Skocz do zawartości
Blackwhite

Zielony Jesli Chodzi O Lc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w takim razie na 3 biegu da radę schłodzić dobrze CPU i NB?

Da rade spokojnie na 3 biegu.

Ja dzisiaj zamieniłem DDC 1T+ z topem watercoola zmodowanym i MCRES do tego na wlasnie D5 i O-Tank 250.

Ogolnie daje rade niezle, nieco fajniej pracuje w ukladzie, do zalewania uzywam 1 biegu, potem do odpowietrzenia 5 a pracuje na 3 albo 2, raczej na 2 spokojnie wystarcza, nie ma takich spadkow przeplywu jak przy na przyklad MCP-350 pod wiekszym obciazeniem, przy okazji jest cichsza sporo w porownaniu do DDC.

 

ja bym nieco poprawil Ghost991a:

 

1-2 bieg - cicho i przyzwoicie

3 bieg - niezla wydajnosci i umiarkowana glosnosc, w sam raz do uzywania (ciszej na pewno niz MCP-355, wydajnosc podobna tak na oko)

4-5 - sporo glosniejsza od MCP355 z topem, za to flow tak masakryczny ze przy O-Tanku 250 potrafi wode gora wywalic przy prawie pelnym rezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić za śmieszne pieniądze takie oto coś.

-X2O 400 12V Pump/Reservoir 400l/h

-xspc 240 radiator

-X2O Delta V3 Acetal CPU Waterblock

I teraz tak, czy ta pompa da radę pociągnąć również blok EK GTX 260 280 SLI Acetal WaterBlock with RAM Backplate na mojej grafie? - nie wiem czy kupować bo też jest do wyjęcia za małą kasę.

Wiem,że nie jest to demon wydajności, ale za cały zestaw dałem tyle co kosztowałaby mnie sama pompa DCC MCP655

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie zastanawial jak mial bym za mala kase fullcover na grafe ktora posiadam :)

Pompka da rade, dzialac jakos tam na pewno bedzie, bal bym sie raczej ze chlodnica bedzie miala nieco ciezko jeszcze z GTX280

ale przy wentylatorkach nieco podkreconych dzialac bedzie nieco lepiej niz na boxowym chlodzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy pewnie muszę ją dac na max napięcie - i głośno będzie :P

Wentyle dam na 1000 rpm (noctua) , powinny dać radę.

Kupiłbym chętnie większy radiator, ale nie pomieszczę go w budzie, a tam chcę ,żeby był.

W sumie grafa kręcona nie będzie, procek z moją Noctuą NHu12P @4GHz 1.264v ma 25 st C w idle i 45 w stresie - także jest to chłodny egzemplaż - dodam,że wentyl na procku chodzi na niecałe 800 rpm.

W sumie jak pompa ma mi hałasować i dawać z siebie 7 poty to może lepiej kupić Accelero GTX extreme? - nie chcę mieć hałasu i wyższych temperatur jak na standardowym chłodzeniu.

Z drugiej strony jak wodować to wszystko :P

Co do radiatora to mogę jeszcze zmienić zamówienie i kupić XSPC R120-D - jest i 1 cm grubszy i i dłuższy.

Nie wiem co zrobić.Ta pompa ma 9.5W i 400l/h - czyli podobnie jak DCC 1T.

Co robić?

 

I jeszcze jedno - czy 1l Fresera wystarczy do tego zestawu?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh masz tanio fullcover, kup i sprawdz, jak bedzie tak sobie to spokojnie go jeszcze niezle sprzedasz.

Co to za blok dokladniej ?

 

Pompka powinna dac rade, ciezko powiedziec jak z glosnoscia, ale raczej nie bedzie miec duzo do roboty.

1 L raczej wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok to

 

EK GTX 260 280 SLI Acetal with RAM Backplate

 

post-145932-1236002069.jpg

 

Jesli kupię jednak ten potrójny radiator to pompka będzie bardziej obciążona niż na podwójnym?

Co w takim razie lepiej kupić żeby zachować ciszę, a jednocześnie optymalnie schłodzić grafę i proca?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka poradzic sobie powinna, tylko co do jej glosnosci to juz ciezka sprawa... bo pewnie u nas nikt jej nie uzywal :)

Czy chlodnica bedzie 2x120 czy 3x120 dla pompki to strasznej roznicy nie zrobi.

