Skocz do zawartości
Włodi

Zestaw Pod Gtx280

Rekomendowane odpowiedzi

320 - jeden talerz 320 GB

500 - 2 talerze 250 GB

Talerze 320 GB są szybsze.

 

Wąskim gardłem to mógłby być procesor, ale nim nie będzie, jeśli go podkręcisz.

Bardzo to spowalnia ten drugi talerz? Jest duża zauważalna różnica czy warto dołożyć ponad 100zł do wiekszego dysku?

 

 

I ponawiam moje pytanie:

 

Czy w wersji BOX procesora dostane tez radiator z wentylem w zestawie? Czy na takim chłodzeniu wykręce go do 3,5Ghz?Trzeba przy tym podnoscic napiecie na rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można coś zasugerować to skupiłbym się raczej na dobrym zasilaniu, a obudowa to detal. Byleby tylko w środku była ustawna.

Lepiej nie sugeruj. Nie lekceważ ważności budy. Każdy kto się zna na sprzęcie Ci o tym powie. A wiesz kiedy się o tym przekonasz? Jak zaczniesz wyciszać budę i dojdziesz do wniosku że jej nie wyciszysz bo sama z siebie hałasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie sugeruj. Nie lekceważ ważności budy. Każdy kto się zna na sprzęcie Ci o tym powie. A wiesz kiedy się o tym przekonasz? Jak zaczniesz wyciszać budę i dojdziesz do wniosku że jej nie wyciszysz bo sama z siebie hałasuje...

Miałem na myśli fakt, że profesjonalne wyciszenie budy wymaga niestety dość dużych inwestycji. A tutaj chyba nie mamy na myśli wyciszenia na max. Poza tym w swoich kontaktach z piecami (prawie 16 lat), przeszedłem przez co najmniej 5 obudów do PC-ta szukając powodów co jakiś czas występujących zwisów, i niebieskich ekranów i szumu z wiatraków. Ostatecznie "olałem" fajnie wyglądające obudowy a skupiłem się na solidnym zasilaniu i markowej płycie z dobrą sekcją zasilania (co istotne jest przy kręceniu). Jeśli tylko dobrze powiązane są wiązki przewodów i zasilacz ma dodatkowo odłączane przewody to MOŻNA spokojnie prawidłowo ustawić przepływ powietrza praktycznie w każdej średnio kosztowej obudowie. Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o profesjonalne wyciszenie ani wygląd, a o jakość wykonania, którą Antec 300 wyprzedza obudowy droższe o 100 zł. Taki IBOX to zwykły shit, który rozleci ci się pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać na zasilacz ponad 600W dlatego biore slabszy i mysle ze na pewno wystarczy z tego co czytalem na innych forach.

 

Mam takie pytanie: czy bedzie możliwe podłączenie pod ta plyte starego dysku IDE (320GB Seagate) i równocześnie nowego WD na SATA żeby móc przekopiować dane ze starego na nowy spod windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na pobór prądu w przypadku X4@3GHz i GTX280 na PCLabie. Widzisz by doszedł do 500W? 550W styknie spokojnie nawet na grzałce X4.

 

PS X4 to najwieksze grzałki na rynku ;)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Odpisali mi ze sklepu w ktorym chcialem kupic tego GTX-a 280 od GALAXY, że jest niedostepny u nich i proponuja jakas inna karte duzo drozsza. Na Allegro ten GALAXY jest po 1299zł wiec tego chyba bede musial wziac za taką cene.

 

Koszta poszły w górę wiec mysle na czym by tu zaoszczedzić.

 

Co myślicie o tym śmiesznym zasilaczu?

http://www.allegro.pl/item552201782_550w_s...b_ide_sata.html

Czy posiada on wszystkie potrzebne wtyczki do grafiki itd?

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup coś normalnego, a nie tego Codegena.

 

Za 80zł producent nie jest w stanie wpakować do środka tego samego co w Chieftecu za 250zł... ta różnica nie wynika tylko z marki. No chyba że jesteś elektronikiem i zamierzasz kupić ten zasilacz z ciekawości, w celu pomiaru napięć, sprawdzenia jakości podzespołów wewnętrznych i ogólnie szeroko pojętych testów. Jednak jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem kompa... odradzam kupowanie owego pudła. Wybierz coś z Szefa, Pentagrama itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsairy tez bardzo dobre. fajnie trzymaja napiecia [mierzone miernikiem]. jedyny mankament to twarde kable. ciezko je jakos sensownie ulozyc w budzie. chieftec/antec/bq tez pierwsza klasa. modecom mc tez swietnie sie sprawuje. mialem okazje go testowac i powiem ze jest godny polecenia. markowe 600-650w powinno wystarczy na taki config + oc xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wezme jednak tego Chiefteca.

 

http://www.allegro.pl/item550123488_super_..._pfc_gw_fv.html

 

Tam jest napisane że ma wtyczke pod PCI Express a czy obsługuje on też PCI Express 2.0?

 

A HDD bym wziął Seagate 7200.12.

Pare postów wyżej wszyscy odradzali mi ten dysk. Mówili, że dużo lepiej jest wziąć WD - cena ta sama.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...