Skocz do zawartości
KaxxL

Zwrot Towaru, Zwrot Pieniedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pewna klientka postanowila zwrocic towar, no i zwracam kase. I mam zwracac cala kase [towar i przesylka] czy tylko za towar? Bo licze to w glowie i sie juz pogubilem maxymalnie ;)

 

Podam przyklad

Towar 200zl, przesylka 35zl. Na konto wplywa 235zl, no i wysylam odbiorcy, odbiorca chce zwrocic bo mu sie nie podoba to oddaje 200 czy 235zl?

 

Pozdro

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy... jeśli powiedzmy coś kupuję i oddaje do sklepu to wysyłam na swój koszt a jak coś kupiłem na allegro i sprzedawca poleciał w ch... (czyt. towar niezgodny z opisem) to byłbym za tym, żeby to on pokrył koszty wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani poprostu spodziewala sie czegos innego, wiele osob kupilo tylko Pani sie nie spodobalo, czyli koszty przesylki ma pokryc ona?

Kurier do jej domu i koszt przesylki od niej do mnie? Ja ze swojej strony dopilnowalem wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli towar nie miał żadnych wad, które mogłyby stanowić podstawę reklamacji, to koszty zabawy w odsyłanie ponosi klient. Jak odsyłasz TV po tygodniu bo Ci kolor nie pasuje, to przecież nie na koszt sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no i dostalem paczke i tak:

-brakuje foli na wyswietlaczu

-brakuje foli w ktora opakowany byl MP4

 

Ogolnie brakuje tez orginalnych foliowek na ladowarke, i na cale pudelko zeby sie plastik nie rysowal.. no i pudelko tez jest troszke popekane.

Jak mam to teraz jeszcze raz sprzedac jako nowe? Co o tym myslicie?

 

 

http://www.allegro.pl/item553625687_mp4_na...ny_promocj.html

 

link do aukcji

 

 

 

Kurde tyle pozytyw ostatnio dostalem za guitar hero, inne mp4 i teraz taki kwiatek ehh

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar ma wzrocic tak aby nie nosil sladow UŻYTKOWANIA....(rysy etc) reszta ma byc kompletna.

Babke bym ubil, skoro nie to czego sie spodziewala,to po co odklejala itd. pewnie jej kasa byla potrzebna i nagle zwrocila....grrrr...

Nie mow ze jej juz oddales kase? Ja kase oddalbym w momencie gdy towar bedzie ok..

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar ma wzrocic tak aby nie nosil sladow UŻYTKOWANIA....(rysy etc) reszta ma byc kompletna.

Babke bym ubil, skoro nie to czego sie spodziewala,to po co odklejala itd. pewnie jej kasa byla potrzebna i nagle zwrocila....grrrr...

Nie mow ze jej juz oddales kase? Ja kase oddalbym w momencie gdy towar bedzie ok..

 

Nie oddalem, napisalem jej meila ze takie cos mi odeslala. I napisalem na forum zebyscie doradzili.

Tez sie troche wkurzylem... gdy zobaczylem za brakuje wszystkich folijek w ktorych byla ladowarka, pudelko potem zobaczylem ze nie ma specjalnej foli na mp4 a na sam koniec okazalo sie ze nie ma foli na wyświetlaczu...

 

szkoda gadac, a teraz jak z przesylka bo raczej nie mam zamiaru jej oddawac kasy? Wyslac na swoj koszt to jej spowrotem czy jak?

 

Kurde no 150 pozytywow zawsze wszystko pakuje jak nalezy i moze wpasc negatyw nie z mojej winy . Ostatnio nawet poczatkujacy allegrowicz przelal 5zl za duzo to mu wsadzilem ta 5 do paczki.. a tu prosze ;/

 

Dzieki HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kaeres

 

Zobaczymy co odpisze. Brakuje tez malej srebrnej naklejki 8gb oraz kabel do kompa i sluchawki byly w oddzielnych woreczkach a teraz patrze ze sa w jednym. Takze sa kolejne rzeczy ktorych brakuje. Napewno mp4 nie jest w takim stanie jak wyslalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

folię zdjęłam od razu po otrzymaniu mp4, ponieważ była ona już prawie do połowy odklejona. Obie rzeczy, o których Pan pisze bez problemu można dostać w sklepach typu Media Markt i kosztuje to około 8-10zł góra. Pieniądze potrzebne na folię może Pan odliczyć od pieniędzy, które powinien Pan zwrócić za mp4. Mp4 NIE JEST UŻYWANA, więc to żadne oszustwo.

?????????????? Folia nie byla wcale odklejona do polowy jedynie byly z 3-4 bombelki powierza pod folia jak to w folijkach bez dociazenia...

 

 

Szczerze powiem ze mnie zdenerwowala. Zaraz napisze czy ona by chciala dostac taka mp4...

 

 

EDIT:

oszustwo odnosi sie do tego ze napisalem, gdybym wystawil ja jako nowa i w pelni kompletna bylo by to oszustwo

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????????????? Folia nie byla wcale odklejona do polowy jedynie byly z 3-4 bombelki powierza pod folia jak to w folijkach bez dociazenia...

 

 

Szczerze powiem ze mnie zdenerwowala. Zaraz napisze czy ona by chciala dostac taka mp4...

 

 

EDIT:

oszustwo odnosi sie do tego ze napisalem, gdybym wystawil ja jako nowa i w pelni kompletna bylo by to oszustwo

trudno dostaniesz nieuczciwego negatywa, ale w opisie wrzuc np likna do tego forum:) ja tez mam negatywa ale naprawde jak raz popuscisz takiej babie to potem bedzie wkurzala innych sprzedawcow...zryta baba i tyle...

ODESLIJ i krotka pilka MA WROCIC w calosci bez WYRAZNYCH sladow uzywania, kompletne opakowanie i wyposazenie.

NA TO SA PRZEPISY...a nie widzimisie i nie rozmawiaj z nia wogole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na negatywa i negu dla niej opisz "próbę zwrotu niekompletnego zestawu w stanie dalekim od fabrycznego" i dla mnie jako potencjalnego klienta negatyw od niej na Twoim koncie nie istnieje. Przy okazji jakbyś mógł, to zarzuć linka do aukcji, moja czarna lista lubi nowe wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno dostaniesz nieuczciwego negatywa, ale w opisie wrzuc np likna do tego forum:)

Linki są niestety moderowane przez allegro. Najwyżej można sprawę opisać na stronie "o mnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ww3.wm.pl/Tutaj-zwrocisz-towar--kto...ie-podoba,63907

 

a mnie to zastanawia:

Prawo to nie przysługuje w określonych przypadkach, m.in. nagrań audio-wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania oraz w przypadku aukcji internetowych, z wyjątkiem zakupu towaru od przedsiębiorcy w trybie „kup teraz”.

jak nie byla to aukcja kup teraz to nie ma sprawy i mowisz babie [czesc]

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie jestes przedsiebiorca. Napisz do niej ze przyslala Ci spowrotem niepelnowartosciowy produkt i go odeslesz do niej. Niech sama go sprzeda - zaczela uzywac to niech sie sama martwi. Sam dopelniles swoich obowiazkow. Mozesz takze powiadomic obsluge allegro i sie z nimi skonsultowac - chociaz ich odpowiedzi to jakby jakis robot pisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...