Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

To ja wtrącę swoje 3 grosze...

 

Mam HD5870 i HD5970.

 

Przeczytałem kilka recenzji i... GTX470 i GTX480 mnie rozczarowały...

 

Zawsze miałem karty nVidii - dopiero ostatnio "złapałem" ATI.

 

Dobrze, że nie czekałem 6 miesięcy z zakupem, bo gdybym czekał rozczarowało by mnie:

 

1. Zużycie energii;

2. Hałas;

3. Temperatury;

4. Mały wzrost wydajność w stosunku do kart ATI mających - 6 miesięcy!!!

6. Cena.

 

Na co liczyłem:

 

1. Na karty równie ciche i energooszczędne jak HD5870;

2. Na to, że GTX480 będzie 30-40% szybszy od Radeona HD5870;

 

Co mi się podoba?

 

1. Syntetyczna wydajność Teselacji

2. Min FPS

3. CUDA - specyficzne aspekty :)

 

Czy kupię GTX470 - zdecydowanie nie...

 

Czy kupię GTX480 - tak, ale w nowej rev. z 512 proc., niższym procesem technologicznym i poprawną a nie skandaliczną kulturą pracy... czy taka karta się ukarze? Nie wiem - jak nVidii zależy na klientach to tak - jak nie to nie... na HD5870 jak na razie nie narzekam - Na nowych sterach 10.3b nawet metro 2033 łapie kilka fps do przodu... A na HD5970 spokojnie się gra...

 

P. S.

 

Gdyby te karty wyszły 6 miesięcy temu moja ocena /poza kulturą pracy/ była by zdecydowanie lepsza... apetyt rośnie w miarę jedzenia... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy refresh na pewno nie będzie w innym procesie jak 40nm , kolejne rewizje będą coraz lepsze także będą mogli obniżyć napięcie na gpu i przy okazji wzrośnie oc oraz nie będzie cięty do 480sp. Nie liczyłbym na high-end od nvidii w procesie 32nm w tym roku. Nvidia i tak się obroni średnim segmentem , dobra architektura robi swoje.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra widocznie lepsza tylko w Metro, czyli sponsorowanym przez nVIDIA benchmarku. Ktoś może zarzucić inne testy gier DX 11? Jestem ciekaw, czy faktycznie jest tak dobrze.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz tesselacje na agresywnym poziomie , to ati siada jak talala. Tylko możesz to ujrzeć w heaven benchmark , w metro to na ati dof w dx11 zabija radki. Ten dof jest zaimplementowany za pomocą direct compute.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tesselatorów :wink: , nie wykluczone , że prędzej czy później tesselacja zniknie. Ale jako , że nvidia ma dobrą wydajność z tesselacją to będą mocno naciskać by to implementować.W tym roku jeszcze ma się pojawić dx11.1 , co tam wprowadzają to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, tesselatorów, widać późna pora mi nie sprzyja. Niestety nVIDIA jak coś chce, to musi to być w grach. Szkoda, że tak jest. IMHO AMD ma lepszą taktykę robienia kart - szybki kładzik zamiast Monster Trucka.

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zrobiło po prostu kartę dobrą "tu i teraz" a NVIDIA ma wizjonerskiego prezesa inżyniera, który ma w [gluteus maximus] swój dział księgowy - zaprojektował ze swoim działem badawczym świetną, przyszłościową architekturę, która ma szanse wiele zwojować. No i jak kazał tę architekturę przekuć w gotowy projekt to wyszło to co wyszło - ta karta powinna być w 32 nm, w 40 nm się po prostu dusi jak najnowsze ferrari na parkingu 10x10 metrów.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie chlodzenia. Dzwiek gtx 470/480 pod obciazeniem to chyba nagrywany na lotnisku :D Prawie 100st przy wyjetych z budy bebechach???? Biorac pod uwage ze 5850/5870 da sie uczynic praktycznie nieslyszalnym na chlodzeniu powietrzem i bardzo chlodnym (oczywiscie po lekkiej zmianie coolera) to nvidia na tym polu poległa całkowicie.

 

Ciekawe czy ATI wogole zareaguje nowym produktem na te premiere. Spieszyc sie nie musza... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wielka kupa, jakby Ati miało dobre sterowniki pod linuksa brał bym teraz 5850, a tak zostaję przy GTX260 i obadamy co się zmieni w połowie/końcu roku.

