Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, bo złe konfigi testowali. Trzeba przetestować kofiguracje 3way-SLI trzech GTX 480 zwodowanych, wtedy wygrają. Oczywiście nie wolno nic mówić o kosztach, które w takim wypadku wyniosą 3 x 2500 zł versus 1 x 2200 zł.

Ludzie - przejrzyjcie na oczy. Sam mam GTX 260 i jestem z niego bardzo zadowolony. Poprzednio miałem 8800 GTS i też było dobrze. Ale to co wypuściła Nvidia to pomyłka i żaden adwokat za żadne pieniądze nie będzie w stanie dowieść, że jest inaczej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

 

buahahaha :lol2: :lol2: :lol2: może na pclabie takie teksty odnoszą jakiś skutek, ale nie na tym forum .... chłopie zastanów się trochę. Bo czuć smród straszny. Dołącz do sulaco w swojej ślepej wojnie jaką przeprowadza na pclabie. Tam macie większą silę przebicia. Nie oszukujmy się obecna seria jest do niczego. <span style='color: red;'>[ciach!]</span> wydajność wyższa o te 10% nawet niech będzie 20%. W tej cenie w szranki wchodzi dwu jajowiec od AMD. I każdy wie co jest wydajniejsze i CICHSZE. Najważniejszym kryterium wg. mnie w tym wypadku jest kultura pracy danego układu. W tym wypadku nV <span style='color: red;'>[ciach!]</span> się z brudnymi butami do solanu i nie raczy nawet przeprosić za swoje nietaktowne zachowanie. W każdej recenzji powinno być wyryte czcionką 50, że karta nie nadaje się do normalnego użytkowania.

 

Dla przypomnienia

 

 

http://www.youtube.com/watch#!v=71zQx5pR9-M

Edytowane przez nierealny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

A sam pomysł (z poprzedniego mojego postu - prototyp GTX 960 z wtyczką jak do pg. ATX 24 pin.) jest po prostu poroniony, a na pewno skrajnie irracjonalny.

 

FACEPALM.... a wiesz w jakim dniu pojawiły się newsy o 'GTX960'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

~shoxeh

Już poprawiłem nieprawdziwe (czyt. prima-aprillisowe) informacje :) - dzięki za zwrócenie uwagi.

Tylko że to nadal nie zmienia postaci rzeczy ;) ;] (a nawet ją troszkę pogarsza na niekorzyść nV).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

ciach!

No nie kolegę bym nie posądzał o brak czytania ze zrozumieniem, no cóż latka lecą :wink:

 

Co jest ważniejsze "według Ciebie" to mnie mało interesuję :lol2: Liczą się fakty i suche fps'y, a to, że Tobie coś jest za głośne czy zużywa za dużo prądu to już Twój problem. Jak masz jakieś konkrety to dawaj, a jak dalej będziesz pisać "według mnie" to odpuść, bo nikt nie chce tego słuchać.

 

Może napiszę jeszcze raz jeżeli kogoś interesuję bezkompromisowa wydajność i nie chce rozwiązań multi gpu to wybór jest oczywisty (musi również wziąć pod uwagę oczywiste wady: głośność i temperatura pracy), Jeżeli wady nie mają znaczenia to dlaczego ma brać mniej wydajne 5870?

 

Osobiście dla mnie 480'tka nie istnieje, bo wady niestety są dla mnie nie do przeskoczenia i wydajność ich nie rekompensuje, ALE jest to moje zdanie i mogę sobie je schować do kieszeni, fakty pozostają faktami :) pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Co jest ważniejsze "według Ciebie" to mnie mało interesuję :lol2: Liczą się fakty i suche fps'y, a to, że Tobie coś jest za głośne czy zużywa za dużo prądu to już Twój problem. Jak masz jakieś konkrety to dawaj, a jak dalej będziesz pisać "według mnie" to odpuść, bo nikt nie chce tego słuchać.

 

Może napiszę jeszcze raz jeżeli kogoś interesuję bezkompromisowa wydajność i nie chce rozwiązań multi gpu to wybór jest oczywisty (musi również wziąć pod uwagę oczywiste wady: głośność i temperatura pracy), Jeżeli wady nie mają znaczenia to dlaczego ma brać mniej wydajne 5870?

