Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

@grzechuk przy 4 GB ramu to ten plik stronnictwa jest w ogole potrzebny czemus ?

@borsuczy - kurde wkurza mnie ta gra okrutnie z tym brakiem stabilnosci - buda otwarta, procek przechodzi godzinna katowke OCCT na wysokim prio i obciaza po 100 % wszystkie rdzenie, chlodzony jest xigmatekiem 1284 chyba jeden z lepszych wiatrakow z ceramikiem, temperatury nie przekraczaja 70oC. Grafika asusa ledwie podkrecona (850@920 w przypadki r4890 to jest NIC, fabrycznie karty sa juz wyzej podkrecane), i znow - furmarka w extreme burning tlucze z temperaturami do 76-78oC i ok, a w grze wywala... i to nie jest do pulpitu - bialy ekran, chwile jeszcze dzwiek slychac (wiec raczej nie proc, bo by nie bylo dzwieku) - pozniej milion poziomych paskow i wisi, tylko reset pomaga. Wywala za to progsy bo nie sluchac pozniej mumbla. Zadna inna gra tak nie reagowala (chocaz dragon age tez mi od biedy potrafil wylaczyc z bledem, ale nie takim dramatycznym ;) Pamiec niepodkrecona, zasilacz niby 500ka ale enermaxa nawet sensowny :( nie wiem juz co to moze byc :( chipset ? plyta z siga (ga770ud3) - (pomijajac, ze zapomnialem dodac plyte do siga, to plyta gigabyta ;) moze sie grzeje chip za bardzo ? radiotory na grafice tez sa mega parzące, juz na nie dmucham takim 120 mm wiatrakiem ale nie pomaga zbyt

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście spotkałem kilka gier, które przy 4gb i wyłączonym swapie zmuszały windowsa to wywalenia komunikatu o utracie danych, bo kończy się pamięć. :)

Ale w większości przypadków 4 styknie, przy 6 można spać spokojnie.

 

MakaronekPL nie każdy bench wychwyci niestabilność systemu, ja tak kiedyś miałem w przypadku r6 vegas, wszystko inne śmigało tylko w tej grze zwisało. Okazało się, że cpu nie jest do końca stabilnie na danych taktowaniach.

Masz to samo na def. taktowaniach ? Zasilacz to chyba na styk masz. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie efekt jest inny. Na moment czarny ekran, gra znika i jak gdyby nigdy nic jestem w pulpicie. Żadnych błędów, inne programy działają ok. Odpalam od razu grę jeszcze raz i dalej łoję długi czas. Ale jak mówiłem, OCCT po paru minutach pokazywał error więc może teraz problem się rozwiąże.

Nie wiem jak Tobie pomóc, może spróbuj OCCT + Furmark jednocześnie o ile jeszcze tak nie robiłeś (ja tak też testowałem). Wtedy będzie największe obciążenie zasilacza. A jak nie to chyba tylko wymiana podzespołów po kolei i testy bo nie wiem jak inaczej dojdziesz. Albo po prostu wina gry. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez w sumie juz obstawiam zasilacz - jest na nim napisane 'P4 prescott ready' ;))) i tak te kilka lat juz wytrzymal, ale jak mysle o nowym zasilaczu az mi ciarki chodza ;) najbardziej niewdzieczna czesc w kompie - kupe kasy a zero fps ;) Moze gdzies mi sie uda dostac 750W OCZ tego pomaranczowego, z tego co pamietam ma 60 A na linii +12v powinien znow z 5 lat dac rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez w sumie juz obstawiam zasilacz - jest na nim napisane 'P4 prescott ready' ;))) i tak te kilka lat juz wytrzymal, ale jak mysle o nowym zasilaczu az mi ciarki chodza ;) najbardziej niewdzieczna czesc w kompie - kupe kasy a zero fps ;) Moze gdzies mi sie uda dostac 750W OCZ tego pomaranczowego, z tego co pamietam ma 60 A na linii +12v powinien znow z 5 lat dac rade ;)

 

Ale jak jest za słaby/kiepski to cały komp może pójść z dymem i wtedy będzie 0 fps. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez po raz kolejny rozlaczylo - dzieje si eto teraz za kazdym razem po kilkunastu minutach grania.

EA odpisala, ze jest im bardzo przykro, ale nie wiedza co moze byc przyczyna i caly czas szukaja tego co powoduje taka sytuacje.

