Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

tak jakby NV dała d..p... :lol2: zawsze plusem pozostaje to, że możemy kotlecika usmażyć :lol:

 

nie wiem z czego ta radość, dla nas konsumentów nic dobrego to nie wróży, brak konkurencji to wysokie ceny, o obniżce serii 58xx można zapomnieć jak spadnie do 1200zł to będzie cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie radek 5870, to nie był niesamowity skok wydajnościowy jak na całkiem nową generację, ale fermi to już absolutna porażka. W prawdzie nowa rewolucyjna technologia jest obiecująca, ale trzeba znowu czekać kolejne xx miesięcy aż doprowadzą ją do używalności, w przeciwieństwie do 5870 który w udany sposób rozwija sprawdzone rozwiązania. Teraz nawet gdyby było mnie stać na taką kartę (co nigdy nie następi, bo ja jak 2 koła wydaje, to jest to budżet na cały komputer ;-) )i tak wolałbym kupić radka i poświęcić parę fpsów albo zmniejszyć detale tylko żeby nie mieć w komputerze piekarnika i suszarki do włosów na raz. Nvidia z biznesowego punktu widzenia też na pewno nie jest happy, bo koszt tak problematycznego R&D tej karty na pewno był ogromny, a produkcja dużych chipów z tak małym uzyskiem na pewno jest dużo droższa niż w wypadku radka.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kurcze myślałem, że po premierze tego CUDA GTX 480 i 470 :) zmienie sobię swojego Ati 4890 na jakiś Ati 5850 po obniżce, a tu

może się okazać, że ceny zostaną bez zmian. Przy poborze prądu, hałasie jak odkurzacz, temperaturze bliskiej 100*C i zaporowej ceny Ati pewnie zaciera ręce.

 

Dobre by było jakby Ati wydało jeszcze jakiś podrasowany 5890, który byłby minimalnie tańszy od GTX480, ale tak samo wydajny.

 

Nic teraz trzeba lukać allegro może ktoś będzie chciał sprzedać 5850 albo 5870 na rzecz nowego Geforca, choć szczerze wątpie ^^

 

Pozdro

Xibi Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze ze nie jest tak tragicznie jak tu co niektorzy pisza , owszem ciut za drogo , napewno za goraco .

W ciagu miesiaca musze zmienic grafe , tak zeby BadCompany2 w max detalach 1680x1050 smigal grubo powyzej 60fps ;)

Jak narazie wybor padl na 5870 z mocna sekcja zasilania co by na wodzie poszlo na 1GHz ale moze sie skusze na GF480

tylko poczekam na wiecej doglebnych testow i pierwsze zgony .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Ciekawe kiedy GTX 470 i 480 trafią do sklepów... Już widzę te videa na youtube Crysis GTX 480 x32 AA Maxed Out ! :razz:

 

 

Ja tam jak zostaje przy swoim gtx 285, trzeba czekać na dopracowanego gtx 495... mam nadzieję że to nie będzie over kill 110 C 800 Watt^^

 

A AMD świętuje zwycięstwo... Radeony 5850/5870/5970 mają świetny stosunek wydajności do ceny...

 

 

 

 

 

Nad naszą szkoła jasne słonko świeci z radością na nie patrzą dzieci, Fermi wita Nas, a dookoła Watt pożera wszystkich z nas. :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

Pozdrawiam - mucha1414

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Poeta - szacun!

:lol2:

 

A może by tak freonem chłodzić Fermi.... Taki zestaw powinni sprzedawać :) Wersja Ultra :lol2: karta+agregat i szafa gra.

 

P.S.

 

Agregat montowany tak jak klima za oknem :lol2:

 

P.S. 2.

 

Dla pocieszenia fanów nVidii - ATI też nie jest idealne :wink:

Dołączona grafika

Ale takie rzeczy tylko w FurMarku :lol2:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Dla mnie radek 5870, to nie był niesamowity skok wydajnościowy jak na całkiem nową generację, ale fermi to już absolutna porażka.

 

Podobnego zdania jestem. Może się przyzwyczailiśmy za bardzo bo dawniej skoki FX>6800>7800>8800 to była przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Czyżby to była już końcówka możliwości kart graficznych produkowanych seryjnie ( nie na zamówienie :razz: )

 

Uważam, że będą wychodziły coraz to nowe serie kart, ale jakiegoś wielkiego skoku wydajności nie będzie...

