Skocz do zawartości
jonas

Telewizor Z D-sub Lub Monitor Z Tunerem

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż! zamiaruję zmienić monitor z legendarnej 15" Samsunga (niektórzy starsi stażem na forum mogą pamiętać, czemu legendarnej) na coś większego - 19", ewentualnie 22", najpewniej panorama. Po szybkim rozejrzeniu się po sklepowych półkach (i Skąpcu.pl :>) wybór mam pomiędzy:

- monitorem stricte komputerowym z wbudowanym tunerem TV (kablówka analogowa)

- telewizorem z wejściem D-Sub (w rozdzielczości raczej HD Ready niż Full HD - przy tych przekątnych?)

 

Co będzie lepsze? Z czym będzie mniej problemów? Mniej komplikacji? Mniej babolenia w ustawianiu, konfigurowaniu, kablach i tak dalej?

 

Większość czasu sprzęt będzie pracował jako monitor, ale chcę też mieć niezależny widziaj TV, stąd odrzuciłem zaraz na starcie pomysł na tuner do komputera.

 

Inna sprawa - czy zintegrowana karta Intela z podpisu (i845G) jest w stanie wygenerować sensowną rozdzielczość? Jeśli nie (a najpewniej nie), co bez zgrzytów i przepytywania Pana Google wyciągnie te 1360x768? Wymagania - low profile, AGP (ostatecznie PCI), pasywne chłodzenie. Może być używka.

 

Wymagania co do widziaja/monitora - do 2000 pesos, przyzwoitej firmy (wynalazki, Medion i wszelkie PingPongi odpadają), przekątna do ~22" (więcej nie ma chyba sensu - będę przed tym siedział w odległości kilkudziesięciu cm), najlepiej w srebrnej lub szarej obudowie - odpadają czarne błyszczące pedalstwa.

 

I cóż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż! zamiaruję zmienić monitor z legendarnej 15" Samsunga (niektórzy starsi stażem na forum mogą pamiętać, czemu legendarnej) na coś większego - 19", ewentualnie 22", najpewniej panorama. Po szybkim rozejrzeniu się po sklepowych półkach (i Skąpcu.pl :>) wybór mam pomiędzy:

- monitorem stricte komputerowym z wbudowanym tunerem TV (kablówka analogowa)

- telewizorem z wejściem D-Sub (w rozdzielczości raczej HD Ready niż Full HD - przy tych przekątnych?)

 

Co będzie lepsze? Z czym będzie mniej problemów? Mniej komplikacji? Mniej babolenia w ustawianiu, konfigurowaniu, kablach i tak dalej?

 

Większość czasu sprzęt będzie pracował jako monitor, ale chcę też mieć niezależny widziaj TV, stąd odrzuciłem zaraz na starcie pomysł na tuner do komputera.

Jeśli głównie będzie monitorem, dla mnie przy 22 calach sprawa jest jasna: tylko MONITOR, nie żadne telewizory z HD Ready albo Full HD. 1366 x 768 będzie moim zdaniem zbyt mało, a 1920x1080 -zbyt dużo przy tej rozdzielczości (za mała plamka). Zatem wal w monitory moim zdaniem.

 

Inna sprawa - czy zintegrowana karta Intela z podpisu (i845G) jest w stanie wygenerować sensowną rozdzielczość? Jeśli nie (a najpewniej nie), co bez zgrzytów i przepytywania Pana Google wyciągnie te 1360x768? Wymagania - low profile, AGP (ostatecznie PCI), pasywne chłodzenie. Może być używka.

Hmm, wydaje mi się, że Intelowska integra poradzi sobie bez problemu. Ale gdyby nie - GeForce 2 MX400, cena = poniżej 15zł wraz z wysyłką na Allegro. Low profile i nie grzeje się (90% pasywy)

 

Wymagania co do widziaja/monitora - do 2000 pesos, przyzwoitej firmy (wynalazki, Medion i wszelkie PingPongi odpadają), przekątna do ~22" (więcej nie ma chyba sensu - będę przed tym siedział w odległości kilkudziesięciu cm), najlepiej w srebrnej lub szarej obudowie - odpadają czarne błyszczące pedalstwa.

 

I cóż?

