Skocz do zawartości
Włodi

Zestaw Pod Gtx280

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio podobają mi sie te panele.Właściwie jeden mi sie tak sobie spodobał za 60zł. Ale to bym musiał kupować obudowe za 200+jeszcze panel a tak mam panel i obudowe w jednym za 130zł. Wyprobuje tego IBOX-a jak cos bedzie nie tak to kupie jakąś porządniejszą z + panel oddzielnie. Narazie to kasy nie mam ;)

 

Co sądzicie o tym panelu?

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kontrolowania temperatury i obrotow bo w windowsie jest to nie wygodne i nie mozliwe w trakcie grania.

 

Ale strasznie mały wybór w tych panelach nawet na allegro. Znacie jeszcze jakieś stronki z panelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...kompa jeszcze nie masz a tyle uwagi poświęcasz najmniej ważnemu elementowi...panel to generalnie tylko bajer, nie będziesz przecież ustawiał obrotów wentylatorów inaczej do każdej aplikacji...tylko 2d i 3d...co tu aż tak kontrolować? Oczywiście, taki panel to fajny bajer ale sugerowałbym byś najpierw złożył sobie komputer, wszystko dokładnie zoptymalizował, poukładał i poustawiał. Prosty przykład - myślisz o panelu a ani chwili nie pomyślałeś o tym, jaka powinna być obudowa (pojemna, dobrze rozplanowana, dobre wykończenie). Panel możesz dokupić w każdej chwili, obudowę kupisz raz i jeśli wybierzesz źle to już zawsze coś będzie Ci nie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle uwagi poświecam nie tylko panelowi ale właśnie obudowie bo nad nią sie zastanawiam. A jeśli chodzi o reszte zestawu to już mam właściwie gotowy czekam jeszcze na jakieś propozycje od Was na ewentualną zmianę czegoś

 

PS.Konfig mojego zestawu podałem pare postów wcześniej na 1 stronie.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce regulować wentylatorów bo wszystkie i tak caly czas mialbym na full chodzi mi o to zeby wiedziec kiedy jakis padnie i sie zatrzyma.Bardzo czesto mialem taka sytuacje ze nie wiedzialem ze mi sie jakis wentyl nie kreci dopóki nie odpalilem speedfana.Glownie w panelu chodzi mi o kontrole temperatury w trakcie gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie są opcje do tego by powiadamiać o zatrzymanych wentylach.

W mojej starej plycie nie bylo takiej opcji. Dzieki za info.

Jak panel ma Ci kontrolować temperature procesora czy grafiki?

Nie panel ma mi sam kontrolowac tylko ja sam za pomoca panelu bede sobie lukał jaka mam temp przy duzym obciazeniu.Szczegolnie przydatke w trakcie podkrecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych. Żeby panel mógł odczytywać temp z czujników w CPU czy GPU musi korzystać z oprogramowania.

Zreszta jak będziesz chciał sprawdzić temp to będziesz musiał przerwać rozrywkę na chwile i spojżeć na panel. Równie dobrze mógłbyć wcisnąć ALT+TAB i spojżeć w dla przykładu SpeedFANa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladniejsza temp poda ci juz programik [core temp czy realtemp] anizeli taki panel. chyba nie chcesz czujki wsadzac miedzy cepa a cooler? xD moim zdaniem te wszystkie swiecidelka sa strasznie tandetne i do nieczego nie potrzebne. jak chesz temp podczas grania to wlaczas np gpu-z do tego zalaczasz zapis do loga i pozniej sprawdzasz. a przeciez i tak nie bedziesz podczas grania co chwile gapil sie na wyswietlacz.

 

EDIT

HEH dzikidaniel ale zesmy sie zgrali :P post w tym samym czasie o takiej samej tresci xD

 

EDIT2

w takiej cenie polecim bym ci cm 333 elite. sam mam taka. twardo stoi na ziemi, nie trzesie sie cala od dysku. troszke mala jak dla mnie ale ok. w takiej cenie nie znajdziesz nic lepszego chyba ze dolozysz do anteca 300 xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to są te czujniki - blaszki ktore sie wpina w radiator to rzeczywiscie lipa:/

 

Co do ALT+TAB to nie kazdą gre da sie tak przełączyć do pulpitu.Pozatym jak ram sie zapełni to trwa to wiecznosc zanim sie ikonki wczytaja.No ale nie ważne.