 

~chemiczny jesteś niereformowalny widzę ;)

Skoro Ciebie jak to piszesz nie interesuje zdanie innych na temat (dot. "za głośne i zużywa za dużo prądu"), to mnie może nie interesować zdanie Twoje (na temat multi-gpu vs. single-gpu).I jeszcze raz powtórzę - najwydajniejszą kartą graficzną na rynku ("bezkompromisowa wydajność") nadal pozostaje ATi 5970.I tyle na ten temat.Krótko acz dobitnie mówiąc - nVidia dała przysłowiowej [gluteus maximus] z Fermi.I żadne Twoje żale (w stylu rozbijanie sobie rynku High-End na single-gpu "bo to mi pasuje do teorii" i nie ruszanie multi-gpu "bo to mi nie pasuje do teorii") nic nie da.Fakty są takie jakie są.Najwydajniejsze pozostaje ATi 5970, a nVidii raz że się nie udało pokonać ATi wydajnościowo, to jeszcze stworzyła sobie potworka (historia a'la FX) się kłania.Którego nawet XFX nie chce :lol: :lol2:

 

Jeszcze raz (;) ) - najwydajniejszą konstrukcją (dla "maniaków" z "bezkompromisową wydajnością") pozostaje .... ATi 5970.Dziękuję za uwagę :) ;]

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz (;) ) - najwydajniejszą konstrukcją (dla "maniaków" z "bezkompromisową wydajnością") pozostaje .... ATi 5970.Dziękuję za uwagę :) ;]

 

No ale Nvidia wypuści coś ala 2x470 z 5-slotowym chłodzeniem i będzie miała najmocniejsze w 1gpu i 2gpu. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pogrubiasz to zrób to konkretnie. I odnieś się do całej wypowiedzi. Jak kogoś interesuję bezkompromisowa wydajność i godzi się na mikroprzycięcia plus brak fizyki w grach to wybór prosty. Jak już nie chce mikroprzycięć to co ma kupić? Fakty są faktami obojętnie czy wstawimy małą/duża czcionkę, kursywę czy pogrubimy cześć wypowiedzi :wink:

 

Mam pewne przemyślenia :D Widzę, że tutaj koledzy spodziewali się niewiadomoczego i wydajności na poziomie (lub wyższej :D ) 5970 z jeszcze niższą temperaturą. Problem w tym , że gdyby to dostali to i tak byłyby by nici z zakupów :lol: Bo trzeba poczekać na obniżki :lol: Realia są takie jakie są i nie można dać za dużo za jednym razem (nie twierdzę, że nV jest na to gotowa w tym momencie) i trzeba robić małe kroczki. Wydajność 480'tki jest dokładnie taka jaka miała być, jak ktoś oczekiwał czegoś więcej to chyba należy do tej grupy czekającej na obniżki :wink: pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

No ale Nvidia wypuści coś ala 2x470 z 5-slotowym chłodzeniem i będzie miała najmocniejsze w 1gpu i 2gpu. :lol2:

 

Jeżeli wypuści ;) - chiałbym widzieć chip GTX 480 x2 na jednej płytce PCB :) ;]

A na razie, niestety, nieudany atak nVidii na ATi :) (i to po 15 miesiącach oczekiwania, szumnych zapowiedzi, przechwałek etc.).Krótko mówiąc lipa.

 

Jak pogrubiasz to zrób to konkretnie. I odnieś się do całej wypowiedzi. Jak kogoś interesuję bezkompromisowa wydajność i godzi się na mikroprzycięcia plus brak fizyki w grach to wybór prosty.

 

Hahahahaha :)

ATi 5970.

 

Jak już nie chce mikroprzycięć to co ma kupić? Fakty są faktami obojętnie czy wstawimy małą/duża czcionkę, kursywę czy pogrubimy cześć wypowiedzi :wink:

 

A Ty co byś kupił ? (mając do wyboru ATi 5870 vs. GTX 480 ?).

Znając Twoje poprzednie wypowiedzi (o tym że "nie kupiłbyś dziś GTX 480 bo ,,,,") to o czym Ty do mnie piszesz ~chemiczny, co ?

Tak, fakty są faktami - Fan-boy ( :lol: ) kupi GTXa 480, człowiek rozsądny ATi 5870 (o czym świadczą pytania "co kupić" & porady dawane użytkownikom na tym chociażby forum co do wyboru karty, ale nie tylko tutaj na ppc).Tak, realia są "takie jakie są" - nawet ~chemiczny_ali nie kupiłby GTXa 480 :) - to są właśnie realia drogi ~chemiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A Ty co byś kupił ? (mając do wyboru ATi 5870 vs. GTX 480 ?).

