Skocz do zawartości
Yamnick

Wybór Smartfona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Problem jest jak w temacie - jestem na etapie wyboru fona do zmiany z obecnej Nokii E51 (z ktorej notabene jestem mega zadowolony) - telefon musze wybrac z tej oferty:

 

http://www.o2online.ie/webapp/wcs/stores/s...sting+customer/

 

Problem w tym, ze kompletnie nie wiem co wybrac - zaczynajac od najprostszego wyboru dla mnie - czyli Nokii E66 (jako rozwinieciu obecnego modelu, ktorego uzywam), a skonczywszy na dwoch modelach wymienionych w temacie - czyli Samsung Omnia lub BlackBerry Bold 9000.

 

W zwiazku z tym do Was mam takie pytania:

 

- czy ktos moze napisac cokolwiek o BlackBerry i jego OS ??

- czy ktos moze opisac jak sprawuje sie w praniu na codzien Omnia i jej WM ??

- moze ktos zna z autopsji baterie w tych fonach ??

 

Bede wdzieczny za wszelkie rady i wskazowki, takze te dotyczace innych modeli z O2.

 

Y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Problem jest jak w temacie - jestem na etapie wyboru fona do zmiany z obecnej Nokii E51 (z ktorej notabene jestem mega zadowolony) - telefon musze wybrac z tej oferty:

 

http://www.o2online.ie/webapp/wcs/stores/s...sting+customer/

 

Problem w tym, ze kompletnie nie wiem co wybrac - zaczynajac od najprostszego wyboru dla mnie - czyli Nokii E66 (jako rozwinieciu obecnego modelu, ktorego uzywam), a skonczywszy na dwoch modelach wymienionych w temacie - czyli Samsung Omnia lub BlackBerry Bold 9000.

 

W zwiazku z tym do Was mam takie pytania:

 

- czy ktos moze napisac cokolwiek o BlackBerry i jego OS ??

- czy ktos moze opisac jak sprawuje sie w praniu na codzien Omnia i jej WM ??

- moze ktos zna z autopsji baterie w tych fonach ??

 

Bede wdzieczny za wszelkie rady i wskazowki, takze te dotyczace innych modeli z O2.

 

Y.

Moze najpierw okreslisz sie do jakich zastosowan uzywasz telefonu?

Ja np jestem uzalezniony od MS Exchange w pracy i nie wyobrazam sobie zycia bez iPhona lub BlackBerry, obsluga maila na takiej Omni byla by dla mnie kara boska i meczarnia, wiec moze najpierw sprecyzujesz czego potrzebujesz?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest temat dotyczący wyboru komórek http://forum.purepc.pl/Telefony-komorkowe-...63-t192973.html

KrisJR mam bolda http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3206918

Zwolenników 'omni' jest tylu co jej przeciwników.

 

Podstawowe pytanie brzmi - do czego służy Ci telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem Omnie z tydzień ale ciągłe użeranie się z WM doprowadziło mnie do szału i oddałem ten tel... jedynym plusem była Automapa :)

 

blackberry - ciekawa zabawka i tak na prawdę jedynie co go wyróżnia to maile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać o Omnii.

- pracuje stabilnie i szybko jak na telefon z WM (przez około 3miesiące tylko 2 razy używałem przycisku reset)

- jak każdy telefon z WM i dotykowym ekranem czasami trzeba nacisnąć jakiś przycisk 2 razy, albo trafimy w jakiś inny, na początku to może trochę denerwować, po pewnym czasie staje się normą i nie zwracamy na to uwagi

- z baterią jest różnie, mój trzyma do 2 dni, niektórzy chwalą się, że co 5 dni ładują, oczywiście wszystko zależy od tego do czego używa się telefonu

Ja osobiście się przyzwyczaiłem i na tą chwilę nie zmieniłbym tego telefonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw okreslisz sie do jakich zastosowan uzywasz telefonu?

