Skocz do zawartości
rene1910

Monitor T240hd Dzwiek Przez Hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam takie pytanko czy jak mam połaczony monitor z PC przez HDMI to czy jest morzliwosc odtwarzania dzwieku na głosnikach monitora?? albo czy jak podłacze monitor z głosnikami kablem optycznym to czy bedzie dzwiek i czy powinien? <_< <_<

z gory wielkie dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos zamieszales - jak cos korzysta z hdcp to pracuje tylko z kompatybilnymi interfejsami i nie wysle na niekompatybilne nic albo w obnizonej jakosci.....czyli na spdif cisza bo spdif nie obsluguje hdcp - hdcp weszlo wraz z hdmi

 

ps.nic w tym arcie nie ma na temat spdif

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.nic w tym arcie nie ma na temat spdif

Ano wlasnie.

 

Co do teorii o zlaczach - wyjasnij mi w takim razie, dlaczego telewizory FullHD maja sztucznie ograniczona rozdzielczosc, jaka sa w stanie przyjac po VGA? Wlasnie dlatego, ze to zlacze nie obsluguje HDCP i mogloby byc wykorzystane do obejscia tego zabezpieczenia.

 

jak cos korzysta z hdcp to pracuje tylko z kompatybilnymi interfejsami i nie wysle na niekompatybilne nic albo w obnizonej jakosci.....czyli na spdif cisza bo spdif nie obsluguje hdcp - hdcp weszlo wraz z hdmi

To wyjasnij mi, wodzu, czemu moj amplituner (z HDCP i czterema wejsciami HDMI) bezproblemowo obsluguje sygnal przychodzacy po SPDIF? Od razu dodam, ze od urzadzenia, ktore obok HDMI i HDCP nawet nie stalo.

 

HDCP jest zabezpieczeniem implementowanym tylko dla okreslonych zlacz. Innych nie tyka. Jak to sobie zreszta wyobrazasz? Kupujesz DVD z HDMI i HDCP (miedzy innymi), podlaczasz via optyk do amplitunera i via S-VHS do TV a sprzet na to "gon sie leszczu, podlacz przez HDMI albo nici z ogladania"?

Zreszta, zeby bylo zabawniej, to, o ile kojarze, AC3/DTS jest w kontekscie HDCP i tresci HD uwazane za "obnizona jakosc". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos wciaz nie rozumiesz......

 

hdcp jest stosowane przy dvi/hdmi i pewnie przy displaylink

zabezpiecza ono material hd powodujac ze sygnal moze isc tylko do kompatybilnych urzadzen

 

czyli pojdzie do twojego ampli tylko po hdmi bo spdif nie obsluguje HDCP

z ampli tez wyjdzie tylko po hdmi do tv

 

kumasz?

na inne wyjscia np. analogowe czy vga pojdzie tylko w obnizonej jakosci - po spdif bedzie cisza

 

 

a twoj ampli obsluguje sygnal spdif ale niby co to ma do rzeczy?sadziłem że takie rzeczy kumasz

wrzuc na bd film (po co w dvd hdcp?nic tam nie obsluguje tej ochrony) obslugujacy hdcp i sprawdz czy dziala spdif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pojdzie do twojego ampli tylko po hdmi bo spdif nie obsluguje HDCP

z ampli tez wyjdzie tylko po hdmi do tv

 

kumasz?

na inne wyjscia np. analogowe czy vga pojdzie tylko w obnizonej jakosci - po spdif bedzie cisza

I tu sie Twoja teoria wyklada, bo to tak nie dziala.

 

Konkretny przyklad:

DVD Yamaha S1500, amplituner Onkyo TX-SR606. DVD z HDMI i HDCP, ampli takoz. Podlaczenie via Component + SPDIF (filmy DVD) oraz analogowe 5.1 (dla plyt SACD/DVD-Audio).

Wg. Twojej teorii nie powinienem byc w stanie ogladac filmow, bo DVD bedzie wymuszalo podlaczenie przez zlacze z HDCP. Coz, rzeczywistosc jak zwykle bywa inna, bo filmy dzialaja jak zloto. Co wiecej, DVD robi upscale do 1080p i to tez dziala bez najmniejszego klopotu.

Oczywiscie 5.1 po analogu tez przychodzi bez zadnych klopotow i nie mam mowy o zadnym obnizaniu jakosci.

 

Nie wiem, kto Ci wmowil to o ciszy po SPDIF, ale mam rade - nie sluchaj sie go wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany a ty dalej nic nie skumałeś...co ma do tego DVD?tam nie ma hdcp bo być nie musi!!!! to sie stosuje tylko do materiału HD !!!!

 

a hdcp to połączenie punkt do punktu i każdy element musi spełniac założenia zabezpieczenia

 

masz bluray puszczasz material po hdmi do ampli - ampli wali dzwiek na kolumny a dalej material leci do tv ktory wyswietli obraz jesli jest kompatybilny z hdcp - jak nie to albo bedzie zmniejszona rodzialka do pewnie SD albo nie zobaczysz kompletnie nic

spdif nie dziala w takim wypadku

 

nikt mi nie gadal tylko sam sie zainteresowalem tematem - tym bardziej ze mam kilka kanalow hd w tv i jeden z nich nie podaje dzwieku na spdif

 

 

generalnie pytania kolegi sie to nie tyczy bo pewnie nie ma bluray jednak takie ograniczenie istnieje i warto o tym wiedziec by potem sie nie wkurzac ze cos nie dziala

 

a tobie dam dobra rade - zamiast klepac te same bdury i probujac cos udowadniac to pownikaj w temat lepiej

 

ps.i daj sobie spokoj z przedstawianiem dzialania grata dvd z hdmi bo akurat to w tym wypadku nie ma zadnego zastosowania....i fajnie ze robi ci upscaling ale tez nie masz sie czym podniecac bo robi to kazdy monitor czy telewizor... efekt tez jest taki sam

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja wychodze z tej dyskusji w mysl zasady o niedyskutowaniu z idiota...

 

Moge jeszcze ew. zadac pytanko jak Twoim zdaniem konsola wypuszcza mi do TV obraz FullHD po Componencie (a dzwiek po SPDIF), skoro wg. twojej teorii powinienem miec ciemnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge jeszcze ew. zadac pytanko jak Twoim zdaniem konsola wypuszcza mi do TV obraz FullHD po Componencie (a dzwiek po SPDIF), skoro wg. twojej teorii powinienem miec ciemnosc?

np. moim zdaniem dla tego że obraz FullHD z konsoli (np. podczas grania) nie jest zabezpieczony przez HDCP (podobnie jak dźwięk) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wyjsc, ale... ;)

 

Widzisz, Kyle, nie jest zabezpieczony, tu ssie zgadzamy, HDCP nie ma nic do tego - ale wg. kolegi zzZZzz taki sygnal w ogole przez TV/ampli nie powinien byc przyjety, bo sa to urzadzenia z HDMI i HDCP i wg. jego teorii przyjma one sygnal HD tylko po HDMI z HDCP. Teraz wez mu to wytlumacz, bo ja poleglem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...