Skocz do zawartości
Yamnick

Wybór Smartfona

Rekomendowane odpowiedzi

tu masz fajny tescik dotyczacy browsowania:

Mobile Browser Battlemodo: Which Phones Deliver The Real Web

 

Na te 5 dni to ty sie nie napalaj, zaloz 2 maks 3, a przy bardzo intensywnym uzytkowaniu nawet jeden :)

iP i BB Bold zlaly reszte tak zlekka ... :blink: Szok, nie dogrzebalem sie tego wczesniej... Jesli testowany Epix to ten sam soft co Omnia (wynika z sieci ze bardzo podobny jesli nie ten sam...), to poprostu Samsung zostal zmasakrowany ... To moze byc gwozdz do trumny Omnii w moim wypadku :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze Androida nie ma w O2, z checia bym potestowal mimo tego, ze jest brzydki

tak jak ci mowie, jak nie potrzebujesz GPS'a i aparatu fotograficznego w telefonie, a przede wszystkim chcesz browsowac to iP

z Omnia krew cie zaleje, przewijanie stron i mimowolne "klikanie" w linki po kilku h doprowadza cie do szalu

to nie musi byc Omnia aby to przetestowac, wez jakiekolwiek urzadzenie z WM na pokladzie i uruchom na Operze internet

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze Androida nie ma w O2, z checia bym potestowal mimo tego, ze jest brzydki

tak jak ci mowie, jak nie potrzebujesz GPS'a i aparatu fotograficznego w telefonie, a przede wszystkim chcesz browsowac to iP

z Omnia krew cie zaleje, przewijanie stron po kilku h doprowadzi do szalu i mimowolne "klikanie" w linki

to nie musi byc Omnia aby to przetestowac, wez jakiekolwiek urzadzenie z WM na pokladzie i uruchom na Operze internet

Wiem - nie zapominaj, ze bylem "szczesliwym" posiadaczem MIO... Czyli od czasu WM 5 sie nic nie zmienilo... Bynajmniej tak mowi linkowany przez Ciebie test, ktory wlasnie trawie ... <_<

 

Corso - zerknij do pierwszego posta - mam ograniczony wybor ;). Niewatpliwie zastanawialbym sie nad htc - gdybym mogl :P

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - nie zapominaj, ze bylem "szczesliwym" posiadaczem MIO... Czyli od czasu WM 5 sie nic nie zmienilo... Bynajmniej tak mowi linkowany przez Ciebie test, ktory wlasnie trawie ... <_<

 

Corso - zerknij do pierwszego posta - mam ograniczony wybor ;). Niewatpliwie zastanawialbym sie nad htc - gdybym mogl :P

potwierdzam , do latania po necie nie kupuje się PDA czy tela z WM .... WM się wybiera pod kątem aplikacji ... w moim przypadku był to GPS i świetna synchronizacja z Outlokiem a neta w telu ( przeglądarki ) używam tylko sporadycznie do zrobienia przelewu .

Jak zalezy Ci na przeglądaniu stron to IP. a nie HTC czy omnia na WM

... i biorąc twoje preferencje pod uwagę myślę że BB będzie lepszy z tych co podałeś.... licz się z dość częstym ładowaniem.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam , do latania po necie nie kupuje się PDA czy tela z WM .... WM się wybiera pod kątem aplikacji ... w moim przypadku był to GPS i świetna synchronizacja z Outlokiem a neta w telu ( przeglądarki ) używam tylko sporadycznie do zrobienia przelewu .

Jak zalezy Ci na przeglądaniu stron to IP. a nie HTC czy omnia na WM

... i biorąc twoje preferencje pod uwagę myślę że BB będzie lepszy z tych co podałeś.... licz się z dość częstym ładowaniem.

Dla mnie telefon w pierwszym rzędzie ma być telefonem, w drugim maszynka do sms a dopiero potem cala reszta - w moim wypadku wlasnie najwazniejsze bede rozbudowane terminarze/organizery. szybki i latwy dostep do neta, jakosc i przejrzystosc wyswietlacza, bateria. Jesli do kompletu ma jakies inne fjuczery - ołkej, ale spazmow orgazmu to u mnie nie wywołuje... Do nawigacji mam GPS, do focenia odpowiedni aparat, do muzyki odtwarzacz, itp., itd.