Ja np jestem uzalezniony od MS Exchange w pracy i nie wyobrazam sobie zycia bez iPhona lub BlackBerry, obsluga maila na takiej Omni byla by dla mnie kara boska i meczarnia, wiec moze najpierw sprecyzujesz czego potrzebujesz?

Exchange nie jest warunkiem sine qua non - mimo wszystko maile na tym bede jak najbardziej odbierac i wysylac. Generalnie - w zyci mam czy to bedzie jakkolwiek wspolpracowac z softem od MS - jestem do tego niezalezny w robocie.

Fjuczery z cyklu "must have" to:

- WiFI + VoIP

- porzadny edytor notatek/rozbudowany kalendarz/organizer

- czytelny w kazdych warunkach wyswietlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. WiFi jest i działa bez problemowo, na temat voip się nie wypowiem bo nie korzystam

2. Notatki są, czy porządne trudno powiedzieć, zależy co się przez to rozumie. Kalendarz jest bardzo rozbudowany, ja korzystam tylko z jego podstawowych funkcji, bo mi w zupełności wystarczają.

3. Jest czytelny, aczkolwiek w mocnym słońcu, robi się "mleczny".

 

Najlepiej by było samemu sprawdzić sobie każdy z telefonów bo jak wiadomo, każdemu odpowiada co innego ;)

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o wspolprace z ms exchange tylko ogolnie o wygode uzytkowania, ja klepe dwadziescia maili dziennie, jakbym mial to napisac patyczkiem to by mnie krew zalala, jezeli warunkiem dla Ciebie jest dobre wifi to rozumiem, ze masz zamiar na tym przegladac neta - tylko iphone :D

Omnia tez nie bedzie glupia, jakiekolwiek inne browsowanie bez uzycia touchscreena, przewijanie strony jakims dzojstikiem jest dla mnie sado maso i krok wstecz - wiec ogranicz sie do aparatow ktore takie cos posiadaja.

VoiP - zadziala raczej na kazdym urzadzeniu, o ile mi np skype nie udalo sie uruchomic na Omni - tzn uruchamia sie, ale odebranie rozmowy = zwis to sa zamienniki typu fring itp wiec to ci poleci na kazdym urzadzeniu

Czytelny w kazdych warunkach wyswietlacz - no nie bede pisal bo mi glupio :)

Dodam tylko, ze mialem "przyjemnosc" uzywac omnie, posiadalem blackberry bold, posiadam blackberry pearl, a teraz od kilku miesiecy pracuje na iphonie i cholernie ciezko wypowiada mi sie w tematach takich jak ten bo wszystko sprowadza sie do jednego :D

 

Jezeli dzisiaj stanal bym przed wyborem zakupu telefonu i nie mogl by to byc produkt apple to wzial bym BB Bold mimo braku touchscreena.

Po prostu do Windowsa Mobile po roku uzytkowania mam skaze.

 

Co dalej?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. WiFi jest i działa bez problemowo, na temat voip się nie wypowiem bo nie korzystam

2. Notatki są, czy porządne trudno powiedzieć, zależy co się przez to rozumie. Kalendarz jest bardzo rozbudowany, ja korzystam tylko z jego podstawowych funkcji, bo mi w zupełności wystarczają.

3. Jest czytelny, aczkolwiek w mocnym słońcu, robi się "mleczny".

 

Najlepiej by było samemu sprawdzić sobie każdy z telefonów bo jak wiadomo, każdemu odpowiada co innego ;)

Taaa, tylko na mojej wsi mam jednen "salon" O2 gdzie w zasadzie maja tylko najprostsze modele, na pytanie czy mozna obejrzec jest odpowiedz "nie" ... BTW - przy zakupie przez neta mam duzo fajnych bonusow, wiec i tak wyboru dokonam bez macania...

W Omni boje sie tego cholernego WM, a nikt sie nie dorobil wsrod znanych mi osobnikow tego fona...

