Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory nie widziałem by referencyjne chłodziwo na jakieś karcie było ciche i wydajne , jak dla mnie mogłaby być możliwość kupna referenta bez chłodzenia tylko taniej :D

 

Z chłodzeniem Fermiego ogólnie jest jakaś lipa, bo po zwodowaniu różnica była kolosalna. Także myślę że dobre chłodzenie powietrzne załatwi problem dla tych co mają bardziej wyczulony słuch (edyta: albo wodne jak kogo stać). A osoby które kupią Fermi to nie target, który nie stać na zmianę chłodziwa ;)

 

I tu nie chodzi o to że chce udowodnić że karta jest cicha, bo na pewno nie jest. Nie chodzi o to że chce udowodnić że karta jest chłodna, bo na pewno nie jest. Chodzi o to że moim skromnym zdaniem trochę ludzie przesadzają jakie to ble i w ogóle dupne jest.

 

Aczkolwiek zobaczymy co czas pokarze ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chłodzeniem Fermiego ogólnie jest jakaś lipa, bo po zwodowaniu różnica była kolosalna. Także myślę że dobre chłodzenie powietrzne załatwi problem dla tych co mają bardziej wyczulony słuch (edyta: albo wodne jak kogo stać). A osoby które kupią Fermi to nie target, który nie stać na zmianę chłodziwa ;)

 

I tu nie chodzi o to że chce udowodnić że karta jest cicha, bo na pewno nie jest. Nie chodzi o to że chce udowodnić że karta jest chłodna, bo na pewno nie jest. Chodzi o to że moim skromnym zdaniem trochę ludzie przesadzają jakie to ble i w ogóle dupne jest.

 

Aczkolwiek zobaczymy co czas pokarze ;)

 

dupne nie jest..tylko cena jest dupna przynajmniej w polsce.

chodzi o to co dostajemy za te 1800 zl. nikt by sie slowem nie odezwal gdyby ta karta kosztowala w polsce 1.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego userzy, ktorzy posiadaja w swoich blaszakach karty ati tak bardzo nie nawidza nowych fermii ?

Przecierz fermii to calkowicie nowa konstrukcja, do ktorej ati chce nawiazac za pare miesiecy wydajac nowy chip.

Czy wtedy karty ati beda tak samo krytykowane jak dzisiejsze fermii ?

Nvidia napocila sie, zeby w koncu po kotletach zrobic cos zupelnie nowego a tu koty wieszaja ludzie na zielonych.

Sam fakt, ze fermii ma na pokladzie 16 teselatorow juz cos powinno znaczyc nie mowiac o dzielonym caschu L1 i L2, ktore to notabene zostaly potrojone wzgledem starszego brata gtx 285.

Fizyka w gtx 470/480 zostala wzmocniona prawie trzykrotnie wzgledem gtx 285.

To sa fantastyczne osiagi.

Fakt, ze gorace i glosne sa chipy 480, no ale cos za cos.

Pradu tez sporo idzie bo az 250 wat a po OC to i z 280 pojdzie.

Cena jest calkiem przyzwoita biorac pod uwage np. gtx 285, ktore kosztowaly 1600 zlotych.

Ludzie porownuja fermi do ati 5970 a przecierz to inna polka wydajnosciowa, bo dwurdzeniowa.

Tak samo bylo z gtx 280 i 4870x2.

:wacko: :wacko: :wacko:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale paplecie. Wejdźcie jeden z drugim na evga forum i poczytajcie jak nabywcy fermi wypowiadają się o karcie. Ba jeden posiadacz HD5870 kupił GTX480 i porównał na ucho poziom hałasu. Więc każdy kto posiada HD5850 lub HD5870 i ustawi sobie wiatrak na 70-75% i będziecie wiedzieli wszystko. Tragedia jest podobno powyżej 80% na wiatraku ale poniżej tego da się to znieść. Co do dostępności miały być dzisiaj jakieś informacje na ten temat a dalej nic nikt nie wie, może w najbliższych dniach coś będzie wiadomo, chodzi mi o dostępność u nas. Ciekawe jest też kiedy wyjdą karty nie referencyjne bo jeśli nv sklepała system chłodzenia to inne rozwiązanie może się tu spisywać naprawdę dobrze. Jedyne czego nie da się uleczyć to poboru prądu i wysokiej ceny. Tutaj macie porównanie też ciekawe idle i stress GTX480

http://www.youtube.com/user/LinusTechTips#p/u/0/FBU1EFLnvdg Więc tragedii nie ma.

