Skocz do zawartości
Blackwhite

Zielony Jesli Chodzi O Lc

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz na poważnie przymierzam się do chłodzenia "wodnego", ale jako,że nie bardzo się na tym znam prosze was o radę.

 

Myślę na razie tylko o CPU w przyszłości o karcie graficznej - ale to za jakiś czas.

1.czy radiator 240 wystarczy,żeby schłodzić i proca i grafe?

 

Moje typy jeśli chodzi o komponenty to:

Blok na CPU - XSPC Delta V3 http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1034

Pompa +zbiorniczek wyrównawczy - XSPC Dual 750 Bay Reservoir & Pump http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1040

Radiator - XSPC RS240 http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1041

Do tego wiadomo jakieś tuby , złączki i tp - choć szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakie :P

Jak już coś razem wybierzemy to wtedy poproszę o podanie mi co mam dokupić.

 

Teraz tak:Czy ten rezerwuar z pompą to dobry pomysł, czy to jest ciche?Plusem jest to,że zabierze mało miesca w budzie i można utrzymać porządek.Obudowa to CM Sniper - także miejsce na 240mm radiator jest na górze.

 

Czy blok do czegoś się nadaje, czy raczej myśleć o czymś innym?Wolałbym taki ,żeby tuby były mocowane (zaciskane śrubami) - zawsze mniejsze prawdopodobieństwo wycieku.

 

Co wy na to panowie specjaliści?

thx

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił coś znacznie lepszego za mniej kasy ;)

 

jezeli sam CPU na razie

 

to chłodnica podwójna niech będzie moze być Blackwater Advanced 122 rev 3.0

blok na CPU MNP Prison PRo v3 lub Hydra (oba mistrzowstwo) za małą kasę jeżeli chcesz ultra wydajnosci to wyiberz MNP Poseidon

do tego pompka Blackwater Silent Pump ze zbiorniczkiem od razu

rurki o srednicy 10/13 około 2.8/3metry i do nich na tą samą średnicę do wyboru albo króćce/szybkozłączki zakrecane albo choinkowe (ponoć choinkowe bezpeiczniejsze ale ja bym polemizował z tym)

płyn chłodniczy np Feser1 jezeli chesz zaszaleć albo domowej roboty ;) (feser nie przewodzi prądu) około litra do tego zestawu

no i jakieś na chłodnicę wentylatory wedle uznania najlepiej ciche.. polecam Xthermal BTF PRO LED 120mm (lub bez led) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecić warto zależy od tego, jaki to proc i grafa oraz jaki jest budżet ;)

Tak ogólnie to:

ta pompa w rezie co podałeś słabiutka jest

Lepsza będzie Black Water'a (przy niedużym budżecie), chociaż przy dwóch blokach rewelacyjnego flowu nie będzie. ;/

Bloczek proponuję Swiftech Apogee GT.

Chłodnica podwójna powinna wystarczyć, ale to też zależy od chłodzonego sprzętu. (jeśli e8600 i byłby fullcover na gtx280 to tak na styk)

Wentyle jak tanie to SilentiumPC Zephyr 120.

Płyn Feser One 1L.

2 metry węża spokojnie wystarczą, 8/10.

Złączki skręcane - są najbezpieczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak z podpisu, proc 4 GHz na 1.264v - temp na Noctua NH U12P to 23 st C idle i 41 st C stress - także procek chłodny.

Wentyle mam Noctua także zmieniał nie będę.

Myślałem ,że ta pompa co podałem jest ok, 750 l/h - no ale skoro mówicie ,że lipa to trudno.

Dobrze byłoby jakbym mógł wybierać ze sklepu, którego linki podałem, mam tam konto i darmową wysyłkę.

 

Budżet to około 150 funtów bez bloku na kartę oczywiście.Więcej nie chciałbym wydawać.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie płytkie rezy są bardzo niepraktyczne i niewygodne. Jedyna zaleta to montowanie w zatokach. Poszukaj może takiego na dwie zatoki, jakiejś tuby albo sprawdzonego Swiftech Micro-res.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurki o srednicy 10/13 około 2.8/3metry ...

(feser nie przewodzi prądu)...

no to zes teraz niezle przesadził. kolega wyraznie zaznaczył, że chłodnice chce umieszczać w obudowie a nie w pokoju obok :wink: ponadto to tylko jeden blok więc węża tyle nie potrzeba.

Co do plynu to jak najbardziej polecam Faser, ale nie należy traktowac opinii że nie przewodzi pradu na serio. oczywiście ma mniejszy współczynnik przewodności, ale jak byś poczytal bardziej dokladnie forum to byly przypadki ze ludziom popaliło sprzęt po zalaniu Faserem.

 

jak chcesz miec bezpiecznie to oczywiscie szybkozłączki, ale jeśli podobają Ci się choinkowe to jak najbadziej, tylko załóż sobie zaciski :rolleyes:

 

co do chlodnicy, jeśli przewidujesz rozszerzyc uklad o chlodzenie GF280 to zalecam dołożenie do chlodnicy TC lub TFC 240, bo BWA to starczy na proca ale na grafike to juz zapomnij.

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wsadzić tam potrójny radiator - powinien wejść, nie wiem tylko czy można go przykręcić na pierwsze 8 śrub?