Spory masz budżet. Mniemam, że nie chcesz zatem nic na TN? Niestety nie znam się na high-endowych monitorach 22" z tunerami, więc wróżyć z fusów nie będę i uczciwie nie polecę żadnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli głównie będzie monitorem, dla mnie przy 22 calach sprawa jest jasna: tylko MONITOR, nie żadne telewizory z HD Ready albo Full HD. 1366 x 768 będzie moim zdaniem zbyt mało, a 1920x1080 -zbyt dużo przy tej rozdzielczości (za mała plamka). Zatem wal w monitory moim zdaniem.

Czyli wszystko jasne.

Hmm, wydaje mi się, że Intelowska integra poradzi sobie bez problemu. Ale gdyby nie - GeForce 2 MX400, cena = poniżej 15zł wraz z wysyłką na Allegro. Low profile i nie grzeje się (90% pasywy)

Pytam zapobiegawczo i trochę na pałę, nie sprawdziłem dokładnie możliwości tej "karty".

GF2 mam w starym kompie, ale nie pamiętam, czy ryra na panoramicznych rozdzielczościach.

Spory masz budżet. Mniemam, że nie chcesz zatem nic na TN? Niestety nie znam się na high-endowych monitorach 22" z tunerami, więc wróżyć z fusów nie będę i uczciwie nie polecę żadnego modelu.

Spory budżet nie oznacza, że chcę wydać 1999 zł :> Rzuciłem do 2000, bo za 32" Sharpa dawałem coś około 2700.

Aha, czy taki tuner ogarnie zwyczajną, niemagiczną kablówkę podawaną z koncentryka? Jak to rozpoznać w opisie sprzętu?

 

Nie jestem sprzętowym onanistą, by dostrzegać subtelne różnice między matrycami PVA, TN i czymś tam jeszcze. Kilkustopniowa różnica w kątach widzenia albo 2 ms więcej w czasie reakcji nie zdyskwalifikuje "słabszego" zawodnika, jeśli będzie miał ładniejszy design lub niższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe różnice:

 

Monitor z tunerem TV: Albo pulpit albo telewizja

 

Monitor+tuner TV: Podgląd TV przy jednoczesnym używaniu pulpitu PC

 

U mnie rozwiązanie jest proste: Samsung T220 (jeden z najlepszych o ile nie najlepszy w tej cenie [1680+1050 i plama mniejsza niż mrówczy móżdżek, nie widać różnicy między fullHD i HDready]) i jakiś Winfast (cyfrowo-analogowy tuner na usb skitrany gdzieś tam w pozycji wiszącej za biurkiem) ......

 

Według mnie najlepsze rozwiązanie bo jednym kliknięciem włączam podgląd telewizji i jednocześnie mogę dalej nawijać na forum czy gg.

 

Różnica ? Poszukiwany efekt + parę stówek w portfelu zaoszczędzonych na NIEzakupie monitora z wbudowanym tunerem TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica ? Poszukiwany efekt + parę stówek w portfelu zaoszczędzonych na NIEzakupie monitora z wbudowanym tunerem TV

Pyszczku, przeca napisałem co następuje:

Większość czasu sprzęt będzie pracował jako monitor, ale chcę też mieć niezależny widziaj TV, stąd odrzuciłem zaraz na starcie pomysł na tuner do komputera.

A ponieważ z tego co się orientuję tuner telewizyjny wymaga włączonego komputera do działania, pomysł odpada. Tak jak pomysł włączania komputera w trybie 24/7.

 

costi - zdecydowanie 2D, z brakiem sensownego 3D pogodziłem się już dawno :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie pisze tego posta z 37" z odleglosci metra :lol:

przy tak duzym lcd, ta rozdzielczosc 1366x768 jest wystarczajaca.

 

jezeli wiekszosc czasu bedziesz go uzywal jako monitor to zrezygnuj z tv lcd, a wez monitor z tunerem tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem poniższe

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=IIY...D%20C1900WTV-B1

http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/20078

http://www.awnet.pl/product_info.php?products_id=9729

Najbardziej parametrami kusi Iiyama (ma HDMI, firma też ceniona za swoje LCD), cenowo kusi panoramiczny Samsung, ale designersko już mniej. O Iiyamie z kolei nie wiem, czy ma pilota, choć pewnie ma.

