

Co jest dziwne to to, że z bliska muszę więcej amunicji władować niż z daleka. Z karabinku mogę dwie krótkie serie wypuścić do gościa co jest tak daleko, że stanowi ledwie parę pikseli na ekranie - i pada.

 

Czyli stary, "dobry" bf2. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie odpowiedni temat ale odkąd zaktualizowałem BF to przy pierwszym włączeniu prawie każdego programu w windowsie (łącznie z ea download manager i bf bc2 updater) wywala mi błąd .exe. Za drugim razem jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiono celność sniperów? :) Nie widziałem tego w changelogu, może ci się przyfuksiło, albo po % lepiej ci idzie :)

 

chyba masz racje .. teraz mi idzie najgorzej, albo to zasluga tego ze w robocie, albo tego ze nie ma juz dawki %... Eh ide sie napic

 

Wiem, że to nie odpowiedni temat ale odkąd zaktualizowałem BF to przy pierwszym włączeniu prawie każdego programu w windowsie (łącznie z ea download manager i bf bc2 updater) wywala mi błąd .exe. Za drugim razem jest już ok.

 

wirus, wirus  :lol2: Edytowane przez ChS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ja pruję, pruję, a oni pach pach i leżę. Jest to źródło niemałej mej frustracji. ;)

Co jest dziwne to to, że z bliska muszę więcej amunicji władować niż z daleka. Z karabinku mogę dwie krótkie serie wypuścić do gościa co jest tak daleko, że stanowi ledwie parę pikseli na ekranie - i pada.

 

Dokładnie tak jest, na non HC, naprawdę trzeba się starać żeby kogoś położyć, broń szybkostrzelna np. F2000 czy jakoś tak z celownikiem, krótkie bardzo szybkie i precyzyjne serie owocują śmiercią wroga :) na HC F2000 + celownik i można naprawdę szybko zamiatać przeciwników ale ja zanim się połapie gdzie wróg itp. itd. to już jestem death :wink:

 

Szturmowcem gram i jeszcze nie mam wszystkiego odblokowanego, kurcze mam dylemat czy się nie przerzucić na medyka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej to mowilem i mowili tez inni, ale mam teraz wlasne doswiadczenia. Przerzucilem sie z Athlona II 240 na Phenoma II x2 550 i roznica jest spora - pewnie cache. Udalo sie tez zrobic x3 i rowniez obserwuje poprawe wydajnosci gry. Wychodzac do windowsa w czasie gry w menadzeze 2 rdzenie wykorzystane w 100%, trzeci 75%. Zapewne ta gra jednak korzysta z x4. Nie ma rowniez juz taki spadkow fps. Co prawda na Athlonie 3.640 byly spadki ale nie az takie, aby odczywac jakies sciny. Jednak nie ulega watpliwosci ze na Phenomie x3 trzyma staly poziom. Spadki rowniez sa ale nie az takie, a to na zegarze 3.1. Jak wykrece na 3.6, a na lepszym chlodzeniu moze da rade 4ghz to bedzie miodzio.

 

A teraz odnosnie samej gry- powiem wam ze ostro sie wczoraj i dzisiaj wkurzylem. Raz wale w goscia i pada po 3 strzalach - tak bylo wczesniej, a teraz ( wlasciwie to od wczoraj czyli od update ) wale w typa caly magazynek z bardzo bliskiej odleglosci i zyje. Czasem strzelam w typa ktory stoi plecami, strzelam i strzelam - on jeszcze zdazy sie odwrocic i mnie ubic. A najbardziej to mnie wkurza to ze mnie sciagaja z bazooki i walac z czolgu bedac na koncu mapy i trafiajac "10 metrow" odemnie. Ja strzelam mu pod nogi - przed niego, za nim , obok bardzo blisko i stoi dalej. Mialem taka sytuacje ze stlao 3 typa skampionych za skala, ja wyjechalem celownik w nich i naparzam. Widac ze pociski spadaja doslownie na nich, a oni co stoja ? Zdazyli jeszcze rpg wyjac i mnie rozwalic. To jest jakis bug, po tym patchu to jest chu... a nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ja pruję, pruję, a oni pach pach i leżę. Jest to źródło niemałej mej frustracji. ;)

Co jest dziwne to to, że z bliska muszę więcej amunicji władować niż z daleka. Z karabinku mogę dwie krótkie serie wypuścić do gościa co jest tak daleko, że stanowi ledwie parę pikseli na ekranie - i pada.

