Skocz do zawartości
Włodi

Zestaw Pod Gtx280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym złożyć nowy komputer oparty o grafike geforce gtx 280 ale mam problem z doborem reszty podzespołów.

 

Procesor: 550 - 600zł (myślałem nad E8400 ale coś chyba podrożały bo w zeszłym roku były znacznie tańsze)

Płyta główna: 350 - 400zł (tutaj nie mam pojęcia)

Pamięć: max 250zł (myśle nad Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 800MHz CL4 - 210zł lub jakieś DDR3 ale w tej cenie to chyba nie bardzo.)

Dysk twardy: 270 - 350zł (min. 500GB pod SATA lub SATA II jeśli możliwe.)

Zasilacz: ok.200zł

Obudowa: 130zł (już mam upatrzoną chyba że znacie lepsze za ta cene?)

Karta graficzna: max 1200zł (upatrzyłem sobie tą karte GALAXY bo jest tania ale nie wiem co to za firma, może znacie cos lepszego w tej cenie? Uprzedzam że nie uznaje radeonów.)

 

Co do grafiki to mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego gtx280 ma taktowanie gpu ok.600mhz a np. dużo tańszy 9800gtx+ ma ponad 700mhz? Czy są różnice w wydajności?

 

Szukałem podobnych tematów i znalazłem, niestety w żadnym nie dostałem odpowiedzi na moje pytania więc założyłem własny. Jeśli sie powtarzam to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

gdzie sie podzialy czasy comandore?

co do grafiki to galaxy to dobra firma napewno lepsza od gigabyte w niektorych kartach galaxy dodaja programik do oc a nawet chyba do kazdej serii tak mysle?!

a co do plyty i ramu to sie zastanow czy na ddr2 czy 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś z zestawów Miguela. DDR3 powoli wchodzą na rynek - ich ceny nie są tak wysokie, jak kiedyś, ale wciąż DDR2 mają się bardzo dobrze.

 

@delavego -> comandore?! nie przypadkiem Commodore?

 

Aha, i nie bierz obudów IBOX, TakeMe, Codegen itd. - lepiej dać troszkę więcej i wziąć budę cięższą, stabilniejszą, bez żadnych zbędnych fajerwerków wizualnych. Proponuję Anteca 300, jak w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę tekst typu "nie uznaje radeonów" to mi się żal niektórych ludzi robi, na prawdę...

 

porównaj sobie zestawy przyklejone stworzone przez miquela. jeśli jest w którymś radeon tzn, że w danym przedziale cenowym najlepszy jest radeon. Twoje widzimisię antyradeonowe jest wyssane z palca.

Edytowane przez Visage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Weź coś z zestawów Miguela. DDR3 powoli wchodzą na rynek - ich ceny nie są tak wysokie, jak kiedyś, ale wciąż DDR2 mają się bardzo dobrze.

 

@delavego -> comandore?! nie przypadkiem Commodore?

 

Aha, i nie bierz obudów IBOX, TakeMe, Codegen itd. - lepiej dać troszkę więcej i wziąć budę cięższą, stabilniejszą, bez żadnych zbędnych fajerwerków wizualnych. Proponuję Anteca 300, jak w moim podpisie.

tak to poprawna nazwa ale nie chodzi o bledy tylko o idee :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzizzy niezła ta Twoja obudowa ale jak dla mnie troche za prosta i sprzydałby sie wyświetlacz. Znacie jakieś obudowy tak do 150zł lepsze od tej I-BOX ale z wyświetlaczem?

 

delavego jeśli mówisz, że ten Galaxy jest dobry to pewnie go wezmę chyba że macie jakieś inne propozycje w cenie do 1200zł?

 

Visage Patrzyłem na zestawy miguela ale te z przedziału za 3k są tylko amd a z kolei te z intelami to ten drogi E8400 na ktorego mnie zabardzo nie stać a płyta którą proponuje to jakiś gigabyte a delavego pisał że to niezbyt dobra firma. Co do radeonów to musisz przyjąć do wiadomości że są też tacy którzy wolą nvidie, przykro mi:(

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz na wydanie 3000 to nie kupisz nic lepszego niż w zestawach proponowanych...na prawdę miquel wkłada w nie dużo pracy i wiedzy, warto mu w 100% zaufać.

 

powiem wprost - delavego opowiada głupoty.