 

I cóż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba lepszym wyborem bedzie

http://allegro.pl/item549599815_lcd_tv_22_..._pixli_d2d.html

 

ale ta rozdzielczosc bedzie chyba zbyt duza do 22"

 

ladne sa samsungi te z bordowa ramka

http://allegro.pl/item546855510_samsung_22...5ms_2xhdmi.html

sa tez 20"

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo najlepsze rozwiazanie to Monitor + tuner zewnetrzny (jakosc i funkcjonalnosc w jednym za niewygorowana cene :)). Co do monitorow to bardzo chwalony jest DELL 2209WA i radze sie nim zainteresowac, bo zaden Samsung, LG itd. w podobnej cenie nie maja z nim startu ze wzgledu na rodzaj zastosowanej matrycy w DELL'u (IPS). Pewnie zaraz pojawia sie glosy, ze monitory na nowych matrycach TN daja rade, ale po co brac dobre skoro mozna miec lepsze w podobnej cenie. :] Tunera nie polece zadnego, bo sie po prostu na tym nie znam, autor watku sam musi go znalezc tudziez ktos poleci jakis sprawdzony i godny uwagi.:P Dziekuje za uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba lepszym wyborem bedzie

http://allegro.pl/item549599815_lcd_tv_22_..._pixli_d2d.html

 

ale ta rozdzielczosc bedzie chyba zbyt duza do 22"

 

ladne sa samsungi te z bordowa ramka

http://allegro.pl/item546855510_samsung_22...5ms_2xhdmi.html

sa tez 20"

Tylko czy one nie maja wylacznie tunera cyfrowego DVB-T? W opisie nie ma nic o tunerze analogowym, a cyfrowy u nas praktycznie nie do wykorzystania teraz. Dodatkowo pewnie dekoduja sygnal cyfrowy nadawany w mpeg2 jak wiekszosc sprowadzanego sprzetu, gdzie u nas ma byc standard mpeg4.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy one nie maja wylacznie tunera cyfrowego DVB-T? W opisie nie ma nic o tunerze analogowym, a cyfrowy u nas praktycznie nie do wykorzystania teraz. Dodatkowo pewnie dekoduja sygnal cyfrowy nadawany w mpeg2 jak wiekszosc sprowadzanego sprzetu, gdzie u nas ma byc standard mpeg4.

good point

 

warto bylo by napisac do sprzedawcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma tuner hybrydowy : jest i analog i cyfrowy. Jednak DVB-T tylko mpeg2, wiec u nas nie bedzie dzialac :(

 

ps. LG hyba tez ma hybrydowy tuner, ale tez i brak mpeg4 przy DVB-T.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo najlepsze rozwiazanie to Monitor + tuner zewnetrzny (jakosc i funkcjonalnosc w jednym za niewygorowana cene :)).

Nie wątpię w techniczną najlepszość takiego rozwiązania, jednak to nie dla mnie. Widziaj ma być niezależny od włączonego/wyłączonego komputera. Się uparłem i foch :>

Chyba że masz na myśli tuner zewnętrzny w postaci magicznej skrzynki, stojącej grzecznie z boku. Jest coś takiego w ogóle?

 

22" Della znam z autopsji, w firmie jest trochę takich w biurach. Orgazmicznie cudny obraz, ale nie ma tunera, ergo odpada.

 

Odpadają też błyszczące ramki Samsungów i LG. Widziałem to, nie chcę więcej. Srodze przeszkadza ta głupia moda na "fortepianowy" lakier na obudowie.

 

Pozostaje obadać oczęty swemi ową Iiyamę i Samsungi. Żaden szał, ale chyba nic lepszego nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być koniecznie 22"? za 2000 "pensos" ładnie kupisz telewizor 32" full hd, który swoim obrazem zje każdy inny monitor z tunerem...

 

P.S. Tak są takie magiczne skrzynki :)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być koniecznie 22"? za 2000 "pensos" ładnie kupisz telewizor 32" full hd, który swoim obrazem zje każdy inny monitor z tunerem...

Chryste Panie.

 

Jeszcze raz:

- mam widziaj 32" HD Ready Sharp, jest tak zajebiaszczy, że aż i w ogóle ojej

- mam monitor komputerowy 15" Samsunga

- mam też ładnego psa, foto w awatarze

- chcę zmienić monitor komputerowy 15" Samsunga na coś większego, co będzie miało funkcję tunera TV

- coś większego oznacza 19" lub 22", ze wskazaniem na 19"

- tuner telewizyjny musi być wbudowany w monitor - funkcja widziaja ma być niezależna od działania komputera

- nie chcę tunerów do komputera, nie chcę drugiego widziaja 32", nie chcę miliona magicznych skrzynek wokół komputera

- mam na to około 2000 pesos, ale jeśli uda się wydać 600 pesos, będę wielce rad - resztę pesos wydam w inny sposób

 

Co ma do tego pies? Ogląda często "Animal Planet" na 32" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...