Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoc GTX 480 wymaga bardzo mocnego ''Zasilatora'' z minimum 42A na lini 12V

a pewnie przy lekkim OC w stresie 55-60A bedzie w sam raz .

 

Toz to bedzie karta dla elit chyba ,waskich elit

moze 5-10% userow PPC spelni te wymogi pradowe :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza informacja to że technologie zawarte w High-end nie będą dostępne w niższych segmentach rynku . Bardzo jestem ciekaw wydajności kompilatorów c++ ale znając życie dopiero za dwa lata pojawią się pierwsze aplikacje korzystające z tych dobrodziejstw . Renderu w technologi korzystające CUDA dopiero teraz się pokazują na rynku . Przykładem tutaj może być Octane renderer który już w wersji beta robi na mnie spore wrażenie .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc GTX 480 wymaga bardzo mocnego ''Zasilatora'' z minimum 42A na lini 12V

a pewnie przy lekkim OC w stresie 55-60A bedzie w sam raz .

 

Toz to bedzie karta dla elit chyba ,waskich elit

moze 5-10% userow PPC spelni te wymogi pradowe :/

 

OJ OJ

Dołączona grafika

dla przypomnienia HD5870 co jest w kompie ma 40A podane zalecane odnośnie zasilacza.

I nigdzie nie jest mowa o 42A na jednej linii pomyśl 504W na samą grafę.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chińskim forum ktoś wrzucił fotki z specyfikacją GTX470. Więc rdzeń jest ustawiony na 625MHz tak jak głosiły plotki...

 

Wyniki Crysis-a

GTX470

1920x1200 8xAA Very Hihg - ~24 FPS mapa Island

 

HD5870

1920X1200 8xAA Very High - ~31.4 FPS mapa Island 22% szybciej po załączeniu AA więc dalej nV ma problem z AA i notuje ogromny spadek.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 42A na 2 liniach ( 6 i 8 pin).

 

przy takich informacjach pudełkowych zawsze podawało się informacje odnośnie całej jednostki do zasilania a nie tylko karty.

Tak to by obecny 5870 w kompie wymagał 480W z wtyczek zasilających.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom's Hardware HD5850 ma 26.6 FPS a HD5870 ma 31.4... Więc albo ten GTX470- 24 fps taki słaby po załączeniu AA albo wyniki to fake... Choć patrząc na wynik GTX285-19.5 FPS... To można policzyć że GTX470 jest w Crysis lepszy od GTX285 o 23% i tutaj by pasowało... Sam już nie wiem czekamy do 26 marca... Ale zegary 625mhz jednak ograniczają nowe karty nV i może się okazać bardzo ciekawa walka między ATI i NV... Tym samym jakaś wojenka cenowa będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 3.2G,6GB RAM,Win7 Ultimate x64,所有驱动最新

其他我什么都不知道,别问我

 

WYNIKI GTX470 vs HD5870

 

Crysis Warhead DX10 / 19×12 / Enthusiast / 4×MSAA:

Max FPS AVG FPS Min FPS

5870 41.41 30.22 19.60

某卡 30.60 25.53 18.62

 

Crysis Warhead DX10 / 19×12 / Enthusiast / 8×MSAA:

Max FPS AVG FPS Min FPS

5870 37.87 23.44 4.96 (tutaj powinno być około 30 średniego fps ale widać ktoś zrobił jeden loop a tam zawsze wychodzą takie śmieszne wyniki)

某卡 29.21 23.03 15.63

 

 

 

DiRT2 DX11 / 19×12 / Ultra / 8×MSAA:

AVG FPS Min FPS

5870 59.2 51.9

某卡 53.8 41.6

 

 

 

Unigine DX11 / 19×12 / High / 4×MSAA 16×AF: FPS Source

5870 27.1 683

某卡 29.2 734

 

 

Autorem jest administrator forum PCinLife.com "Asaka". Napisał żeby się go o nic nie pytać i że on nic nie wie... GTX470 nazwał jako "A Card" pewnie z powodu NDA... Wyniki HD5870 mniej więcej się zgadzaja tylko widać było robione na szybko i nie dokładnie. GTX480 ma 12,5% więcej shaderów i szersza szyne pamięci. Więc więcej niż 15% wydajności więcej się nie spodziewajmy.