 

nie rozumiem "wole nvidie",wybacz. Świat komputerów to nie literatura by osobiste preferencje wchodziły w grę. Liczy się obiektywna i bezwzględna wydajność przeliczana na opłacalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz na wydanie 3000 to nie kupisz nic lepszego niż w zestawach proponowanych...na prawdę miquel wkłada w nie dużo pracy i wiedzy, warto mu w 100% zaufać.

Pisałem że nie odpowiada mi AMD a na E8400 mnie nie stać. Zamiast GTX260 chce 280 wiec zestawy miguela mi sie nie przydadzą.

 

Visage widzisz ja jestem taki dziwny że jeśli nvidia bedzie szybsza o 15% od radka to wolę ją <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nawet za 2x większą cene.

 

Doradźcie prosze jaką <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> płyte i procesor bo z tym mam największy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

no chyba nie powiesz mi ze gigabyte jest lepsza firma od galaxy!!! miales choc jedna karte z pod tych marek???? ja mam swoje zdanie wyrobione a ty swoje rownie dobrze moge napisac ze ty glupoty piszesz, moze moja wiedza nie jest duza ale na temat gigabyte i galaxy moge sie wypowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie powiesz mi ze gigabyte jest lepsza firma od galaxy!!! miales choc jedna karte z pod tych marek???? ja mam swoje zdanie wyrobione a ty swoje rownie dobrze moge napisac ze ty glupoty piszesz, moze moja wiedza nie jest duza ale na temat gigabyte i galaxy moge sie wypowiedziec

Ja sie tam nie znam i nie wiem ktora lepsza firma. O galaxy mało słyszałem dlatego sie pytałem co to za wynalazek. Pewnie i tak wezmę tego gtx od galaxy skoro mowisz ze dobry i tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie powiesz mi ze gigabyte jest lepsza firma od galaxy!!! miales choc jedna karte z pod tych marek???? ja mam swoje zdanie wyrobione a ty swoje rownie dobrze moge napisac ze ty glupoty piszesz, moze moja wiedza nie jest duza ale na temat gigabyte i galaxy moge sie wypowiedziec

 

Bez urazy ale jak twoja wiedza na temat tych firm jest taka jaka prezentujesz w watku z 2GB HD4850 to nie udzielaj innym rad bo tylko im problemow narobisz ;-)

 

Jak sie nie ma o czyms pojecia to lepiej milczec :unsure:

 

A jak sie mozesz wypowiedziec na temat tych firm to dawaj z ciekawoscia poslucham autor watka napewno tez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTXy2x0 są referencyjne nVidiowskie i jakiej firmy nie weźmiesz to wszystko to samo. Bierz najtańszą firme.

Co do reszty to zwróć uwagę na zestawy Miguela:

2500 zł :

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400 - 669 zł

Płyta Główna : Gigabyte EP45-DS3L - 390 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 75 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 899 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S - 230 zł

HDD : WD 320GB 8MB Cache AVJS - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

RAZEM : 2527 zł

Grafike zmień na GTX280 i masz zestaw. Jak wyjdzie za dużo to zmień proca na E7300 czy E7400.

Co do budy i wyświetlacza na niej to po co Ci takie cudo? Będziesz kładł się na podłogę by zobaczyć co na pokazuje? Czy lubisz jak w nocy świeci po oczach?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś podobna płyta ale żeby miała więcej slotów PCI? Minimum 3 potrzebuje.

 

I jeszcze pytanko o SATA. Czy SATA1 różni się bardzo od SATA II? Czy jest sens inwestować w płyte pod SATA II?

 

Co do obudowy to jeszcze sie zastanawiam. Najwyżej bede leżał na tej podłodze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA 2 jeszt szybsza od SATA 1. Tyloe w teorii. W praktyce różnica niewielka. I każda nowa płyta i dysk posiadaja SATA2 więc nie rozumne wcale sensowności pytania.

Co do płyty to po co Ci 3PCI?

Wyświetlacze na obudowach to są marne swiecidełka. Chcesz mieć dobry wyświetlacz? Posłuchaj zzizzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ta płyta gigabyte tez ma SATAII bo w specyfikacji nic o tym nie wiadomo.