Taki telefon z lini "biznes" ma byc poprostu zamiennikiem/uzupelnieniem laptopa, ktorego nie chce/nie moge nosic ze soba wszedzie (w mojej pracy nie wszedzie mozna wlaczyc lapka niestety...).

Fajnie, ze obecne tu modele o ktorych rozmawiamy sa tak rozbudowane i oferuja tyle mozliwosci - daja to naprawde duze pole manewru...

Pozostaje odpowiedziec sobie na pytanie, w ktora strone che sie udac ;) Na ten moment rysuje sie przewaga iPhone 3G nad BlackBerry Bold... Omnia zas narazie przegrywa - znalazlem w sieci dosc nieprzychylnych opinii o jej wyswietlaczu (co jak pisze jest dla mnie glownym warunkiem zakupu). Malo tego - internet na niej - coz, z tego co zobaczylem w sieci i wyglada, i chodzi kloacznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacza IP nic nie przebije , jest najlepszy i basta . Natomiast to jego jedyna zaleta.

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy po fonie .

BB jest zdecydowanie lepszym aparatem niz IP ....w przypadku gdy tel ma być zastępstwem dla lapka to zdecydowanie BB .... Ip to raczej produkt dla

młodych ludzi , którym potrzeba słuchania mp3 na telefonie ,prostota obsługi i menu ,bezproblemowy w obsłudze .

niestety moim zdaniem nie jest to tel biznesowy.

jednak przeglądanie netu będzie na nim najlepsza i takie są fakty . opinie na forach co do Omni czy HTC czy IP są rózne.

W polsce niestety jest moda na HTC " szpan " i dlatego dużo osób się podnieca nie mając go nawet w ręku i wystawia że jest naj naj itd ,

co do omni , powiem tylko że 90 % negatywnych opini wydają małolaty , którzy albo jej nie mieli i się bzdur naczytali , albokupili fona

i nie moga sobie z WM poradzić.

HTC jest świetnym produktem i tak samo Omnia moim zdaniem .

Też miałem dylemat przy zakupie , kasę do wydania miałem 2200-2300 , za ta kasę mogłem kupić HTC HD , ale było jedno ale , szybkość działania

niestety miewa przycinki i zmulenia tutaj niestety rozdziałka robi swoje i AM nie zawsze jest płynna .

Omnia dała w moim przypadku świetny kompromis rozdziałki do procka i cali ekranu.bawiłem się i HD i Omnią przez 5 dni nie bacząc na opinie w necie

jedyne co to test układu GPS sprawdziłem gdzie w Omni wypada najlepiej.

Największym problemem w PDA jest zawsze problem z romem telefonu bo to on ma wpływ na pracę urządzenia najwięcej a nie WM .

Dlatego kupowałem aparat poza operatorem .

Kupując HTC czy Omnie trzeba zdawać sobie sprawę z czym mamy do czynienia i czego możemy się spodziewać to są kombajny:

ja używam i potrzebuję w fonie :

Outloka -mail często ( + synchronizacja )

GPS - sporadycznie - raz , 2 razy w tygodniu ( dlatego nie inwestuję w Navinie ma sensu )

sms - praktycznie wcale

TELEFONU - Tu Omnia wypada rewelka i jest czysto i świetna jakość

aparatu - muszę czasem fotkę strzelić i mailem wysłać.

BT - też często muszę coś przesłać

Tego nie da mi IP

Muzyki nie słucham , filmów nie oglądam do filmów są telewizory :)

W moim przypadku WM to konieczność w Twoim nie koniecznie ....dlatego dalej uważam że BB będzie lepszy .... proponuję się pobawić

i IP i BB .Każdy dając opinię będzie bronił swego ...

Moim zdaniem IP , HTC i Omnia lub BB to są zupełnie inne urządzenia skierowane do innej grupy użytkowników i ciężko to porównywać

Każdy musi sobie sam zadać pytanie odnośnie tego do jakiej należy HTC i Omnia to PDA a IP to tylko SmartPhone ...

