Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi? Przecież kolega kupił oryginalną grę w sklepie (WERSJA W PUDEŁKU) i jego klucz nie działał, napisał do EA, dostał nowy klucz. Nie ma tu ani piractwa, ani "pseudolegalnych" użytkowników.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dla niektorych jestem 'piratem' bo kupilem BC2 na allegro i dostalem tylko zdjecie czesci pudelka z cd-keyem, aby moc pobrac przez ea downloader gre :blink: Co do wieszania sie gierki u mnie, chyba znalazlem glowna przyczyne - przegrzewanie ramu. Aktualnie zalozylem Airflow'a od Corsaira, ale nie mam czasu na BC2 ani inne wymagajace tytuly aby dokladnie to przetestowac <_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na 140h grania (wg. steam), gra się wywaliła ze 2 razy, za to wkurza czasami migającym czarno obrazem. Przez długi czas jest spokój, że zapominam o tym problemie, aż przy której sesji mam taką plagę "zaciemnień". Chociaż jak "spojrzę" w inną stronę to wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi? Przecież kolega kupił oryginalną grę w sklepie (WERSJA W PUDEŁKU) i jego klucz nie działał, napisał do EA, dostał nowy klucz. Nie ma tu ani piractwa, ani "pseudolegalnych" użytkowników.

Przeczytaj jeszcze parę razy, powoli, spokojnie, a załapiesz. Problemy Twojego kolegi nie są z winy "piratów", a pospolitych złodziejów, którzy kradną klucze i sprzedają np. na allegro, po to żeby ktoś inny mógł się dowartościować myśląc (czasem słusznie, niestety nie zawsze) że jest legalnym użytkownikiem "bo zapłacił". Co ciekawe ci sami ludzie nazywają tych co kupują gry "na giełdzie" "piratami", bo kupują nielegalnie wykonane kopie oryginalnych płyt, nie myśląc jednocześnie o sobie jak o piratach, gdy kupują nielegalnie (a przynajmniej nie wiadomo czy legalnie) wykonane kopie (zdjęcia) oryginalnych pudełek. Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te klucze pochodzą z pudełkowych wersji sprzedawanych u naszych sąsiadów zza wschodniej granicy (u nich kosztuje mniej, taka polityka ea - różne ceny w zależności od poziomu finansowego danego regionu), także sprzedawanie ich na terenie naszego kraju jest nielegalne i można dostać uzasadnionego banana - za użycie klucza poza obszarem jego dystrybucji. :]

Zresztą np. "busieczki1" (który sprzedaje na allegro takie właśnie klucze) pisze to bez ogródek na niektórych swoich aukcjach, że sam musi aktywować niektóre klucze (wymagane podanie hasła do steam), żeby użytkownik nie dostał bana.

Takie OT odnośnie tanich kluczy na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na 140h grania (wg. steam), gra się wywaliła ze 2 razy, za to wkurza czasami migającym czarno obrazem. Przez długi czas jest spokój, że zapominam o tym problemie, aż przy której sesji mam taką plagę "zaciemnień". Chociaż jak "spojrzę" w inną stronę to wszystko wraca do normy.

 

Często mam to po zminimalizowaniu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te klucze pochodzą z pudełkowych wersji sprzedawanych u naszych sąsiadów zza wschodniej granicy (u nich kosztuje mniej, taka polityka ea - różne ceny w zależności od poziomu finansowego danego regionu), także sprzedawanie ich na terenie naszego kraju jest nielegalne i można dostać uzasadnionego banana - za użycie klucza poza obszarem jego dystrybucji. :]

Zresztą np. "busieczki1" (który sprzedaje na allegro takie właśnie klucze) pisze to bez ogródek na niektórych swoich aukcjach, że sam musi aktywować niektóre klucze (wymagane podanie hasła do steam), żeby użytkownik nie dostał bana.

Takie OT odnośnie tanich kluczy na allegro.

 

Pewnie nie tylko kupowane na Ukrainie. Z drugiej strony mamy blisko, nie widze w tym nic zlego. Sam moge pojechac na wycieczke i kupic gre. I co? Potem mam zostac za to zbanowany ze kupilem gre ( majac taka mozliwosc taniej, bo przy okazji jestem za granica?) Raczej nikt bana nie dostanie za uzywany klucz bo sa to rzeczywiscie oryginalne gry kupowane gdzie indziej, a nie kradzione. "Busieczki1" nawet pisze chyba zeby pisac ze gra kupiona za granica. A jakbym kupil gre w NIemczech, albo we Francji to nie zbanuja:D? Hipokryzja. Mnie zawsze zastanawialo skad maja polskie wersje w tak niskich cenach? Moze na region Europy Srodkowo-Wschodniej jest wypuszczana polska np wlasnie na Ukrainie, albo ogolnie wersja multilanguage, gdzie sa wszystkie dstepne wersje jezykowe. Ath mozesz to wyjasnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad kupnem samego klucza z Allegro i już miałem to zrobić ale na Gry-Online była promocja za 59.90 (wersja pudełkowa z płytą). Skusiłem się ale jak widać też mogą być problemy. Napisałem maila i w ciągu 1 dnia mam działającą grę.