ATi górą tak mozna powiedzieć. Pół roku wcześniej, ciszej, chłodniej, mniej prądu ciągną... GTX470=~HD5850. GTX480=~HD5870 może ją lekko wyprzedzi ale to zależeć będzie od danej gry... Porażka nV na całej linii... Uningine Heaven 2 fps różnicy między GTX470 a HD5870 boże co za moc w teselacji ja piernicze "ironia"...

 

Coś na pocieszenie... Kolejne przechwałki czyli dobra mina do złej gry... Oraz cena 450 funtów brytyjskich za topowy model... :)

http://www.hexus.net/content/item.php?item=22702

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

KamraK85

a co ty sie spodziewałes? mowie ci na cuda nie ma co liczyc............

ja już pół roku temu wiedziałem że ta karta nie da rady przebic wydajnościowo HD5870.......

po samych flopsach mozna było to już wywnioskowac...............

nvidia siedzi po uszach w g......... karta jest duza , droga, prądożęrna i kiepska jednym słowem GeForceFX się kłania.....

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, opierając sie o te wyniki to 470'tką depcze po piętach 5870 (o 5850 nie ma co wspominać), więc flagowy model może będzie równy/szybszy. Imo zaczyna sie to układać w całość. 470'tka cenowo/wydajnościowo idzie w segment pomiędzy 5850 i 5870, a 480'tka zajmie miejsce najwydajniejszej jednordzeniowej karty za odpowiednią dopłatą oczywiście :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, opierając sie o te wyniki to 470'tką depcze po piętach 5870 (o 5850 nie ma co wspominać), więc flagowy model może będzie równy/szybszy. Imo zaczyna sie to układać w całość. 470'tka cenowo/wydajnościowo idzie w segment pomiędzy 5850 i 5870, a 480'tka zajmie miejsce najwydajniejszej jednordzeniowej karty za odpowiednią dopłatą oczywiście :wink: pzdr

 

Sory ale w Crysis Warhead nawet HD5850 ma wyższy wynik od GTX470... Wystarczy poszukać w recenzjach na necie i porównać... Więc nie depcze po piętach tylko będzie miała wydajność jak HD5850.

 

Na targach Cebit pytali o cenę obydwu kart nV i na stoiskach odpowiedzieli że GTX480 będzie kosztował w okolicach 449 funtów dla porównania HD5870 kosztuje 360 funtów. Więc nawet GTX470 będzie droższy od HD5850 o 300-400 zł(dopłata za PhysX)

 

Co do pasów nie miałem takiego czegoś ani z HD5770 ani z HD5850 którą mam teraz poczynając od sterów z listopada 9.11 ... Więc najpierw kup potem się wypowiadaj. Bo większość kałmuków w necie kręci proce i ramy do granic możliwości a potem mu się paski pokazują co mnie wcale nie dziwi. Ten problem był już milion razy tłumaczony ale jak widać do nie których nie dociera...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale w Crysis Warhead nawet HD5850 ma wyższy wynik od GTX470... Wystarczy poszukać w recenzjach na necie i porównać... Więc nie depcze po piętach tylko będzie miała wydajność jak HD5850.

 

 

nie wiadomo czy sterowniki sa do konca dopracowane to raz,a dwa nie mozna oceniac wydajnosci karty na podstawie jednej gry i testów z niepewnych zródeł na dodatek. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamraK85

a co ty sie spodziewałes? mowie ci na cuda nie ma co liczyc............

ja już pół roku temu wiedziałem że ta karta nie da rady przebic wydajnościowo HD5870.......

po samych flopsach mozna było to już wywnioskowac...............

nvidia siedzi po uszach w g......... karta jest duza , droga, prądożęrna i kiepska jednym słowem GeForceFX się kłania.....

 