 

A są takie panele ktore korzystaja z oprogramownia? Ile kosztuja itd?

 

Pytanko dotyczace Anteca 300: czy te 2 dziury z przodu obudowy(za tą kratką) są zapełnione wentylatorami czy tak poprostu prześwitują do wnętrza obudowy bo to by było badziewne troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam sa miejsca do mocowania wentylatorow, nie wiem czy sa w zestawie, ale raczej nie. jak lubisz swiecidelka to wrzucisz sobie tam 2x120 przezroczyste podswietlany na jakis 'elo' kolorek

 

Dołączona grafika

 

mam nadzieje ze moderatorzy mnie nie zlinczuja za umieszczanie fot z konkurencyjnego portalu. juz mam 4 ostrzezenia. wystarczy xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobot dzieki za foto:)

Nie podoba mi sie to.Już widze jakby tam sie kurz zbierał na tych dziurkach juz nie wspomne o niepotrzebnym dodatkowym hałasie.

A ta Twoja obudowa mi sie też nie zabardzo podoba.Plus że tania.

Ewnwtualnie bym wzial CM Elite ale też nie jest za fajna.

 

Znacie jeszcze jakieś ładne tak max do 200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo droższy a czy lepszy z wyglądu to nie powiedziałbym.Bardzo podobny.

Antec jest jednak za drogi nie stać mnie. 237zł z dostawą na allegro.

 

Znacie jakieś tańsze sprzety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2x2GB mieć problem z minimalizacją gier? Nie bądź śmieszny. Dla przykladu Crysis bezproblemu się minimalizuje.

Obecnie może i tak ale za jakieś 2 lata może być z tym problem gdy wyjdą nowsze gry. No ale to już nie ważne. Postaram sie uzbierać chajs na tego anteca 300.

 

Antec 300 za 217zł na allegro (w pon kupiłem).

Alta1r mógłbyś mi wkleić linka do takiej aukcji bo ja teraz patrze i widze same droższe na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale masz problem.

 

http://www.cooling.pl/obudowy,kategoria,107.html

http://mcs.pc.pl/sklep.php?kat=Obudowy

http://allegro.pl/4552_obudowy.html?order=t&view=gtext

http://www.angela.pl/index.php?k4,obudowy

 

wybierz sobie cos. pozneij powiedz co sobie wybrales/ co ci sie podoba i ludzie ci powiedza plusy/minusy, jak sie sprawuje. zawsze mozesz poszukac, nie? google nie gryzie. w necie masz pelno testow. mi osobiscie podobaja sie anteci p18x ale to juz wyzsza klasa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na anteca 300. Na poczatku była dla mnie średnia teraz mi sie bardzo podoba i juz zadzwonilem do sklepu zeby ją sprowadzili. Dzięki za Waszą pomoc na temat tych wszystkich obudów i paneli;)

 

Mam jeszcze pytanie co do dysku bo w jakims innym temacie wyczytalem ze ktos odradzal komus dysk 500gb zeby bral albo 320 albo 640. O co tu chodzi? Co z tymi dyskami 500 jest nie tak?

 

I jeszcze jedno tak dla upewnienia. Czy ta płyta gigabyte ktora mi polecacie nie bedzie wąskim gardłem dla tego gtx-a 280? Przeciez to potezna karta a ja ja wciskam do plyty za 300zl nie myslicie ze bedzie ja spowalniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na anteca 300. Na poczatku była dla mnie średnia teraz mi sie bardzo podoba i juz zadzwonilem do sklepu zeby ją sprowadzili. Dzięki za Waszą pomoc na temat tych wszystkich obudów i paneli;)

I bardzo dobry wybor.

Ta buda wyglada doskonale w realu. Swietna wentylacja, gruba blacha i ten elegancki filtr na przodze.

Zasilacz na dole a mobo lezy miedzy dwoma coolerami w gornej czesci budy.

Za taka cene to rarytas.

Taki gtx 285 wchodzi bez problemow majac na pokladzie 3 hdd.

 

Zobaczysz jak podlo z bebechami przyjdzie. Ja sie caly zaslinilem :lol2: :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...