Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiegnę trochę od realnych odczuć podawanych przez naszych kolegów i rzucę swoje po spojrzeniu na pobór prądu GTXa 470:

 

TechPowerUp - ASUS GTX 470

 

Naprawdę jest dobrze, 20-30W różnicy w porównaniu do HD5870 to nie jest dużo. Wydajność w DX9/10 pomiędzy HD5850 a HD5870, a w DX11 odjeżdża obu. Coraz bardziej mnie przekonuje ta karta, jest bardzo dobrą alternatywą dla HD5870. Osobiście, gdybym miał zmieniać, to chyba jednak wziąłbym GTXa 470 w tej chwili...

 

Dlatego ją wybrałem B-) To najlepszy wybór nvidii i harcorowe OC. Temp i głośności nie masz co się bać też jest OK. ATi ma swój sweet spot w postaci HD5850 a NV w postaci GTX470 reszta nie opłaca się. Dobra zamykam ten burdel jakim jest Video World i ide kręcić kartę ;) Pozdro Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przy tej cenie :wink:

 

Zależy, czy piszesz o cenach wirtualnych (~1300 zł), czy realnych (<1400 zł) :wink: . Wirtualne nie są tragiczne, na pewno lepiej by było, gdyby kosztowała 1150-1200 zł, odpowiednio do cen HD5850 i HD5870... O tym w najbliższym czasie możemy co najwyżej pomarzyć.

 

@KamraK85

Rozumiem, że się pozbywasz HD5850, aż tak NV zawróciła Ci w głowie...? :wink:

 

Jeśli bym zmieniał kartę, to raczej na HD5850, bo na GTXa 470 nie starczy kasy...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończył się czas kart A dla mnie tzn. już mi się znudziły ale do następnej serii 6 tylko :) Ja muszę mieć ciągle nowe wyzwania takie jak GTX470 :) Potem znowu zmieniam obóz. Narazie nie żałuję że kupiłem GTX470 wręcz przeciwnie jestem zadowolony.

 

btw. znacie jakiś dobry sposób na sprawdzanie stabilności karty po OC ? Fajny jest OC Scanner od Evgi ale nie działa na mojej GIGABYT-A. Boję się ją przekręcić bo nic nie wiadomo jeszcze jaka jest awaryjność tych kart itp.

 

Mały teścik mojego OC.

 

Metro 2033 608/837/1215...temp max 71C wentyl 68%

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

7087, 186206, 17, 64, 38.060

 

Metro 2033 OC 800/920/1600...temp max 87C wentyl 79%

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

7277, 164622, 20, 78, 44.204

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

min nadal o dupe potluc

 

Nie wiem dokładnie w którym momencie jest to 20... DoF wyłączony miałem... PhysX on... 1680*1050 Very High, AAA, AFx4, Tess on... Może być też kwestia mojego Phenoma II który na 3.4 GHz jest ograniczeniem dla tej karty. Przydał by się teraz 965BE 4GHz.

 

Crysis Warhead 1680*1050 AAx8 DX11 Enthusiast STOCK 608/837/1215

//////////// Summary \\\\\\\\\\\\\

 

04-19-2010 23:41:53 - Microsoft Windows 7 Ultimate

 

DirectX 10 ENTHUSIAST 1X @ Map: ambush @ 0 1680 x 1050 AA 8x

==> Framerate [ Min: 19.44 Max: 37.46 Avg: 30.34 ]

 

 

 

Crysis Warhead 1680*1050 AAx8 DX11 Enthusiast OC 800/920/1600

//////////// Summary \\\\\\\\\\\\\

 

04-19-2010 23:36:08 - Microsoft Windows 7 Ultimate

 

DirectX 10 ENTHUSIAST 1X @ Map: ambush @ 0 1680 x 1050 AA 8x

==> Framerate [ Min: 27.77 Max: 47.38 Avg: 36.96 ]

 

Tutaj już wygląda to bardzo przyzwoicie.

 

 

Unigine Heaven 2.0 1680*1050 AAx8 AF*16 Tess Extreme z 23.3 avg na stock skoczyło do 31.3 avg. ! 34% więcej WoooOT!:)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilgotnosci co prawda raczej nie zmienisz

 

jestes w błędzie da się zmienić jest od tego

Independent humidity and temperature control unit,

Ustawiony na 25% by człowiek się nie pocił i tego zmieniać nie będę.