 

nie twórzcie teorii spiskowych, tylko potrenujcie skill'a. Pewnie z większej odległości łatwiej ci idzie bo strzelasz krótkimi seriami, a z bliska sprejujesz i wszystko leci w kosmos. Z bliska też lepiej strzelać po 2-3 naboje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, powiedzcie mi czy ta aktualizacja sama sie sciąga czy trzeba gdzies coś recznie uruchamiać? Wczoraj grałem wieczorem na kilku serwerach i nigdzie nie było problemu, że niby mam nieaktualną wersję gry? Z tego co widzę to patch pogorszył rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twórzcie teorii spiskowych, tylko potrenujcie skill'a.

 

a ja jestem w stanie uwierzyc, ze jest tak jak pisze ;) ostatnio widzialem razna gromadke z ppc pocinajaca na serwerze znajdujacym sie w nowym yorku z pingami ~300 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste, żeby wybierać serwy z jak najniższym pingiem. Ja sortuje wg pingu i wchodzę tam gdzie jest niski i podoba mi się mapa i tryb.

 

Nie wiem czy to związane z pingami, bo mam niskie, ale czasami mam tak, że jak biegnę do przodu i stanę w miejscu, to postać cofa się trochę w tył. Tak samo jak biegnę na schody i jakoś nie trafię, to w połowie spadam i jestem jakby w schodach i są przezroczyste. Podobnie z wbieganiem w drzwi, można wbić się w ścianę i staje się wtedy przeźroczysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, powiedzcie mi czy ta aktualizacja sama sie sciąga czy trzeba gdzies coś recznie uruchamiać? Wczoraj grałem wieczorem na kilku serwerach i nigdzie nie było problemu, że niby mam nieaktualną wersję gry? Z tego co widzę to patch pogorszył rozgrywkę.

 

Mi niestety sama sie nie uruchamia, ja aktualizuje gre poprzez BFBC2updater, programik ten znajduje sie w katalogu w grze ;)

 

To chyba oczywiste, żeby wybierać serwy z jak najniższym pingiem. Ja sortuje wg pingu i wchodzę tam gdzie jest niski i podoba mi się mapa i tryb.

 

Nie wiem czy to związane z pingami, bo mam niskie, ale czasami mam tak, że jak biegnę do przodu i stanę w miejscu, to postać cofa się trochę w tył. Tak samo jak biegnę na schody i jakoś nie trafię, to w połowie spadam i jestem jakby w schodach i są przezroczyste. Podobnie z wbieganiem w drzwi, można wbić się w ścianę i staje się wtedy przeźroczysta.

 

Tylko zauwaz, iz w wyszukiwarce ukazuje sie nam ping ~30-50, a defakto na serwerze otrzymujemy dodatkowa dawkę 100 jednostek, po żmudnych obliczeniach gramy z pingiem 150 ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po paczu przegladara domyslnie serwuje sortowanie po pingu, najnizszy jaki widzialem to 15 do serwera z polski

co do wydajnosci 2 i wiecej rdzeni - wszystko to prawda bo ta gra praktycznie cały 1 core przeznacza na obróbkę dźwięku, stąd spadki w zadymie. Polecam - zainstalowanie jakiegos softu do monitoringu obciazenia cpu i a jakze....GPU, zobaczycie ze ta gra naprawde ma blisko do portu z konsoli(skopanego, widziałem lepsze), bo GPU jest baaardzo słabo obciązane...w sumie nawet sie nie grzeje...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pingi w przegladarce i grze są bardzo pogladowe, też mam w przegladarce serwery z pingiem 15ms, a to w przypadku mojego łącza jest poprostu niemożliwe (adsl w trybie interleave). Co ciekawe, jak już pisałem, na wyswietlaczu mojej klawiatury aplikacja od bf:bc2 podaje realne pingi, także nie wiem co za problem, żeby wyswietlało też w grze normalne...