 

Niestety w tym wypadku musiałbym się pogodzić z niższą wydajnością (i brakiem kilku dodatków) i kupić 5870 :wink: Ponieważ jak już pisałem wcześniej pomimo tego, że 480'tka jest wydajniejsza posiada (dla mnie) dość poważne wady.

 

(...)Znając Twoje poprzednie wypowiedzi (o tym że "nie kupiłbyś dziś GTX 480 bo ,,,,") to o czym Ty do mnie piszesz ~chemiczny, co ?

(...)

Poczytaj moje posty, tym razem ze zrozumieniem. Pisze cały czas o wydajności! 5970 mnie nie interesuję, bo jest rozwiązaniem multi gpu i mikroprzycięcia go dyskwalifikują. Koniec tematu. Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wydajność fermi jest nie najgorsza ale ciepło i generowany hałas nie do zaakceptowania, jeśli obudowa radiatora w stresie ma 60c to ile ma pcb i tu gadanie przedstawicieli nvidi o trwałości ich układów nic nie pomoże, bo te karty będą zdychać latem jak muchy, nie chce wiedzieć kondensatorów i laminatu po 1.5 roku pracy, pcb odbarwione, kondzioły u kresu życia, karta nie najgorsza ale tylko do chłodzenia wodnego, dodatkowo negatywnym atutem jest zużycie prądu, blisko 100w większe od 5870 (choć ten co jeździ porshe na zużycie paliwa raczej nie patrzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widze, ze tutaj musza naprawde wkroczyc moderatorzy, bo robicie straszna porute. Prawda, nvidia dala troche ciala z fermim ale czy to jej wina ? Budowa architektury zielonych i czerwonych jest na tyle odmienna, ze rownie dobrze ATi moglo miec problemy z wyrobem chipow najnowszej generacji.. Przechwalki nvidii, chwyty małketingowe to nic innego, jak proba ratowania sie i pozyskania nabywcow, zeby nie byc stratnym za karty graficzne na sezon 2010 ;] Nie byly one uczciwe, fakt. Ale nalezy zadac sobie pytanie - przeznaczyles mlny, moze nawet mldy $$ na badania zwiazane z produkcja najnowszej generacji GPU, i wyszloby tak jak wyszlo, i co Ty bys zrobil w tym momecie ? Nikt chyba nie pamieta, jak rynek wygladal za czasow poprzednich genow gpu. Na koniec dodam, ze nie jestem zwolennikiem ATi oraz NV, sprzet kupuje tylko i wylacznie kierujac sie czynnikiem cena/wydajnosc. Te wszystkie uszczypliwosci zwiazane z tym, ile ciepla wydziela najnowsze dziecko zielonych wymyslaja chyba jakies totalne no lajfy i zagraniczne "dzieci neo", ale to tez ma pozytywna strone. NV wie, ze nie przejdzie im taki walek plazem... Generalnie zamiast mieszac z blotem nalezy sie zastanowic, spojrzec z troche innego punktu widzenia.

 

DOCINKOWE POSTY NIC NIE WNOSZA DO TEMATU !

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

~chemiczny

Niestety w tym wypadku musiałbym się pogodzić z niższą wydajnością (i brakiem kilku dodatków) i kupić 5870 :wink: Ponieważ jak już pisałem wcześniej pomimo tego, że 480'tka jest wydajniejsza posiada (dla mnie) dość poważne wady.

~chemiczny załamujesz mnie :) (jak babcię kocham).

Kończę z Tobą dyskusję, lecz pozostaję dobrej myśli, gdyż nie bezpośrednio (;) ), ale przyznajesz mi rację ;)

Pozdrawiam :)

 

~chemiczny

Poczytaj moje posty, tym razem ze zrozumieniem. Pisze cały czas o wydajności! 5970 mnie nie interesuję, bo jest rozwiązaniem multi gpu i mikroprzycięcia go dyskwalifikują. Koniec tematu.

A mnie nie interesuje GTX 480 :) (ponieważ wydajność jest zdecydowanie nieadekwatna w stosunku do ceny, jak i z powodu zbyt wysokiego poboru prądu & zbyt dużego poziomu wydzielanej energii cieplnej). ;) ;] - krótko mówiąc w moich oczach to dyskwalifikuje ten produkt ;)

eot.

 

~yeyoo

Prawda, nvidia dala troche ciala z fermim ale czy to jej wina ?