 

35oC w zupełności wystarczy dla wyciągnięcia średniej.

 

@Maxforce, z niecierpliwością czekam na teścik. :razz:

 

Status:

In Transit - On Time

Scheduled Delivery Date:

04/22/2010

Shipped To:

MIDDLE VI, NY, US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabijaj mnie , 3db to jest tylko trochę głośniej.Ludzkie ucho jest ułomne dlatego empirycznie jest przyjęte , że dopiero wzrost o 10db daje dwukrotny wzrost głośności. Na głośnikach to będzie tak , dajesz 10wat by było dwa razy głośniej musisz dać 100wat B-)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabijaj mnie , 3db to jest tylko trochę głośniej.Ludzkie ucho jest ułomne dlatego empirycznie jest przyjęte , że dopiero wzrost o 10db daje dwukrotny wzrost głośności. Na głośnikach to będzie tak , dajesz 10wat by było dwa razy głośniej musisz dać 100wat B-)

 

Gie prawda.

+3db = dwa razy większy poziom głośności niż wcześniej

Decybele są w skali logarytmicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doucz się to pogadamy.

 

Nawet z testu z techpowerup to potwierdzają ehh - "The human hearing is a bit different and it is generally accepted that a 10 dbA increase doubles the perceived sound level."

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamraK85.. Ty tak nie krec tej karty bo ją przegrzejesz i bedzie problem.

Zmien chlodzenie na cos pokroju:

 

Arctic Cooling ACCELERO GTX PRO • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

 

or

 

Cooling.pl : Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler [PRT007] - 228.99PLN

 

or

 

Zalman VF3000N VGA cooler review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techPowerUp :: ASUS GeForce GTX 470 Fermi Review :: Page 29 / 34

 

z tego wynika, że GTX470 w stresie jest 2x głośniejsza od HD5870 a GTX480 4x...

 

A właśnie że nie, GTX 470 jest prawie tak samo głośny w stresie jak HD5870, 3dBA empirycznie ledwo co usłyszysz różnicę. GTX 480 jest też tylko troche głośniejszy od GTX 470. sideband napisał dobrze, a wystarczyło najpierw przeczytać a nie pisac nieprawdę . Inna sprawa że takie testy i porównania można sobie wsadzić. Nigdy na nie nie patrzyłem.

 

Dochodzi jeszcze kwestia jaki dźwięk generuje chłodzenie GTX 470/480 a np. HD5870 niskie tony??, czy wysokie tony?? , gdyż tutaj jest różnice w odbiorze przez ludzkie ucho, a niskie tony są odbierana jako cichsze niż wysokie tony (co można zobaczyć na krzywych izofonicznych).

 

No i dla jednego 50dBA będzie ciche, dla innego 40dBA będzie głośne. Więc po co ta dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabijaj mnie , 3db to jest tylko trochę głośniej.Ludzkie ucho jest ułomne dlatego empirycznie jest przyjęte , że dopiero wzrost o 10db daje dwukrotny wzrost głośności. Na głośnikach to będzie tak , dajesz 10wat by było dwa razy głośniej musisz dać 100wat B-)

 

Co 3db jest podwojenie głośności czy mocy sygnału... a od kiedy to waty decydują o głośności?? trochę poczytaj zanim się wypowiesz;)

 

Doucz się to pogadamy.

 

Nawet z testu z techpowerup to potwierdzają ehh - "The human hearing is a bit different and it is generally accepted that a 10 dbA increase doubles the perceived sound level."

 

Sam się doucz to pogadamy. Chcesz porozmawiać o akustyce to poczytaj. Zbudowałeś kiedyś jakąś kolumnę czy zwrotnice??(ja parenaście mam na swoim koncie) .. czy tylko zgrywasz wielkiego mądrale w każdej dziedzinie....

 

A właśnie że nie, GTX 470 jest prawie tak samo głośny w stresie jak HD5870, 3dBA empirycznie ledwo co usłyszysz różnicę. GTX 480 jest też tylko troche głośniejszy od GTX 470. sideband napisał dobrze, a wystarczyło najpierw przeczytać a nie pisac nieprawdę . Inna sprawa że takie testy i porównania można sobie wsadzić. Nigdy na nie nie patrzyłem.