Kogo oni ku... tam zatrudniaja, goscie pokonczyli gastronomiki, czy jak? !!!!!! mam dosc, to jest kradziez w bialy dzien, sprzedac cos co nei dziala od poczatku - Beta mi lepiej dzialala jak pelna wersja gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest za słaby/kiepski to cały komp może pójść z dymem i wtedy będzie 0 fps. :D

 

 

nareszcie bedzie pretekst zeby zwrocic te badziewiasta karte graficzna tam skad przyszla ;) po cichu licze, ze sie zjara razem z tym zasilaczem i wobec braku podobnych gniotow dadza mi cos lepszego ;))

 

a co do gry to tez juz trace cierpliwosc, niestety u mnie strata cierpliwosci wiaze sie z tym, ze juz nigdy nie zagram w zadna gre od DICE. Stracilem cierpliwosc przy Empire Total War jak przez 3 miesiace nie moglem pograc bo wywalalo do windowsa kampanie i juz zlamanej zlotowki na te serie nie wydam choc poprzednie byly bardzo dobre. Tak sie wlasnie zniecheca modelowo ludzi do oryginalnych gier

 

i wlasnie najbardziej nieziemsko niszczy mnie fakt, ze pod wzgledem rozgrywki (hitboxow, netkodu, noza, stabilnosci) BETA byla 100 razy lepsza.... Miazdzy mnie po prostu jakis kret u producenta, ktory zapewne w jak najlepszej wierze, dorwie sie do gry i postanowi cos tak poprawic, ze sp..oli.... Wystarczylo do dobrze dzialajacej bety zrobic dobry browser serwerow, kilka map, statystyki dopracowac, a przede wszystkim jej NIE SKNOCIC. Na sredni browser trzeba bylo czekac miesiac (co w takim razie robili miedzy betą a wypuszczeniem gry ?) ale z nim przyszla cala gama po prostu nowych debilstw, ktore sa po dzis dzien :/ jakis koszmar

Edytowane przez MakaronekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo mnie nie wywala z gry... ale za to dalej nie działa opcja wysyłania/odbierania zaproszeń od znajomych... przyjdzie czekać na obiecanego patcha, albo przeprosić się z MW1...

 

Nie wiem jak u was, ale stery 10.6 rozwiązały mój problem z freezami - przynajmniej póki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupia jakas przypadlosc zaobserwowalem, puscilem jak radzil król furmarka+occt rownoczesnie. Jak odpalalem furmarka po dociazeniu occt - nie chcial mi sie uruchomic test :( wiec wlaczylem ten test godzinny (tam jest minuta w idle) i ruszylem dwoma testami naraz. Jak widac na wykresie furmarka, po jakis 5-8 minutach wygrzewania jednego i drugiego - zaczynaly sie robic zwieszki na grafice - skutkowalo to tymi spadkami temperatur dziwnymi i za tym szly tez spadki fps. Co dziwne, dzialo sie tak przy 70o, czyli temperaturze dla grafiki mocno sredniej, nie jakiejs ultra goracej etc i nie skutkowalo artefaktami tylko frame dropem.... Dziwne jest to, ze zanim minelo tych kilka minut, wydajnosc grafiki wcale nie spadala i byla dosc mocno niezalezna od podkreconego proca. Czasem mi wlasnie zaczyna tak przycinac BFa po jakims czasie.... nic z tego nie rozumiem :( wina zasilacza to chyba nie jest, bo widzialem testy ze zestaw z i7+gtx260 (mniej wiecej moj poziom uzycia energii) zuzywa ok 370W i ok 20A na linie +12, a ja mam realnej mocy pewnie ok 480W i 22A na kazda linie +12v.

 

 

http://makaron.forweb.pl/dziwne.jpg

 

czy moze to byc wina chlodzonego jedynie radiatorem mostka na plycie ? nie podkrecam fsb ani pamieci, wiec nie sadze, zeby nie wytrzymywal stokowej predkosci ale moze... sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet w podpisie przy 29'C w pokoju trafiaja sie szarpniecia podczas gry

cos pewnie sie przegrzewa zdeko , przy srednim framerate 100fps czasami na ulamek sekundy przytnie do 50fps

zaobserwowalem to tylko wczoraj i dzis jako ze mamy upaly w stolicy to pewnie jest przyczyna ,

dodam ze max temp na CPU podczas gry w BC2 to 62'C wiec sam proc pewniakiem nie winien .

 

b.t.w

Czy jakosc i ilos dymu/kurzu na Atacama Desert moze byc regulowana z poziomu servera ???

cos mnie sie wydaje ze na roznych serverach jest rozna wIdocznosc ograniczona wlasnie w/w kurzem/dymem

bardzo to utrudnia zycie snipera ;/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moze byc regulowana z poziomu servera ???

cos mnie sie wydaje ze na roznych serverach jest rozna wIdocznosc ograniczona wlasnie w/w kurzem/dymem

bardzo to utrudnia zycie snipera ;/

 

Od kiedy to na wojnie jest łatwo? :) No żeby kurz ograniczać... wstydź się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie zbliżenia w lornetce źle działa. W snajperkach wystarczy raz nacisnąć celowanie, a w lornetce ciągle trzeba trzymasz prawy przycisk myszy. Co drugi zgon pojawia się napis "Przeładowanie" chociaż mam to wyłączone w opcjach. Przełączanie kucania źle działa. Mam ustawione, że muszę trzymać ctrl, aby koleś kucnął. Po puszczeniu raz wstaje, a raz nie. Ten nowy chat tez jest średni, wystarczy, że ktoś coś napisze i pojawia się ciemna ramka na ponad pół szerokości monitora.

