Skocz do zawartości
RaKLeZ

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

Przegrzewanie się? Masz jakiś soft do kontrolowania temp grafiki?

Co jak co ale BC2 mimo swojego wieku potrafi porządnie wygrzać cpu/gpu przy słabej cyrkulacji powietrza w budzie.

Karta po OC?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa grafika? sterowniki po starej dobrze odinstalowane (driver sweeper)?

 

1.Zmień sterowniki

2.Jeżeli podkręcona to wróć do defaultowych taktowań

3.Monitoruj temperaturę podczas gry

4.Wejdź na serwer bez punkbustera i sprawdź czy dalej crashe występują (bodajże są dwa serwery bez pb non stop zapełnione). Po starcie gry zminimalizuj ją i wyłącz ręcznie procesy pb - PnkBstrA.exe i PnkBstrB.exe

5.Sprawdź czy grając w oknie dalej to samo się dzieje i daj znać

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic już nie mam kręconego, zmieniłem nawet sprzęt z amd-x4 na i3-sb i było to samo, grafa w stresie 60C.

 

no i coś mi dźwiękiem zalatywało - xonar_dx - wyłączyłem dziada i jak ręką odjął. grałem godz. i piknie w końcu! po 2tyg. nerwuf ;)

dziwne albo się przegrzewa (jest blisko grafy) albo świruje. co drugie dziwne :) w podglądzie zdarzeń/dzienniku systemu nie było żadnych błędów itp.

i co trzecie dziwne w innych grach np. wiedźmin2 nic takiego się nie działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] blada... przełożyłem kartę do innego PCIE, przeinstalowałem stery, zainstalowałem nawet alternatywne UNI_Xonar i ciągle to samo. Wyłączenie GX itp. też nic z tego. A wszystko to po zainstalowaniu hd6850, z geyforsem nie było żadnych problemów... ehhh. Pozostaje integra albo czekać na jakiegoś patch'a ;( bo już mi pomysłów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gluteus maximus] blada... przełożyłem kartę do innego PCIE, przeinstalowałem stery, zainstalowałem nawet alternatywne UNI_Xonar i ciągle to samo. Wyłączenie GX itp. też nic z tego. A wszystko to po zainstalowaniu hd6850, z geyforsem nie było żadnych problemów... ehhh. Pozostaje integra albo czekać na jakiegoś patch'a ;( bo już mi pomysłów brak.

 

Xonary jakoś niespecjalnie lubią się z BC2. Mój współlokator z PII 955, GF275 GTX i Xonarem miał maks 25 klatek, a bez Xonara ~60. Nic nie zmienił oprócz wyciągnięcia Xonara.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym beta patchem? Słyszałem że w tym tygodniu miał już mieć status oficjalnego.

 

Khalms w tym temacie napisał, że jak tylko wyjdzie jakaś informacja od Panów ze steama, to da znać. Najwyraźniej nie śpieszy im się ze sprawdzaniem R11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z cyklu "masakratorzy" - BVA Dziony - Battlefield: Bad Company 2 Stats Verse

 

Chłop dołączył z innym BVA w połowie meczu na Atacamie (koło 150 ticketów przeciwnemu teamowi zostało), na koniec mieli po prawie 4000 punktów. Gość ma 26000 killi helikopterami, z czego spędził w nich nie za dużo z łącznego czasu gry. No i wszystko ma splatynowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś sposób na wysoki Ping w BFbc2?? Ostatnio ciągle mam ponad 200 :/ Toż to nie idzie grać normalnie. Próbowałem, różnych tricków z neta, wyłączyłem zaprorę, Komputer jest czysty, regularnie używam ccleanera (windows 7), PB aktualny. Internet 12Mb kablówkowy z multimedii, puszczony od routera po kablu.

 

Jak to możliwe, że ludzie mają pingi koło 40-50 na gorszym necie i podobnym sprzęcie??? Dodam, że czasami w operze wyskakuje komunikat ("prawdopodobnie masz wolne łącze....")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może u twojego dostawcy coś się dzieje i routing masz schrzaniony, jeżeli opera ci krzyczy komunikatem o wolnym łączu to obstawiałbym na problemy z twoim ISP. Sprawdź jeszcze tę usługę "Podstawowy aparat filtrowania" - wyłącz ją i sprawdź jak działa net. U mnie włączyła się gdy udostępniałem internet do drugiego kompa w domu przez kartę sieciową i spowodowała znaczne podniesienie pingu, np. na pingtest.net wszędzie miałem ping 150-160. Po wyłączeniu tej usługi pingi rzędu 10-15 w Polsce.

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo ponad rok od ukazania sie gry , moze juz ktos gdzies wymodzil jakies Tweaki graficzne dla BC2 ?

Denerwuje mnei czasami jak widze kanciaste kola , czyzby to rowniez zalezalo od servera na ktorym gramy ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanciaste koła? Pokaż screena.

 

Wielce oczekiwany patch R11? przeszedł kontrolę steama pozytywnie i ujrzy światło dzienne oficjalnie w środę 21 (źródło). Przypomnę, że mineło tylko 10 miesięcy od ostatniej aktualizacji.. Szykujcie się na ściąganie 2gb danych, aż chyba ściągnę ponownie bc2, choć miałem tego <span style='color: red;'>[ciach!]</span>a już nie ruszać :unsure:

 

Lista zmian:

Removed some memory leaks

Fixed crashes when the game attempted to render lots of content (high detail, high FOV or multiple-monitor modes)

Chat window no longer causes lag spikes

Chat window reworked opacity & visibility-time is controllable through settings in settings.ini

Clantag is remembered when using auto-login

Banner URLs can be up to 252 characters in length

SecuROM wrapper removed from non-Steam version

Minor performance improvements

Reduced rubberbanding on >24player servers

 

Nie, niestety rejestracja obrażeń nie była ruszana. Unhity będą tak samo często jak przy R10 - jakby ktoś pytał.