 

Dochodzi jeszcze kwestia jaki dźwięk generuje chłodzenie GTX 470/480 a np. HD5870 niskie tony??, czy wysokie tony?? , gdyż tutaj jest różnice w odbiorze przez ludzkie ucho, a niskie tony są odbierana jako cichsze niż wysokie tony (co można zobaczyć na krzywych izofonicznych).

 

No i dla jednego 50dBA będzie ciche, dla innego 40dBA będzie głośne. Więc po co ta dyskusja.

 

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK CICHE 50dBa i GŁOŚNE. Głośność jest jedna dla takiego samego natężenia dźwięku.

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co zaczynasz jazde , skoro nie masz pojęcia co wiem , a czego nie. O akustyce nie muszę czytać , bo się wystarczająco dużo dowiedziałem do tej pory. A niestey nie rozumiesz , że 3db i podwojenie danej wartości dotyczy np. napięcia , nat. prądu itd. , ale nie ma nic wspólnego odczuwalną głośnością przez ludzkie ucho. 10wat vs 100wat na głośniki przy założeniu , że głośniki w obydwu przypadkach mają tą samą efektywność , to właśnie dopiero 10-krotny wzrost mocy da ci dwa razy większą głośność. Kłócisz się tylko z tego powodu , bo sam nie masz pojęcia w tym temacie.

 

Poza tym nie jeden wzmacniacz zrobiłem i nie jeden zrobie , to samo tyczy się kolumn m.in linia transmisyjna , ale pewnie nawet nie słyszałeś o takim rodzaju obudowy i nie wiesz na jakiej zasadzie działa.Także pierw poznaj przeciwnika , a potem atakuj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK CICHE 50dBa i GŁOŚNE. Głośność jest jedna dla takiego samego natężenia dźwięku.

 

A słyszałeś coś takiego jak o krzywych jednakowej głośności ??, lub Izofony ??, lub krzywe Izofoniczne, lub pomiarowe krzywe korekcyjne (to nie to samo co izofony) ??.

 

Tak mówisz o czytaniu , to mam dla Ciebie cytat z pewnego źródła:

 

"Należy podkreślić, że mierniki poziomu ciśnienia akustycznego nie pozwalają na dokładną ocenę głośności

dźwięku, lecz jedynie na jej przybliżone oszacowanie. Wyniki otrzymane za pomocą tych mierników

wyrażone są bowiem w skali decybelowej, określającej stosunki pewnych wielkości fizycznych dźwięku,

przez co nie stanowią bezpośredniej miary wrażeń subiektywnych"

 

jednym słowem, takie testy głośności można sobie wsadzić. Bo subiektywne odczucie może być zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho ludzkie też nie działa liniowo.

 

Ja mam obydwie i skońćzcie się kłócić GTX470 nie jest żadne 2 czy tam 4 razy głośniejsze. Po OC i podkręceniu wentyla rzeczywiście jest głośniejsze ale tylko troche, barwa głosu też jest inna niż na radkach które skrzypiały a tutaj słychać samo tłoczące się powietrze. Dla cichofilów tak samo jak HD5850 tak samo GTX470 będzie głośną karta i tyle. Wiele osób na zagranicznych forach nastawiało się na odkurzacz i się pozytywnie zdziwili poczytajcie trochę fora.

 

btw. kupiłem dzisiaj watomierz więc pod wieczór zrobię teścik HD5850 vs GTX470 pobór prądu idle i stress ile będzie w furmarku a ile w grach itp.

 

btw2. wymieniłem dzisiaj jeszcze raz pastę na gTX470 i temp po 10 minutach furmarka doszły do 65C przy wentylu na 100% czyli spadły o dodatkowe 3-4 stopnie. Wczoraj musiałem źle nałożyć pastę bo nie było dużej zmiany.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techPowerUp :: ASUS GeForce GTX 470 Fermi Review :: Page 29 / 34

 

z tego wynika, że GTX470 w stresie jest 2x głośniejsza od HD5870 a GTX480 4x...

 

Tutaj możesz sobie porównać jak to jest z głośnością przy określonych obrotach.

 

Dołączona grafika

HD5870 przy ustawieniach auto rozkręca się do 2040rpm

GTX480 do 3610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 db :mrgreen: ???

To sa jakies kpiny.

 

KamraK85... kupisz porzadna paste czyli liquid ultra czy mam pojechac do proline i kupic ? :D

Temperatura spadnie o pare st C a o to przecierz chodzi.

