Skocz do zawartości
paulo

Zmiana napięcia procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzęcie jak w podpisie bez zmiany napięcia osiągam tylko 11*140. Przy wyższych wartościach FSB komp pracuje mało stabilnie lub nie uruchamia się.

W Biosie mojej MoBo nie ma niestety opcji zmiany napięcia, jedynie mogę zmieniać FSB.

Czy istnieje jakiś inny sposób zmiany napięcia vcore?

Czytałem już inne posty, tam piszą tylko, żeby zmieniać napięcie, ale nikt nie pisze jak.

Dzięki za pomoc.

Wesołych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie jak w podpisie bez zmiany napięcia osiągam tylko 11*140. Przy wyższych wartościach FSB komp pracuje mało stabilnie lub nie uruchamia się.

W Biosie mojej MoBo nie ma niestety opcji zmiany napięcia, jedynie mogę zmieniać FSB.

Czy istnieje jakiś inny sposób zmiany napięcia vcore?

Czytałem już inne posty, tam piszą tylko, żeby zmieniać napięcie, ale nikt nie pisze jak.

Dzięki za pomoc. 

Wesołych!

Może jakaś zworka na płycie :idea: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna poprzepalac mostki pradem - latwe do zrobienia, bezpieczne - ale malo odwracalne (malowanie) - mi sie wydaje ze napiecie proca nic tu nie zmieni - kazdy 1700+ kreci sie do co najmniej 1,9GHz na default Vcore - to tylko i wylacznie wina ECS'a - mysle ze OC proca powiniennes zaczac od zmiany plyty - a mostkow nie bedziesz wtedy musial ruszac - najlepiej kup 8RDA - tanio i dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee XP 1700+ to jeszcze nie taki pradozerny procek - szczegolnie na default Vcore. Zreszta uruchom MBM - i sprawdz wachania napiecia - albo lepiej sprawdz miernikiem poszczegolne - 5V 12V i 3.3V - pomaranczowy kabel - znajdziesz chociazby w tej dziwnej wtyczce. Ja mam 400W i mam takie wachania

+12V Stress 12.64V Idle 12.51V

+5V Stress 4.94V Idle 4.98V

+3,3V Stress 3.337V Idle 3.337V

Mierzone miernikiem - jak tez nie masz duzych to nie zasilacz - mnie tylko martwi tak duze napiecie na lini 12V - ale lepiej wieksze niz mniejsze :) - ale z duronem 900 mialem napiecie na 12V ok 12.3V a tu okolo 12.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...