 

Battleblog - Bad Company 2 Patch for PC to be Released on Wednesday

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta i wersja finalna patcha to dokładnie ta sama wersja więc Ci którzy mieli zainstalowanego patcha w wersji beta nie muszą martwić się o ponowne ściąganie tej samej porcji danych.

 

Nawet pozostawili ten sam błąd który pojawił się wraz z tym patchem i użytkownicy z pustym clantagiem mający włączone automatyczne logowanie mają clantag "invalid". Porażka.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dadzą kolejne kilka giga żeby to poprawić. Ciekawe czy BF3 też bedzie miała taki support.

 

Patch ten zawiera także wszystkie poprzednie poprawki a nawet i vietnam. Kalms tłumaczył, że jego zdaniem lepiej jest ściagnąć wszystko w jednej paczce, niż tworzyć mniejsze pojedyńcze patche. :huh: Pisał także, że mógłby postarać się zmniejszyć jego rozmiar, ale z racji, iż wychodzi teraz beta i niedługo premiera bf3 wolał wydać patch w takiej postaci w jakiej został stworzony do tej pory, ponieważ od momentu wydania bety może nie mieć czasu na zabawę z bc2. Druga sprawa, to problemy patcha portowanych gier z konsoli. Kiedyś stworzył temat, by przybliżyć społeczności BC2 dylematy pracy na silniku frostbite. Wspomniał tam, że proces patchowania jest czasochłonny i nie każda "finalna" wersja działa jak należy.

Z BF3 raczej nie będzie takich problemów, silnik został zmodyfikowany i niby przepisany od nowa specjalnie dla PC.

 

Beta i wersja finalna patcha to dokładnie ta sama wersja więc Ci którzy mieli zainstalowanego patcha w wersji beta nie muszą martwić się o ponowne ściąganie tej samej porcji danych.

 

Nawet pozostawili ten sam błąd który pojawił się wraz z tym patchem i użytkownicy z pustym clantagiem mający włączone automatyczne logowanie mają clantag "invalid". Porażka.

 

Problem z "invalid" w nazwie klanu jest możliwy do naprawy po stronie servera, nie będzie potrzebny kolejny patch klienta. Trzeba czekać na nowy patch serwerów, na szczęście to dzieje się częściej.

 

dziś to może być masakra szczególnie wieczorem... (ale może w końcu uda mi się pograć bo oprócz systemu przeinstalowałem wszystko 10x, itp i ciągle freeezy ehhhhhhh)

 

Oddam w twoje ręce x-fi za xonara heh, twoje problemyz bc2 znikną :P

 

 

Edit:

 

Dla przypomnienia, możecie modyfikować przezroczystość tła czatu i czas wyświetlania informacji modyfikując dwa ostanie wpisy w Documents\BFBC2\settings.ini

 

Dodali do patcha zapisywanie zrzutu ekranu (w foramcie TGA):

- PrintScreen takes a screenshot, file stored in Documents\BFBC2\Screenshots directory

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPSy poszły w górę, nie widzę też freezów, które były wcześniej. No i najważniejsze - pod koniec rundy gra już tak nie zamula. Wydaje się też, że statsy się nie psują.

Wszystko ok, tylko czemu gra działa tak po roku, a nie od początku? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BC2 był eksperymentem, wypalił i go porzucili na poczet BF3, który ma być grą wszech czasów ;]

 

Byłbym ostrożny z takim wychwalaniem BF3 przed premierą. Jak znam DICE to gra będzie miała tysiąc bugów. Mogli by wziąć przykład od panów z Epic, którzy wydali ostatnio Gears of War 3. Beta trwała 4 tygodnie, a później mieli prawie 4 miesiące na poprawki. Gra jest ponoć dopieszczona niemal do perfekcji, chciałbym żeby gry DICE kiedyś osiągnęły taką jakość. Edytowane przez alCatraz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wazne jest tylko to zeby rejestracja obrazen dzialala jak powinna! W bc2 czasami skill jest nic nie wart skoro trafienia w przeciwnika nie sa rejestrowane ;o

 

Byloby jeszcze fajnie gdyby do zabicia przeciwnika wystarczalo kila celnych strzalow a nie kilka celnych magazynkow :)

Edytowane przez kekq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest bug z zoomem i psują się staty. Niech szlak trafi tych debili z ea/dice, nie potrafią prostych rzeczy załatać.

 

Ponoć problem z zoomem występuje tylko na serwerach, gdzie jest skrócony czas respawnu. Strasznie irytujący jest ten bug, ale nie było co się spodziewać naprawy, lista poprawek była znana.

 

Byłbym ostrożny z takim wychwalaniem BF3 przed premierą. Jak znam DICE...

To wszech czasów to słowa producenta z DICE. Oby nie zjedli własnego ogona..

 

 

Nie no brawo dla DICE, wspaniale działa ta nowa opcja robienia screenshotów. Robi zrzut tylko części ekranu, od prawej strony :blink:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...