Swoją drogą promo się skończyło , gra już stoi 79,90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z ta lokalizacja. Kupuje gry w PL (ze wzgledu na wersje jezykowa) i gram nimi z czeskiego IP. Jeszcze w zyciu nie dostalem bana. Nie ma zadnych podstaw, by uznac moje klucze za nielegalne (z punktu lokalizacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze parę razy, powoli, spokojnie, a załapiesz. Problemy Twojego kolegi nie są z winy "piratów", a pospolitych złodziejów, którzy kradną klucze i sprzedają np. na allegro, po to żeby ktoś inny mógł się dowartościować myśląc (czasem słusznie, niestety nie zawsze) że jest legalnym użytkownikiem "bo zapłacił". Co ciekawe ci sami ludzie nazywają tych co kupują gry "na giełdzie" "piratami", bo kupują nielegalnie wykonane kopie oryginalnych płyt, nie myśląc jednocześnie o sobie jak o piratach, gdy kupują nielegalnie (a przynajmniej nie wiadomo czy legalnie) wykonane kopie (zdjęcia) oryginalnych pudełek.

 

 

Co mam czytać dokładniej? Gra była zapakowana oryginalnie, nie ma możliwości, żeby ktoś ten klucz ukradł. Po prostu klucz nie działał. Wszystkie klucze na allegro pochodzą głownie z Azji albo Ukrainy, w Gry-Online nikt nie zagląda do pudełka przed wysłaniem do klienta.

 

Na kluczu EA są dostępne wszystkie lokalizacje z tego co mi wiadomo, miałem ang wersje, wybrałem język polski i mam wersje polską.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie tylko kupowane na Ukrainie. Z drugiej strony mamy blisko, nie widze w tym nic zlego. Sam moge pojechac na wycieczke i kupic gre. I co? Potem mam zostac za to zbanowany ze kupilem gre ( majac taka mozliwosc taniej, bo przy okazji jestem za granica?) Raczej nikt bana nie dostanie za uzywany klucz bo sa to rzeczywiscie oryginalne gry kupowane gdzie indziej, a nie kradzione. "Busieczki1" nawet pisze chyba zeby pisac ze gra kupiona za granica. A jakbym kupil gre w NIemczech, albo we Francji to nie zbanuja:D? Hipokryzja. Mnie zawsze zastanawialo skad maja polskie wersje w tak niskich cenach? Moze na region Europy Srodkowo-Wschodniej jest wypuszczana polska np wlasnie na Ukrainie, albo ogolnie wersja multilanguage, gdzie sa wszystkie dstepne wersje jezykowe. Ath mozesz to wyjasnic?

 

Jest takie coś jak EULA, którą przeważnie musisz zaakceptować przed instalacja oprogramowania. Jest tam dokładnie wyjaśnione na jakich zasadach możesz użytkować dane oprogramowanie. Należy ono do producenta/wydawcy i to on decyduje w jakiej formie może być użyte. :]

Podobnie jest ze steam, nieraz z kumplem z Holandii coś kupujemy i przeważnie u mnie jest taniej - wtedy obchodzimy to legalnie - gift. :]

 

Ja sam kupiłem taki kluczyk po czym dostał on po tygodniu bana a grałem może z 2h, bo akurat czasu nie miałem... dostałem kolejny, który działa do dzisiaj - czyli kilka miesięcy.

Gorzej jest ze steam, bo tam mogą wymagać foto nie tylko kawałka opakowania z kluczem, ale także całości itp., rachunku a wtedy sytuacja się komplikuje.

 

OCM4n14k - albo ktoś wygenerował ten klucz, albo podczas pakowania robili foty i później do jakiegoś hurtownika kluczy, dalej na allegro i inne serwisy. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam czytać dokładniej? Gra była zapakowana oryginalnie, nie ma możliwości, żeby ktoś ten klucz ukradł. Po prostu klucz nie działał. Wszystkie klucze na allegro pochodzą głownie z Azji albo Ukrainy, w Gry-Online nikt nie zagląda do pudełka przed wysłaniem do klienta.

