Skocz do zawartości
Miedzcu

Drukarka Wielofunkcyjna Dla Studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) potrzebuje rady fachowców- tym razem rozchodzi się o drukarkę wielofunkcyjną. Lub coś podobnie funkcjonalnego

Najważniejsza dla mnie jest cena startowa (bez limitu- gdyż na razie zbieram informacje ale wiadomo że powiła być w granicach rozsądku) i koszt druku (oczywiście chodzi o jak najniższy).

 

Sam nie wiem jakiego typu ma to być drukarka (laserowa/atramentowa). Ważniejsze są dla mnie rzeczy podane wyżej.

 

Używać będę ją jako student (czyli około druk dwóch sprawozdań w tygodniu, jakieś tam zagadnienia do przygotowania na zajęcia no i obszerne listy z pojęciami na egzamin-nie wspominając o tych mniejszych listach- ściągi :D ) no i po za mną moja rodzina (tu raczej sporadyczne drukowanie).

 

Czy ma umieć drukować w kolorze? Tego sam nie wiem :D Wiadomo- czarno białe wykresy są jak najbardziej czytelne ale niech rodzice zachcą zdjęcie wydrukować a siostra jakiś pokazowy referat do liceum. Wtedy klapa. Fajnie by było umieć drukować w kolorze ale nie jest to konieczne. Traktuje to raczej jako dodatek podwyższający znacznie koszty niżeli mus posiadania co oczywiście może się zmienić po Waszych radach.

 

Na razie pod lupę wziąłem takie o to modele(oczywiście jestem otwarty na wasze propozycje i opinie):

 

1.Drukarka wielofunkcyjna laserowa (cz. b ): ~438,65 zł

Samsung SCX-4200

 

2.Drukarka wielofunkcyjna atramentowa: ~311,54zł

Brother DCP-357C

 

3.Drukarka laserowa + skaner: ~402zł

- SAMSUNG ML-1640

- EPSON PERFECTION V10

 

A może macie jeszcze inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Miedzcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz jednak drukował w kolorze to ja bym zrobił tak:

- Drukarka laserowa Xerox 3117 (toner umożliwia regenerację i za 10 - 20 złotych sam sobie napełnisz)

http://www.allegro.pl/item550984540_xerox_...10_nowa_fv.html

Co do skanera to się nie wypowiem, chociaż ten twój wydaję się być ok.

Ja od kilku ładnych lat używam Plusteka S 24 i mi wystarcza, ale to stare już jest oj i to bardzo :) Dlatego skaner moze poleci ci ktoś inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten scx4200 jest najlepszym wyborem, ksero i laser w jednym, stosunkowo prosta w regeneracji, ewentualnie tanie zamienniki! Wszystkie nowe samsungi maja mniejsza pojemnosc kasety na toner, wiec tylko ten model z samsunga powinien cie interesowac. Co istotne scx4200 nie sprawdzi sie jako skaner zdjec i tego typu materialow, wlasciwie to jest takie mini ksero.

 

Sam uzywam ml2010p i jak do tej pory wydrukowalem ponad 8000 stron bez najmniejszej awaii. Ten akurat model jest juz niedostepny zreszta podobnie bedzie z scx4200, to co jest na sklepach to koncowki. Nie daj sie naciagnac na jakies przechodzone uzywki, niedawno stalem przed podobnym wyborem drukarki dla mamusi ;) i po przeczytaniu wielu stron i opinii wybralem wlasnie scx4200.

 

Atrament na studia to pomylka!

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...