 

Ale tu nie chodzi o wspolprace z ms exchange tylko ogolnie o wygode uzytkowania, ja klepe dwadziescia maili dziennie, jakbym mial to napisac patyczkiem to by mnie krew zalala, jezeli warunkiem dla Ciebie jest dobre wifi to rozumiem, ze masz zamiar na tym przegladac neta - tylko iphone

Omnia tez nie bedzie glupia, jakiekolwiek inne browsowanie bez uzycia touchscreena jest dla mnie sado maso - wiec ogranicz sie do aparatow ktore takie cos posiadaja.

VoiP - zadziala raczej na kazdym urzadzeniu, o ile mi np skype nie udalo sie uruchomic na Omni - tzn uruchamia sie, ale odebranie rozmowy = zwis to sa zamienniki typu fring itp wiec to ci poleci na kazdym urzadzeniu

Czytelny w kazdych warunkach wyswietlacz - no nie bede pisal bo mi glupio

20 maili nie bede trzepal, wiec spokojnie. Owszem - WiFi musi byc sprawne, mobilny dostep do neta to dla mnie byc albo nie byc jesli chodzi o wykonywana robote (dlatego net musi dzialac sprawnie, a telefon najlepiej wogole sie nie wieszac). Ad. VoIP - np. Fring na Noki dziala, ale wystepuja nagminnie duze lagi przy rozmowach - jakbym po kablu z lat 20 gadal z USA :D - nie wiem czy to procek niedomaga, czy to kwestia Symbiana - w nowym fonie wolalbym takich lagow nie miec, gdyz z Fringa korzystam nagminnie zarowno w domu jak i w pracy.

W kwestii przegladania netu - BB skreslasz ze wzgeldu na przeijanie - ok, przyjalem do wiadomosci.

Wyswietlacz - no coz, to wiem, widzialem - jest genialny, bez dwoch zdan...

Pytanie co do iPhone - normalnie sie na tym konfiguruje gmaila, yahoo itp ?? Jaki z wytrzymaloscia tylu obudowy (jesli dobrze kojarze to jest plastikowy) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, skoro net to dla Ciebie priorytet to po prostu przejdz sie do salonu O2 i pouzywaj go na iPhonie, nie chce juz Cie "przekonywac" sprawdz to na wlasnej skorze

Nastepnie po 10 minutach sporobuj to samo zrobic na dowolnym urzadzeniu z WM z touchscreenem

Jako, ze na iP nie ma skype, ale jest fring to wyglada to tak - po wifi jest bajka, bo 3g jest 1-2? sekundowy lag i musisz "poczekac" na druga osobe.

Co do konfiguracji to gmaila czy yahoo ustawia sie z palca po podaniu maila i hasla.

 

Ale ogolnie co do calego telefonu to z systemem operacyjnym mozesz zrobic wszystko, ale tylko wtedy jak wgrasz zlamany soft, na oryginalnym sofcie na poczatku bedzie dobrze, ale po 2 miesiacach moze ci byc malo, a niektore funkcje moga ci sie wydawac irytujace, jak cos to sluze pomoca :) choc i tak uwazam, ze irytowanie sie iP a telefonami z WM to inna bajka, w WM jest tak wszystko porabane, ta platforme moze uratowac tylko WM7, ale jeszcze troche czasu do premiery jest.

 

Wykonanie - przod bardzo dobrze, tyl troche tandeta, tzn nie odbiega od normy, ja po 2 miesiacach przestalem zwracac uwage na ryski.

 

--

Jezeli nie potrzebujesz robic z WM nawigacji samochodowej, a zdjecia telefonem nie doprowadzaja cie do orgazmu to wez iphon'a, nie bedziesz zalowal :)

 

iphone-3g-czy-samsung-omnia.html

tu masz dobry temat - przede wszystkim nie na zasadzie (slyszalem z radia/telewizji/onetu, ze omnia jest *** wiec wez iphone) tylko opinie ludzi ktorzy zetkneli sie z tym sprzetem

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial to napisac patyczkiem to by mnie krew zalala,

Problem patyczka zalatwia się instalacją dodatkowej klawiatury ekranowej bo domyslnej wlasnie inaczej się uzywac na WM nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę przyznać, że pod względem przeglądania neta iP jest lepszy od Omnii. Szczególnie pod względem obsługi Touchscreena. Jest jakby to powiedzieć bardziej kontaktowy i lepiej reaguje na polecenia.