 

PS. ludzie porównują HD5970 i GTX480 ponieważ jest parę powodów:

 

1. Najlepsze karty w ofercie od ATi i NV

2. Ten sam pobór prądu.

3. Prawie ta sama półka cenowa.

4. Karta to karta czy ma 2 czy 1 rdzeń nie ma tutaj żadnego znaczenia oraz patrz wyżej.

 

http://www.youtube.com/user/trubritar#p/u/0/yx69O-HY9DI

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. ludzie porównują HD5970 i GTX480 ponieważ jest parę powodów:

 

1. Najlepsze karty w ofercie od ATi i NV

2. Ten sam pobór prądu.

3. Prawie ta sama półka cenowa.

4. Karta to karta czy ma 2 czy 1 rdzeń nie ma tutaj żadnego znaczenia oraz patrz wyżej.

 

Dokładnie to samo chciałem napisać. Trzeba się w końcu ogarnąc leven. Nikt nie będzie dobierał kart do testów 'wydajnością' tylko cena oraz ewentualnie poborem energii. I w tym wypadku GTX480 jest duzo blizej 5970 niz jakiejkolwiek innej karty ATI. Na nieszczescie NV, 5970 robi masakre z GTXa.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pojedynczy przykład:

Metro 2033 - test wydajności str. 1 - Tomasz (focus) Niechaj - Artykuł GRY-OnLine

 

Niestety karty graficzne z dwoma GPU (zarówno GeForce GTX 295, jak i Radeon HD 5970) nie działają poprawnie z Metro 2033. Chodzi o mikroprzycięcia oraz niepoprawne wyświetlanie wszystkich klatek na ekranie: całkowicie inne wrażenie płynności względem liczby wyświetlanych klatek na sekundę. Efektem tego jest to, że grając na takim HD 5970 mamy wrażenie, że jest wolniej niż na HD 5870, pomimo tego że liczba FPS-ów wyświetlanych np. przez FRAPS-a mówi nam coś kompletnie innego. Jest to typowe zachowanie kart graficznych z dwoma GPU w wielu grach, więc przypadek Metro 2033 nie jest czymś nowym.

Także co jedno GPU to jedno. Zawsze z multi są większe lub mniejsze problemy. Swoją drogą śmieszy mnie taki drobiazg. Jak ATI miało najmocniejszą kartę jednordzeniową na rynku i ktoś przypadkiem porównał do niej GTX295 to zaraz było a bo to dwurdzeniowa a bo mikroprzycięcia. W drugą stronę to już nie działa ne?

 

Ale faktem jest że cena Fermi póki co jest chora i zmusza użytkowników do tego by ją porównywać z X2 jakby nie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. ludzie porównują HD5970 i GTX480 ponieważ jest parę powodów:

 

1. Najlepsze karty w ofercie od ATi i NV

2. Ten sam pobór prądu.

3. Prawie ta sama półka cenowa.

4. Karta to karta czy ma 2 czy 1 rdzeń nie ma tutaj żadnego znaczenia oraz patrz wyżej.

 

No nie ma wcale:lol2: , pierw to pograj sobie na sli czy cf i wtedy napisz czy nie ma to znaczenia czy ma. Krótko mówiąc jak najdalej od sli/cf w każdej postaci.

 

Ile razy trzeba powtarzać , że sli/cf to rozwiązanie ostateczne i całą masą wad. Gdyby chociażby sli byłoby takie cudne , to nv nie bawiłoby się w wielgachne gpu tylko odrazu zapodali by kanapkę z nieco słabszych gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt karty jeszcze nie kupił u nas, a wojna na całego :D

PS: Jest jakieś chłodzenie powietrzne, które radzi sobie z tak ekstremalnym TDP, pasuje do GF480 i zapewnia dużo większą cisze niż defautowy cooler?

 

http://pclab.pl/news41451.html

 

Coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt karty jeszcze nie kupił u nas, a wojna na całego :D

PS: Jest jakieś chłodzenie powietrzne, które radzi sobie z tak ekstremalnym TDP, pasuje do GF480 i zapewnia dużo większą cisze niż defautowy cooler?

 

A tam wojna :)

Roznica pogladow :D

 

Co do chlodzenia to sie ostatnio przygladalem accelero extreme gtx 280...

Ciekawe czy spasuje do gtx 480, bo mam takie wlasnie na gtx 285.

Jak bede sprzedawac swoja karte, to zaloze referenta i zostanie mi wolny accelero extreme 280.

Pytanie tylko czy rozstaw mocowan bedzie pasowac do nowego chipu.

Z fotek mozna miec taka nadzieje.

Jak myslicie ?

Oczywiscie drobne przerobki nie beda problemem.

 

gtx 285 i gtx 480

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając nawet, że by pasował to może być za słabe. GTX480 w Furmarku wyciska 300W. Co prawda w datasheet'ach podają TDP jako 250W (dla gier), czyli tyle co potrafi rozproszyć Accelero Eextreme, ale niech siorpnie co nieco z tych ekstra 50W i będzie kaplica.

 

//EDT

tak mi przyszło do głowy by zimą Fermi pod wodę i zamiast chłodnicy zrobić sobie ogrzewanie podłogowe co by ciepło w stopy było podczas grania :lol2:

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi... ales wymyslil :D

 

Podam taki malutki przykladzik z accelero extreme 280...