 

 

 

Po testach widać ( GTX 480 ok. 90 C+, a Radek tak jak na screenie wyżej 100,5 C ), że większa wydajność = wyższe temperatury, o OC nie mówiąc...:sad:

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mucha tyle że to furmark i temperatury tam osiągane nie maja wiele wspólnego ze rzeczywistością, jakby zapodali na fermi to pewnie by spłonął żywcem po 15min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Dołączona grafika

 

Chociaż w czymś jest bezsprzecznie najlepsza :|

 

 

A hałasem ponoć przypomina

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując samego siebie sprzed 3 tygodni:

Bawiąc się w wróżkę:

1. Karta będzie bardzo słabo dostępna, bo: wielki rozmiar chipa-> trudności z uzyskiem, wysoki koszt produkcji (NVIDIA na początku zapewne będzie dokładać do interesu), niewiele układów z jednego wafla

krótki okres między premierą a pozyskaniem ostatniego batcha (C3 czy jak mu tam...)

2. Karta będzie nieco droższa od 5870, bo: będzie nieco wydajniejsza, SŁABA DOSTĘPNOŚĆ, wysoki popyt w początkowym okresie

3. Karta będzie nieco szybsza od 5870, bo: wypadałoby odzyskać koronę wydajności choć na chwilę, ukaże się z dużym opóźnieniem względem konkurenta

4. Karta będzie strasznie prądożerna, bo: trzeba nadrobić wydajność do ATI, wyciskając co się da z krzemu -> jak najwyższe taktowanie= wysokie napięcie rdzenia

5. Karta będzie się słabo podkręcała, bo: wycisną co się da już w fabryce- patrz wyżej.

6. Karta będzie miała szybko następcę, bo: będzie to karta bardzo droga w produkcji (chip, chłodzenie, PCB), ATI wypuści coś nowego, rynek będzie żądał czegoś mniej prądożernego.

 

Ad.1 - właśnie przesunęli po raz kolejny "dostępność" w sklepach z powodu małej ilości kart - premiera była tylko prasowa

Ad.2 - prawda (nawet droższa niż przewidywałem)

Ad.3 - prawda

Ad.4 - prawda

Ad.5 - jeszcze zobaczymy

Ad.6 - jeszcze zobaczymy

 

Cóż, karta jest efemeryczna - z jednej strony nowoczesne rozwiązania - C++, liczne tesselatory, zaawansowana struktura cache, itp.(przyszłościowe teoretycznie?) z drugie strony NISKA wydajność jak na ILOŚĆ TRANZYSTORÓW i ich taktowanie.

Praktycznie każdy element tej karty jest dużo droższy w produkcji niż u ATI - skomplikowane PCB pod pamięć 384 bit, droższe chłodzenie (które i tak kiepsko daje radę) wielokrotnie droższy chip (przy obecnym uzysku trudno to szacować, ale myślę, że docelowo i tak będzie 2x droższy), ogromne koszty wprowadzenia. IMO NVIDIA dołoży do FERMI, być może odkuje się nieco w niższych segmentach - ale tutaj wiele zależy od ATI, które może sobie pozwolić na niezłe obniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fail

i tyle

tera se poczekam az akutualna too generacja ati spadnie do poziomu 600zł i znow wymieniam gpu i tak jak wczesniej było na zmiane w miare to tera bedzie raczej czerwień only....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do wakacji z 1-3k kart powinno się sprzedać...nie mówie o polsce, bo tu tylko sulaco kupi(dostanie od pr) :P wiec sie obaczy, rzeczywistość zweryfikuje

 

podejrzewam że wzięciem się cieszyć będą wersje wodowane, bo ten kataklizm na powietrznym to...

 

swoją drogą w sieci namy 2 rodzaje testów, achy i ochy i realistyczne

np na guru3d wyszło im hałas rzedu 43 decybeli, czyli kolo 5870/5890 gdzie na większosci portali czytamy, ze słychac je poprzez zamknięte słuchawki, więc...ktoś posmarował gdzieś albo testującemu słon nadepnał na ucho(i miernik poziomu hałasu)

 

PS. podejrzewam że maniaków(fanboyów) z kasą nic nie odtręczy, więc prócz sprzedaży 4xx wzrośnie sprzedaż elementów wytłumiających obudowy :D

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Na komputroniku już są wystawione, od Asusa. Co prawda tylko 470 ma zdjęcie... . GTX 470 za 1499 zł, a GTX 480 za 1999zł... :damage_wall:

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chłopaki nie mówcie ze rozwazacie zakup tego....rozumiem że wersja wodowana jest jak najbardziej ok dla kogos kto nie liczy sie z kosztami, ale ta na powetrzne chłodzenie to przecie poracha...aż mi zal waszych sublokatorów...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...