No tak, to na pewno wina ATi, mają zbyt dobre produkty (czym zmusili szanowną nV) do wypuszczenia potworka pod postacią GTX 480/470 :) Litości ;) - trzeba było się nie guzdrać 15 miechów co najmniej, sami są sobie winni, poza tym tj. biznes, to nie są przedszkolaki.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeyoo

Oni się kłócą ale grzecznie, z wykorzystaniem argumentów. Poza tym nie obrażają się, nie obrzucają błotem. Nie ma powodu by tutaj ingerować, niech dyskutują nad wyższością jednego produktu nad drugim. Z zachowaniem zasad kulturalnej dyskusji, oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kończę z Tobą dyskusję, lecz pozostaję dobrej myśli, gdyż nie bezpośrednio (;) ), ale przyznajesz mi rację ;)

(...)

Nie do końca, gdybym miał chłodzenie wodą to raczej nawet nie spojrzałbym w stronę 5870. Wydajność 480'tki jest wyższa i takie są fakty. O tym pisałem od początku i ktoś tutaj na siłę mi próbował imputować rozwiązania multi gpu. 5870 jest bardzo dobrą propozycją, wydajność mniejsza, ale cena, pobór prądu i ciepło adekwatne do wydajności i pozostaje się również pogodzić z trochę niepełnosprawnym team'em odpowiedzialnym za stery, ale to już szczegół :wink: pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

och, ach potfur! ale ty jestes madry. pewnie jak przerzucasz te madrosci wyczytane z internetu tez robisz takie oczka jak postac z twojego ava. koniec

Edytowane przez yeyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Nie do końca, gdybym miał chłodzenie wodą to raczej nawet nie spojrzałbym w stronę 5870. Wydajność 480'tki jest wyższa i takie są fakty. O tym pisałem od początku i ktoś tutaj na siłę mi próbował imputować rozwiązania multi gpu. 5870 jest bardzo dobrą propozycją, wydajność mniejsza, ale cena, pobór prądu i ciepło adekwatne do wydajności i pozostaje się również pogodzić z trochę niepełnosprawnym team'em odpowiedzialnym za stery, ale to już szczegół :wink: pzdr

 

GTX 480/470 - porażka (niestety) ;]

Dobra kończę, pzdr. ~chemiczny ;)

 

och, ach potfur! ale ty jestes madry. pewnie jak przerzucasz te madrosci wyczytane z internetu tez robisz takie oczka jak postac z twojego ava. koniec

 

:rolleyes:

Ekhmm, widzę że masz kartę pewnej zielonej firmy w sigu ( ;) ) - niemniej jednak muszę Ci coś napisać :) - osobiście miałem karty zarówno od nV jak i od ATi, począwszy od Riva TNT, poprzez Radeon 8500/9100, FX 5900XT [od MSI ;] ], GT 7900 od XFX aż po dzisiejszą ATi 4670 - piszę to dlatego, ażebyś mnie nie posądzał o fanboizm - bo nim po prostu nie jestem :) - bardziej staram się wybierać rozsądnie (no, może ten FX 5900XT od MSI to nie było najszczęśliwszy pomysł, ale cóż ...) ;] - ps.niestety nie robię takich oczek ;) (a uwierz mi, chciałbym ;] ).A że mam akurat dziś kartę ATi, po prostu spełnia moje wymagania, odpowiada mi wydajnościowo, nie grzeje się, nie pobiera nadmiernej ilości energii i tyle :) .eot.

 

ps.

yeyoo

Oni się kłócą ale grzecznie, z wykorzystaniem argumentów. Poza tym nie obrażają się, nie obrzucają błotem. Nie ma powodu by tutaj ingerować, niech dyskutują nad wyższością jednego produktu nad drugim. Z zachowaniem zasad kulturalnej dyskusji, oczywiście ;)

 

Nieoczekiwanie przyszedłeś mi z pomocą ~Rikki ;)

Dla mnie (na dzień dzisiejszy) lepszym produktem jest karta ze stajni ATi (5870) - są po temu 4 proste powody - jest tańsza od swojej konkurentki, posiada wydajność niewiele niższą od GTx 480 (a w poszczególnych tytułach gier równoważną, lub nawet ciut wyższą - w zależności od ustawień etc.) - pobiera znacząco mniej prądu z gniazdka (co dla przeciętnego usera na pewno ma znaczenie) - jak również nie grzeje się jak przysłowiowy piekarnik.To wszystko, dziękuję :) ;) ;]

~chemiczny, mam nadzieję że ta moja wypowiedź będzie pomocna dla userów którzy będą mieli dylemat - GTX 480 czy ATi 5870 - nie sądzisz ? ;) :) ;]

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~chemiczny, mam nadzieję że ta moja wypowiedź będzie pomocna dla userów którzy będą mieli dylemat - GTX 480 czy ATi 5870 - nie sądzisz ? ;) :) ;]

 

Absolutnie, bo jak ktoś się zastanawia to nie ma nad czym. Jak ktoś się nie zastanawia i chce maksymalnej wydajności i nie chce multi gpu to również znajdzie coś dla siebie.

