Skocz do zawartości
yotomeczek

XP 1700+ @ 2150MHz 1,5V ... (ech nie mój)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to mój proc ma mniej więcej tak samo do 2GHz deafult czyli 1.5V a do prime musiałem już mu dać 1.525V.

Tyle że na AC to raczej niewiele sprawdze co potrafi na 2.4GHz przy 1.85V sie uruchamiał ale zasilacz nie wytrzymywał i zwis.

No nic poszukam innego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze to nie moj....jaaa. Bym sobie go krecil i krecil.... :P

Noooo

Ciekawe ile by poszedł na 1,9V ...

ciekawe jak dlugo by wtedy podzialal na normalnym chlodzeniu :?

No chyba nikt o zdrowych zmysłach nie katowałby go na "normalnym chłodzeniu"

Może recepta wysokiego OC XP1700+ na niskich napięciach zasilania leży w zapewnieniu mu niskich temperatur pracy (<30 stopni) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie:

http://www.insanehardware.de/artikel/artik...kel_192_s1.html

XP 1700 + JIUHB DLT3C 0308 XPMW

Przy 1,79V zrobił 2,5GHz

Dla mnie nieźle ;)

Chyba żadna rewelacja.

Mam 0310 XPMW DLT3C i 2,5Ghz robię przy Vcore 1,775V, chłodzenie powietrzne Zalman 6000Cu.

A na domyślnym 1,5V mam 2260Mhz co daje XP2800+

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identiko zakupione przed świętami :)

 

DLT3C 0308 XPMW

 

proc jeszcze nie przetestowany dobrze ale tak na początek testy na Abicie NF7-S rev. 2.0 (trochę ta płyta zaniża Vcore) , Chieftec SF 360W na FSB 200 MHZ wszystko w Prime95 STABLE :)

 

2000 MHZ - 1.5 V

2100 MHZ - 1.5 V

2200 MHZ - 1.55 V

2300 MHZ - 1.65 V (nie próbowałem niżej)

2400 MHZ - 1.775 V (w rzeczywistości 1.73 V - 1.75 V )

 

przy 2.4 GHZ temperaturka przy wentylowanej obudowie (3 razy Sunon - przód ; tył ; bok) z Vulcano 9 puszczonym na 4000 obrótów temp lubiła dobijać do 56-58 stopni dlatego powstrzymałem się od dalszego OC do czasu zmiany chłodzenia ale jeszcze zobacze czy WC czy coś miedzianego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadna rewelacja.

Mam 0310 XPMW DLT3C i 2,5Ghz robię przy Vcore 1,775V, chłodzenie powietrzne Zalman 6000Cu.

A na domyślnym 1,5V mam 2260Mhz co daje XP2800+

Pozdro.

Hmm a co na to mowi Prime95 ;)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadna rewelacja.

Mam 0310 XPMW DLT3C i 2,5Ghz robię przy Vcore 1,775V, chłodzenie powietrzne Zalman 6000Cu.

A na domyślnym 1,5V mam 2260Mhz co daje XP2800+

Pozdro.

Hmm a co na to mowi Prime95 ;)??

albo cpuburn ...... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadna rewelacja.

Mam 0310 XPMW DLT3C i 2,5Ghz robię przy Vcore 1,775V, chłodzenie powietrzne Zalman 6000Cu.

A na domyślnym 1,5V mam 2260Mhz co daje XP2800+

Pozdro.

Hmm a co na to mowi Prime95 ;)??

Tak - badałem stabilność procka po Prime, stwierdziłem 100% stabilność

na 2260Mhz( 12,5x181) przy Vcore 1,6V - kilka godzin tortur -żadnych błędów. Może by poszedł na 1,55V ale nie sprawdzałem.

Innych ustawień też nie sprawdzałem. Robiłem pomiary prądu pobieranego przez procek miernikiem cęgowym, aby zobaczyć jak zmieniaja się prądy przy załaczonym Prime i w spoczynku.

Jeżeli kogoś to interesuje to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  - badałem stabilność procka po Prime, stwierdziłem 100% stabilność

na 2260Mhz( 12,5x181) przy Vcore 1,6V - kilka godzin  tortur -żadnych błędów. Może by poszedł na 1,55V ale nie sprawdzałem.

Innych ustawień też nie sprawdzałem. Robiłem pomiary prądu pobieranego przez procek miernikiem cęgowym, aby zobaczyć jak zmieniaja się prądy przy załaczonym Prime i w spoczynku.

