Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Amd W Natarciu - Phenom X3 720be Oraz X4 810

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobisz jak chcesz ja takie testy przewijam bo zal mi czasu na ogladanie wykresow nie majacych przelozenia na rzeczywistosc.

No ale jesli uwazasz , ze przecietny user PPC spedza wiecej czasu w sandrze niz w Far Cry2 badz GTA IV to ok :)

Powiedz mi co bedziesz wiedziec po 10 testach w grach gdzie roznica wzgledem starego CPU bedzie miala rozrzut od 3 do 7%... Ze trzeba nowych patchy? Ile podzespolow/sterownikow wplywa na wynik w Cinebench R10 a ile w FarCry2?

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly wykres wahan FPS dla kazdego tytulu.

Na niektórych serwisach są te wykresy ... art. przez to jest mniej "zwięzły" więc nie polecam.

 

Co do testów w danych aplikacjach i tego czy testować CPU czy aplikację. Sądzę że powinno się testować użyteczność danego procesora więc sisoft sandra, super pi itp. syntetyki powinny być jedynie dodatkiem (z których można wręcz zrezygnować lub przynajmniej robić go na końcu).

 

Przydały by się testy w aplikacjach gdzie wykorzystywane są 4 rdzenie (więcej takich aplikacji), bo tak będzie wyglądała przyszłość (przyszłe gry/programy będą "optymalizowane na wiele rdzeni"). Czyli GTA4 , 3DStudio MAX - to powinno się znaleźć w teście.

 

Nie ma też testów pokazujących wydajność podczas ... odtwarzania filmów (FullHD X264 mają dosyć spore wymagania) {test odtwarzania można zrobić na zasadzie im mniej % obciążenia danego CPU tym lepiej}

 

Ja na miejscu redakcji starał bym się zebrać informacje czego użytkownicy chcą ... tak aby testy spełniały ich wymagania (może jakaś ankieta?). Tak więc nie ma się co denerwować tylko trzeba wyciągać wnioski aby było lepiej (to nawet dobrze że ten test nie jest jakiś wspaniały bo kolejny prawdopodobnie będzie lepszy ;) )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też testów pokazujących wydajność podczas ... odtwarzania filmów (FullHD X264 mają dosyć spore wymagania)

Pentium Dual Core T2390 + 3GB RAM wystarczaja (oczywiscie w komplecie dzwiek 5.1 AC3, DTC lub FLAC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co bedziesz wiedziec po 10 testach w grach gdzie roznica wzgledem starego CPU bedzie miala rozrzut od 3 do 7%... Ze trzeba nowych patchy? Ile podzespolow/sterownikow wplywa na wynik w Cinebench R10 a ile w FarCry2?

 

EOT

Na pewno wiecej niz po 10 wykresach z syntetykow, ktore testuja sobie jakistam podsystem nie wiedzac jak to wplywa na ogolna wydajnosc systemu.

 

Tak jak pisal Kyle te programiki powinny byc zaledwie dodatkiem, a u nas jest nawrzucane tego syfu wiecej niz realnych przydatnych do czegos aplikacji.

 

Ale po EOT na koniec postu widze, ze nie chodzi wam o jakakolwiek dyskusje bo jestescie okopani na szancach jedynych slusznych pogladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby totalnie zakonczyc temat testow: w testach CPU powinny znajdowac sie tylko i wylacznie testy syntetyczne. Czemu? Bo on pokazuja roznice pomiedzy procesorami i architekturami. Wasze "testy programow uzytkowych" nijak sie maja do rzeczywistosci, bo pokazuja w wiekszosci przypadkow tylko jedno: lubie Intela albo AMD. Tak samo gry. To ja sie pytam: mam testowac procesory czy oprogramowanie, bo juz sam nie wiem.

Kyle już mniejwiecej odpowiedział,nie wiem dlaczego się upierasz nad tymi sytetykami to totalna bzdura dla kowalskiego,jak Kyle napisał gdzie audio,gdzi grafika 2d/3d jest tyle programów żeby pokazać taką różnicę w codziennym użytkowaniu a nie syntetyki i nie ma to nic wspólnego którą markę się lubi a o podjęcie decyzji Kowalskiego co ma wybrać jak przeglądnie takie testy bo po waszych syntetykach może obudzić się w nocniku.