 

Co do tego, że 480'tka to porażka, to jak już pisałem jak ktoś oczekiwał niewiadomoczego za pół darmo to takie rzeczy tylko w erze i dla niego porażka. Zgodzę się, że porażka, tylko w dwóch aspektach pobór prądu (to można przeboleć) i temperatura pracy (tu już ciężej).

 

Co do wydajności to może mały link http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2010/test_nvidia_geforce_gtx_480/15/#abschnitt_colin_mcrae_dirt_2_dx9dx11głównie wydajność w dx11, bo to główne atuty nowych konstrukcji. Jak widać wydajność niewiele wyższa od 5870, a jak zapodamy aa i af to już zupełnie jak to tam, porażka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to było do przewidzenia jak ta dyskusja się potoczy.

 

Szkoda że "fanatyczni" zwolennicy ATI od czasu seri HD48xx nie pamiętają wpadek ATI na tym polu, i nieudane serie jakie zaserwowali swoim klientą. Wtedy NV miażdżyła wydajnością ATI, i różnica była o niebo większą niż np. GTX 280 vs HD5870.

 

Ludzie, klient i tak kupi to co mu sie upatrzy i nie będzie patrzył na inne parametry. Nadal krążą oponie o prockach AMD jakby były niekompatybilne z jakimiś amplikacjami i generalnie psuły się i źle działały. Ale to jest wina niedoinformowanych klientów/sprzedawców/makretingu konkurencji, itp. A sam przerabiałem kilka AMD i kilka Intelów.

 

Ludzie i tak kupią GTX 480, bo chcąć mieć jednoprocesorową najwydajniejszą grafike, nie będzie ich obchodzić reszta. A kogoś jak stać na GTX 480 to i będzie stać na porządne PSU. A zużycie energi większej o ok 100W no i co z tego ??. 10 zł w skali roku w rachunku za energię elektryczną rzeczywiście duża rożnica .

 

Pamiętajcie że ATI wydało już ktorej sterowniki do swoich kart , i któreś już z kolei które poprawiają wydajność , ale wejście pod uwagę że NV też dopracuje stery pod GTX 470/480 i wydajność wzrośnie. Być może wyjdą poprawione karty w stulu GTX 260 216sp w miejszym procesie, z wiekszą ilością procesorów i mniej grzejące się.

 

Mi to wisi co teraz ile kosztuje, bo ani nie kupiłbym HD5850 / 5870 , ani GTX 470/480 bo nie wydam nigdy tyle kasy na grafikę. A dominacja którejkolwiek z firm nie jest dobra dla nas klietnów bo można zapomnieć o obniżkach cen i szybkiej wymianie grafy.

 

A nazywanie Fermi porażką jest nie uzasadnione, no niestety wydajność ma swoje ograniczenia w postaci większej temperatury i prądożerności. Ale jak ktoś myślał że można miec grafike x2 wydajniejszą z mniejszym wiatraczkiem i chłodniejszą , no to widać tak nie jest.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Co do tego, że 480'tka to porażka, to jak już pisałem jak ktoś oczekiwał niewiadomoczego za pół darmo to takie rzeczy tylko w erze i dla niego porażka. Zgodzę się, że porażka, tylko w dwóch aspektach pobór prądu (to można przeboleć) i temperatura pracy (tu już ciężej).

 

Widzisz, ja jako potencjalny klient/uświadomiony user oczekuję, że firma (tym bardziej mająca większościowe udziały na rynku - jak na razie), więc że firma która swój nowej generacji produkt wypuszcza po z górą 15 miesiącach od konkurencji, że będzie to produkt po pierwsze: znacząco wydajniejszy (co w wypadku GTX 480 nie ma miejsca) - po drugie: mniej prądożerny ; po trzecie: wydzielający mniej ciepła ; i wreszcie po czwarte: kosztujący w przybliżeniu (+ -) tyle co odpowiedni produkt (jezeli chodzi o pozycjonowanie na rynku) konkurencji.I niestety nV tutaj zawodzi (na całej linii rzekłbym).Co do poboru prądu którą jak twierdzisz "mozna przeboleć" - róznica względem ATi 5870 w idle: 40W , w stress: 100-110W to nie jest "przebolenie" - to jest porażka na całej linii.