Mam je na gtx 285 wyocowanym do 731/1601/1401 i nawet w furmarku nie przekraczam 60 pare st C !

Oczywiscie pasta liquid pro.

Jak by dodac 70 wat wiecej to nie widze problemu z oddawaniem ciepla.

Te chlodzenie jest dluzsze od calej karty :D

5 podwujnych rurek heatpipe, 3 coolerki... to musi dac sobie rade skoro takie malenstwo referencyjne na gtx 480 "jakos" sobie radzi z 5 pojedynczymi heatpipkami.

Pytanie tylko czy rozstaw srubek montazowych i ulozenie calosci na pcb bedzie pasowalo ?

 

Kto wie, moze sie okazac, ze to wlasnie z mojej inicjatywy wyjdzie kruciutki opis odnosnie kompatybilnosci tego chlodzenia wzgledem gtx 480 :D

Potem tylko OC i niech ludy klekaja :D

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to 'nowosc' a do tego z teselacja GTX zjada radka na sniadanie ;)

Radek dobry do benchow a w grach problemy.

 

Czekamy na obnizki cen i poprawione wersje :D

Edytowane przez KUBA TM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy, czekamy ale na na HD6XXX w 28nm jeszcze w tym roku i znowu nv zostanie zgwałcona :)

 

Przy problemach z produkcją w obecnym wymiarze technologicznym, a jest przecież połowa kwietnia 2010, na pewno nie liczyłbym na 28 nm chipy w tym roku. Mam na myśli produkcję dla potencjalnego kowalskiego a nie prototypy. Co do tych ostatnich również nie jestem pewien czy ujrzą światło dzienne w tym roku. Jak mawiają - nie mów hop póki nie przeskoczysz.

 

12 minął i kart wciąż nie ma :damage_wall: . Preorder nadal aktualny :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd NVidii

Uparcie TE SAME układy są montowane na kartach dla graczy i na kartach dla profesjonalistów. To są dwa różne segmenty rynku, potrzeby są bardzo różne i sensownym byłoby wyprodukowanie różnych chipów. Segment profesjonalny i tak płaci 'premium' - po kilka tyś. USD; - można by to zrobić tak, aby było opłacalne.

ATI również ma taką politykę, jednak NVidia szczególnie zafundowała kartę nie dostosowaną do potrzeb graczy. CUDA, cache i inne zajmują znaczną część rdzenia, zmniejszają uzysk, zwiększają cenę - nie stanowiąc dla większości nabywców żandej korzyści, a jedynie balast. Może i nowa karta nie jest taka zła, ale w mojej opinii jest złą kartą dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA... Te 4 karty na allegro to chyba 1 partia dostaw od NV. Druga zapowiadana na maj czyli już będzie 8 kart. A tak na poważnie to sklepy skarżą się że dostały 1/4 zamówionych kart i jeśli tak dalej będzie to w maju nie dostaną tych kart osoby które zamówiły je w preorderze a co dopiero mówić o typowym kowalskim który będzie ją chciał kupić w sklepie od ręki. Przy takim tempie dystrybucji to kto wie czy nie lepiej dostępne będą HD6000 :)

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche zalu do nvidi dla czego ?

Otoz mialo byc 512 procesorow CUDA a jest 480.

Jak myslicie czy pozostale 32 procesory CUDA sa zablokowane programowo ?

Widzialem na fotce z schematu blokowego fermi gtx 480, ze jedna cala sekcja jest nie czynna.

Ciekawe czy bedzie mozna ja uruchomic :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche zalu do nvidi dla czego ?

Otoz mialo byc 512 procesorow CUDA a jest 480.

Jak myslicie czy pozostale 32 procesory CUDA sa zablokowane programowo ?

Widzialem na fotce z schematu blokowego fermi gtx 480, ze jedna cala sekcja jest nie czynna.

Ciekawe czy bedzie mozna ja uruchomic :rolleyes:

 

Nieczynna bo uszkodzona.

To nie te czasy kiedy z 12 potokow odblokowywalo sie do 16 i czlowiek byl happy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cacy :ph34r:

 

A ja zrobie tak:

Napisze do nvidi prosbe czy nie mogliby mi sprzedac gtx 480 z wszystkimi czynnymi procesorami cuda czyli 512 :lol2:

Zdaje sobie sprawe, ze to naiwne, ale nudzi mi sie :D

Ciekawe czy w ogole odpiszą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi odpisali w GRALu na pytanie kiedy bedzie ta 480 GeForce GTX480 PoV 1536MB, DDR5, HDMI, DVI, PCI-E | Point of View | Karty graficzne | nVidia GeForce | GRAL

 

 

Nie znamy terminu dostawy oraz ceny w jakiej sie pojawi.

to ja sie pytam po kiedo ch..a maja go w cenniku i w dodatku w takiej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...