 

Na PCI mam LAN,WIFI i dźwięk. Ew. mógłbym zadzwonić do admina i powiedzieć żeby mi wklepał MAC-a z LAN-a na płycie ale jak czasem podmieniam kompy to jest to kłopotliwe bo za każdym razem trzeba do nich dzwonić a tak to tylko przekładam sieciówke.

 

Na pewno są jakieś płyty z wieksza ilością PCI tylko pytanie czy równie dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ta płyta gigabyte tez ma SATAII bo w specyfikacji nic o tym nie wiadomo.

 

Na PCI mam LAN,WIFI i dźwięk. Ew. mógłbym zadzwonić do admina i powiedzieć żeby mi wklepał MAC-a z LAN-a na płycie ale jak czasem podmieniam kompy to jest to kłopotliwe bo za każdym razem trzeba do nich dzwonić a tak to tylko przekładam sieciówke.

 

Na pewno są jakieś płyty z wieksza ilością PCI tylko pytanie czy równie dobre?

 

To po co Ci WiFi skoro uzywasz zwyklej sieciowki??

Jak masz router to skopiuj mac address tej sieciowki i juz.

Starcza Ci w tym momencie 2pci...

 

Moim zdaniem za duzo kombinujesz

Jaki system bedziesz kladl na tym sprzecie....

 

PS

CO do pierwszego posta

Ceny tak jakby sie zmienily tak samo jak wartosc zlotowki do innych walut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze mniejszym problemem będą jakieś przetasowania z wifi/lanem/dźwiękówką, np wifi na stick niż szukanie na siłę i przepłacanie zapewne za płytę z większą ilością portów pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez WiFi udostępniam internet do telefonu tak żebym miał w całym domu zasięg. Skoro ta płyta jest jedyną to jakoś sobie poradzę najwyżej zrezygnuje z wifi albo kupie go na usb jak mowil Visage.

 

Systemy bedą dwa- XP i Vista na oddzielnych partycjach. Vista tylko do gier dx10 a XP do reszty. Oczywiscie oba systemy postaram się zdobyć 64bitowe.

 

Właściwie to dzięki Waszej pomocy mam już gotowy cały zestaw. Cena w granicach normy, szkoda tylko że dysku wiekszego sie nie dało dostać od segeate ale 500GB na pewno wystaczy.320GB zapełniałem w półtora roku(oszczędnie)to ten zapełnie w 3 lata;)

 

Oto wstępny konfig taki na 99%:

Dołączona grafika

 

Sprawdźcie czy wszystko do siebie pasi jakby coś było jeszcze nie tak to pisać:P

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole jednak barracude, od zawsze jade na segeate i jest w porządku mam zaufanie do tej firmy.

 

Mnie sie spodobał ten IBox. Nie trafia może całkiem w moje gusta ale jest ok.Ja nie jestem jakimś xtremalnym overclockerem nie potrzebuję porządnej obudowy. Byle było na czym płyte zawiesić.

 

Co sądzicie o zasilaczu? Wybrałem go na pałe myśle że będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk weź naprawde od WD. Seagate robi teraz tandety i nie warto ich brać...

Lubisz jak jest cicho czy jak buda drenuje od dysku? Weź CM Elite a nie pożałujesz.

Zasilacz styknie, nawet 500W by starczył. Tylko możliwe że trzeba będzie wyminic wentyl na jakiś cichszy.

A wracając do sieciówki to można po prostu MACa podmienić w systemie. Nie trzeba bawić się żadnymi sieciówkami i dręczyć admina przy zmianie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle nad tym dyskiem jeszcze ale western digital hm to jakoś mi dziwnie brzmi;):D 1,5roku temu kupowałem segeate 320gb i chodzi bez zarzutu do dziś cichutno bezszelestnie, obudowa nie wpada w żadne rezonanse.

 

Czy ten mój Szef ma automatyczną regulacje obrotów (tzn.jak jest małe obciążenie to wentyl zwalnia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę ModeCom, może coś znajdziesz, ale na prawdę, moim zdaniem powinieneś kupić w miarę solidną, dobrze zbudowaną obudowę a potem sobie dokupić panel na zatokę. W obudowie jest dużo ważniejszych rzeczy niż jakiś tam wbudowany wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliście mnie co do tego dysku ale nad obudową sie jeszcze zastanowie. A w jakiej cenie są takie świecące panele? Ja nie potrzebuje żadnych cudów byle był w miare ładny i tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...