 

Co do klas, przesiadłem się ostatnio z medyka na assaulta i jak dla mnie jest to zdecydowanie mocniejsza klasa niz med, który na początku wydawał mi się overpowered. Zresztą to oczywiste, że rolą meda nie jest kampienie a raczej nie powinno być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pingi w przegladarce i grze są bardzo pogladowe, też mam w przegladarce serwery z pingiem 15ms, a to w przypadku mojego łącza jest poprostu niemożliwe (adsl w trybie interleave). Co ciekawe, jak już pisałem, na wyswietlaczu mojej klawiatury aplikacja od bf:bc2 podaje realne pingi, także nie wiem co za problem, żeby wyswietlało też w grze normalne...

 

Co do klas, przesiadłem się ostatnio z medyka na assaulta i jak dla mnie jest to zdecydowanie mocniejsza klasa niz med, który na początku wydawał mi się overpowered. Zresztą to oczywiste, że rolą meda nie jest kampienie a raczej nie powinno być...

 

Gra mnie drazni pod tym wzgledem... same kampy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kampią, bo dużo ludzi gra snajperami. Mi tez się zdarza przykampić, ale często spowodowane to jest brakiem gry zespołowej, jak każdy idzie w swoją stronę i nie patrzy na innych, to takim noobom jak ja jest ciężej to wszystko od razu ogarnąć, a ciągłe respawny nie są za przyjemne:lol2:. A jak się trafi na ekipę weteranów, którzy wiedzą o co w tym biega i ma się medyka przy sobie to tez się gra od razu ofensywniej, a i przez to przyjemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym patchu już 2 razy mi się gra zamknęła, co za ch**. W samym środku rozgrywki.

 

A u mnie odwrotnie, przed patchem czasami wyrzucało do wina, a teraz jeszcze się to nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam gram reconem i rzadko bardzo rzadko siedze w miejscu, troche w takim csowym stylu sobie gram z celownikiem x4 i rewelacja :) za to strzaly w leb z najblizszej odleglosci malinka :)

 

jutro wychodza catalysty 9.3Alfa, ponoc duzego kopa daja grom - bfowi pewnie tez, patrzac, ze reklama bc2 jest na glownej stronie ati ;)

 

a ja mam problem z gra blizej nieokreslony :( dramatycznie czesto mam nagle takie objawy jakby mi sie karta grzala (duze spadki klatek) az sie freezuje i musze ja wylaczac z procesow :( dzialala dobrze na starym systemie, po zmianie dysku na WD black line i zainstalowaniu 7-x64 oraz jak siedze na mumblu (glownie wtedy jak wejdzie duzo osob :/) co chwila mi sie tak dzieje.... wiecie moze co moze byc przyczyna ? temperatury grafiki w normie, procka w normie

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może winne wywalania było przestawienie FOV, ustawiłem z powrotem na 55 i jak narazie gram bez przeszkód, zobaczymy jak długo.

Jeśli chodzi o Catalyst 10.3 to na liście gier, w których zwiększa wydajność nie ma bc2, ale może mimo to będzie poprawa.

 

Chyba normalne, że snajperzy kampują. Tak naprawdę przykampować to się nie da, prędzej czy później cię ktoś znajdzie jak nie będziesz zmieniać pozycji. Raczej prędzej bo mapy już obcykane.

 

Edit: Tak w ogóle to już są: http://sites.amd.com/us/underground/tips/Pages/catalyst-10-3-preview.aspx

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaliczylem chyba najgorsze 2 godziny gry w BC2

Takich nie wytlumaczalnych akcji jeszcze nei mialem od pocztku

na 2 mapach dzialy sie takie cuda ze glowa mala .