 

Ja bym jednak proponowal zastanowic sie jeszcze nad zakupem MCP-655 (tylko nie 655B) albo D5 Vario, na 2-3 biegu super pracuje i daje rade z 3 blokami 2 chlodnicami i rezem u mnie, do tego jest niesamowicie cicha w porownaniu do DDC. Ewentualnie nie wiem czy nie lepsza byla by wersja ktora dales na poczatku, wieksza pojemnosc, nieco mocniejsza, tak ze podejrzewam ze i odpowietrzyc uklad bedzie latwiej.

 

Bloczek na grafe fajny bardzo, na pewno bedziesz mial na nim lepsze wyniki i ciszej niz na jakimkolwiek chlodzeniu powietrzem, przedzej zrezygnowal bym na Twoim miejscu z bloku CPU niz z grafiki :)

 

Co do bloku CPU warto by sie jeszcze jakims testom przyjrzec, ale z wygladu cos mi sie wydaje ze moze troszke dusic uklad.

 

Podsumowujac:

- nie rezygnuj z bloku na grafe, skoro jeszcze w fajnej cenie mozesz go dostac, AC nie dorowna mu na pewno, jak juz pisalem wolal bym zrezygnowac z wodowania CPU na Twoim miejscu niz grafy, bo to ona raczej bardziej sie grzeje i halasuje.

- zastanow sie nad pompka w stylu MCP-655 albo D5 i do tego rezerwuarem, ostatecznie mozesz zostac przy tej pompce ktora planujesz, powinna byc ok, z tym ze ciezko wypowiedziec sie na temat jej glosnosci, DDC i mcp-655/D5 mialem kilka, CR2 tez, takiej raczej nikt w Polsce nie uzywal...

- co do chlodnicy XSPC to ich nowe produkty przypominajace fesery wygladaja dosc kuszaco, cena nieco mniejsza, wydajnosc podobna, no i pod niskoobrotowe wentylatorki, warto przremyslec sprawe

- czesc rzeczy warto upolowac uzywane, zwlaszcza pompke w stylu D5 a najbardziej fullcover, zwlaszcza ze cena uzywanego to czesto mniej niz polowa nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym,że pompę i blok na CPU już kupiłem.Na razie wstrzymałem się z chłodnicą.

Blok na CPu zawsze można sprzedać i z głowy.

Czyli co proponujesz olać chłodzenie procka (który i taj jest chłodny) i zamontować tylko blok na grafę tak?

I co wtedy 240 stka chłodnica wystarczy?Taka od XSPC np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloz CPU i GPU na tej 240

Jakos bedzie dzialac, zobaczysz sam, zawsze mozna dokupic jakas 1x120 lub druga 2x120

Przy noctuach na 1000rpm nie powinno byc zle, na pewno na grafice bedzie chlodniej na bloku, co do procka ciezko mi powiedziec jak ten blok XSPC sie sprawuje.

Mysle ze da rade jakos fajnie to poskladac i smigac tez bedzie, zawsze jest opcja dolozenia chlodnicy, ewentualnie podkrecenia wentylatorow.

 

Trzeba poeksperymentowac czasem troche :)

Bedzie za goraco i glosno dolozysz chlodnice, albo na przyklad zdejmiez blok na jakis czas z CPU, na probe tez mozesz zlozyc uklad z samym GPU i zobaczyc jak bedzie sie sprawowal.

 

W jakiej obudowie bedziesz to trzymal ?

 

Z doswiadczenia:

Ogolnie 7900 GT i A64 5200+ jest zimny przy chlodnicy 240 i 2 acutake na 500rpm (druga 240 pasywnie)

Podobnie 7900 GS KO i E6320 (na jednej 240)

W obu zestawach mam zwodowane mostki jeszcze.

9800GTX+, Q6600 i cala plyte mialem zwodowane na TC PA120.3, po OC fajnie dzialalo na S-Flex przy okolo 600-700rpm, teraz uklad mocniejszy sporo, ale i chlodniej i ciszej :)

Mam jeszcze zwodowane G45 i E6550 na 2 chlodnicach 120, ale tu nie ma co sie strasznie grzac.