A co do jakości to BB bije wszystkie na głowę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ip to raczej produkt dla

młodych ludzi , którym potrzeba słuchania mp3 na telefonie ,prostota obsługi i menu ,bezproblemowy w obsłudze .

niestety moim zdaniem nie jest to tel biznesowy.

Powiedz mi konio w czym twoja Omnia jest bardziej biznesowa od iP bo chyba nie tym, ze mozesz przeslac kumplowi po BT eMPetrojke, nie moge tego pojac?

U mnie w firmie 3 pracownikow dostalo iP na testy od O2 i wszyscy razem nie maja zamiaru wracac do BB mimo, ze ten drugi jest strasznie biznesowy a ten pierwszy wcale.

Tak samo co do aparatu - mowisz, ze wysylasz zdjecia mailem, ja tez to robie, wczoraj np pstryklem takie foto ponizej i wyslalem kumplowi, jak dla mnie jest wystarczajace, aby osoba ktorej wysylam zdjecie mogla zapoznac sie z tematem, ale moze w twoim przypadku robisz zdjecia telefonem i nastepnie wysylasz do jakiejs redakcji, a oni to potem drukuja w gazecie, nie wiem, kazdy przypadek jest inny. Ja jak ide robic zdjecia do biore lustrzanke.

Dołączona grafika

Telefon + WM = swietna jakosc? Prosze cie przestan, bo bede zmuszony odeslac cie do tematow o biznesowych PDA z funkcja telefonu...

 

Yamnick - masz w firmie maila w MS Exchange?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi konio w czym twoja Omnia jest bardziej biznesowa od iP bo chyba nie tym, ze mozesz przeslac kumplowi po BT eMPetrojke, nie moge tego pojac?

U mnie w firmie 3 pracownikow dostalo iP na testy od O2 i wszyscy razem nie maja zamiaru wracac do BB mimo, ze ten drugi jest strasznie biznesowy a ten pierwszy wcale.

 

Yamnick - masz firmowego maila?

synchronizacja z outlokiem to podstawa ... i nie mówię tu o omni tylko o WM. to jest podstawa a mp3 , fotki czy inne bzdety to tylko dodatki

poprostu jedni używaja tela do zabawy inni do pracy .... to są podstawowe parametry doboru mam przeżyłem już 4 dekady i sie nie bawię fonem

poprostu potrzebuję go do sprawniejszej pracy , muszę mieć dostęp do maila i kontaktów w każdej chwili a potem trzeba to niestety zapodac na kompa zsynchronizować .

A fotki ... Pracuję w dziale jakości i często muszę fotkę walnąć i nie mam zamiaru biegac z aparatem po zakładzie i nie potrzeba mi jakości aparatu , potrzebuję w miare dobre makro i zdjęcie tekstu ... a na wakację tez biorę aparat a nie telefon do robienia zdjęć :)

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coz moze przebic synchronizacje jaka posiada iP, BB czy Omnia czyli technologie PUSH (kontakty, kalendarz, maile) ?

Przeciez na ta chwile nawet gmail nie ma push'a (dostepny dla MS Exchange, Yahoo) wiec co masz na mysli mowiac o lepszej synchronizacji w przypadku twojego telefonu?

 

A fotki ... Pracuję w dziale jakości i często muszę fotkę walnąć i nie mam zamiaru biegac z aparatem po zakładzie i nie potrzeba mi jakości aparatu , potrzebuję w miare dobre makro i zdjęcie tekstu ... a na wakację tez biorę aparat a nie telefon do robienia zdjęć :)

No i wszystko jasne, o to mi chodzilo, ty po prostu potrzebujesz lepszego aparatu w telefonie Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi konio w czym twoja Omnia jest bardziej biznesowa od iP bo chyba nie tym, ze mozesz przeslac kumplowi po BT eMPetrojke, nie moge tego pojac?

U mnie w firmie 3 pracownikow dostalo iP na testy od O2 i wszyscy razem nie maja zamiaru wracac do BB mimo, ze ten drugi jest strasznie biznesowy a ten pierwszy wcale.

