Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie zauważyłem, że najgorsze unhity mam na serwerach z niskim pingiem. Nie ma mowy o grze snajperem, na serwerach g4g co drugi strzał z sv98 mam niezarejestrowany. Gość biegnie na mnie, ja mu kulkę w banię, słychać soczysty dźwięk blachy, iskry lecą i nic.. Nie wiem czy to działa na zasadzie, że osoba z niższym pingiem ma lepiej odświeżany hitbox, dokładniej dopasowuje się do modelu postaci, natomiast osoby z wyższym pingiem mają bardziej zlagowane/opóźnione hitboxy. Mając na serwerze ping 70 (w tablicy wyników, wyszukiwarka mniej więcej ~20) jestem strasznie podatny na kule. Zabijają mnie krótką serią z czegokolwiek nie waląc po bani, gdzie ja strzelając do typa, który ma ping ~140, muszę się grubo nastrzelać, żeby go zabić.

 

 

Przecież w bf2 było to samo.. ten sam system hitboxów co w bc2. W 3ke nie grałem, ale znając życie będzie to samo. Ludzie narzekają a i tak grają, bo nie ma żadnej konkurencji w tym segmencie - cod nie liczę, bo to trochę inna rozgrywka.

 

W bf2 nie grałem za dużo, ale pamiętam, że grając snajperem nie miałem takich porażek z rejestracja obrażeń jak w bc2. Masz rację, nie ma innego fps w tym klimacie, dlatego też czekam na betę bf3 i jeżeli sytuacja z hitboxami będzie identyczna jak w bc2 to podziękuję serdecznie ekipie z DICE. Szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i pb poprawią aby nie było spadków FPS z [gluteus maximus]... Mniej lagów i wiecej FPS ? jestem za.

Patch Rewelacja !! Wzrost około 10 FPSÓW !! Aż miło się gra Polecam! :*

Wiem ze takie komety zazwyczaj nic nie wnoszą ale jakby rzeczywiscie było wyrazie więcej FPS to bardzo dobrze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale co jest w tym patchu ze az 2,4GB??? po prostu szok ;/ nowych map raczej nie, bo za 2 miechy wychodzi bf3, tak samo nowe bronie itp. tekstury hires? ale tez nie bo niby gra ma dzialac szybciej. Ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest aby naprawili błąd z celownikiem, to jest jeden z najbardziej irytujących błędów w grze. Nie pogardziłbym też poprawką snajperek, które niestety na duże odległości rzadko trafiają cel. Wątpię żeby tego typu broń na prawdziwym polu walki traciła impet przy takich odległościach jakie są na mapach w bad company 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W snajperkach nie ma nic do poprawiania, po prostu naucz się jak celować. Za łatwo by było gdyby chcąc zdjąć gościa z 2 końca mapy wystarczyłoby ustawić go na środku celownika.

Mnie już dawno znudziło się snajpowanie z x12 i teraz nabijam platyny na snajpach chodząc z kolimatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale co jest w tym patchu ze az 2,4GB??? po prostu szok ;/ nowych map raczej nie, bo za 2 miechy wychodzi bf3, tak samo nowe bronie itp. tekstury hires? ale tez nie bo niby gra ma dzialac szybciej. Ktos ma jakis pomysl?

 

A nie jest to czasem patch, zawierający także wszystkie wcześniejsze poprawki + dodatek? Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowiada? Nikt nie grał? Ja po całodziennej męczarni ściągnałem patcha, ale pograłem dosłownie 5 minut i niczego nowego/lepszego nie zauważyłem. Generalnie strasznie mało serwerów i ludzi co w sumie nie dziwi skoro to patch beta. Zobaczymy co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowiada? Nikt nie grał? Ja po całodziennej męczarni ściągnałem patcha, ale pograłem dosłownie 5 minut i niczego nowego/lepszego nie zauważyłem. Generalnie strasznie mało serwerów i ludzi co w sumie nie dziwi skoro to patch beta. Zobaczymy co dalej...

 

Ja też nie odnotowałem zmian, w sumie nie potrzebnie wgrywałem, bo nie ma praktycznie serwerów i chyba reinstala zrobię zanim doczekam się finalnej wersji tego patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć dwie wersje BC2 z R10 i R11, jeżeli zrobiłeś kopię zapasową BC2 z R10 to obydwie wersje możesz odpalić. Z patchem R11 wyszukiwało mi dwa serwery z Amsterdamu.

 

 

Nikt się nie wypowiada? Nikt nie grał? Ja po całodziennej męczarni ściągnałem patcha, ale pograłem dosłownie 5 minut i niczego nowego/lepszego nie zauważyłem.