Co nie da się różnic pokazać w DivX,x264,3dsmax,photoshop,Sony Vegasfolding home,wymieniać dalej i napewno nie są to testy opragramowania jak to ujmujesz.

 

Maxforce litosci... To jest art nt CPU a nie grafik. Dodaj do tego fakt ze wiekszosc takich testow powinna miec realne odzwierciedlenie - czyli nie timedema tylko normalne granie + caly wykres wahan FPS dla kazdego tytulu.

czy odezwałem się coś na temat gier w swoim narzekaniu ale wybacz nie pamiętam,ujołem tylko że dzieki że chociaż znalazły się 3 gry i dwie aplikacje w waszym artykule bo reszta to syntetyk. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce

Powiedz mi kim jest grupa docelowa X3 i X4? Bo IMHO przecietnemu Kowalskiemu starczy X2@srednie o/c. Moze Photoshop, moze x264. Za duzo syntetykow? OK, niech ryba umiesci na osobnej stronie klauzule 'czytasz na wlasna odpowiedzialnosc testy syntetyczne' ktore troche realnie rzuca swiatlo na zmiane w architekturze nowego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce

Powiedz mi kim jest grupa docelowa X3 i X4? Bo IMHO przecietnemu Kowalskiemu starczy X2@srednie o/c. Moze Photoshop, moze x264. Za duzo syntetykow? OK, niech ryba umiesci na osobnej stronie klauzule 'czytasz na wlasna odpowiedzialnosc testy syntetyczne' ktore troche realnie rzuca swiatlo na zmiane w architekturze nowego CPU.

jednemu starczy drugiemu nie to są pojęcia względne a różnice możecie pokazać w normalnych programach,nadal się upieracie nad tymi syntetykami jak by to była wyrocznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też testów pokazujących wydajność podczas ... odtwarzania filmów (FullHD X264 mają dosyć spore wymagania) {test odtwarzania można zrobić na zasadzie im mniej % obciążenia danego CPU tym lepiej}

Tylko po co pokazywać test obciązenia podczas odtwarzania video, kiedy w realnych warunkach cpu i tak bedzie odciązony przez kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednemu starczy drugiemu nie to są pojęcia względne a różnice możecie pokazać w normalnych programach,nadal się upieracie nad tymi syntetykami jak by to była wyrocznia.

Tyle ze za kazdym razem przy premierach nowych platform wychodza braki w supporcie softu dla nowego sprzetu. Bije po prostu do tego ze to co wyglada na marginala roznice w normalnych programach moze pozniej odbic sie czkawka. I tak samo moze byc z syntetykami.

No i nie uwazasz ze lepiej trzymac sie jednego 'srodowiska' zamiast przeskakiwac raz gry raz syntetyk i dobierac tak testy zeby bylo widac realna wydajnosc a nie pisac art pod producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się test Phenomów na e-giełdzie, jest więcej aplikacji i gier, no i X3 oceniony jest dość krytycznie.

i dziwisz się w syntetykach to nie wyjdzie a w realnym praniu choć na Pure w Crysis też wyszedł problem na X3 co widać gołym okiem ale Ryba nawet o tym nie wspomniał tylko ogólnikowo opisał wydajność.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co pokazywać test obciązenia podczas odtwarzania video, kiedy w realnych warunkach cpu i tak bedzie odciązony przez kartę graficzną?

H264 na pewno jest dekodowane przez GPU ... ale X264 raczej nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwszą jaskółkę :wink:

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Ph...alog,kat,13294/

 

Ktoś chętny :?: AMD Phenom II Triple-Core 710 BOX za jedyne 599 zł :damage_wall:

 

 

Chyba kupię coś pokroju X3 8450-8650 i poczekam aż złotówka się wzmocni oraz dystrybutorzy oprzytomnieją. Może X4 920 w wakacje osiągnie cenę 700 zł lub nawet poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H264 na pewno jest dekodowane przez GPU ... ale X264 raczej nie bardzo.