Gdybys mogl sprawdzic czy pasuje np. chlodzenie accelero extreme byloby cudownie.

Nie masz gdzies pod reka takiego radiatora albo jakis podobnej wydajnosci ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 db :mrgreen: ???

To sa jakies kpiny.

 

KamraK85... kupisz porzadna paste czyli liquid ultra czy mam pojechac do proline i kupic ? :D

Temperatura spadnie o pare st C a o to przecierz chodzi.

Gdybys mogl sprawdzic czy pasuje np. chlodzenie accelero extreme byloby cudownie.

Nie masz gdzies pod reka takiego radiatora albo jakis podobnej wydajnosci ?

 

Nie mam ale wczoraj zrobiłem tak : zdjołem górną obudowę karty włączyłem kompa i wsadzaiłem na ten radiatorek wentyla 120mm i była cisza na karcie, Uningine Heaven 2.0 rozpalił kartę do 75C ale czy takie cudo działało by po OC tego niewiem. Czemu tak obstajesz przy tej swojej paście ? :) MX-3 jest bardzo dobrą pastą dałem za nią 40 zł. Jak chcesz możesz mi kupić tą liquid ultra na pewno przetestuje :) btw. radiatorek na gtx470 jest tak mały że nie ma prawa dobrze odprowadzać ciepła. Wystarczył by jakiś większy radiator który pasuje na GTX470 i byłby spokój i chłód. Fajnie by było kupić taki accelero itp ale to są koszta + co z sekcją zasilania i ramami ? Takie chłodzenie nie do końca jest takie fantastyczne jak to się wydaje.

 

http://www.hardware-mag.de/artikel/kuehler_luefter/coollaboratory_liquid_ultra_im_praxistest/3/ o całe 1-2 stopnie temp spadnie przy tej twojej liquid ultra:P

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zmienić chłodzenie , tempy mocno spadną w dodatku oc poleci do góry.

 

Jestem za, tylko potrzebuję dokładne namiary jakie chłodzenia będą nań pasować. Nie wiem jaki jest rozstaw śrubek na GTX470 a jaki był na GTX2xx. Może ktoś mnie oświeci.

 

CIEKAWOSTKA. Podłączyłem watomierz pod kompa w pracy i ciągnoł od 60 do 100W podczas startu Windowsa. Teraz NAJCIEKAWSZE : Czajnik do wody elektryczny w mojej pracce pobiera 1650W - 1800W LOL. Więc imo Fermi nie taki pożeracz znowu z jego +300W;).

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Cie oswiecam :D

Na gtx 285 rozstaw srubek to 6cmm.

Jest to uklad w kwadracie.

Przekatna srubek 8.5 cm.

 

Takie chlodzenia wchodza na gtx 285 i jak rozstaw srubek jest taki sam jak w gtx 470/80 to smiem stwierdzic, ze bedzie to pasowac na Twoja karte.

Oczywiscie nalezy jeszcze zwrocic uwage na reszte komponentow na plytce pcb karty czy nie beda haczyc o radiator.

 

Cooling.pl : Arctic Cooling Accelero Xtreme GTX PRO [AC093] - 219.00PLN

 

Cooling.pl : Prolimatech MK-13 Multi-VGA Cooler [PRT007] - 228.99PLN

 

Cooling.pl : Xigmatek Bifrost VD1065 VGA-Cooler - Blackline Edition [XGT019] - 149.00PLN

 

Wlacz watomierz i uruchom occt jako power supply na 20 minut.

Pokaz logi z testu na forum i napisz ile prundu ciagnie caly zestaw w czasie testu.

Bede Ci wdzieczny, dzwieczny a nawet niewdzieczny :lol2:

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zmieniałem chłodzenie na serii HD4 ale kosztowało mnie 70 zł. 200 zł dopłacać do i tak już drogiej karty hmmm to już wolę posłuchać tego wiatraka na ciut wyższych obrotach :D Sprawdziłem te chłodzenia więc Accelero Xtreme napewno nie będzie pasował bo jest strasznie niski no chyba że mi się zdaje a i nie wejdzie ponieważ rdzeń karty nie jest na środku. Xigmatek jest mało wydajny a Prolimatech strasznie drogi i trzeba dokupić 2 wentyle do tego. :/ Więc wszystkie 3 rozwiązania odpadają.

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...