Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby obecnie byl jakis sens kupna GTX 480 , ta cala przewaga w teselacji pojdzie w piach jak toto oprogramuja

cudowni programisci :) AVP3 kozysta z tego dobrodziejstwa ? ludzie pisza ze kupa bardziej widoczna z 20m niz poprawione obiekty

dzieki teselacji :/ to sam o z METRO 2033 teselacji prawie nie widac :/

Zanim wyjda gry gdzie GTX480 pokaze pazury minie spoko pare miesiecy przyleci Mikolaj i nadejda swieta.

 

w obecnej chwili R.i.P Fermi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce-gtx-480_11.html#sect0

 

It is easy to see that the Radeon produces a better-looking picture. All the textures are sharp, without fuzziness or anything. To remind you, I selected the same graphics quality settings for both graphics cards: DirectX 11, Very High, 16x AF, AAA, Advanced DOF and Tessellation.

 

Co z tego wynika ? Wiadomo.

 

Jeszcze jeden artykuł tym razem http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2010/test_nvidia_geforce_gtx_480/3/#abschnitt_aa_kontrolliert polecam także następny artykuł o AF.

 

żadnych zmian między trybami 16xAA a 32xAA tak NV poprawiło jakość obrazu nowej generacji kart i dalej jest gorzej niż na kartach ATi.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ta DX11 i tesselacja, chyba tylko do oglądania w benchmarkach. Kartę z DX10 mam od nie wiem jak dawna i gry w pełni korzystającej z niego lub chociaż pokazującej dużą przewagę wynikającej z DX10 jeszcze nie widziałem a tymczasem wyszły już 3 generacje nowych wydajniejszych kart i jedna generacja DX11. Niech NV się lepiej zainteresuje robieniem gier a nie renderowanych samochodów do cykania fotek czy wciskania PhysX i wmawiania, że na CPU się nie da ( GTA IV i Crysis jakoś mogą a nawet DX10 tam nie ma). Nic ciekawego zachęcającego do kupna Fermi nie wyszło, Metro 2033 i spadki fps po wybuchu granatu :x Wyłączenie promieni w Crysis idzie jeszcze jakoś przełknąć ale ten marketing powoli przestaje mnie śmieszyć. Ale mniejsza o to. Mnie interesuje głównie wydajność. A tutaj przewaga nad Ati jest zbyt mała a dodatkowo większy pobór prądu ( musiałbym zmienić zasilacz). Jak dla mnie cena za duża a wydajność za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

404

 

It is easy to see that the Radeon produces a better-looking picture. All the textures are sharp, without fuzziness or anything. To remind you, I selected the same graphics quality settings for both graphics cards: DirectX 11, Very High, 16x AF, AAA, Advanced DOF and Tessellation.

 

Co z tego wynika ? Wiadomo.

(...)

Wiadomo wiadomo :wink:

 

Jeżeli ktoś nie wie co jest takie oczywiste to link Metro 2033 Image Quality Followup - Metro 2033 Image Quality Followup | [H]ard|OCP :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~sideband

[...] na tym forum na razie nikt się nawet nie zadeklarował.

 

W takim razie oficjalnie się deklaruję. Kasa poszła i po 12 będę w posiadaniu karty Evga 470, która jak nic pójdzie pod wodę. W maju druga do SLI. Na rzetelne testy możecie więc liczyć.

Póki co przestańcie biadolić. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O , to fajnie Melampus i Raptor. Jak już będziecie mieli kartę to podzielcię się wrażeniami z jej użytkowania i prób po OC ,jak wydjność się jej prezentuje, bo GF'y po OC zawsze były mocne.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

 

"[...W takim razie oficjalnie się deklaruję. Kasa poszła i po 12 będę w posiadaniu karty Evga 470, która jak nic pójdzie pod wodę.[...]"

 

ja też mam zapłaconą GTX480 i czekam ;)

 

 

 

Pozostaje mi czekać na Wasze testy (& wrażenia, pierwsze natury wizualnej/oragnoleptycznej & praktyczne) - gdybyście w swoim opisie odnieśli się (w porównaniu) do swoich teraźniejszych kg., byłoby to idealne :) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC całkiem niezłe, żeby nie powiedzieć że super 800/1600 na GPU i 2000MHz na pamięciach wow. W stosunku do defaulta to duży skok.

