Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miny odpuściłem po 14-tu. Na ciasnych mapach niby do zrobienia, ale trzeba mieć szczęście, albo tak jak robią niektórzy - lecieć jak głupi do czołgu i rzucać miny koło niego.

 

W sumie spróbuje jeszcze porozkładać miny blisko np. jakiegoś punktu, przykampić gdzieś byle były widoczne, i strzelić w nie gdy się jacyś wrogowie pojawią, ale przyznam że to nudne. Chciałbym zrobić wszystkie awardy, ale zostały mi same głupie (poza niszczeniem pojazdów i ew. granatami).

 

zle podejscie imho

min sie uzywa wtedy kiedy sa potrzebne a nie zeby na sile achieva zrobic

i bez problemu wowczas samo sie zrobi

 

np dla mnie standardem sa:

arica - pierwszy spawn na pierwszym etapie w obronie - zawsze 7 min i rozrzucam je - mam swoje miejscowki i zawsze cos wpada (glowne trakty sa pod ostrzalem czolgow i recznych wyrzutni, rowniez miny z daleka widac, poluje na tych co probuja sie przeslizgnac bokiem) po rzuceniu min mozna przy pojazdach sie krecic, uzywac lub naprawiac, albo po prostu podniesc czyjegos kita

laguna presa - drugi etap w obronie - miny w wode w 3 miejscach, potem biore czyjs kit i tyle, bardzo duzo ludzi gra z woda na low - jest nieprzejrzysta wowczas, multi kill za 5 w apc jest slodziutki

 

poza tymi dwoma przypadkami czasami na port valdez w pierwszym etapie w obronie miedzy drzewami

ogolnie zasada prosta - rozrzucic 7 min i zmienic kita - achiev sam sie zrobi a w tym samym czasie mozecie nad czyms innym pracowac, jezeli juz chcecie, a co najwazniejsze static defence jest ustawione i zabezpiecza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja trybu Rush nie uznaje, właśnie przez to że jest liniowy i przewidywalny. Może jednak właśnie spróbuje dla tych pozostałych awardów.

 

W Conquest już trudniej zaliczyć killa miną, nie mówiąc o Squad DM, gdzie właśnie nabiłem te 14, bo tylko tam grałem przez pierwsze kilka miesięcy. Jak sie przerzuciłem na Conquest to biegam z RPG-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cq na panamie ladnie mozna lapac rozstawiajac miny za podjazdami - chociaz co tu ukrywac, zazwyczaj beda rozstrzelane przez piechote

ale i tak imho warto rozrzucic raz na mapie i potem podniesc czyjegos kita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cierpliowsc to podstawa jesli chodzi o miny - nie wyobrazam sobie robienia tego achievementa biegajac za pojazdami ;) Wiadomo, ze w rush'u latwiej uzbierac kilka kill'i bo sa standardowe drogi do mcom'ow. Chociaz w CQ tez to mozna ogarnac - szczegolnie, ze wielu graczy ma tendencje do podjezdzania czolgami pod same flagi. Jesli chodzi o mapy (rush jako obroncy) to od siebie dodam:

-Valparaiso - sam poczatek, pare min na drodze za domkiem przy gorce, pare na drodze miedzy budynkami, pare w wodzie przy zboczu.

-Port Valdez - sam poczatek, na drodze obok skrzynek (zlapie quady chcace sie dostac na tyl bazy) + przed lasem.

-Atacama Desert - sam poczatek, na drogach miedzy budynkami + podjazdy + droga przy zboczu.

No i przydaje sie klasc miny parami - jedna bardzo rzadko niszczy czolg. A po polozeniu kompletu, 9A-91 Avtomat i do dziela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A o jakich problemach mówisz? Singla testowałem na Win7 SP1 i było ok, multi nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem polega właśnie z sp1 i sterownikami Nv na xs jest on podany dużo wiary ma ten problem u mnie jest właśnie z multi i nagłym znikaniem obrazu

P.S nic to nie dało postawiłem świerzy system i nadal występuje ten problem z ekranem zwiesza się na perę sekund i robi się biały w tle słychać jak chodzę i strzelam ma ktos jakies pomysly sterowniki zmienialem na starsze i nic

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, isla innocents - deathmatch i najlepiej serwer ze 150/300 fragami. Wystarczy rzucać ciągle miny po ścieżce od czołgu do łódki i tych hangarów. Pełno ciołków jest i idzie tak nabić kilkanaście fragów z min na rundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczal mi crashowac bc2 na pulpit podczas gry. Zero errorow, po prostu gra sie zamyka i widze pulpit.

 

Widzialem, ze sporo osob ma z tym problem. Jak to przeskoczyc? Czasami wywala mnie w polowie rundy, czasami zaraz po zakonczeniu, wtf?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to samo zdarzyło :) Na szczęście, póki co tylko raz. Tak jak mówisz, zero errorów, gra się po prostu zamknęła.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podpięty do kompa mikrofon? Jeżeli tak, odłącz.

Opcja druga - obniż trochę taktowanie cpu (zakładając że masz wykręcony).

 

Mnie jedna z tych opcji pomogła, teraz w ogóle się nie wywala, wcześniej praktycznie grać nie mogłem. Ale nie wiem która bo zrobiłem obie te rzeczy naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuję, problemy związane z mikrofonem i w ogóle z dźwiękiem często się przewijały na forum gdy szukałem rozwiązania problemu CTD. Sam sobie tego nie wymyśliłem.

Warto spróbować choćby dla sprawdzenia jeżeli nic innego nie pomaga?

Zacząć można od upewnienia się, że komp jest w 100% stabilny, może BC2 jest bardzo czułe.

