Skocz do zawartości
Jordi23

No wreszcie jest TEST HAMMERA AMD 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj link : http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...y/athlon64.html

jak dla mnie rewelacja i to tylko 1600Mhz bedize niezly dopal z tego hammera , zobaczcie jaka jest roznica w porowaniu do athlona xp 1600Mhz masakra , a zobaczcie w unrealu ten hammer co ma 1600Mhz wyprzedza intela 2800Mhz buahahahhahah pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro procki AMD sa tak wypasione przy 1600 mhz to dziwie sie czemu nie powstaja wersje 3000 mhz.

Hammer 1600 bedzie kosztowal tyle co P4 3000 i beda tak samo wydajne. Wiec jeden penis czy pisze mi w kompie 2mhz czy 2000 mhz. Wazne za ile i jak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro procki AMD sa tak wypasione przy 1600 mhz to dziwie sie czemu nie powstaja wersje 3000 mhz.

Hammer 1600 bedzie kosztowal tyle co P4 3000 i beda tak samo wydajne. Wiec jeden penis czy pisze mi w kompie 2mhz czy 2000 mhz. Wazne za ile i jak dziala.

sluchaj to jest test przed premierowy wiec luzik moze sie zmieni cale PR amd co do tego proca pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro procki AMD sa tak wypasione przy 1600 mhz to dziwie sie czemu nie powstaja wersje 3000 mhz.

Hammer 1600 bedzie kosztowal tyle co P4 3000 i beda tak samo wydajne. Wiec jeden penis czy pisze mi w kompie 2mhz czy 2000 mhz. Wazne za ile i jak dziala.

wiesz dlaczego nie ma hamera 3000mhz ? bo nie ma takiej potrzeby ..głupota było by wypuszczenie takiego teraz i co ..taniał by i taniał i nik by tych słabszych nie kupował bo i po co ...a tak to z czasem jak konkurecja bedzie dokuczac to sie wypusci szybsze mpodele i i sie kreci ...spece od marketingu i ekonomi wiedza o robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, czekalem na Hummerka i sie doczekalem :D, ale ta cena mnie zabija - a nie mowie o mobo dla tego :) Pozostaje liczyc, ze AMD bedzie nadal prowadzic polityke cenowa friendly dla mniej kasiastych :] Miejmy nadzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro procki AMD sa tak wypasione przy 1600 mhz to dziwie sie czemu nie powstaja wersje 3000 mhz.

Hammer 1600 bedzie kosztowal tyle co P4 3000 i beda tak samo wydajne. Wiec jeden penis czy pisze mi w kompie 2mhz czy 2000 mhz. Wazne za ile i jak dziala.

swiete slowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność całkiem przyzwoita ,ale nasuwa mi sie kilka wad.

1.Niska przepustowość FSB bo tylko 3,2GB/s , i jednokanałowy kontroler pamięci.

2.Niska częstotliwość taktowania procesora , co w niektórych testach czyni go bardzo wolnym.

No i najważniejsze ciekawe jak będzie z podkręcaniem Athlon'a 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam i zbieram na 64bity , 0 update'u do Athlona 64 to bedzie dopiero przebój a tak wogóle to Intel to syf bo drogi i mało wydajny ( biorąc poduwagę ilość MHz'ów) a ludziska nadal kupują jego procki.

 

Jak dla mnie to AMD rulez

 

 

 

 

.::XP2400+//GA-7VA//FSB182//512 Kingston DDR333//G4Ti4400//IBM Deskstar//Huntkey 300W::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu dokladniej tego testu widze, ze nie moze sie on rownac nawet z P4 2.8C.

Jedno musze przyznac, ze nie przypuszczalem ile mocy moze drzemac w tylko 1600 mhz. Tylko czy to nie bedzie 1600 mhz za cene ponad 3Ghz intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobie wyobrazam co robil by taki HAMMER powiedzmy 2500Mhz boje sie nawet pomyslec i zgodze sie ze szpakiem ze po co nam hammer 3000 soro 1600mhz robi taka wymiotke , hehe stawiam na mocne nadszarpniecie INTELA jezeli tylko AMD bedzie kontynulowal polityke cenowa jak dotychczas pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sobie wyobrazam co robil by taki HAMMER powiedzmy 2500Mhz boje sie nawet pomyslec i zgodze sie ze szpakiem ze po co nam hammer 3000 soro 1600mhz robi taka wymiotke , hehe stawiam na mocne nadszarpniecie INTELA jezeli tylko AMD bedzie kontynulowal polityke cenowa jak dotychczas pozdro

