Skocz do zawartości
kavoo

Pad nagrywarki - czy to mozliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas wypalania plyty mialem krotki brak w dostawie pradu. Na szczescie nic powaznego (proc, mobo, hdd, ram) sie nie stalo, ale...

 

Mam wrazenie ze padla mi nagrywarka. Co prawda normalnie czyta plyty, normalnie kasuje CD-RW... ale nie chce nagrywac :(

Nie probowalem jeszcze wypalic zwyklego CD-R, bo akurat nie mam zadnej czystej plytki w domu, ale kazda proba wypalenia CD-RW (tej ktora sie nagrywala podczas awarii pradu) konczy sie porazka - od razu progress bar w Nero ustawia sie na 6% i po chwili wyskakuje komunikat typu "nierozpoznany blad urzadzenia".

Najprostszym wyjsciem byloby zwalic wine na zepsuta plyte CD-RW, gdyby nie to, ze po nieudanym wypaleniu normalnie ja wyczyscilem w Nero bez zadnych problemow. Nie wiem jak sa spawarki konstruowane (czy odtwarzanie i zapis odbywaja sie z dwoch roznych zrodel lasera, czy jest to jedno zrodlo o zmiennej mocy promienia), ale skoro plyta RW sie kasuje, to i powinna sie nagrac... w koncu to chyba ta sama moc promienia jest do tego uzywana :?

 

Spawarka jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...