Jeżeli kogoś to interesuje to proszę o info.

Spoko gratuluje!

Co do pradowosci Athlona to bardzo prosze o dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te antki nowe sa wlasnie takie dziwne do 2.3G chodza spoko na 1.6-1.65 albo nawet mniej a pozniej kazde nastepne 100MHz to juz trzeba dodawac 0.1V :evil:

kilka taki testowalem 0309 UMPW dlt3c i wszystkie mniej wiecej tak wlasnie chodzily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze interesuje  :) 

zapodaj info na forum

 

OK - zapodaję - ale to może być post na zupełnie nowy wątek.

 

Zaczeło się od tego że na :

http://firingsquad.gamers.com/guides/power_supply/ można sobie poczytać o doborze zasilaczy, prądach pobieranych przez procesor , płytę itp.

 

Czytając ten artykuł dowiedziałem się, że z obwodu +12V procki pobierają prąd od 5,7A -Thunderbird 1GHz do 10,11A - Northwood 2,8Ghz - dane z tabelki zamieszczonej w artykule.

Coś mi to mocno nie pasowało do mojej dotychczsowej wiedzy w tym temacie i aby się przekonać - czy tak jest w rzeczywistości -zmierzyłem miernikiem cęgowym prądy w tych obwodach, a wyniki są takie:

 

+3,3V

spoczynek -5,2A

test Prime 95 -6,6A

 

+5V

spoczynek - 14,15A

test Prime 95 - 20,3A

 

+12V

spoczynek -1,8A

test Prime 95 -1,8A

 

Nie ma mowy o błędzie pomiarowym, przyrząd typu NC72A (LUMEL) jest legalizowany i 100% sprawny.

 

Pomierzone prądy są pobierane tylko przez płyte i komponenty na niej zabudowane ( PRZEDE WSZYSTKIM PROCESOR!!! ), a więc bez prądów FDD, HDD, CDROM, CDRW, i innych dodatkowych gadżetów .

Musiałem z wiązki przewodów wysupłać po koleji wszystkie czerwone, pomarańczowe no i jeden żółty i objąć je końcówką pomiarową ( sumowanie prądów poszczególnych poziomów napięć)

 

Komentarz:

 

1.

W chwili pomiaru procesor pracował na ustawieniach:

-Vcore 1,6V

-Zegar 12,5x181=2262Mhz ===>>> XP2800+

 

2.

Procek chodził pod Prime kilka godzin, nie generował błędów.

Podobny pobór prądu jest przy teście CPU Arythmetic Benchmark Sandry

 

3.

Jak widać, przy pracującym na max procku ( załączony Prime95) prąd najbardziej wzrasta w obwodzie +5V ( z 14,15A do 20,3A), nieco mniej w obwodzie +3,3V ( z 5,2A do 6,6A), natomiast prąd w obwodzie +12V jest stały o minimalnej wartości 1.8A

 

4.

dla przypomnienia

zasilacz z mobo łaczy wiązka przewodów z których:

3 ( trzy) - są pomarańczowe; dostarczają napięcia +3,3V

4 ( cztery) - są czerwone; dostarczają napięcia +5V

1( jeden) -jest żłóty; dostarcza npięcia +12V

 

Wniosek.

 

Procesor prawopodobnie w ogóle nie korzysta z napięcia +12V, a jeśli tak - to w śladowej ilości.

Natomiast korzysta przede wszystkim z napięcia +5V i w mniejszym stopniu z +3,3V, co wiedziałem już wcześniej.

 

Czy więc dane zawarte w przytoczonym artykule to Lipa ???

- bo na to wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze interesuje  :) 

zapodaj info na forum

Zapodałem, i ...... co Was tak zamurowało ??? - żadnych OK !!!, LPIA !!! etct.

Noooo KAWAAAŁ dobrej roboty ;)

Art to lipa takie tam dywagacje ...

Do OC Twoje pomiary są rewelacyjne :D bo jak nie dysponujemy odpowiednią elektrownią - to wiadomo, że tyle procek nie pójdzie ...

Resztę kompa można przecie podpiąć pod inny zasilacz (choćby AT)

Trza po prostu rzucić okiem na wyniki pomiarów - przeanalizować czy posiadany zasilacz wydoli - jak nie kombinować mocniejszy lub 2 gi (do HDD, CD itd...)

REWELKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...