Natomiast pod względem stabilności ja mam inne doświadczenia :D W przeciągu 10min przeglądania neta iP kolegi wymagał 2razy reseta, bo przestał kompletnie reagować, a ja na mojej Omnii jeszcze nigdy tego nie doświadczyłem ;) pomijając krótkotrwałe lagi.

 

@SGJ

akurat w Omnii są 3 alternatywne klawiatury Samsunga, tak więc problem wgrywania czegokolwiek odpada ;)

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem patyczka zalatwia się instalacją dodatkowej klawiatury ekranowej bo domyslnej wlasnie inaczej się uzywac na WM nie da.

Mozesz zalinkowac, chetnie podrzuce koledze ktory ma Omnie

 

torque - tak zgadza sie, ale zadna z nich nie nadaje sie do pisania z palca

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patyczka w ogóle nie używam. Leży w mojej szufladzie, a SMSów w miesiącu wysyłam 200-400 i około 90% piszę z palca i nie stanowi to najmniejszego problemu.

Brat parę razy się bawił i mówił, że nie da się tym posługiwać bez rysika, to samo mówi moja dziewczyna, która ma problemy nawet z wejściem do menu :D a jak telefon jest w moich rękach pytają się jak to robię.

To jest po prostu kwestia przyzwyczajenia i "wyuczenia" obsługi ;)

 

PS. cały czas używam klawy a'la blackberry

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patyczka w ogóle nie używam. Leży w mojej szufladzie, a SMSów w miesiącu wysyłam 200-400 i około 90% piszę z palca i nie stanowi to najmniejszego problemu.

Brat parę razy się bawił i mówił, że nie da się tym posługiwać bez rysika, to samo mówi moja dziewczyna, która ma problemy nawet z wejściem do menu :D a jak telefon jest w moich rękach pytają się jak to robię.

To jest po prostu kwestia przyzwyczajenia i "wyuczenia" obsługi ;)

 

PS. cały czas używam klawy a'la blackberry

Tylko ja nie mam delikatnych raczek i paluszkow :]

 

@ kucyk

 

bawiłem się iP - i wiem ze jest OK - przekonuje mnie tez Twoje ew. pomoc w "zapewnieniu pelnej funkcjonalnosci" ;) Do nawigacji w aucie mam ... nawigacje, a do focenia aparat :) Ew. w miescie, na piechote moge sie wspomoc GPS w fonie...

Koniecznie musze gdzies obmacac Omnie :unsure:

 

Dzieki za linka - wlasnie czytam

 

Pytanie: czy 1 gb transferu danych/m-ac starczy do ew. korzystania z GPS i innych netowych fjuczerow w iP ?? (oczywiscie jesli bede poza zasiegiem WiFi ;) )

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam delikatnych raczek i paluszkow :]

Ja niestety też ;) dlatego muszę używać dwóch rąk, bo kciukiem to co najwyżej wybiorę numer z ulubionch :lol2:

 

Pytanie: czc 1 gb transferu danych/m-ac starczy do sprawnego korzystania z GPS i innych netowych fjuczerow w iP ?? (oczywiscie jesli bede poza zasiegiem WiFi ;) )

W zupełności wystarczy.

Kolega ma iP z 0.5GB/msc i rzadko wykorzystuje więcej niż 100MB, korzystając czasami z neta i GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też ;) dlatego muszę używać dwóch rąk, bo kciukiem to co najwyżej wybiorę numer z ulubionch :lol2:

 

 

W zupełności wystarczy.

Kolega ma iP z 0.5GB/msc i rzadko wykorzystuje więcej niż 100MB, korzystając czasami z neta i GPS.

Dobra Panowie, bajabongo, ale nikt nie napisal ile w iCudzie wytrzymuje bateria ?? W E51 wytzrymuje mi przy moim uzytkowaniu od 2 do 3 dni - nie spodziewam sie wyniku gorszego niz 2 pelne dni w iP...