 

Mówię tylko o swoich doświadczeniach w tej kwestii, problem CTD mam w pełni rozwiązany po zrobieniu tego co napisałem, a długo się z tym wcześniej męczyłem. Akurat nie używam mikrofonu więc mi to zwisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczal mi crashowac bc2 na pulpit podczas gry. Zero errorow, po prostu gra sie zamyka i widze pulpit.

 

Widzialem, ze sporo osob ma z tym problem. Jak to przeskoczyc? Czasami wywala mnie w polowie rundy, czasami zaraz po zakonczeniu, wtf?

 

Po pierwsze to sprawdz default, szczegolnie ramy. Tez jest plynnie, a bedziesz wiedzial czy to nie przez zbyt duze oc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sprawdz default, szczegolnie ramy. Tez jest plynnie, a bedziesz wiedzial czy to nie przez zbyt duze oc ;]

 

dokladnie, u mnie mialem podobnie jak za mocno byly podkrecone pamieci to mialem wyjazd na pulpit, w innych grach np. nie wywalalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie jakoś zmienić sposób aktywacji gry przy uruchamianiu?Przy reinstalce zaznaczyłem opcje "aktywuj przez płyte" zamiast sieci no i teraz za każdym razem musze ją wkładać do napędu.Kolejny raz instalować gry mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po przesiadce na i5 2500K @ 4.6 ghz różnica jest wręcz kolosalna. Wreszcie ta gra zrobiła się w pełni grywalna. Aczkolwiek jest jednak pewien niedosyt. Fakt średni FPS skoczył praktycznie o 50% jak nie więcej. To znaczy na DX11, 1680x1050, AAX4 i wszystko na max na C2D E8400 miałem ok 40-55. Teraz mam średnio ok 75-85. Chociaż przy sporej rozrobie i latających odłamkach potrafi spaść do 35-45. Gdzie na E8400 miałem niewiele mniej bo 25-30. Fakt gra ogólnie jest płynna. Użycie GPU skoczyło z 45-55% na 95% (w teorii ;)). CPU użycie 4 rdzeni na poziomie 50%, a więc nie do końca korzysta max z cepa. Na E8400 miałem sytuację odwrotną. To znaczy oba rdzenie na max, a GPU na 50%. Wychodzi na to, że tak teraz powinno być. CPU daje wystarczającą moc i GPU liczy więcej.

 

 

Fizyka w BFBC2 jest liczona przez CPU rozumiem ?

 

EDIT: No w sumie to z tymi spadkami przy wybuchach to różnie jest. Częściej mam spadki do 60. Raz na jakiś czas sie zdarza do 35. Więc jest chyba ok. Na E8400 takie spadki miałem bez przerwy ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróce do problemu wychodzenia do pulpitu. Niestety zacząłem mieć takie problemy.

Mam dziwne wrażenie że zaczęło się to robić od momentu ściągnięcia poprawki do win 7. chyba nie była obowiązkowa. Dla proceserów 64bit.

Nic nie zmieniałem w kompie, nic nie kręciłem i nagle zaczęły sie wyjścia do pulpitu.

 

Aktualizacja dla systemu Windows 7 dla systemów opartych na procesorach x64 opcjonalna.

 

EDIT

 

Po odinstalowaniu tej poprawki pograłem jakieś 3h i żadnej zwiechy. Może tu był problem.

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajnie. Jak będzie promocja 2 za 1 to może wezme BC2. Można wybrać angielski język w polskiej edycji pudełkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, ostatnio przesiadlem sie na gtx460, mam procek e7500@3,6 ghz i problem

 

jak wlaczona jest opcja "cuda - procesory graficzne" i physx w zakladce panelu sterowania nvidia po okolo 10 minutach gra zwalnia do 0-5 fps i nastepuje freez systemu i tylko reboot pomaga, po wylaczeniu tej opcji nie mam zadnych problemow, gra smiga szybko, zero powaznych zwolnien

 

jak macie to ustawione u siebie w panelu ?

 

zauwazylem tez, ze jak sa te cuda (i physx) nvidii wlaczone to dodaje jakas pasukdna trawe w grze, w miejscach gdzie jej normalnie nie ma (sprawdzane na radeonie 4870)

 

system win xp - stan dziewica, sterowniki 266.58

 

edit.

 

wrocilem do ustawien fabrycznych panelu nvidia, dalem tylko tekstury na wysoka jakosc, i nie wlaczalem korekcji gamma, nie ma juz freezow, cuda i reszta dziala

 

winowajca byla korekcja gamma, nie wiem czy bufor jakis sie zapychal czy cos takiego

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260GTX, PhysX włączone sterowniki nie pamiętam jakie bo teraz jestem na uczelni. Rezultat: brak opisanych problemów.

Ani jakichś dziwnych spowolnień, ani dziwnej trawy, wszystko na max.

 

Przy czym ja gram na dx10, a ty raczej na dx9.

 

btw. Fajny potwór. 2 rdzenie+gtx460+XP

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 460 & stery 266.58

 

Pomyslu juz nie mam co to za szajs wyswietla mi w grze :

 

 

1 - trawa w tych i innych miejscach ?

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

2 - dachowki plaskie i jakies niewyrazne, na low na radeonie wygladaja lepiej, fail kompletny

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

3 - magiczne bloczki niby ruiny, na 100% nie powino ich tam byc, sa przezroczyste z roznych stron,

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

4- znowu ta paskudna trawa

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Ma ktos pomysl co to w ogole jest ? Ewentualnie jaka wersje sterownikow wgrac zeby obraz wygladal normalnie na wysokich detalach a nie jak ta maszkara na gorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...