Skocz do zawartości
qba

Asus P5q Se2 śledź Do Optycznego Wyjścia Audio.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem niedawno płytę główną Asus'a P5Q SE2 i mam problem z brakiem śledzia do wyjścia optycznego karty dźwiękowej.

Bardzo fajna firma, jaką jest Asus postanowiła, że mając "fizycznie" na płycie wyjście optyczne audio (piny) zbije troche kasy na śledziu, którego w zestawie nie było. Dzięki temu w specyfikacji ma wyjście optyczne, którego jednak nie uświadczyłem. A problem to poważny, gdyż moja wieża ma tylko jedno wejście spdif "klasyczne" i trzy optyczne. Za to DVD ma tylko "klasyczne" wyjście.

Tak to mniej więcej wygląda w instrukcji:

Dołączona grafika

A najgorsze jest to, że nigdzie nie mogę tego ustrojstwa dostać... :(

Mieszkam w Poznaniu i byłem już chyba w kilkunastu sklepach (komputerowych i elektronicznych) i jedyne co mi polecili, to konwerter na spdif'a zwykłego. Ale to opcja ostateczna, bo po pierwsze strata sygnału, a po drugie taki konwerter ma swój... zewnętrzny zasilacz. Moim zdaniem to już zbyt wiele... ;)

 

Czy ktoś mi może coś poradzić? Może ktoś ma na sprzedaż takie ustrojstwo?

 

ps. Jeżeli złe miejsce na takie pytania, to dajcie znać.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, że nie było tego w pudełku. Ja się dziwie, że nie można się w to zaopatrzyć samemu...

Napisałem wczoraj do Asusa i dostalem dzisiaj odpowiedz, ze oni czegos takiego nie sprzedaja (co jest interesujace, biorac poduwage, ze na sledziu na zdjeciu jest logo Asusa). Nasuwa sie wiec pytanie: po co na tej plycie "wyjscie spdif" skoro go nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem, ale udało mi się dorwać takiego śledzia do płyty Gigabyte.

I mam mały problem z końcówką. Na płycie wejście jakie jest widać ze zdjęcia w pierwszym poście. Natomiast ten śledź ma końcówkę kabelka taką:

 

Zdjęcie ogólne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy ktoś mi może poradzić jak, przy pomocy sprzetu dostępnego w przeciętnym gospodarstwie domowym, można przerobić tą końcówkę i wetknąć w wejście na płycie?

 

Generalnie mogę spróbować wyciągnąć kabelek od +5V i go podłączyć np. do drugiej kostki, której nie potrzebuje (tylko nie wiem czy będzie zdatna po moim wyciągnięciu z niej kabelków). Martwi mnie tylko to, że według specyfikacji od Asus'a to biały kabelek na tej złączce powinien być S/PDIFem a czarny groundem. A tutaj po grubości wygląda to na odwrót. Czerwony na pewno jest zasilaniem. Ale reszta... jak sądzicie?

 

Dla uproszczenia:

 

Na płycie mamy tak:...............A złączka wygląda tak:

 

[+5V]....................................[zasilanie (+5V?)]

[pusto]..................................[biały kabelek grubości tego od zasilania]

[s/PDIF]................................[czarny kabelek na oko dwa razy grubszy]

[GND]

 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. :)

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to czarny kabelek to gnd a biały sygnał. Na twoim miejscu bym się nie cackał za bardzo z przeróbką. Dorwij kabelek audio od cdromu (z tym mnie powinno być problemu). Obetnij końcówkę kabelka tak żeby można było zlutować go z kablami od tego śledzia co już masz. Oczywiście końcówkę ze śledzia też obetnij (nie będzie ona potrzebna).

 

EDIT: Możesz też zrobić przeróbkę bez ucinania (tylko przełożenie kabli) o ile końcówki będą pasować do złączki od cdromu. Bardzo przydatne narzędzie igła/szpilka.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...