Jak już ath napisał oczywiście że jest możliwość (wspominałem już w innym temacie o zafoliowanym firmowo - z logo cdprojektu i z nie rozerwaną żółtą plombą na grzbiecie pudełka - a mimo to z wykorzystanym steamowym kluczem Dark Messiahu którego sam zakupiłem). EA z tego co wiem nie plombuje gier i stosuje zwykłą przezroczystą folię bez żadnych znaków firmowych, więc klucz może być sfotografowany i sprzedany nawet gdy gra jest już na etapie dystrybucji, po czym powtórnie zafoliowana trafić na sklepową półkę. Dopóki jest popyt (więc brak szacunku dla oryginalnych wersji, a tylko pogoń za tanimi możliwościami gry w multi, choć pewnie większość osób z tej drugiej grupy uważa się za dumnych nabywców oryginałów) znajdą się dla złodzieja metody na zdobycie "towaru" do opchnięcią mniej lub bardziej świadomym paserom. Ciekawe w jaki sposób próbowaliby(ście) (wy, użytkownicy Retailowych, więc pudełkowych wersji gier dziwnym trafem nie posiadających pudełek) udowodnić w razie kontroli oryginalność "waszych" gier zarejestrowanych na Steamie albo EADM z kluczy zakupionych na aukcjach i w szemranych keyshopach, czy którykolwiek z tych sprzedawców na te "oryginały" wystawił Wam faktury VAT albo choć paragony fiskalne? To chyba daje do myślenia. Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klucz przepisali podczas pakowania, ale jak widać EA zajeła się tą sprawą w odpowiedni sposób. Nowy klucz został nadany, ktoś kto wcześniej użył starego klucza nie ma już możliwości gry na nim.

 

EOT

 

Jutro premiera dodatku ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po kliknięciu w Vietnam w menu żąda kodu aktywacyjnego.

Skąd go wziąć?

Zamówienie składałem jakieś 2 tygodnie temu w EA Store. W żadnym mailu od nich kodu nie mam, po podejrzeniu szczegółów zamówienia na stronie też nigdzie go nie widzę.

 

 

Edit: klucz przyszedł mailem jakieś 15 minut temu. Ponoć mieli rozsyłać od 10 naszego czasu i nawet się nie spóźnili.

Po paru minutach gry stwierdzam, że AK-47 ma duuuuży dmg :)

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko.

Grafika średnia - myślałem, że będzie lepsza :) jakoś tak sztucznie jest.

Fajny klimacik i narracja jak się wygra bądź przegra - chociaż za 100 razem będę pewnie te kwestie na pamięć znał :P

 

Fajnie że jakaś odskocznia od normalnego BC2 ;)

 

 

EDIT:

Ta mapka z wysokim wzgórzem po ataku napalmem jest wyśmienita :D to im się udało

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolory cięzko opanować i przeciwnika raczej mało widać ale to dżungla i tak powinno być, co mam ja powiedzieć zdiagnozowany daltonista który dobrze rozróżnia tylko barwy podstawowe, ale nadrabiam refleksem i jako pilot lub strzelec w heli, w sumie to dla mnie najlepszy dodatek w historii gier fpp, dice nie zawiodło i mam nadzieję że kolejne mapy się pojawią, teraz tylko czekam na 1943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

1943 to raczej nie wyjdzie, i osobiście nie widze sensu. Nie ma szans żeby znacząco zmodyfikowali tą gre względem konsolowej wersji, a ta odstaje znacznie od BC2, i nawet od BC1. Na konsolach wyszła w dobrym momencie, ale na PC teraz raczej sprzedała by sie słabiutko. Nie wiem na jakim etapie była/jest ta gra, ale szczerze wątpie żeby wyszła.

 

 

Jako dodatek do BC2 to by sie prędzej sprawdziło. Zrobić bardziej rozbudowane klasy, dodać Destruction 2.0, iron sights, fizyka i mechanika w BC2 jest dużo lepsza i przyjemniejsza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wy też macie dzisiaj problem z rozpoznawaniem przez serwery? W menu widzi moje statystyki ale w grze już nie a co za tym idzie nie ma broni i innych odblokowanych gadżetów. ;) Wchodziłem na różne serwery i wszedzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wy też macie dzisiaj problem z rozpoznawaniem przez serwery? W menu widzi moje statystyki ale w grze już nie a co za tym idzie nie ma broni i innych odblokowanych gadżetów. ;) Wchodziłem na różne serwery i wszedzie to samo.

 

Był problem przez chwile jak się Stany budziły, teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...