 

Co do wydajności to może mały link ... [...]"

 

Przykład (z linku który podałeś ~chemiczny):

Colin McRae: Dirt 2 - przykładowo, 2560 x 1600 (8x AA / 16x AF) - różnica na korzyść nV = 50,8 fps vs. 48,1 fps = ...2,7 fps (sic!) - to jest ta zdecydowana przewaga nad produktem ATi ? (już nawet nie napiszę o zmiażdżeniu, bo to po prostu kpina z inteligencji userów).

 

Dołączona grafika

 

 

Nie żartuj sobie ~chemiczny.

 

"[...]A nazywanie Fermi porażką jest nie uzasadnione, no niestety wydajność ma swoje ograniczenia w postaci większej temperatury i prądożerności. Ale jak ktoś myślał że można miec grafike x2 wydajniejszą z mniejszym wiatraczkiem i chłodniejszą , no to widać tak nie jest.[...]"

 

Taaak ?

To pokaż mi tę wydajność (GTX 480 vs. ATi 5870) 2x wyższą.Bo jakoś jej nie dostrzegam.Jak widać na przykładzie wyżej, ta wydajność jest wyższa tylko i wyłącznie symbolicznie - ergo jak dla mnie porażka (i to jeszcze po tak długim czasie oczekiwania przez rynek PC).

 

~sideband

"[...]Niestety wygląda na to , że nie można normalnie podyskutować - merytorycznie i bez napinania się. Wpadną oszołomy i po ptokach. Kiedyś było to tylko na pclab , teraz już na purepc mamy ten sam śmietnik.[...]"

Dobre, dobre :) ;)

ps. ja mam tylko nadzieję że to nie o mnie ? (bo szczerze to nie widzę w moich dotychczasowych postach "niemerytoryczności" tudzież "napinania się") - staram się merytorycznie dyskutować.

 

I liczę tylko na to, że w wypadku sytuacji, kiedy ATi wypuści tak niedopracowany produkt jak dziś seria GTX 4xx od nV (z wydajnością wyższą na poziomie 2-8 fps.) - to mam nadzieję że np. ~chemiczny nie będzie miał nieuzasadnionych pretensji do ATi, ba ! - nawet napisze że to nie jest porażka, tylko "the best od the Beast" ;] ;)

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym ty się przejmujesz , każdy ma swój rozum i kasę do wydania. Jak dla mnie to fanboje to mogą na produkować 100 stron na forum i tak nic to nie zmieni. Niestety wygląda na to , że nie można normalnie podyskutować - merytorycznie i bez napinania się. Wpadną oszołomy i po ptokach. Kiedyś było to tylko na pclab , teraz już na purepc mamy ten sam śmietnik.

 

Jak ktoś chce kupić 480/470 , komentarze są jednoznaczne - fanboj. Wydawanie opinii na temat kogoś na podstawie zakupionego sprzętu jest śmieszna i nie poważna , a także nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że "fanatyczni" zwolennicy ATI od czasu seri HD48xx nie pamiętają wpadek ATI na tym polu, i nieudane serie jakie zaserwowali swoim klientą. Wtedy NV miażdżyła wydajnością ATI, i różnica była o niebo większą niż np. GTX 280 vs HD5870.

 

Architektura na której oparła się seria 8xxx nVidii wyszła w okolicach 2006 roku. Odtąd ciągłe odsmażańsko.

Powiedz mi, co nVidia robiła przez ten cały czas? Wydawała kasę na "it's meant to be played", marketing i odgrzewanie kotletów - końcu musiało przyjśc ATi z kolejną rewizją poprawionej architektury i roz... zniszczyć NV - nadszedł ten dzień. ;] A ATi? Seria x1xx0 - udana odpowiedź, ale nie perfekcyjna. Porażka w postaci 2xx0? Poprawione błędy w 3xx0 serii ATi. Potem jeszcze lepsze 4xx0, i w końcu kolejne następne, lepsze 5xx0 - ATi nie siedziało nie robiąc nic, tylko ostro zakasało rękawy do roboty... ;]

 

Ludzie i tak kupią GTX 480, bo chcąć mieć jednoprocesorową najwydajniejszą grafike, nie będzie ich obchodzić reszta. A kogoś jak stać na GTX 480 to i będzie stać na porządne PSU. A zużycie energi większej o ok 100W no i co z tego ??. 10 zł w skali roku w rachunku za energię elektryczną rzeczywiście duża rożnica .

