Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na oku dwa dyski twarde natomiast nie wiem co lepiej kupić obecnie mam 120 GB Sata (tak mi sie wydaje ze sata) mam Asusa F3JP AS053C

 

Mam na oku te

 

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate...tection_82.html

 

 

oraz ten

 

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate...B_cache_90.html

 

i nie wiem co wybrać ten 320 GB ma 16 mega cache ten drugi ma wiecej GB aż 500GB ale 8 MB cache słyszałem tez ze 500GB jakos szybciej padaja ze sa bardziej awaryjne ze wzgledu na swoja wielkosc jak na 2,5 cala i teraz nie wiem czy sie łądowac czy nie czy te 8mb cache róznicy cos robi czy co :( nie wiem poradźcie mi cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się na WD? ja mam w lapie WD, w zewnętrznej obudowie, w stacjonarce też i zero problemów ;)

Co do tych co podałeś to ten pierwszy ma też 7200 obrotów a nie 5400 i NCQ więc będzie sporo szybszy od drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się na WD? ja mam w lapie WD, w zewnętrznej obudowie, w stacjonarce też i zero problemów ;)

Co do tych co podałeś to ten pierwszy ma też 7200 obrotów a nie 5400 i NCQ więc będzie sporo szybszy od drugiego.

 

Wiesz zawsze użytkowałem Seagate i nie miałem problemów wiec jakos zaufanie do tej firmy u mnie jest bardzo wysokie hmm a co proponujesz od Western Digital ? aa czyli ten 500GB to bład w opisie ze ma 5400 ? To moze co polecasz ? w takimbądz razie zalezy mi na dobrym dysku ale kusi mnie 500GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd w opisie, po prostu jeden ma 7200 obrotów (czyli jest szybszy), ale ma mniejszą pojemność, drugi za to jest większy ale wolniejszy bo ma 5400 obrotów. Więc wybór należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd w opisie, po prostu jeden ma 7200 obrotów (czyli jest szybszy), ale ma mniejszą pojemność, drugi za to jest większy ale wolniejszy bo ma 5400 obrotów. Więc wybór należy do Ciebie ;)

no dobrze ale ja was sie radze co byscie mi poradzili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czekam na wprowadzenie modelu jednotalerzowego 250GB z serii 7200.4 o oznaczeniu ST9250410ASG

Jest to najnowsza seria Momentus, jest szybszy od tamtej 320GB co podałeś (należy do starszej serii momentus 7200.3) mniej się grzeje i zużywa mniej papu z laptopowej bateryjki. Obecnie mam w laptopie 250GB WD Scorpio, wrzucony przez producenta. Pobór watów mimo 5400RMP 3x taki jak tego Seagate'a, o 2x mniej w średnim transferze i grzeje się jak skurczybyk.

Na rynku jest już dostępny model 500GB z najnowszej serii.

Tutaj znalazłem chyba najtaniej, ale i tak cenka odstrasza. Dlatego też czekam na 250GB.

http://www.znak.pl/index.php?cid=1362&...00+ST9500420ASG

 

Jeśli już bierzesz, bierz modele z G-Force protection. U Seagate modele wyposażone w to zabezpieczenie są dodatkowo oznaczone literką "G" na końcu oznaczenia modelu.

W WD Scorpio mam to zabezpieczenie i naprawdę działa. Trzymając uruchomiony laptop w ręku i szarpiąc nim delikatnie włącza się - słychać jak głowicie parkują poza talerzami. Kładąc na biurko nie musisz się już przejmować stratą danych, gdy się wyślizgnie i uderzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymieniać już teraz i chcesz, żeby komputerek w miarę normalnie chodził, to bierz tego 7200.3 320GB.

Mój kumpel go kupił, bo sypał mu się w lapie jakiś Samsung 120GB i jest naprawdę zadowolony. Naprawdę odczuł wzrost szybkości/komfortu pracy przy lapku.

Konkluzja z testów podanych przez blacklio jest jednoznaczna: "...best combination of low power consumption and high performance..."

Możesz też zwrócić uwagę na WD black z testów (tego na 2 miejscu) Jest aktualnie 16zł tańszy od modelu Seagate'a z zabezpieczeniem przeciwstrząsowym.

Ja osobiście gdybym miał brać teraz, wziąłbym Seagate'a gdyż bardziej zależy mi na oszczędności "papu" w laptopie, a tym WD Black nie zachwycał.

 

No ale, co tu więcej mówić, ja czekam na 250GB z nowej serii... a może zaszaleję i 500GB już teraz wezmę? ;) Jeszcze 2 tygodnie temu był za 501zł w znak.pl ale dolar zwariował ehh... mogłem brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...