 

torque - no to fajnie, nie mam innej opcji tylko 1 GB neta w abonamencie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam delikatnych raczek i paluszkow :]

 

@ kucyk

 

bawiłem się iP - i wiem ze jest OK - przekonuje mnie tez Twoje ew. pomoc w "zapewnieniu pelnej funkcjonalnosci" ;) Do nawigacji w aucie mam ... nawigacje, a do focenia aparat :) Ew. w miescie, na piechote moge sie wspomoc GPS w fonie...

Koniecznie musze gdzies obmacac Omnie :unsure:

 

Dzieki za linka - wlasnie czytam

 

Pytanie: czy 1 gb transferu danych/m-ac starczy do ew. korzystania z GPS i innych netowych fjuczerow w iP ?? (oczywiscie jesli bede poza zasiegiem WiFi ;) )

 

Dobra Panowie, bajabongo, ale nikt nie napisal ile w iCudzie wytrzymuje bateria ?? W E51 wytzrymuje mi przy moim uzytkowaniu od 2 do 3 dni - nie spodziewam sie wyniku gorszego niz 2 pelne dni w iP...

 

torque - no to fajnie, nie mam innej opcji tylko 1 GB neta w abonamencie ;)

1gb starczy ci spokojnie, mnie kiedys poszlo okolo 500MB ale caly czas jezdzilem na "nawigacji"

2 pelnie dni w iP to tylko przy malym uzytkowniu, zapewniam cie ze ten telefon nie da ci spokoju, bedziesz kila razy dziennie zagladal do app store itp wiec na bank bedziesz odpalal jakies glupie aplikacje i gierki, ten telefon nie ulezy ci w kieszeni zobaczysz, jak dojdzie duzo dzwonienia i net to jeden dzien to jest maks

problem rozwiazuje dock - przychodzisz do domu, stawiasz iP na docku i sie laduje jednoczesnie zapewniajac sync z kompem, swietna sprawa, duzo wygodniejsze niz celowanie kabelkiem, na dodatek iP bardzo szybko sie laduje, przy moim intensywnym uzywaniu, pol godziny wieczorem po przyjsciu z pracy i pol godziny przed wyjsciem rano na docku wystacza do pelnego naladowania i uzytkowania przez caly dzien

wedlug mnie bateria mogla by byc lepsza (a ktora nie) ale tragedii nie ma, gdybym wylaczyl automatyczne sprawdzanie poczty to pewnie ten czas by sie jeszcze wydluzyl

tu masz dock'a, prawdziwym sk*** ze strony apple jest jego brak w komplecie, pewnie go dokupisz bo fajnie wyglada + jest bardzo wygodny

Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1gb starczy ci spokojnie, mnie kiedys poszlo okolo 500MB ale caly czas jezdzilem na "nawigacji"

2 pelnie dni w iP to tylko przy malym uzytkowniu, zapewniam cie ze ten telefon nie da ci spokoju, bedziesz kila razy dziennie zagladal do app store itp wiec na bank bedziesz odpalal jakies glupie aplikacje i gierki, ten telefon nie ulezy ci w kieszeni zobaczysz, jak dojdzie duzo dzwonienia i net to jeden dzien to jest maks

problem rozwiazuje dock - przychodzisz do domu, stawiasz iP na docku i sie laduje jednoczesnie zapewniajac sync z kompem, swietna sprawa, duzo wygodniejsze niz celowanie kabelkiem, na dodatek iP bardzo szybko sie laduje, przy moim intensywnym uzywaniu, pol godziny wieczorem po przyjsciu z pracy i pol godziny przed wyjsciem rano na docku wystacza do pelnego naladowania i uzytkowania przez caly dzien

wedlug mnie bateria mogla by byc lepsza (a ktora nie) ale tragedii nie ma, gdybym wylaczyl automatyczne sprawdzanie poczty to pewnie ten czas by sie jeszcze wydluzyl