 

mam takie male pytanko do ciebie w co chcesz grac na linuxie ? w pasjansa czy klulki 3d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie male pytanko do ciebie w co chcesz grac na linuxie ? w pasjansa czy klulki 3d ?

Generalnie nie gram na linuksie, chodzi też o działanie sterownika w 2D. Bardzo się mylisz odnośnie gier działających pod linuksem, nie wiem czy słyszałeś o programie Playonlinux -> Applications - PlayOnLinux - Run your Windows applications on Linux easily !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wg mnie ta karta nie powinna trafić do sprzedaży, bo oprócz mocnego zasilacza wymaga jeszcze porządnie wentylowanej obudowy.Tylko czekać aż użytkownicy zaczną pisać o artefaktach i innych problemach z nimi.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie i co zamożniejsi europejczycy maja w domach klimę. Ale jest też duża część rynku, która przez parę miechów roku ma w chacie 28 stopni. W takich warunkach te karty będą padać jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadka z 5870 mija się z celem. jest niewiele szybciej, a za to dużo głośniej i cieplej. 5870 miałem zaraz po premierze i nie żałuje zekupu...szkoda, że nv dała ciała, następna generacja będzie pewnie dużo lepsza, bo widać, że karta ma potencjał w DX11 i teselacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ten płacz... Target był konkretny i można powiedzieć, że Ci co myśleli realnie zostali zaspokojeni. Pobór prądu oczywiście jest dość wysoki, ale co zrobić. Wydajność jest dokładnie taka jaka miała być (można nawet zrozumieć końcowe przycięcie). Dostaliśmy najwydajniejszy jedno-rdzeniowy gpu i taki był target. Oczywiście wzrost w stosunku do 5870 nie jest ogromny (czasami nawet go nie ma). Rozczarowuję jedynie pobór prądu i co najważniejsze głośność :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Chemiczny. Ciężko się zgodzić. Target był taki, że chip miał zaspokajać graczy i rynek bazujący na GPGPU. Wydajność graczy nie zachwyciła a prądożerność i temperatury mogą byc problemem przy tworzeniu komputerów z 3ma takimi kartami i więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

chronicsmoke a odwarzyłbyś sie posiedzieć przy takim pudle z 3 kartami?sa na tyle duże że zaraz pojawią się powazne problemy z chłodzeniem a hałas będzie taki jakbys silnik spalinowy miał w pokoju

tragedia jednym słowem - z dużej chmury mały deszcz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

chronicsmoke a odwarzyłbyś sie posiedzieć przy takim pudle z 3 kartami?sa na tyle duże że zaraz pojawią się powazne problemy z chłodzeniem a hałas będzie taki jakbys silnik spalinowy miał w pokoju

tragedia jednym słowem - z dużej chmury mały deszcz.....

 

No o tym mówię. Architektura była robiona pod market zajmowany wcześniej przez Quadro. Chciano pogodzić gry z programowaniem, aplikacjami, obliczeniami. I w takich stacjach roboczych potrafi być nawet po 8 kart ale przy tych temperaturach to wydaje się bez WC nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym mówię. Architektura była robiona pod market zajmowany wcześniej przez Quadro. Chciano pogodzić gry z programowaniem, aplikacjami, obliczeniami. I w takich stacjach roboczych potrafi być nawet po 8 kart ale przy tych temperaturach to wydaje się bez WC nie możliwe.

 

Nie porównuj tesli do geforce , tesla niższe takty i sporo niższe napięcie , a zatem sporo niższe tdp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale karty ewidentnie tylko dla fanboyów. Kto da 1500 za GTX 470 i 2000 za GTX 480? Znając Polskich handlowców przez pierwszy miesiąc te ceny będą jeszcze wyższe.

 

tu nawet nie chodzi o $,biorąc pod uwagę wyniki w Metro i kulejącą wydajność przy wł.tesselacji to co za różnica czy będziesz miał 20 FPS-ów na ATI czy 30 na NV ?

jedynym ratunkiem dla mas zostaje to iż prawie 100% tytułów (przez najbliższe 2-3 lata) na pieca będzie robione pod konsole a więc bajery graficzne będą orężem w tzw. TECH DEM-ach

a na tym polu GeForce GTX 480 faktycznie daje radę ale w większości gier ...;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...