Tak samo co do aparatu - mowisz, ze wysylasz zdjecia mailem, ja tez to robie, wczoraj np pstryklem takie foto ponizej i wyslalem kumplowi, jak dla mnie jest wystarczajace, aby osoba ktorej wysylam zdjecie mogla zapoznac sie z tematem, ale moze w twoim przypadku robisz zdjecia telefonem i nastepnie wysylasz do jakiejs redakcji, a oni to potem drukuja w gazecie, nie wiem, kazdy przypadek jest inny. Ja jak ide robic zdjecia do biore lustrzanke.

Telefon + WM = swietna jakosc? Prosze cie przestan, bo bede zmuszony odeslac cie do tematow o biznesowych PDA z funkcja telefonu...

Yamnick - masz w firmie maila w MS Exchange?

Tak mam - ale podkresle, ze jestem od tego niezalezny (mam dowolnosc wyboru zarowno typu jak i konfiguracji firmowego maila) ... Pytanie jedno tylko - jak wyglada oslawiona sprawa BT ?? Czy sluchawka Plantronics 360 bedzie banglac z iP czy nie ??

 

konio68 - zgodze sie z kucykiem - synchro iP lub BB z yahoo np. jest prostsze niz zabranie dziecku lizaka :). Co do "biznesowosci"... Coz - kazdy uwaza inaczej, u mnie polowa menadzerki ma cos z cyklu BB, iP, Nokia Eseries, a druga polowa nie umie dobrze esemesa wyslac i korzysta z 6310 ;) Kwestia potrzeb i podejscia.

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka znajomych miała problemy z synchronizacją ( nie wim jak na chwilę obecną mają ) , kontaktów , maila i kal ... albo kal był czysty albo żle zadania się kopiowały .... w necie też

trochę o tym pisamo , moze jusz jest ok po aktualizacjach softu ... natomiast poprzez active syns żadne problemy nie występują niezależnie od wersji autlooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam - ale podkresle, ze jestem od tego niezalezny (mam dowolnosc wyboru zarowno typu jak i konfiguracji firmowego maila) ... Pytanie jedno tylko - jak wyglada oslawiona sprawa BT ?? Czy sluchawka Plantonics 360 bedzie banglac z iP czy nie ??

 

konio68 - zgodze sie z kucykiem - synchro iP lub BB z yahoo np. jest prostsze niz zabranie dziecku lizaka :). Co do "biznesowosci"... Coz - kazdy uwaza inaczej, u mnie polowa menadzerki ma cos z cyklu BB, iP, Nokia Eseries, a druga polowa nie umie dobrze esemesa wyslac i korzysta z 6310 ;) Kwestia potrzeb i podejscia.

Nie mam pojecia czy akurat ta sluchawka bedzie smigac, ja mam jakas halomoto ;) i smiga, wez ja do salonu O2 i sparuj przed zakupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przejrzałem tylko pobieznie, gdyż na dokładną lekturę całości nie mam zbytnio niestety czasu w tej chwilii.

 

Porównywanie Bolda z IP czy samsungiem mija się zupełnie z celem gdyż są to 3 zupełnie inne konstrukcje przeznaczone do odmiennych grup docelowych odbiorców. O ile IP i omnia są choć trochę zbliżone do siebie pod względem funkcjonalności to BB to nie ten świat.

 

Zakup Bolda ma dla mnie sens tylko wtedy gdy intensywnie korzystasz z poczty za pomocą BB, sam dziennie klepie z niego po 40-50 maili i 3 razy tyle dostaje, jestem z niego w pełni zadowolony bo tą funkcję spełnia świetnie i nic więcej nie jest mi potrzebne. Jak ktoś oczekuje jednak uniwersalnej maszynki robiącej świetne zdjęcia, dającej komfort przeglądania www czy też korzystania z WLANu ( zasięg jego anteny jest delikatnie mówiąc kiepski, tam gdzie e71 łączy się bezproblemowo z siecią BB jej wogóle nie widzi) to niech sobie da spokój bo będzie go wyklinał i niepotrzebnie się męczył.

 

Przed zakupem BB Bolda warto się też przejsć do salonu i pobawić się trochę jego menu, nie każdemu odpowiada jego sposób nawigacji dlatego trzeba go przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...