tu masz dock'a, prawdziwym sk*** ze strony apple jest jego brak w komplecie, pewnie go dokupisz bo fajnie wyglada + jest bardzo wygodny

kucyk - pewnie masz racje i po przeczytaniu tego linka ktorego zapodales mi wczesniej sklaniam sie coraz bardziej do iP. Anyway - jak bede mial okazje obmacac omnie to to uczynie, a co do stacji dokujacej - pewnie masz racje, ale to sie w praniu okaze. Pewnie nie sa to jakies starszne koszta na ebayu ;). Pytanie tylko jak dlugo tak traktowana bateria pozyje (chodzi mi o tak czeste ladowanie) - ale pewnie zanim zdazy zdechnac to bede chcial nowy fon ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak dlugo tak traktowana bateria pozyje (chodzi mi o tak czeste ladowanie) - ale pewnie zanim zdazy zdechnac to bede chcial nowy fon ;).

Stary nie mam pojecia, po prostu wchodze do domu i rzucam iP na dock'a, na razie robie tak pol roku i nie widze roznicy, a i tak moim nastepnym telefonem bedzie iP 4G ;), czy myslisz, ze ktos w ROI zawraca sobie glowe tym ile bateria pozyje, przeciez dzieciom tego telefonu nie bede trzymal :>

 

Jeszcze zapomnialem napomniec - bez wzgledu na to co wezmiesz dowiedz sie czy firma bedzie w stanie wziac ci do tego ubezpieczenie, to jest jakies 7e na miecha w O2 i jesli rozwalisz, zgubisz telefon to dostajesz nowy. Kumpel po dwoch miechach od zakupu byl w Portugalii i autentycznie zgubil iP i po powrocie dali mu nowego, warto :)

Wiec jak sie tyl porysuje po roku tak, ze nie bedziesz mogl na niego patrzec, albo bateria przestanie dzialac, mowisz, ze zgubiles i masz nowy, piekna sprawa :)

http://www.o2online.ie/wps/wcm/connect/O2/...+more/Insurance

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Zle mnie troche zrozumiales - dokladnie chodzilo mi o to, ze w ten sposob traktowanym MIO A701 bateria padala po 8 miechach ;) Ale mam nadzieje, ze tu troche lepsze ogniwo jest... Ubezpieczenie nie jest u nas obowiazkowe, ale mysle ze warto je z wlasnej kieszeni pokryc (z oferty wynika ze przy zakupie via net to bedzie 6E/m-ac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie .. a zamulanie systemu zależy od wersjii ROMu telefonu .

Pierwsze romy ile się nie mylę z plusa zamulały ostro i były problemy .

Ja kupiłem nowego normalnie w sklepie rom z tamtego roku są juz nowsze.

Ale system śmiga ok żadnego zmulenia ani zwisów ....Mam porównanie z działaniem względem N95 8G ( żony ) na symbianie ..

To omnia to rakieta .... Dużo daje w Omni to że ma procka 624 Mhz . Ramu mimo iż jest go 128 nie udało mi się jeszcze zapchać ... i podczas normalnego

użytkowania raczej go nie zapchasz ( w WM trzeba pamiętać o zamykaniu aplikacji przez menagera niktórych bo X daje pracę w tle )

zresztą łatwo sprawdzić co chodzi w danej chwili .... zresztą jest programik dzięki któremu można zamykać przez X .

aplikacje typu Automapa itd mają funkcję zakończ więc problemów nie ma . Automapa mimo wgranych masy POI nie zamula i śmiga szybciej niż Garmin XT w Noki.

Na początku dużo zabawy aby sobie wszystko poustawiać pod siebie ... ale potem bajka ...

nie będę ci opisywał ile trzyma bateria bo tutaj dużo zależności jest ... jedną z większych jest wersja Romu ale i tak bije konkuręcję na głowę.

ja mam w robocie bardzo Cięki zasięg i fon strasznie się męczy , trochę dzwonienia z 20 maili itd i nie ma problemu aby 4 dni wytrzymała.