Połowe wiekszy rdzeń, trochę mocniejsza od Radeonów i trochę więcej prądu weźmie i tego można się spodziewać, taki odpowiednik Gt200. Różnicę będzie widać w grach pisanych pod DX11 i NVIDIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jeden teścik już mamy teściki 3Dmark Vantage, Far Cry 2, Dirt 2, Crysis Warhead, Uningine Heaven a te przekazał administrator chińskiego forum oraz inne chińskie źródła np. UH wynik już był ponad tydzień temu i napisali że wyszło około 30 fps a tutaj wyszło 29.2 więc się zgadza... Sterowniki nVidia już dopracowywuje od pół roku możesz to przeczytać w nie jednym artykule i udało im się już poprawić wydajność kart o 15% więc ile jeszcze można to poprawić ? Dla mnie wyniki mówią same za siebie i 26 marca będzie niezły ubaw. Oczywiśie fani nV będą sobie to tłumaczyć inaczej i że jest gitara ale nie jest i to już było wiadome od paru miesięcy. W całym internecie nie ma żadnej optymistycznej wiadomości na temat kart nV, czy byś przeglądał tureckie, chińskie czy rosyjskie forum... Nigdzie nie ma dobrych info. Tylko fani nV krzyczą że wszystko to fake że sterowniki że pogoda zła, wiatr wiał w inna stronę... Ja się cieszę że mam już 3 miesiące kartę ATi a tak bym się ślinił w monitor czekając na nowe karty nV które kompletnie nic nowego nie wniosą. Rozumiem jakby to było przynajmniej 40% szybsze ale nie 5% i to w niektórych tytułach a płacić 300-400 zł więcej bo im się tyle chipów popsuło w fabryce że od pół roku zdążyli zrobić 5000 sztuk kart... To AMD sprzedało w 2 miesiące 2 000 000 kart z DX11. Śmiech na sali i tyle... HD5850 pobór prądu w idle 18W a w full load 150W, GTX470 będzie miało w full load około 225W.

 

PS pozdrowienia dla Piotra Gontarczyka "Vega" niech Cię krew zaleje w dniu premiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw kup potem się wypowiadaj. Bo większość kałmuków w necie kręci proce i ramy do granic możliwości a potem mu się paski pokazują co mnie wcale nie dziwi. Ten problem był już milion razy tłumaczony ale jak widać do nie których nie dociera...

 

Żałosny fanboju, mam HD5770 i piszę to z własnego doświadczenia. Dopiero najnowszy bios do karty rozwiązał mi problem z freezem ze stanu wstrzymania. Jakos paski nie wyskakiwały na nV przy do granic możliwosci wykreconych procach i ramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś pecha niech Ci będzie ;) Jak już ktoś napisał problemy są między monitorem a krzesłem... Nie zawsze oznacza to wadę sprzętu... Ja najpierw się doszkoliłem na forach potem kupiłem i jak mówię problemów nie uświadczyłem...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Połowe wiekszy rdzeń, trochę mocniejsza od Radeonów i trochę więcej prądu weźmie i tego można się spodziewać, taki odpowiednik Gt200. Różnicę będzie widać w grach pisanych pod DX11 i NVIDIA.

 

Trochę mocniejsza od Radeonów? Ja tu widzę że karta jest słabsza od HD5870 o dobre 10-20% a nie mocniejsza.

 

DX10 Crysis 5870-30.22 ,GTX480-25.53

DX11 DiRT2 5870-59.2 ,GTX480-53.8

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie skad macie te info :slabsza, mozniejsza - byly jakies oficjane testy?Nie!

Wiec po co te wszystkie komentarze - tak trudno poczekac i zobaczyc jakie na parwde bede te karty.

Takie pie..... za przeproszeniem nie ma zadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest to kolejny physics na 3/4. Popatrzcie na rozwalający się most (2:00-2:20min ostani filmik), widać jak kilka części torów nie rozpada się wcale, tylko odbijają się od zbocza zupełnie nie naturalnie.

Wiadomo,że to tylko demo majace na celu zaprezentować nowe układy, ale mogli je już bardziej dopracować.

Czekam na testy 470'ki.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tylko po dlugo oczekiwanej premierze potworka NVidi radki 5850 / 5870 nie zdrozaly z 10-15 %

skoro NVidia chce targac 450 funow za karte +/- 5-10% wydajniejsza ( lub wolniejsza ) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie, prawda jest taka że zieloni mają pełno kiślu w gaciach, i łapy im się trzęsą przy robocie jakby mieli parkinsona. A to dlatego że ATi ma dużą przewagę, a oni nie mając żadnego pomysłu i pchają miodu do swoich "fermi" ( które mi się z farma kojarzą ? nawet wieśniacko ja nazwali, widać z pośpiechu nie przemyśleli tego dobrze. ). Mało tego, jeżeli intel dobrze wyjdzie z tym swoim GPU w CPU, to nvidia jest usrana! I tak teoretycznie będzie... Zwolennicy radeonów będą mieć rogala od ucha do ucha na buzi! ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...