 

Ten blok GPU z ebay.co.uk ?

Jest jeszcze kilka w aukcjach, pewnie troche taniej wyrwiesz, tylko ja bym sie bal ze to sa stare rewizje z krzywym spodem, jedna nawet jest sprzedawana z karta uwalona, wiec nie wiadomo czy to wina bloku czy gosciu ma 2 lewe lapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje sie spoko.

Jak na moj gust w tej budzie 2x120 zmiesci sie w dachu

Ewentualnie 1x120 albo druga taka sama z tylu

Wiec woduj spokojnie, bedzie za malo dolozysz druga chlodnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło w ....... ktoś mnie ubiegł i kupił ten blok na grafę.Trudno - nie ten będzie inny.

Dobra powiedz mi prosze teraz jak to wszystko uruchomić.

Wylotowy (tłoczący) otwór w pompie rozumiem,że to ten co z niej bezposrednio wychodzi tak? :P - nie patrz na mnie jak na głupka, chcę się upewnić :)

Wąż z pompy (tłoczący) do chłodnicy, z chłodnicy do bloku CPu drugi z CPU do pompy (wlotowy) tak?

 

Czy jest jakaś różnica gdzie podłączę węże do chłodnicy?

Zalewam płynem do pełna i właczam pompe, czekam jak zejdzie trochę płyny i dolewam znów do pełna?Jak długo mam czekać aż powietrze zejdzie - zauważę to jakoś?

Po całym tym cyrku zakręcam wlew do pompy tak?

 

Dobrze pewnie było by sprawdzić czy nie ma wycieków.Podłączac to poza kompem i sprawdzić?Jeśli tak, to czy użyć wody destylowanej, czy zwykłą kranówa może być?

I jeszcze jedno, łatwo w ogóle się spuszcza płyn z tego cholerstwa - mówię już jak mam zainstalowane w kompie i chcę zmienić chłodziwo, lub wywalić zestaw?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku rez masz zintegorwany z pompka, wiec kolejnosc pozostalych rzeczy nie ma znaczenia.

Do chlodnicy obojetnie jak podlaczysz.

 

Przy odpalaniu pompki zatykaj palcem wlew zeby nie chlapnelo, albo przykrec delikatnie, nie do konca zeby powietrze moglo sie dostac.

Uwazaj zeby sie plyn nie spienil jak zassie duzo powietrza, feser ma to do siebie...

Jak juz prawie sie wydaje ze uklad jest odpowietrzony potrzes buda na wszystkie strony dosc mocno cobye pozbyc sie reszty powietrza.

 

Jesli bedzie powietrze w ukladzie nie dosc ze widac to bedzie jeszcze slychac :)

 

W sumie to moze i dobrze ze sie sprzedal, odpalisz na samym procku, zobaczysz co i jak, a blok zawsze jakis sie znajdzie, przynajmniej nie ma zadnych dylematow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc.

Czy BLACK ICE GT 240 STEALTH 240 XFLOW GEN TWO to dobry wybór.Na razie wszystko to przyjechało do mnie ze 120stką od XSPC - ale jak system mi się spodoba to i tak zamierzam kupić 240stkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Ice to calkiem fajne chlodnice.

Nie wiem jak z GT STEALTH, ale moja GT eXtreme lubi dosc mocny przewiew zeby wydajnie zaczela pracowac niestety...

Za to wersja Xflow ma jak dla mnie sporo zalet, glownie ze wzgledu na montaz i prowadzenie wezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie podłączyłem poza budą,żeby sprawdzić czy nie ma wycieków.

Powiem tak - pompy nie słychać nawet na max napięciu.Nie wiem jak będzie z wydajnością, ale jesli chodzi o hałas to tego własnie szukałem :P

jedras77 dzięki za wszelką pomoc.

 

EDIT.

Ok zamontowane, ale szczerze mówiąc to temperaturami jestem rozczarowany bo są nieco wyższe jak mojej Noctua :(

Może powinienem na maxa dokręcić śruby na bloku ?Albo coś źle podłączyłem?

post-145932-1236532193_thumb.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...