Oczywiście na początku ją zajeździsz w jeden dzień ale z czasem jak zabawa się znudzi będzie git.

Nie zrażaj się pierwszymi zdjęciami - domyślne ustawienia aparatu , jest masa opcji ( luknij w necie ) jak ustawisz odpowiednio jest super.

Do muzy i filmów polecam Coreplayera wgrać ma fajny korektor ... a wtedy dzwięk bajka - lepszy niż w N95 .. słuchawki też są zdecydowanie lepsze

niż w noki dołączane do telefonów .... dzwięk jest głośny i czysty .... Teledyski wyglądają lepiej niż niż na Nce czy ipodzie , filmy też.

Kąt widzenia LCD jest też ok od N95 lepszy względem ipoda nie sprawdzałem .....

Jak lubisz bawić się systemem i aplikacjami to tlefon jest świetnym wyborem ..... chciałem brać HTC HD ... nie biorąc ceny pod uwagę .....

niestety wolny , rozdzielczość go zabija .... omnia to świetny kompromis rodzielczości LCD względem szybkością proca i pamięcią .

Jakbyś kupił Omnie .. na dzieńdobry kalibracja ekranu .... trzeba się nad nią bezpośrednio pochylić i dokladnie wskazać punkt po punkcie, proponuję coś bardziej precyzyjnego niż rysik ( użyłem wykałaczki ) .kalibracja pod kątem jest mało precyzyjna ze względu na oddalenie ekranu dotykowego.

A pisanie smsów też nie jest takie straszne 9 osobiście długie maile pisze ) .w pozycji poziomej klawiatura jest świetna i nawet grube paluchy trafiają .

Podczas normalnej obsługi można sobie spokojnie poradzić bez rysika .

Kupując Omnie trzeba wiedzieć że kupujemy praktycznie PDA , który działa pod WM , ten kto już działał pod WM napewno się nie rozczaruje.

Bawiłem się Wieloma PDA , kilka miałem i stwierdzam zdecydowanie że Omnia bije je na łeb , nie dość że mamy dobry telefon , aparat praktycznie najlepszy jaki jest dostępny w PDA. to do tego mamy multimedialny kombajn.

Do tego w Omni GPS działa naprawdę bardzo dobrze to jej jeden z atutów.

Ja wybrałem tego tela ze względu na :

możliwości WM

potrzebę wysyłania ,odbierania maila bezproblemowo

robienia przelewów przez neta ( czasami w trybie pilnym )

potzrebę zrobienia czasem fotek , które muszę szybko wysłać

i GPS , którego nie potzrebuję często ( raz . dwa razy w tygodniu i na urlopie )( więc nie ma sensu kupować nawigacji )

Ten kto nie wie co to WM może się rozczarować obsługą , ale i tutaj Samsung przygotował swoje menu aby ułatwić życie ....

Wybrać numer i zadzwonić też można jedną ręką .....

Do tego zapodając Spd mobile Schell + skórki , można sobie dowolkę zrobić , klawisze , ikony itd , zegary i inne bzdety , po klawiatóry na wzór

HTC , windows , Ipod , Xerpia ... aobsługa fona totalnie bez rysika ... ja jestem zadowolony z Omni i WM jest szybko i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche irytuja mnie opinie o obslugiwaniu urzadzen typu omnia z palca, ten ekran dotykowy nie ma prawa w ten sposob poprawnie funkcjonowac, np przy ciezszych stronach typu onet, gazeta.pl albo innych z duza iloscia linkow przewiniecie palcem strony graniczy z cudem, telefon dostaje czkawki i po prostu czesto odbiera nasz ruch jako klikniecie w linka, to samo jest z przewijaniem listy kontaktow, przwijasz w dol, nagle telefon zaczyna dzwonic do losowej osoby bo "stwierdzil" ze ja nacisnelismy, to nie tyczy sie Omni tylko wszystkich urzadzen opartych o ten typ wyswietlacza dotykowego

nie twierdze, ze sie nie da, jak testowalem omnie to robilem wszystko z palca - przyzwyczajenie z iP, kumpel ktory ja kupil nie potrafil jej obslugiwac z reki, ale po wejsciu na neta sie po prostu poddalem i poprosilem o rysik

nie zauwazylem, aby Omnia zamulala, bardzo fajnie wszystko pracowalo, no moze po za przegladarka internetowa, ta dostawala czasem czkawki