I mamy Ci wierzyć bo tak napisaleś? Jednak bardziej uwierze w to co pokazuje mi menedzer zadań przy prawidłowo skonfigurowanym odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* nVidia series 8*, (9)xxx and GTX or newer.

* ATI Radeon HD series 3000 and 4000 or newer.

Wielkie dzięki za pomoc. Moja karta po prostu nie potrafi dekodować (czyli niebawem musi być wymiana). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat 10? Ponieważ to jest rozsądne minimum aby zobaczyć jak dany procesor jest wydajny. Jak zachowuje się w poszczególnych grach w jakich wypada lepiej a w jakich gorzej, gry tworzone są na różnych silnikach. Mając test w 10 tytułach możemy już określić jak kształtuje się wydajność danego CPU względem procesorów konkurencji. Do tego powinny dojść testy w aplikacjach nie "syntetykach" bo to nic nie daje. I mamy w miarę obiektywny obraz danego CPU, możemy z tego stworzyć już jakaś konkretną recenzję.

Komputer nie słuzy tylko do grania, szczególnie taki z procesorem wielordzeniowym. Kolejna sprawa - gry sa najgorszym mozliwym testem do sprawdzania wydajnosci procesora ;) . Wyniki sa zalezne od kazdego innego podzespolu w komputerze(w skrajnym przypadku nawet karty sieciowej), wersji i ustawien gry, pomysłów marketingowców oraz 'wyobraźni' programisty :lol2: . Do tego nikt do tej pory nie znalazł sposobu na idealne odwzorowanie realnej rozgrywki i powtarzalnosci testów.

 

wprime,pc mark,super pi,everest,sandra,marki po co to,to jest żałosne nie lepiej coś z czego ludzie będą mieli użytek a nie podniecać się numerkami nie mającymi nic wspólnego z wydajnością.

Przy uzyciu dwóch syntetyków zmierze ci wiarygodnie wydajność każdego procesora w aplikacjach jednowatkowych. Jednen syntetyk w wypadku wielowatkowych. Od Pentium MMX po i7 wyniki beda zgodne z osiagami w "programach uzytkowych".

 

Ile podzespolow/sterownikow wplywa na wynik w Cinebench R10 a ile w FarCry2?

Cinebench - procesor, opoznienia podsystemu pamieci i - o ile bierzemy pod uwage 32bit i 64bit - takze system operacyjny.

FarCry2 - jw. + cała reszta ;)

 

Tak jak pisal Kyle te programiki powinny byc zaledwie dodatkiem, a u nas jest nawrzucane tego syfu wiecej niz realnych przydatnych do czegos aplikacji.

Jakie to sa przydatne do czegos aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy uzyciu dwóch syntetyków zmierze ci wiarygodnie wydajność każdego procesora w aplikacjach jednowatkowych. Jednen syntetyk w wypadku wielowatkowych. Od Pentium MMX po i7 wyniki beda zgodne z osiagami w "programach uzytkowych".

 

 

no to czekam,wiadomo nie jesteś wstanie zobrazować realnej wydajności w aplikacjach na syntetykach,to że ci wyjdzie w syntetyku że procesor X jest lepszy nad procesorem Y nie przełoży się na aplikacje wiarygodnie,no ale czekam

Przykład

3D Studio Max -rendering

pII 940 bije tu q9450

gdzie w syntetycznej aplikacji obrazującej jak procesor ma się zachować w tym programie już jego wydajność plasuje się pomiędzy q9300/q9400

i nabywca patrząc na ten syntetyk co wybiera,ale patrząc na realną aplikację jest co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz przestudiuj architekture i zasade działania Q9xx oraz p2 940, po czym sprawdz w jaki sposób działa rendering w 3DS i wyciagnij wnioski.

ja wiem jak działa tylko podałem ci przykład jak syntetyk ma tu do pokazania do realnego użytkowania ale jak tego zrozumieć nie można co cię nie będę przekonywał,od dzisiaj wybieramy procesory po testach syntetycznych :wink:

bo to wyznacznik wydajności

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...