Niby pozadna giwera ( gralem jako medyk z M60 i luneta ) ale nie moglem nikogo ubic przez chyba 10 minut

zaliczylem zgon chyyba z 10-12 razy zanim kogos ubilem :/ od saamego poczatku nie mialem takich jaj ,

a przeciez na poczatku gry mamy niby kulawa bron ?? cos widac tracily sie gdzies moje pakiety danych do serverow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może winne wywalania było przestawienie FOV, ustawiłem z powrotem na 55 i jak narazie gram bez przeszkód, zobaczymy jak długo.

Jeśli chodzi o Catalyst 10.3 to na liście gier, w których zwiększa wydajność nie ma bc2, ale może mimo to będzie poprawa.

 

Chyba normalne, że snajperzy kampują. Tak naprawdę przykampować to się nie da, prędzej czy później cię ktoś znajdzie jak nie będziesz zmieniać pozycji. Raczej prędzej bo mapy już obcykane.

 

Edit: Tak w ogóle to już są: http://sites.amd.com/us/underground/tips/Pages/catalyst-10-3-preview.aspx

 

 

a tam kampuja :) tzn takie bylo pewnie zalozenie... ale ja ze snajperka gram na sredni i krotki dystans, wrecz lece na front soldiera i wielka mi to radoche sprawia :) nigdy w takich grach nie gralem snajperem, w cs to sie wrecz brzydzilem tym - a tu bezcenne wrazenia z wyciecia quada dwuosobowej zalogi 1 strzalem albo pozbawienie blackhawka pilota :) niesamowity jest tez odrzut goscia, jak sie go trafi z bliskiej dleglosci z tej ciezkiej snajperki (wyglada jak Bareta, zapomnialem symbol) w glowe i nakrywa sie kućpedami :) juz coraz rzadziej posluguje sie pistoletem (tylko jak wpadne w jakies ostry klops i jest za duzo wrogow zeby zdazyc przeladowac "Matylde" ;)

 

wlasnie kombinowalem z tym kalkulatorem FOV'a, ale ustawilem tez 55 spowrotem i nie pomoglo :( system chyba przeinstaluje, dzieki za pomoc

 

o i podziekowal za katalizatory :) Wasza Borsucza Wysokosc, jaki masz nick i "motto klanu (lol)" w tym bfie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowity jest tez odrzut goscia, jak sie go trafi z bliskiej dleglosci z tej ciezkiej snajperki (wyglada jak Bareta, zapomnialem symbol)

 

Nie wygląda tylko to jest baretta m-95 :).Dziwie sie ,ze wkurzacie sie na snajperow.Powinno sie nim wlasnie tak grac ,ze czlowiek znajduje sobie spota i gnije w nim tak dlugo az sie pojawiaja ofiary.I strzela sie z daleka lub bardzo daleka bo pomagamy zespolowi sciagac wrogow ,a nie zabieramy pktow respawnu jesli mamy wysokie k/d ratio.

 

Od ataku sa inne klasy.I btw. podziwiam ludzi ,ktorzy zakladaja lunete x4 do karabinow maszynowych wszelkiej maści.Przy seri skacze jak glupi i nic nie widac na tym.Kolimator jest idealny w mojej opini bo nie zaslania wogole widoku :)

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kolimator zaslania cel ;) gram an-94 i m16a2 wlasnie z luneta x4 + dodatkowy uchwyt. Rewelacyjna celnosc :) Szkoda troche, ze nie mozna wtedy brac 2 granatow, ale od czego szturmowiec ma skrzynki z ammo :) Co do sniperow to chodzi o sposob gry... czesto po prostu uniemozliwiaja wygranie rundy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać :) proszę o umieszczenie i mnie na pierwszej stronie ;) staram się grać jak prawdziwy medyk poświęcam swoje życie, żeby uratować innych

Dołączona grafika

 

PS. zaprosi mnie ktoś do friends?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten patch ostatni miał naprawić kwestie ulubionych serwerów czy to melodia przyszłości? Bo cały czas 5 jest na czarno a reszta szara :angry:. Stranded, jak tam, oczka nie bolą po 4 dniach ciągłego napierania? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...