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo jest z przewijaniem listy kontaktow, przwijasz w dol, nagle telefon zaczyna dzwonic do losowej osoby bo "stwierdzil" ze ja nacisnelismy,

Tyle tylko ze wybranie kontaktu z listy na WM nie wykonuje jeszcze połączenia. Zeby zadzwonic trzeba jeszcze raz zdecydowac co chcemy robic(połaczenie, sms, wybór numeru jesli kontakt ma kilka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze wybranie kontaktu z listy na WM nie wykonuje jeszcze połączenia. Zeby zadzwonic trzeba jeszcze raz zdecydowac co chcemy robic(połaczenie, sms, wybór numeru jesli kontakt ma kilka)

dokładnie , po wybraniu kontaktu , pokazuje się dopiero okno co chcemy z nim zrobić , jaki numer , mail , sms czy wideorozmowa , dopiero kliknięcie na odpowieni element rozpoczyna rozmowę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68 - dzieki za opinie nt. Omnii. Jestem wlasnie po przeczytaniu kilku testow Omnii i kilku iP - i generalnie kazdy aparat posiada wady i zalety. Omnia leje iP jesli chodzi o GPS i otwartosc oprogramowania (chociaz tu juz nie tak wyraznie i wydaje sie ze juz niezbyt dlugo), natomiast przegrywa wlasnie ekranem, ktory jest dla mnie bardzo istotny. Oba telefony to kombajny, ktore chyba tylko kawy nie parza :). Wybor wcale nie jest prosty, ale po doswiadczeniach z WM na urzadzeniach MIO mam niezbyt mile skojarzenia i to jest to, co mnie glownie od urokliwego niewatpliwie Samsunga odrzuca...

Problemem jest tez to, ze iP moge sobie sam wytestowac i obamcac, a Omnie nie (musze sie oprzec na opiniach innych...) - a tutaj jest tylu zwolennikow co i przeciwnikow...

 

meeron - wlasnie dostarczyles mi duzy + na korzysc iP...

 

Jak narazie najmniej wiem o BB Bold - anglojezyczne testy chwala ten smartfon, ma wszystko co mozna sobie wymyslec. Jego niewatpliwym minusem zas co do iP i Omnii jest mniejszy, nie dotykowy ekran...

 

Coz - osiolkowi w zloby dano ...

 

Jest tu ktos z Irlandii u kogo moge pobawic sie Omnia :D ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz fajny tescik dotyczacy browsowania:

Mobile Browser Battlemodo: Which Phones Deliver The Real Web

 

Fenomenalnie Internet Exploder na WM wyrenderowal youtuba, tego powinni zabronic, dobrze, ze jest Operka :)

 

Na te 5 dni to ty sie nie napalaj, zaloz 2 maks 3, a przy bardzo intensywnym uzytkowaniu nawet jeden :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest w stanie dołożyć troche kaski, to polecam HTC Touch HD. Posiadam go od początku grudnia, jest niesamowity, dzięki ekranowi 3,8 cala internet przegląda się bardzo komfortowo.

Touch flo działa płynnie. Jeśli chodzi o procek 528mhz, czasami trochę zamuli, lecz są to naprawdę sporadyczne momenty. Ne pewno niesprawiedliwe są komentarze że HTC Touch HD z tym prockiem to bubel. Jedynym jego minusem jest bateria, działa góra 2 dni.

Moja dziewczyna ma Omnię, również polecam, głównie ze względu na mocną baterię oraz za obracane menu. Co prawda jakość obrazu razi w porównaniu z HTC touch HD, lecz nie zmienia to faktu, iż jest to fajny telefonik. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...