10zł? 10zł? 20W miesięcznie to całodobowo to ok. 13-20zł....

I poza tym, fanboje wcale nie patrzą czy rzeczywiście im się opłaca kupywać. (Opłacać=stać ich?)

 

Pamiętajcie że ATI wydało już ktorej sterowniki do swoich kart , i któreś już z kolei które poprawiają wydajność , ale wejście pod uwagę że NV też dopracuje stery pod GTX 470/480 i wydajność wzrośnie. Być może wyjdą poprawione karty w stulu GTX 260 216sp w miejszym procesie, z wiekszą ilością procesorów i mniej grzejące się.

A g... prawda. Pic na wodę. Poprawa wydajności przy procesorze który ogranicza GPU... Tak naprawdę i nV i ATi kłamią w kwestii sterowników które niby poprawiają wydajność.

A twoje "być może" ? Ta. Dysputy na bok.

 

A nazywanie Fermi porażką jest nie uzasadnione, no niestety wydajność ma swoje ograniczenia w postaci większej temperatury i prądożerności. Ale jak ktoś myślał że można miec grafike x2 wydajniejszą z mniejszym wiatraczkiem i chłodniejszą , no to widać tak nie jest.

 

Nie jest? :D

Wiesz, idąc twoim tokiem rozumowania to czemu nie podkręcimy 5870 i zrobimy mu takie samo chłodzenie co nV? Na pewno byłby w takim wypadku wydajniejszy... ;] To nawet nie jest argument.

Po prostu porażka nV - 4 lata w tym 15 mieś obserwacjii aby wykonać odpowiedź technologiczną konkurentowi, a tutaj taka klapa... Porażka, porażka...

A i w DX11 jakoś wcale nie są lepsze te GeForce'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Ja tylko mam nadzieję że ATi wypuści na rynek kartę o wydajności wyższej od nV GTX 480/470 (o powiedzmy 5-10 % w porywach wiatru) - z poborem prądu wyższym o np. (a co tam, niech sobie chłopcy zaszaleją) 200W (w końcu to jest dla top userów ...) i do której będzie trzeba chłodzenia wodą (co najmniej) + do tego trochę zmian w architekturze (jakaś nowa teselacja, cosik) - tak za 20 miesięcy niech sobie wypuszczą taką kartę, no i liczę na to że te osoby które dziś chwalą nV (jaki to mają dopracowany produkt, wydajny etc.) że te osoby zajmą takie samo stanowisko w stosunku do ATi.Tylko jest z tym pewien problem, nVidia nie pokazałe zupełnie nic co zmusiłoby ATi do takiego desperackiego czynu, a to już o czymś świadczy (lekko powiedziawszy).

 

ps. wmawianie (na siłę) że produkt niedopracowany/pobierający ogromne ilości prądu/wydzielający znaczaco więcej energii cieplnej/kosztujący znacząco więcej w stosunku do produktu konkurencji, że ktoś kto kupuje taki produkt wybiera lepiej - jest głębokim nieporozumieniem, nie dającym się racjonalnie wytłumaczyć.To nie jest racjonalne - to jest irracjonalne.I bynajmniej nie świadczy o inteligencji osób które takie "coś" uprawiają (niezależnie czy to z obozu ATi czy z nV).

eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka to dyskusja w tym temacie.

 

Najwięcej to posiadacze kart ATI próbują udowodnić że mają takie fajne amerykańskie boskie karty graficzne, a NV wypuściło badziewie. Mozna i tak, jeśli poczujecie się lepiej.

 

Jednak obiektywnego spojrzenia to brakuje 90% osobom tutaj piszącym. A jest taka mądre powiedzenie "kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą". Najwyraźniej mit o zajebistości serii HD48xx jest tak wielki, że wszystko inne co zaprezentuje NV to shit. A jakoś nie widzę by seria HD48xx była lepsza niż GTX2xx. Wręcz uważam że różnice się zatarły, i pozostała kwestia gustu, tak samo jest i teraz.

 

Ale według mnie to się pozabijajcie nawet o to która firma jest lepsza, ja i tak kupie to co sobie uaptrzę w danym momencie (nieważne NV czy ATI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

"[...]Porażka to dyskusja w tym temacie.