Preferuję szybkozłączki, jak pisałem bezpieczniej i mniej roboty.

 

Węże są akurat tanie , także lepiej więcej jak za mało.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 metry węża wystarczą na każdy układ w obudowie. Uwierz ;)

Jak zmieścisz potrójną to tym lepiej. TC lub TFC może się nie zmieścić w budżecie, więc nie proponowałem, a BWA starczyłoby tak na styk.

Na 8 śrub wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani na ebayu ani w tym sklepie nie mogę znaleźć Swiftech Apogee GT są tylko GTZ - ale on jest nie na szybkozłączki.

Czy ten będzie ok (posiada również montaż do i7) XSPC Delta V3 http://cgi.ebay.co.uk/XSPC-Delta-V3-CPU-Wa...%3A1|240%3A1318 - to przaktycznie ten sam co w moim pierwszym linku.

Czy te pompy z rezerwuarem na prawdę są lipne? http://cgi.ebay.co.uk/XSPC-X20-Compact-750...%3A1|240%3A1318

Jeśli sama pompa to czy ta będzie dobra http://cgi.ebay.co.uk/Swiftech-MCP355-12V-...%3A1|240%3A1318

Chodzi mi, zeby to było ciche, bo co mi po LC jak będzie mi buczało :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTZ to najwydajniejszy blok na rynku. I też jest na dowolne złączki, bo tam masz gwint i w niego wkręcasz.

Pompa dobra będzie MCP350, na pewno sporo cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak myślę, może na grafę odpuścić, w sumie blok na nią to dość sporo kasy, a pewnie z jakiś czas i tak ją zmienię.Może poczekać na AC Extreme GTX a na razie załozyć blok na proca i później po zmianie na i7 i na CPU i na NB.

Wtedy ten XSPC 240 powinien styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kup Swifech MCW60. To blok tylko na rdzeń i pasuje to każdej karty graficznej. Do tego potrzebne są tylko radiatorki jeszcze i karta się chłodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wstępnie chcę kupić to:

Rad XSPC R120 D http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=120366156324 grubszy od standardu, ale za to potrzebuje też grubszych węży?

Pompa i rez - XSPC http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=250367666558 - podobno cicha i wydajna.

Blok - prawdopodobnie XSPC http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=120264886259

 

I teraz tak - jakie węże do tego i jakie złączki potrzebowałbym do tego.Jesli robię coś kompletnie głupiego to piszcie oczywiście, zawsze lepiej zmienić jak żałować.

I jeszcze jedno - jeśli kupię ten blok na grafę MCW60 to czy jest szansa na zakup jakiegoś gotowewgo radiatora na sekcję zasilania, czy trzeba kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Trochę pomyslałem, poczytałem i wyszło tak:

-Pompa MCP355 RV + do tego Top - musi być cicho.

-CPU blok EK Supreme albo EK supreme LT - nie wiem, który będzie lepszy - doradźcie.

-Radiator XSPC 240mm

-Res XSPC do zatoki 5.25 czerny.

-Płyn freser blue

i do tego złaczki i tuby.

 

Co wy na to?

Czy ta pompa (nie mogę znaleźć MCP350) , bedzie z tym Topem cicha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompa (nie mogę znaleźć MCP350) , bedzie z tym Topem cicha?

Najpierw powiedz co to znaczy dla Ciebie cicho...

Albo daj jakies porownanie.

Ciezko o cichego lainga/swifa, zwlaszcza wersje 18W

mi sie trafil na 5-6 sztuk jeden rewelacyjnie cichy, bardzo stara rewizja kupiona dawno temu od typa z austrii z wieksza partia WC stuffu, oczywiscie 10W.

355 do cichych nie nalezy, nawet z topem i zamocowana w powietrzu na wezu na przyklad, ale oczywiscie wszystko zalezy od tego co to znaczy dla Ciebie cicho.

 

Jakie planujesz wentylatorki i jakie napiecie ? To tez jakies ta mznaczenie ma, przynajmniej moze bedzie ktos w stanie odpowiedziec czy zaglusza pompke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt cisza topojęcie względne.

Powiem tak:

Teraz używam wentyle 2x200mm (standardowe z obudowy) chodzą na 500 rpm, 4x120 Noctua (2xP12 i 2x S12) - chodzą na niecałe 800 rpm - jest na tyle cicho,ze mi to nie przeszkadza, ale jak dam np wentyle noctua na 1000 - 1200 rpm to dla mnie już jest za głośno.Nie mam niczego do pomiaru dB, ale tak mniej więcej jest około 20 dB.

Do radiatora użyję właśnie Noctua - prawdopodobnie S12 - puszcze je na 800 rpm.

 

Jaka pompa w takim razie będzie najcichsza - może jednak brać tą od XSPC 750, albo 400 - tylko nie wiem, czy 400 pociągnie procka i powiedzmy NB?

Blok na grafę odpuszczam i kupię AC Extreme GTX - nie ma sensu bo grafiki wymieniam dość często.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie na 3 biegu da radę schłodzić dobrze CPU i NB?

 

Mogę tanio łyknąc używki:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=130287769183

warto- wiadomo musze zmienić blok na CPU na coś lepszego i szybkozłączki, ale reszta chyba ok.Pod warunkiem,że głos pompy mnei nie zabije :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...