Athlon 64 pokaże pazury dopiero jak bedzie system 64-bitowy + emulator lub inny program odalający obecne gierki

UT2k3 , Splinter Cell i inne dopiero będą zapiepszać :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy sie zafascynowali wynikami gier. W zasadzie tylko w grach i w winrarze ten procek wymiata. Reszta testow tak sobie. Wiec tak do konca nie badzcie przekonani ze Intel ma klopoty bo wykorzystanie kompa nie konczy sie na grach.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ... zawiedzony. Procek oznaczony jako 2800+ dość często zachowuje się jak athlon na 1.6 ghz lub tylko nieco szybciej. megowy cache może pomógłby w bazach danych, ale na ten rynek jest Opteron! Ogólnie bez rewelacji.

 

Zresztą co tu porównywać - jądro najszybszego pIV działa 6.12 ghz podczas gdy taki athlonek ma tylko 1.6 ghz. Ten athlon wymagać będzie czterech jednostek wykonawczych aby dogonić pIV. IMO sprawa sie rozbije o wielkość układu i ilość poziomów bramek. Takie jądro po prostu nie może latać na 3000 mhz w technologii 0.13...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dexter pamietaj to jest 1600mhz a nie 2800 teoretycznie jakby był taktowany jak intel byłby o 100% wydajniejszy niz jest teraz czyli nie było by na niego mocnych

dobrze powiedziane to, ze intel ma procka 3 gig to nic nie znaczy jak go może pokonać 2,3 ghz proc amd a hamer to jest 1,5 ghz a intel 2,7 no i co intel ładuje w gigaherze a amd w optymalizacje tego co już ma i to jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko modlmy sie żeby taki Hamer kręcił sie jak XP 1.7+ Thoroundbred.

Ale by była rzeź. Powiedzmy 1.6GHz @ 2.2-2.3 GHz hehe i za powiedzmy 300-400zł. :lol: Intel chyba już nigdy nie zdobędzie rynku low end i midle end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalwas, jak chesz tak ostro kręcic t zostan przy tym swoim xp ;) Jesli "pokręci sieę' tylko troche ti ju zbedzie dobzre.. nei am co wymagać od procka który ma tyle cachu zeby neiwiadomo jak hulał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalwas, jak chesz tak ostro kręcic t zostan przy tym swoim xp ;) Jesli "pokręci sieę' tylko troche ti ju zbedzie dobzre.. nei am co wymagać od procka który ma tyle cachu zeby neiwiadomo  jak hulał :)

:!: :!: :!: Święte słowa :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich upatrujacych "nadszarpniecia intela": slyszelisc cie cos kiedys o patentach na systemy w logice x86. Jak nie to poczytajcie. To baaardzo pouczajace. Ja od czasow swietnosci forum tweaka na dyskusje.pl nie w daje sie w glupie dyskusje AMD<>Intel. Prawda wobec powyzszego faktu jest taka ze AMD w najblizszych 10 latach nie zagrzi intelowi. A zreszta zajzyjcie na dyskusje.pl i tam poczytajcie. Szukajcie wg ksywki Trinti, czy jak mu tam bylo.

 

BeeeeeeeR RuleZ :D :D :D :D :D :twisted:

ide lulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....jeszcze nie spie czytam ten test w X-bicie i A64 rozczarowoje mnie (bez obrazy grupko entuzjaztow :lol: ), bo:

 

<niewiem czy dobrze licze (przyblizenia DUZE)...beer :twisted: , baza P4 2.8C -> A64>

 

- wydajnosc pamieci -40%

- PCMark(CPU) -9%

- PCMark(MEM) -18%

- BW2k2 +15%

- SysMark -20%/-25%/-10%

- MP3 Encoding -15% (inwersja!:))

- WinRar +20% (znow inwersja)

- DivX -20%

- WME -15%

- mark2k3 -5%/-10%

- mark2k1 0%

- RTCW -8%

- UT2k3 +12%/+20%

- SM 0%/+6%/+20%

- 3ds -25%

- lw -20%/-5%

- Cinema -20%

 

No wyniki szczegolnie przy inwersji moga bydc zafalszowane, ale niechcialo mi sie myslec w kazdym razie suma chyyyyyba -177% czyli skor -100% to 2x dluzszy czas, w takim razie wszystkie testy na A64 zajelu testerom prawie 3x wiecej czasu niz na P4. Co wy nato (am)Dekowcy. Do boju, prosze o pelny atak na moja piana osobe :D :D :D :D , ino bez imperatywow :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...