 

Najwięcej to posiadacze kart ATI próbują udowodnić że mają takie fajne amerykańskie boskie karty graficzne, a NV wypuściło badziewie. Mozna i tak, jeśli poczujecie się lepiej.

 

Jednak obiektywnego spojrzenia to brakuje 90% osobom tutaj piszącym. A jest taka mądre powiedzenie "kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą". [...]"

 

Wiesz, w ogóle mnie jakoś nie dziwi że się merytorycznie nie ustosunkowujesz do argumentacji userów o innych poglądach (dość wyraziście opisanych) w stosunku do nowego dziecka ze stajni nVidii - zamiast tego przysłowiowo klepiesz co Ci ślina na język przyniesie, ot co - bez żadnego (choćby najmniejszego wagą) kontr-argumentu.Przykre.

I widzę że nawet nie raczyłeś zauważyć że to nie o firmę (jako taką) chodzi, tylko o konkretną linię produktów konkretnego producenta.Najwidoczniej Cię to przerasta.

 

dla mnie wydajność fermi jest nie najgorsza ale ciepło i generowany hałas nie do zaakceptowania, jeśli obudowa radiatora w stresie ma 60c to ile ma pcb i tu gadanie przedstawicieli nvidi o trwałości ich układów nic nie pomoże, bo te karty będą zdychać latem jak muchy, nie chce wiedzieć kondensatorów i laminatu po 1.5 roku pracy, pcb odbarwione, kondzioły u kresu życia, karta nie najgorsza ale tylko do chłodzenia wodnego, dodatkowo negatywnym atutem jest zużycie prądu, blisko 100w większe od 5870 (choć ten co jeździ porshe na zużycie paliwa raczej nie patrzy)

 

Taak, już widzę jak sprawnie będzie realizowane RMA tudzież gwarancja <_< (ratunek dla nV widzę tylko w obniżeniu procesu technologicznego & z większego uzysku z wafla).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10zł? 10zł? 20W miesięcznie to całodobowo to ok. 13-20zł....

 

Połowa tej kwoty to by się zgadzała. ;)

Grając 24h/dobę, przez 30 dni w miesiącu różnica między 5870 a 480 co całe 7 zeta. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja z czlowiekiem, ktory wierzy w:

 

A sam pomysł (z poprzedniego mojego postu - prototyp GTX 960 z wtyczką jak do pg. ATX 24 pin.) jest po prostu poroniony, a na pewno skrajnie irracjonalny.

jest bezcelowa. imo najwieksi szczekacze z tego topicu <18 lat

Edytowane przez yeyoo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka to dyskusja w tym temacie.

 

Najwięcej to posiadacze kart ATI próbują udowodnić że mają takie fajne amerykańskie boskie karty graficzne, a NV wypuściło badziewie. Mozna i tak, jeśli poczujecie się lepiej.

 

Jednak obiektywnego spojrzenia to brakuje 90% osobom tutaj piszącym. A jest taka mądre powiedzenie "kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą". Najwyraźniej mit o zajebistości serii HD48xx jest tak wielki, że wszystko inne co zaprezentuje NV to shit. A jakoś nie widzę by seria HD48xx była lepsza niż GTX2xx. Wręcz uważam że różnice się zatarły, i pozostała kwestia gustu, tak samo jest i teraz.

 

Ale według mnie to się pozabijajcie nawet o to która firma jest lepsza, ja i tak kupie to co sobie uaptrzę w danym momencie (nieważne NV czy ATI).

 

poczytaj początki tematu 58xx sama opozycja nvidi która zachęca do kupna gtx-ów 285 z samym Sulaco na czele który nawet stwierdza że by się uwstecznił kupując 5870 (co zresztą po kilku miesiącach uczynił, jak na razie to trwa tylko kłótnia miedzy czerwonymi a zielonymi, która pewnie za kilka tygodni ucichnie, zostanie temat o GTX 470/480 w którym nikt nie będzie pisał i pewnie zniknie z pierwszej strony, póki co nie widzę chętnych którzy deklarowali zakup w przyszłości

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo już nie ma super-duper-hiper gier , gdzie potrzebna jest taka moc , nie licząc metro to po pierwsze , a po drugie liczba prawdziwych entuzjastów w Polsce jest niewielka.

 

Dlatego dla przeciętnego zjadacza chleba ta karta zostanie mega głośną grzałką i niczym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...