Grał, grał.. Jedynie czat nie laguje/ścina gry. Resztę poprawek można o kant [gluteus maximus] rozbić. Z całej listy liczyłem jeszcze na te dwie: Minor performance improvements, Reduced rubberbanding on >24player servers. Jednak w moim przypadku niezauważalne, a grałem akurat na prawie pełnym serwerze. Bardzo duża liczba unhitów, ale może była to wina dystansu do serwera (chociaż ping w tabeli ~100)/słabej jakości serwera :unsure: O rzekomo poprawionych crash'ach nie wypowiem się bo nie występują u mnie. Patch zajmuje 2,4Gb, bo wprowadzali zmiany w iluś tam plikach, które łącznie tyle właśnie zajmują i trzeba je podmienić. Oficjalnie wyjdzie wtedy, gdy nie będą narzekali na forum EA na jego złe działanie a jak to z DICE bywa, Każdy patch coś poprawia i coś psuje...

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech i 8Gb zajmuje, byleby wprowadzał coś istotnego. Jak dla mnie podstawa to naprawienie rejestracji obrażeń, scope unzoom, bug z c4, uzbrojenie/rozbrojenie mcom'a "dotknięciem" - to moje faworyty do patcha. Niestety można pomarzyć :angry: Najważniejsza jest ta nieszczęsna rejestracja obrażeń. Przed chwilą grałem na polskim serwerze, było bodajże 3 rusków w przeciwnym teamie z pingiem ok. 120-150, za cholerę nie mogłem znaleźć ich hitbox'ów. Krew tryska, z łba, z [gluteus maximus], zewsząd, a ten mnie zabija z T88 lmg ze 100% życia :blink: Dosłownie marzy mi się powrót do patcha R8...

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitboxów nie poprawią, ten temat ma kilka lat i zapewne podłoże technologiczne. Im mniejsze precyzja tym łatwiej serwerowi-klientowi na przetwarzanie danych, być może w tym tkwi problem. Obecnie są o wiele silniejsze maszyny/łącza niż za czasów bf2 (gdzie już występował ten problem) więc jestem ciekaw jak to będzie wyglądało przy bf3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ath, przypomnij sobie bc2 na patchu R8. Rejestracja obrażeń była w porządku. Od samego początku tej gry gram głównie snajperem (najlepiej widać unhity, w końcu strzela się jedną kulą) i na R8 było wszystko w porządku. Nie jestem snajperem z rodzaju 'przyklejony do krzaka, ukryty w buszu' tylko z rodzaju CQ, gdzie akcja tam i ja. Waląc do gościa z bliska widać konkretnie czy dostaje czy nie i przy R8 praktycznie każda kula zabijała. Zaczęli skarżyć się, że hitboxy są za wielkie (imo tak nie było), więc Panowie z Dice wzięli się za modyfikację hitboxów i spieprzyli je (ponoć przenieśli hitboxy z MOH'a). Było dobrze i zwalili sprawę, tylko DICE tak potrafi. ehh.. Tak jak mówisz, nie poprawią, miejmy nadzieję, że BF3 będzie działać pod tym względem wyśmienicie :unsure:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wpakowałem w snajpera pół magazynka z MG3 i przeżył. Odległość może ze dwa metry, ja i mój przeciwnik byliśmy zdziwieni tym co się stało :P. On miał grupo ponad 60% życia, ja padłem po strzale z pistoletu. To była najbardziej hardcorowa akcja z hitboxami jaką miałem. Zawsze w takiej systuacji zabijałem gościa bez żadnych problemów, tym bardziej, że facet nawet mnie nie zauważył na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dość długiej przerwie chciałem wrócić do BC2 ale napotkałem niespodziewaną przeszkodę. Mianowicie gdy włączam grę i loguje się na swoje konto jestem proszony o podanie cdkeya- gdy to zrobię wyświetla się informacja iż ten cdkey jest już w użyciu... Tak więc zdziwiony wchodzę na główną stronę BC2 i loguje się na moje konto. Okazuje się że nie mam zdobytych żadnych pkt, konto jest zwyczajnie czyste. Następnie odwiedziłem profile moich znajomych i żaden z nich nie miał mnie w swoich znajomych w grze... Jest to sytuacja dość dziwna, bo kupiłem grę od razu po premierze w wersji pudełkowej za 129zł, a wygląda na to że moje konto zostało wyczyszczone/zablokowane z nieznanego mi powodu ponieważ nie otrzymałem nawet żadnego emaila od EA. Dodam również, że nie używałem nigdy żadnego rodzaju cheatów itp programów tak więc zaistniała sytuacją jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem.

Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z czymś takim? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja od wielu, wielu miesięcy posiadam ten klucz z allegro i gra działa jak trzeba. Widocznie mam szczęście ;].

 

Skoro dają bana to powinni podać przyczynę, mail mają to mogą informować.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tyż (o dziwo) key z allegro śmiga już długi czas :)

 

mam jednak problem z hd6850 albo raczej z catalystami (albo fallus wie z czym)- standardowo na 2 z kolei mapie freez i restart... karta testowana, w innych grach wsio OK, resztę sprzętu też wykluczyłem. reinstalowałem grę i stery... no jeszcze starszych catalystów nie próbowałem.

 

macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...