 

a hałas "Noise level isn't too bad... no worse than one of My GTX 280's at 100% fan speed..." nie gorzej niż w GTX 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka o dostępności:

[Rumour] Nvidia Geforce GTX 400 set for extremely thin availability | IT SHOW 2010 | VR-Zone | Gadgets | PC Enthusiasts

 

Wydaje się, że kupić tą kartę w europie będzie trudniej niż trafić w totka :D

 

Ilość dostępnych kart rzeczywiście nie jest zadowalająca. Po rozmowie z właścicielem sklepu gdzie kupowałem 470 dowiedziałem się, że na Azję puszczono 4000 szt. (najwięcej), w Polsce chyba coś około 100 szt., a w całej Europie z 1500-2000 szt. z czego najwięcej przypadło na Niemcy. Amerykanie też nie mają za ciekawie. Oczywiście liczby tyczą się zarówno 480 jak i 470. Widać po tym, że z produkcją wcale nie jest tak różowo i problemy wciąż doskwierają przy odzysku wafla. Przed świętami główny dostawca nawet i AMD-ATi ograniczył uzysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzysk z wafla waktycznie słaby, liczba sztuk na europe/polske nie zachwyca. Jednakże pewmnie mało kto wyda od 1500 w góre na nowe GTX.

 

Jednak jest też optymistyczna wiadomość, w postaci tego że pudełkowe GTX grzeją się mniej niż wersje testowe. I dlateko im do 100*C egzemplarzy testowych. Fakty waitrak na 100% rpm będzie pewnie głośny (jak i w kazdej tego typu chłodzenia karcie). Ale tak na 80% powinno być akceptowalnie podczas grania , a temperatura powinna być znośna. Dlatego jestem ciekawy relacji Panów którzy czekają już na swoje GTX 470/480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzysk z wafla waktycznie słaby, liczba sztuk na europe/polske nie zachwyca. Jednakże pewmnie mało kto wyda od 1500 w góre na nowe GTX.

 

Jednak jest też optymistyczna wiadomość, w postaci tego że pudełkowe GTX grzeją się mniej niż wersje testowe. I dlateko im do 100*C egzemplarzy testowych. Fakty waitrak na 100% rpm będzie pewnie głośny (jak i w kazdej tego typu chłodzenia karcie). Ale tak na 80% powinno być akceptowalnie podczas grania , a temperatura powinna być znośna. Dlatego jestem ciekawy relacji Panów którzy czekają już na swoje GTX 470/480.

 

80% akceptowalne??

Przy moim GTX-e260 już na 60% ostro buczy a tu masz 22Watową turbinę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie trochę tych osób się wysypało którzy dostali już GTX480 w swoje rączki. Więc według jednego z (evga forum) przy wiatraku na auto miał 99 C a przy wiatraku na 70% gdzie był akceptowalny szum miał 100 C. Więc te wczorajsze ploty o 70C są trochę nie do końca prawdziwe choć faktem jest że drugi koleś z (evga forum) miał wiatrak ustawiony na 100% i ponad 70C ale ten hałas... Nic ja pewnie 1 wiatraczek skieruje na radiator a drugi z drugiej strony na sekcje zasilania karty może będzie lepiej ;) Gdzie te karty są !? :damage_wall:

 

PS. Tylu fanów NV się burzyło gdy czytali recenzje bdb portali a tutaj wystarczy jeden anonimowy koleś i już poszła wiadomość do portali że karty są chłodne i ciche ;D Tak działa marketing na zaślepionych...

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa o jakich timingach pisałes i analogii?nie kumam - w jakiej to grafice niby timingi zmieniasz?Wstepne testy premierowych oferm pokazały ze ta karta nawet sie nie kreci...choc podobno wersje pudełkowe juz znacznie lepiej wypadaja ale poczekajmy az ktos to stestuje...póki co nvidia słabo oj słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...