 

Gra chodzi jakby lepiej, wcześniej przy strzelaniu z SWU i użyciu UAV miałem spadek fps, teraz nie mam.

W końcu dodali kolejkę do serwera i nie trzeba co chwilę odświeżać gdy serwer jest pełny, aby trafic wolne miejsce.

 

Mniej więcej po 15-20 minutach gry na razie jestem.

 

 

 

I więcej punktów jest za podłożenie ładunku (50) i zniszczenie stacji przekaźnikowej (250).

Cenzura nie działa.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pogralem godzine i z tych bledow wymienionych wyzej tylko na lornetke trafilem. Z ciekawszych rzeczy to wyglada na to, ze dobrze zlicza trafienia z M1 ale odznaczen za brazowe gwiazdki nadal nie dostalem. Moze w nastepnym patchu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem oryginalną wersje Battlefielda Bad Company 2. Niestety nie długo dane mi było cieszyć się gra w internecie ponieważ po około 30min-2h cały komputer zostaje "zamrożony" - tzn. ekran czarny i nie odpowiada, klawiatura, myszka również, w słuchawkach buczy i jedyne rozwiązanie tego problemu to reset systemu. Po włączeniu go ponownie wyświetlany jest raport:

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 124

BCP1: 0000000000000000

BCP2: FFFFFA8004AB18F8

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

 

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\061710-20295-01.dmp

C:\Users\Koraz\AppData\Local\Temp\WER-38407-0.sysdata.xml

 

 

Sterowniki najnowsze, nic nie podkręcane, temperatury sprawdzałem i mieszczą się spokojnie w normie, robiłem test Prime95 który nie wykrył żadnych błędów. To moja konfiguracja komp.

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Pamięć: 4GB 800MHz

Płyta główna: Asus P5Q PRO

Grafika: Radeon HD4850

Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede szczelać - dźwięk

2 opcja - jednak grafa sie przegrzewa(albo mobo plus grafa)

 

zdaje sie ze upały są więc....zapewnij przewiew i sprawdź

 

2 sprawa - najnowsze nie znaczy najlepsze

do tej gry mozna polecic 10.4b dla ati 4850 lub z guru 3d jakis kolo modyfikuje oficjale to sam uzywam 10.6 plus 10.4b d3d (tak lub podobnie sie zwą)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego jak przegladarka serwerow dalej jak do du.. byla tak jest.

 

Możesz sprostować? Od czasów premiery przeglądarka przeszła już kilka iteracji i teraz moim zdaniem działa prawie bezbłędnie (system kolejek z nowego patcha to świetny feature, wcześniej takie coś widziałem tylko w browserze w grach Valve).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ,ze mimo tych wszystkich patchow przegladarka jest do kitu.Czesto nie znajduje zadnych serwerow, pisze mi,zebymn sprawdzil polaczenie z serwerem, jak dodaje serwery do ulubionych, nie wiadomo czemu po kilku dniach 80% z nich jest nieakrtywna/niewidoczna.

Wiec twoje prawie robi duza roznice ;) Kontaktowalem sei z EA bo do tego wszystkiego wywala mniez gry - napisali, mi,zebym zmienil router bo to jego wina - jakos inne gry dzialaja dobrze, tylko BBC2 nie!!!.Smiesznym trafem uzywam Hub'a, ktorego uzywaja pewnie setki tysiecy innych userow i to jest wina jego, a nie gry.

To przepraszam bardzo,a le moze szanowna EA powinna ruszyc du... i zrobic porzadek z gra raz na zawsze, bo zaraz rok minie a gra jest skopana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ,ze mimo tych wszystkich patchow przegladarka jest do kitu.Czesto nie znajduje zadnych serwerow, pisze mi,zebymn sprawdzil polaczenie z serwerem, jak dodaje serwery do ulubionych, nie wiadomo czemu po kilku dniach 80% z nich jest nieakrtywna/niewidoczna.

Wiec twoje prawie robi duza roznice ;)

 

Oczywiście, zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami, sam nie raz napotkałem wymienione problemy. Jednak patrzę na nie trochę przez palce, bo z jednej strony gra nie działa idealnie, ale z drugiej widać że twórcy starają się poprawić jeszcze co nieco w swoim produkcie (ile to już miesięcy minęło od premiery ??). Myślę że można się jeszcze spodziewać kilku spasionych patch'y, więc sytuacja raczej się jeszcze polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiencie gry :) a nie gracie w jakiegos bf niedorobionego klona MW i MW2 ktory tak naprawde w obecnym stanie nie jest w 10% gra alpha nie mowiac juz o wczesnej becie :) :D dobranoc

 

DEICE jak Gearbox software omijam te studia szerokim lukiem gdyz nie umieja robic gier a jak jakas im ledwo sie uda to jest to produkt dla nuubow i casuali

Edytowane przez AquaSplash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...